Crossfire 6.0 czy 8.0 (4x90 a 3x100+1x90) a moze cos innego

Zanim kupisz - zapytaj, przeczytaj o sprzęcie do jazdy na wrotkach (rolkach / rolki)
Dział tylko o jeździe fitness i szybkiej.
Place to talk about skates, wheels, bearings. Only for fitness and speed inline skating

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

crossfire
Posty: 1
Rejestracja: czw lipca 17, 2008 7:06

Crossfire 6.0 czy 8.0 (4x90 a 3x100+1x90) a moze cos innego

Post autor: crossfire » pt lipca 18, 2008 10:38

Witam wszystkich,

Po pierwsze przepraszam za brak polskich liter.

Jako nowy uzytkownik chcialem zadac bardzo standardowe pytanie- jaki sprzet wybrac. Przejrzalem forum i znalazlem wiele pomocnych rad, jednak nie do konca odpowiedajacych na moje pytanie.

Zastanawialem sie nad dwoma modelami Rollerblade: Crossfire 6.0 lub 8.0, oczywiscie podstawowa roznica miedzy tymi modelami jest rozmiar kol: 6.0 = 4x90, 8.0 = 3x100+1x90 i dlugosc ramy.

Moja przygode z rolkami zaczalem nie tak dawno temu (na pozyczonym sprzecie nie najleprzej jakosci- bardzo niewygodnym) na kolach 76mm. Jednakze sport przypadl mi od razu do gustu i mam zamiar jezdzic jakies 3 razy w tygodniu, nie bede wykonywal raczej zadnch trickow, interesuje mnie jazda dla przyjemnosci ale taka zeby mozna sie bylo sie zmeczyc i poprawic kondycje (czyli w miare szybko- w rozsadnych granicach). Z tego co zdazylem przeczytac to wieksze kolka i dluzsza rama = wieksza predkosc, mniejsza wrazliwosc na nierownosci trasy ale mniejsza zwrotnosc i trudniejsze opanowanie. Jako ze moje umiejetnosci nie sa jeszcze najlepsze, zastanawiam sie czy 3x100+1x90 to nie jest przesada. Wlasciwie zdecydowalbym sie na 90-tki, jedynie zastanawia mnie kwestia jezdzenia po trasach gorszej jakosci (co bardzo mnie irytuje na obecnie uzytkowanych rolkach). Czy ktos potrafi mi doradzic czy jest jakas odczuwalna/duza roznica miedzy 90mm a 3x100+1x90 jesli chodzi o komfort/latwosc pokonywania nierownosci/jezdzenie po gorszej jakosci trasach?

Drugie pytanie to co sadzicie o Rollerblade: Crossfire 6.0 lub 8.0? Czy jest to dobry wybor w tym przedziale cenowym? A moze mozecie mi polecic cos lepszego?

Z gory wielkie dzieki za pomoc!

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Crossfire 6.0 czy 8.0 (4x90 a 3x100+1x90) a moze cos innego

Post autor: Toudi » pt lipca 18, 2008 11:12

Na takie miejskie jazdy to 4 x 90 to już jest sporo, szczególnie przy niewielkiej praktyce.
Długa rama powoduje, że jazda w miejskich warunkach jest naprawdę kłopotliwa. Jeszcze bardzo niedawno wydawało się, że 90 mm to już bardzo duże kółko a w 76 było standardem w rolkach rekreacyjnych.
Ja jeżdżę na fitnesowych rolkach 4 x 84 i w osiedlowych dróżkach bardzo sobie cenię. Już naprawdę porządna prędkość a przy tym jeszcze pełna manewrowość.
Pozdrawiam
Piotr

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt - jazda fitness i szybka / Equipment - fitness and speed”