Konserwacja kólek,łożysk po wodzie w Krakowie

Zanim kupisz - zapytaj, przeczytaj o sprzęcie do jazdy na wrotkach (rolkach / rolki)
Dział tylko o jeździe fitness i szybkiej.
Place to talk about skates, wheels, bearings. Only for fitness and speed inline skating

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Awatar użytkownika
grzechu
Posty: 35
Rejestracja: czw października 06, 2005 12:40
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: grzechu » czw maja 10, 2007 9:29

koziar2 pisze:Chyba ze juz jest za pozno to powiedzcie od razu to sie meczyl nie bede i kupie jakies Decathlony :) (Petercave byl w nich 4-ty wiec chyba nie sa zle :) poza tym kosztuja 34zl (komplet) wiec nie wiem czy jest sens sie meczyc :p
I to by było na tyle w temacie kosmicznych technologii i marketingowego bełkotu :lol:
Pozdrówka

Awatar użytkownika
Darko
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 148
Rejestracja: pt stycznia 12, 2007 4:45
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Rybnik,Śląsk

Post autor: Darko » pn maja 14, 2007 8:44

Jeszcze jedno pytanko w tym temacie :D
Łożyska wyczyściłem.tzn rozebrałem,nafta,suszenie,smar,powtórny montaż...i kółka chodza, ale głośno.....czy przyczyną może być smar, :?: użyłem smaru do łożysk...czy łożyska są już wykończone :?: :?: :?:

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: zico » pn maja 14, 2007 8:47

Darko pisze:Jeszcze jedno pytanko w tym temacie :D
Łożyska wyczyściłem.tzn rozebrałem,nafta,suszenie,smar,powtórny montaż...i kółka chodza, ale głośno.....czy przyczyną może być smar, :?: użyłem smaru do łożysk...czy łożyska są już wykończone :?: :?: :?:
Smar. Często tak jest, że po wyczyszczeniu i nasmarowaniu chodzą głośno. Nie ma się co przejmować ;)
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
Darko
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 148
Rejestracja: pt stycznia 12, 2007 4:45
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Rybnik,Śląsk

Post autor: Darko » pn maja 14, 2007 9:00

Dzięki Zico,trochę mnie uspokoiłeś.... mam nadzieję, że nie ogłuchnę :D :D :D

Awatar użytkownika
Krzysztof
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 697
Rejestracja: pn maja 15, 2006 12:53
Moje rolki: Grelowski
Jeżdżę od: 01 cze 2002
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Krzysztof » pn maja 14, 2007 9:39

Reanimacja łożysk po mokrym maratonie w Krakowie powiodła się :cheers:
Trzy łożyska odmawiały współpracy lecz po długich negocjacjach postanowiły się zakręcić.

Awatar użytkownika
ALAN54
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 913
Rejestracja: czw stycznia 29, 2004 8:43
Jeżdżę od: 15 sie 2001
Lokalizacja: POZNAŃ
Kontakt:

Post autor: ALAN54 » pn maja 14, 2007 1:10

Krzysztof pisze:Reanimacja łożysk po mokrym maratonie w Krakowie powiodła się :cheers:
Trzy łożyska odmawiały współpracy lecz po długich negocjacjach postanowiły się zakręcić.
Lepszy jestem - na 16 łożysk 14 odmówiło posłuszeństwa i pokazało gest Kozakiewicza. Ale nie poddaję się - dziś sięgam po środki ostateczne (młotek) a jak to nie pomoże to do wójta pójdę a nie to i dalej drogę znajdę :!: :!: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Awatar użytkownika
Krzysztof
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 697
Rejestracja: pn maja 15, 2006 12:53
Moje rolki: Grelowski
Jeżdżę od: 01 cze 2002
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Krzysztof » pn maja 14, 2007 2:23

ALAN54 pisze:
Krzysztof pisze:Reanimacja łożysk po mokrym maratonie w Krakowie powiodła się :cheers:
Trzy łożyska odmawiały współpracy lecz po długich negocjacjach postanowiły się zakręcić.
Lepszy jestem - na 16 łożysk 14 odmówiło posłuszeństwa i pokazało gest Kozakiewicza. Ale nie poddaję się - dziś sięgam po środki ostateczne (młotek) a jak to nie pomoże to do wójta pójdę a nie to i dalej drogę znajdę :!: :!: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
To może być ekscytujący pojedynek: 14 łożysk kontra jeden ALAN54, za którym przemawia doświadczenie i argument w postaci młotka :bom:

-> http://www.zico.twojserwer.pl/forum/vie ... A+os%B3ona

Awatar użytkownika
Marek
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 782
Rejestracja: czw marca 17, 2005 9:31
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Marek » pn maja 14, 2007 2:40

Darko pisze:Dzięki Zico,trochę mnie uspokoiłeś.... mam nadzieję, że nie ogłuchnę :D :D :D
Dam ci jeszcze koła wiodącej firmy HYPER dają czadu :twisted: :twisted: :twisted:

Awatar użytkownika
Cerb
Posty: 28
Rejestracja: ndz maja 06, 2007 1:35
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Cerb » wt maja 15, 2007 1:19

Dzisiaj w Gdyni musialem wracac do domu na rolkacj podczas naprawde oistrej burzy :D. Wesoło było choc przemokłęm do suchej nikti.

Rozebrałem roleczki i łozyska mam juz odsłonięte - jutro dostają kąpiel w nafcie i mam pytanie - CZYM je NASMAROWAĆ i ile tego tam dać ;) ?

Narazie dysponuje WD40 i Olejem Silikonowym wiec pewnie bede sie musial w cos zaopatrzyć. Tylko w co ? (najlepiej dostepne w marketach budwolanych !)

Z góry dzięki za odp.

Awatar użytkownika
ALAN54
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 913
Rejestracja: czw stycznia 29, 2004 8:43
Jeżdżę od: 15 sie 2001
Lokalizacja: POZNAŃ
Kontakt:

Post autor: ALAN54 » wt maja 15, 2007 8:48

Cerb pisze:Dzisiaj w Gdyni musialem wracac do domu na rolkacj podczas naprawde oistrej burzy :D. Wesoło było choc przemokłęm do suchej nikti.

Rozebrałem roleczki i łozyska mam juz odsłonięte - jutro dostają kąpiel w nafcie i mam pytanie - CZYM je NASMAROWAĆ i ile tego tam dać ;) ?

Narazie dysponuje WD40 i Olejem Silikonowym wiec pewnie bede sie musial w cos zaopatrzyć. Tylko w co ? (najlepiej dostepne w marketach budwolanych !)

Z góry dzięki za odp.
WD40 obsikać, osuszyć papierem toaletowym (no tym co jest do d) ale nie regenerowanym, łożyska do kółek i jazda. Sprawdzone osobiście. POZDRO ALAN54

Awatar użytkownika
Piotr B
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1839
Rejestracja: czw listopada 18, 2004 8:00
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Dębno

Post autor: Piotr B » wt maja 15, 2007 8:53

ALAN54 pisze:
Cerb pisze:Dzisiaj w Gdyni musialem wracac do domu na rolkacj podczas naprawde oistrej burzy :D. Wesoło było choc przemokłęm do suchej nikti.

Rozebrałem roleczki i łozyska mam juz odsłonięte - jutro dostają kąpiel w nafcie i mam pytanie - CZYM je NASMAROWAĆ i ile tego tam dać ;) ?

Narazie dysponuje WD40 i Olejem Silikonowym wiec pewnie bede sie musial w cos zaopatrzyć. Tylko w co ? (najlepiej dostepne w marketach budwolanych !)

Z góry dzięki za odp.
WD40 obsikać, osuszyć papierem toaletowym (no tym co jest do d) ale nie regenerowanym, łożyska do kółek i jazda. Sprawdzone osobiście. POZDRO ALAN54
+ kropelka oleju, może oczywiście byc ten silikonowy

Awatar użytkownika
Marek
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 782
Rejestracja: czw marca 17, 2005 9:31
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Marek » wt maja 15, 2007 9:30

Piotr B pisze:
ALAN54 pisze:
Cerb pisze:Dzisiaj w Gdyni musialem wracac do domu na rolkacj podczas naprawde oistrej burzy :D. Wesoło było choc przemokłęm do suchej nikti.

Rozebrałem roleczki i łozyska mam juz odsłonięte - jutro dostają kąpiel w nafcie i mam pytanie - CZYM je NASMAROWAĆ i ile tego tam dać ;) ?

Narazie dysponuje WD40 i Olejem Silikonowym wiec pewnie bede sie musial w cos zaopatrzyć. Tylko w co ? (najlepiej dostepne w marketach budwolanych !)

Z góry dzięki za odp.
WD40 obsikać, osuszyć papierem toaletowym (no tym co jest do d) ale nie regenerowanym, łożyska do kółek i jazda. Sprawdzone osobiście. POZDRO ALAN54
Papier biały czy szary... :twisted: :twisted: :twisted:

+ kropelka oleju, może oczywiście byc ten silikonowy

Awatar użytkownika
Cerb
Posty: 28
Rejestracja: ndz maja 06, 2007 1:35
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Cerb » wt maja 15, 2007 10:53

Hmm to w koncu używac smaru cyz oleju ??

Bo jak rozbierałem łożyska to po zdjęciu tarcz zauwazyłęm ze ejst miedzy kulkami sporo czegoś co wyglada jak "bezkształtna szara masa :P" - czyli smar - teraz jesli on sie wypłucze w nafcie to czy psiknięcie wd40 i KROPELKA oleju silikonwego dadzą rade ???

Poprosut nie chciałbym musiec smarowac ich ponownie niedługo bo to jednak troche roboty jest :)



P.S. Czytałem forum sporo ludzi pisała o towocie. Czy lepiej WD40 + olej silikonowy cyz moze lepiej zaopatrze sie w towot ?? :) ???

P.S.2. Sorki pierwsyz raz czyszcze łożyska :)

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Toudi » wt maja 15, 2007 11:11

Jak ma starczyć na dłużej to smar a jak ma być szybciej ale krócej, to olej.
Pozdrawiam
Piotr

Awatar użytkownika
Cerb
Posty: 28
Rejestracja: ndz maja 06, 2007 1:35
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Cerb » wt maja 15, 2007 11:47

a mniejwiecej co ile musialbm serwisowac łózyska smarowane olejem jeśli jeżdże tak co 2 dni srednio (po 2-3h)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt - jazda fitness i szybka / Equipment - fitness and speed”