Jakie kolka 72mm dla rolkarza w wadze ciezkiej ?

Zanim kupisz - zapytaj, przeczytaj o sprzęcie do jazdy na wrotkach (rolkach / rolki)
Dział tylko o jeździe fitness i szybkiej.
Place to talk about skates, wheels, bearings. Only for fitness and speed inline skating

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Muzzy
Posty: 7
Rejestracja: śr października 11, 2006 10:13

Jakie kolka 72mm dla rolkarza w wadze ciezkiej ?

Post autor: Muzzy » czw listopada 02, 2006 11:19

Czesc,
moze na poczatku powiem, ze przeczytalem wszystkie posty na forum dotyczace kolek /i lozysk/. Przeczytalem rowniez artykol http://www.zico-skating.com/kolka.htm Rozpoczynam nowy watek, poniewaz nie znalazlem odpowiedzi.

Jezdze na rolkach od miesiaca. Mam 44 lata, waze 110 kg. W rolkach najbardziej cieszy mnie jezdzenie na malej przestrzeni na rozne sposoby - taki mix jazdy figurowej, hokeja i slalomu. Od tygodnia, moze dwoch nauczylem sie i bardzo mi sie podoba krecenie kolek tylem, o srednicy okolo 2, moze 3 metrow, dosc szybko. Mysle, ze to wlasnie krecenie takich koleczek zabilo moje kolka w rolkach hokejowych Bauer X30 - te koleczka to 72 mm 78A - oponka zostala oderwana trwale od felgi i stalo sie to na kolkach 2-gim i 3-cim w obu rolkach. Dodam, ze te kolka sa wyraznie nizej niz kolka 1 i 4 czyli w czasie jazdy z obciazeniem cantralnym rolki to one przejmuja cala sile - to podobno w rolkach hokejowych typowy uklad.

Czytajac to forum znalazlem informacje, ze najlepsze sa koleczka Hyperformance, czy tez Hyper +G. Niestety linki dotyczyly kolek 80 mm i wiekszych.

Jedyny link do koleczek 72 mm to
http://www.sklephokejowy.com/projector. ... 1151533985
- jednak o tych kolkach nikt nie pisze ze sa jakies mega wytrzymale.

I tu moja goraca prosba - moze wiecie gdzie kupic solidne kolka w rozmiarze 72mm no i co sadzicie o tych koleczkach BASE ze sklepu hokejowego - czy to jakas sensowna firma, czy ten model to dobry wybor ?

Podejrzewam, ze w miare nauki sily poprzeczne na koleczkach beda coraz wieksze - nie chcialbym wyrzucic pieniedzy w bloto.

Pozdrawiam,

Muzzy

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt - jazda fitness i szybka / Equipment - fitness and speed”