Rolki do jazdy szybkiej dla kobiety

Zanim kupisz - zapytaj, przeczytaj o sprzęcie do jazdy na wrotkach (rolkach / rolki)
Dział tylko o jeździe fitness i szybkiej.
Place to talk about skates, wheels, bearings. Only for fitness and speed inline skating

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

joanmadou
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 120
Rejestracja: wt lutego 12, 2008 9:56
Moje rolki: Schänkel Blade 3x110&1x100
Jeżdżę od: 01 mar 2008

Rolki do jazdy szybkiej dla kobiety

Post autor: joanmadou » sob maja 17, 2008 9:11

Witam!

W najbizszym czasie mam zamiar kupic rolki do jazdy szybkiej z niskim butem. Znajomy zaproponowal mi nastepujace modele: Powerslide C6 Yann Guyader, Powerslide C8, Powerslide R4, Raps SWIFT EVOLVE. Jeszcze nie mierzylam, ale na pierwszy rzut oka najbardziej przekonuje C8, bo but ma jednak troche wyzszy. Dodam, ze poki co jezdze w "normalnych" Rollerblade'ach z wysokim butem i troche sie boje, ze moje kostki jeszcze za slabe sa... Moze ktos z Was zna te modele?
A moze macie inne propozycje? No i jak to jest z ta kostka? Jak duzo czasu trzeba, zeby sie przestawic?

Pozdrawiam,
Ola

Awatar użytkownika
Domino
Posty: 14
Rejestracja: pt stycznia 04, 2008 1:29
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Rolki do jazdy szybkiej dla kobiety

Post autor: Domino » ndz maja 18, 2008 1:25

Witam
Ja w tym roku także przesiadłem się na rolki niskie i miałem wielka obawę o to czy dam rade na nich jeździć. Ale za radą kolegów kupiłem sobie Rollerblade RACEMACHINE PLATINUM i co się okazało po:
1. But jest bardzo sztywny a zarazem wygodny
2. Obawy, że moje stawy skokowe nie wytrzymają były niepotrzebne
Zatem kupuj buty niskie i śmigaj ile wlezie
Pozdrawiam
Domino
Prawdziwa siła techniki się nie boi

joanmadou
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 120
Rejestracja: wt lutego 12, 2008 9:56
Moje rolki: Schänkel Blade 3x110&1x100
Jeżdżę od: 01 mar 2008

Re: Rolki do jazdy szybkiej dla kobiety

Post autor: joanmadou » pt maja 23, 2008 9:09

Dzieki wielkie, dobrze uslyszec (przeczytac), ze to wcale nie takie straszne ;-) Co do konkrtnego modelu, ciagle jeszcze nie wiem. Moze ktos napisze cos o tych modelach Powerslide'a? Aha, jeszcze C4 wchodzi w gre.

Pozdrawiam,
Ola

ma_nea
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 215
Rejestracja: czw kwietnia 19, 2007 9:11
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Wrocław

Re: Rolki do jazdy szybkiej dla kobiety

Post autor: ma_nea » pn czerwca 30, 2008 11:13

To ja wznawiam wątek :) na fali pomaratonowej postanowiłam wprowadzić zmiany "sprzętowe". Jeżdżę na Salomonach motion, kółka 80 mm/81A i chyba czas je zmienić. Nie wiem tylko na co? Poradźcie coś. Dodam jeszcze, że technicznie nie jestem jakaś rewelacyjna :cry: i obawiam się niskiego buta.

Awatar użytkownika
Mrmysterious
Air Force One
Posty: 128
Rejestracja: pt marca 07, 2008 10:15
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Kraków

Re: Rolki do jazdy szybkiej dla kobiety

Post autor: Mrmysterious » wt lipca 01, 2008 1:54

ma_nea pisze:To ja wznawiam wątek :) na fali pomaratonowej postanowiłam wprowadzić zmiany "sprzętowe". Jeżdżę na Salomonach motion, kółka 80 mm/81A i chyba czas je zmienić. Nie wiem tylko na co? Poradźcie coś. Dodam jeszcze, że technicznie nie jestem jakaś rewelacyjna :cry: i obawiam się niskiego buta.
Widze Cie/dla Ciebie tylko Rollerblade Maraton Carbon lub sped machine 8.0

100 mm kola, lekki bardzo wygodny troszke tylko nizszy od fitnesowego but.

Bialo/zloto/czarna wersja Kobieca do max 27 cm

Na takiej samej lecz bordowo czarnej (meskiej)jak zapewne widzialas jechal w Osiecznicy Piotr (Petercave)

Znakomita cena do jakosci, szczerze polecam :-)
zycze wiatru w plecy ... ;-)

www.KKSW-KRAK.pl

Awatar użytkownika
jeWo
Czterokółkowiec
Posty: 53
Rejestracja: śr maja 23, 2007 2:19
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Gorzów.Wlkp~poznaŃ_

Re: Rolki do jazdy szybkiej dla kobiety

Post autor: jeWo » wt lipca 01, 2008 10:36

Tylko na początek pamiętaj, żeby zmienić kólka na 90mm..wtedy stopniowo się przyzwyczaisz do wyższych kółek.. Ja tego nie zrobiłem na początku i teraz żałuję.. :shock:
Sławek.

:Rollerblade Racemachine:

ma_nea
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 215
Rejestracja: czw kwietnia 19, 2007 9:11
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Wrocław

Re: Rolki do jazdy szybkiej dla kobiety

Post autor: ma_nea » wt lipca 01, 2008 12:20

No własnie myślałam raczej, żeby najpierw na 90 mm zmienić a potem ewentualnie na większe. Wiem, że się powielam z tym pytaniem, ale może maciejakieś nowe uwagi, co myślicie o Roces R300?

sws
Czterokółkowiec
Posty: 61
Rejestracja: ndz maja 07, 2006 9:17
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Re: Rolki do jazdy szybkiej dla kobiety

Post autor: sws » śr lipca 02, 2008 5:19

joanmadou pisze:Dzieki wielkie, dobrze uslyszec (przeczytac), ze to wcale nie takie straszne ;-) Co do konkrtnego modelu, ciagle jeszcze nie wiem. Moze ktos napisze cos o tych modelach Powerslide'a? Aha, jeszcze C4 wchodzi w gre.

Pozdrawiam,
Ola

W sumie to ja moge dodać coś od siebie na temat C2 i C6. Więc, jeżeli chodzi o but C4 to ja nma takich smigam od 2 sezonów i jestem bardzo zadowolony. But jest troszke wyższy od C6 czy tam C2, ale to w nizym nie przeszkadza. W srodku jest wyscielony jakimś takim fajnym mięciutkim materiałem który się sprawdza. Tak jak mówiłem mam je 2 sezony i jeszcze ani razu mnie nie natarły - POLECAM!!! C6 ?? hmm... kilka osób u mnie z klubu takie ma i też nie nażekają, w środku podobnie jak C4 mają mięciutki materiał, dość niskie są. Teraz to kwestia doboruu... a nie wiem czym tu się kierować ? stylem graficznym ? W każdym bądź razie polecam C4! :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt - jazda fitness i szybka / Equipment - fitness and speed”