Plecak dla rolkarza...

Zanim kupisz - zapytaj, przeczytaj o sprzęcie do jazdy na wrotkach (rolkach / rolki)
Dział tylko o jeździe fitness i szybkiej.
Place to talk about skates, wheels, bearings. Only for fitness and speed inline skating

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Awatar użytkownika
Caravan
Prześcigant 4x100mm
Posty: 301
Rejestracja: pn kwietnia 30, 2007 11:11
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa/Mokotów/Stegny
Kontakt:

Plecak dla rolkarza...

Post autor: Caravan » pn maja 21, 2007 12:42

Jako początkujący rolkarz charakteryzuję się m.in. tym, że połowę dobytku dźwigam, niczym zwierz jaki, w plecaczku na grzbiecie. Zwykły plecak jest niestety równie mało poręczny, co pojemny. Postanowiłem zatem sobie dogodzić :pig: i nabyłem coś takiego (pan w trzecim rzędzie proszony o powstrzymanie śmiechu i zgryźliwych komenyarzy :mrgreen:):

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Sprawdziłem. Wszystko pięknie poukładane, mieści się bez problemu. Rolki dobrze się trzymają, a kask i ochraniacze bez problemu się mieszczą. W bocznych kieszeniach, na pasie biodrowym, można schować ortalion przeciwdeszczowy i małą apteczkę (na wszelki wypadek). Tradycyjna kieszona na telefon też sie znajdzie. Z tyłu miejsce na mp3 i słuchawki. Ale najwiekszy bajer do Camelbak, który niestety trzeba osobno dokupić. 2l wody na plecach powinno wystarczyć do zaspokojenia pragnienia w nawiększe upały, kiedy trzeba będzie dość intensywnie uzupełniać płyny. Niemniej jednak całość sprawia wrażenie przemyślanej i dość solidnie wykonanej konstrukcji.

Tak, wiem, niewątpliwie dla niektórych jest to tylko gadżet, ale moim zdaniem dość użyteczny.

Jedynym mankamentem może być cena - 150 PLN + 40PLN (Camelbak), jednakże warto wspomnieć przy tej okazji, że podobne "zabawki" dla rowerzystów zaczynaja się od 300PLN.

Piszę to tylko gwoli informacji. Może komuś się to przyda :wink:

ps. kolorystyka oczywiście różna do wyboru. 8)
Pozdrawiam
Caravan
SALOMON THUNDER UFS 237EA
SALOMON CHAZ SANDS UFS 247EA
SEBA FR2 243
http://www.zut-projekt.pl

Awatar użytkownika
michał1990
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 777
Rejestracja: wt sierpnia 29, 2006 8:05
Moje rolki: powerslide c
Jeżdżę od: 04 lip 1998
Lokalizacja: warszawa - ursynów
Kontakt:

Post autor: michał1990 » pn maja 21, 2007 4:53

niezła opcja:D
Pozdrawiam
Michał Machowski

Nightskating Warszawa (www.nightskating.waw.pl)
Warszawskie Stowarzyszenie Rolkarskie Polskater
Rollschool - szkoł jazdy na rolkach i wrotkach (www.rollschool.pl)
Rolkowa MapaWarszawy - www.rolkowamapa.pl


Awatar użytkownika
malczan85
Szybszy niż Chuck Norris na 5x80mm
Posty: 457
Rejestracja: wt sierpnia 08, 2006 1:33
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: malczan85 » pn maja 21, 2007 5:48

Ładny plecak...
Tylko jestem ciekaw jakiej wielkości jest ten plecak...
Cena nie jest za niska ... niestety. :roll:
Ale dla rolkarza w sam raz...
"Google moim przyjacielem" ;P

Borys
Posty: 6
Rejestracja: czw maja 17, 2007 10:20
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: wawa

Post autor: Borys » wt maja 22, 2007 5:56

z tego co widac, jest niewielki i o to wlasnie chodzi.
Juz dzwonilem do decathlonu, jest 1 sztuka. Za godzine bedzie moja ;)

franker
Czterokółkowiec
Posty: 75
Rejestracja: pt kwietnia 20, 2007 8:08

Re: Plecak dla rolkarza...

Post autor: franker » wt maja 22, 2007 6:16

Caravan pisze: Jedynym mankamentem może być cena - 150 PLN + 40PLN (Camelbak), jednakże warto wspomnieć przy tej okazji, że podobne "zabawki" dla rowerzystów zaczynaja się od 300PLN.

jak to... rower się tam mieści?

Awatar użytkownika
Caravan
Prześcigant 4x100mm
Posty: 301
Rejestracja: pn kwietnia 30, 2007 11:11
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa/Mokotów/Stegny
Kontakt:

Post autor: Caravan » wt maja 22, 2007 10:18

malczan85 pisze: Tylko jestem ciekaw jakiej wielkości jest ten plecak...
Rolki, ochraniacze, kask, i camelbak spokojnie się mieszczą. Ponadto ciekawym rozwięzaniem jest wydzielenie miejsca na rolki/buty od komory głównej plecaka, która dystansowana jest niejako ściągaczami. Zresztą sama komora też ma mozliwość powiększenia poprzez regulację ściągaczami.
Borys pisze: Juz dzwonilem do decathlonu, jest 1 sztuka. Za godzine bedzie moja
W sobotę jeszcze trzy były :wink:
franker pisze: jak to... rower się tam mieści?
Taaaaa, składak :mrgreen:
Pozdrawiam
Caravan
SALOMON THUNDER UFS 237EA
SALOMON CHAZ SANDS UFS 247EA
SEBA FR2 243
http://www.zut-projekt.pl

Borys
Posty: 6
Rejestracja: czw maja 17, 2007 10:20
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: wawa

Post autor: Borys » śr maja 23, 2007 9:21

Fakt, teraz juz 2 :) (przez tel mowili, ze jeden)

Jednak do pelnego zachwytu na moje oko brakuje ok 3 punkty
(od 1-10 daje mu 7),
bo do transportu rolek jest super wygodny (juz sprawdzilem),
ale gdy wyciagne z niego sprzet i zapakuje zwykle buty,
to moglby miec jakis tajemniczy suwak do zmniejszania jeszcze o polowe :)
Po prostu nie lubie miec nic na plecach, gdy sobie smigam asfaltowymi alejkami.
A jak juz musze, to niech bedzie jak najmniejsze.

Awatar użytkownika
Caravan
Prześcigant 4x100mm
Posty: 301
Rejestracja: pn kwietnia 30, 2007 11:11
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa/Mokotów/Stegny
Kontakt:

Post autor: Caravan » śr maja 23, 2007 10:01

A próbowałeś ściągać go paskami? U mnie to daje doskonały efekt. Nic się nie "majta", a pas biodrowy powoduje, że plecak jeszcze bardziej przylega do ciała :wink:
Pozdrawiam
Caravan
SALOMON THUNDER UFS 237EA
SALOMON CHAZ SANDS UFS 247EA
SEBA FR2 243
http://www.zut-projekt.pl

Awatar użytkownika
Veronika
Posty: 4
Rejestracja: ndz maja 20, 2007 1:07
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Veronika » śr maja 23, 2007 8:26

Ja zakupiłam niedawno plecak fjorda nansena model Freki 30, przewidziany glownie na rower, ale na rolkach też sprawdza się świetnie. Roleczki mieszczą się do środka razem z miską psa, kurtką i najbardziej potrzebnymi rzeczami... Przydatna sprawa to system wentylacji pleców, ściągam specjalne paski i prawie nic nie przywiera z plecami, ekstra sprawa, zarówno na rower jak i rolki. Oczywiscie miejsce na camelback tez jest i przymierzam sie do kupna :) Z innych zalet to "kurtka" przeciwdeszczowa na plecak, ktora czesto przydaje sie przy na prawde ostrych ulewach.
Za plecak placilam 120 zl, i jestem na prawde zadowolona, bo jest to przede wszystkim plecak wygodny do wszystkich sportów, pojemny, lekki i funkcjonalny.
Plecak na zdjeciu tez wyglada fajniutko, tylko brakowaloby mi wlasnie systemu wentylacji
"Przygoda jest szampanem życia. "

Awatar użytkownika
Caravan
Prześcigant 4x100mm
Posty: 301
Rejestracja: pn kwietnia 30, 2007 11:11
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa/Mokotów/Stegny
Kontakt:

Post autor: Caravan » śr maja 23, 2007 10:27

He he, właśnie zauważyłem, że ten mój też ma schowaną osłonę przeciwdeszczową, którą w razie ulewy można szybko "zainstalować" 8)
Pozdrawiam
Caravan
SALOMON THUNDER UFS 237EA
SALOMON CHAZ SANDS UFS 247EA
SEBA FR2 243
http://www.zut-projekt.pl

Borys
Posty: 6
Rejestracja: czw maja 17, 2007 10:20
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: wawa

Post autor: Borys » sob maja 26, 2007 11:46

Caravan pisze:A próbowałeś ściągać go paskami? U mnie to daje doskonały efekt. Nic się nie "majta", a pas biodrowy powoduje, że plecak jeszcze bardziej przylega do ciała :wink:
Nie majta sie, ale przykrywa cale plecy i troche goraco sie robi.

PS.
Szkoda, ze nie moze za mna biec z ciuchami? ;)

Red_
Posty: 19
Rejestracja: pt czerwca 01, 2007 10:18
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Red_ » pt czerwca 29, 2007 12:48

Jestem zainteresowany wymienionym plecakiem Decathlonu, jednak na oficjalnej stronie firmy jest zamieszczona informacja, o tym, że nie prowadzi ona sprzedaży przez internet, a jedynym sposobem kupienia sprzętu jest znalezienie go w sklepie. Niestety, w moim mieście nie znajduje się sklep Decathlonu. Czy istnieje inny sposób dostania tego plecaka? Przeszukałem internet i aukcje internetowe - nic nie znalazłem. Jeśli znacie alternatywny sposób, lub źródło dostania tego produktu byłbym wdzięczny za przekazanie go.

Awatar użytkownika
Caravan
Prześcigant 4x100mm
Posty: 301
Rejestracja: pn kwietnia 30, 2007 11:11
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa/Mokotów/Stegny
Kontakt:

Post autor: Caravan » pt czerwca 29, 2007 2:59

Niestety, z tego co sie orientuję, pozostaje jedynie wizyta w sklepie :(
Pozdrawiam
Caravan
SALOMON THUNDER UFS 237EA
SALOMON CHAZ SANDS UFS 247EA
SEBA FR2 243
http://www.zut-projekt.pl

Red_
Posty: 19
Rejestracja: pt czerwca 01, 2007 10:18
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Red_ » czw lipca 05, 2007 10:07

W wyniku niezwykle szczęśliwego dla mnie zbiegu okoliczności udało mi się wreszcie dostać ten plecak prosto z warszawskiego Decathlonu. Jestem pod dużym wrażeniem i ciężko mi się z niego otrząsnąć, więc zapiszę moje spostrzeżenia. ;)
- Rolki o rozmiarze 45 z hamulcem mieszczą się bez problemu, dodatkowo jest miejsce na kask, buty, odtwarzacz mp3, telefon, wodę, kieszonkę z miejscem na adres właściciela plecaka (wewnątrz niej znajduje się specjalny bloczek adresowy, w zasadzie coś w rodzaju wizytówki) oraz osłona przeciwdeszczowa
- Świetny system zapięć, dzięki nim wszystko doskonale się trzyma, dodatkowo są nawet odpowiednie zaczepy na buty
- Duża ilość przeróżnych kieszeni i miejsca na rzeczy nie będące rolkami...Ten plecak jest świetny na zakupy na rolkach w lokalnym empiku, czy innym oddalonym sklepie nie będącym sklepem spożywczym. :)
- Świetne rozmieszczenie kieszeni, w których można schować rzeczy mające być zawsze pod ręką (2 pojemne saszetki na biodra i jedna kieszeń przy pasku - na komórkę)...Dzięki temu bez problemu można wyjąć najbardziej potrzebne rzeczy podczas jazdy. To duży plus.
- Plecak jest bardzo wygodny, a dzięki systemowi zapięć można go mniej lub bardziej swobodnie przytwierdzić do ciała.
- Wizualnie również mi się podoba, a na dodatek została na jego powierzchni umieszczona instrukcja użytkowania oraz znaki pomagające odnaleźć odpowiednie kieszenie. (jak np. słuchawki odpowiedzialne za miejsce na odtwarzacz)
- Dodatkowo jest mały - i pojemny jednocześnie - wydaje mi się, że jazda w nim nie będzie sprawiała problemów.
Właśnie czegoś takiego szukałem, plecak niesamowicie mi się podoba. Mimo ceny - polecam go wszystkim - jest jej wart. Szkoda, że z powodu deszczu przez najbliższy tydzień - teoretycznie - nie uda mi się go sprawdzić w praktyce. :( W każdym razie cieszę się, że trafiłem na ten temat - inaczej nawet do głowy by mi nie przyszło, że takie cudo istnieje...Chyba się zakochałem... :D

Awatar użytkownika
Caravan
Prześcigant 4x100mm
Posty: 301
Rejestracja: pn kwietnia 30, 2007 11:11
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa/Mokotów/Stegny
Kontakt:

Post autor: Caravan » pt lipca 06, 2007 8:32

Cieszę się zatem kolegi szczęściem :mrgreen:
Pozdrawiam
Caravan
SALOMON THUNDER UFS 237EA
SALOMON CHAZ SANDS UFS 247EA
SEBA FR2 243
http://www.zut-projekt.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt - jazda fitness i szybka / Equipment - fitness and speed”