Odzież termoaktywna na rolki

Odżywianie, regeneracja, jak zapobiegać kontuzjom - cieszmy się zdrowiem jak najdłużej!
Nutrition, regeneration, injuries. Your health is the most important thing

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

alex51
Posty: 16
Rejestracja: pn maja 20, 2013 11:36
Moje rolki: Seba FR1
Jeżdżę od: 01 kwie 2013
Lokalizacja: Sulechów
Kontakt:

Odzież termoaktywna na rolki

Post autor: alex51 » czw listopada 13, 2014 3:55

Jesień i wczesna wiosna to dosyć zdradliwe okresy jeśli chodzi o zdrowie. Szukam pomocy forumowiczów którzy kupują/używają bielizny termoaktywnej aby komfortowo uprawiać ulubione hobby.

Wzrost 164 cm, waga 66 kg - teoretycznie męski rozmiar "S", komplet chciałbym za komplet wydać ok 200 zł (góra z długim rękawem i długie spodnie/leginsy)

Pomyślałem że warto coś takiego mieć w zanadrzu, ryłem Internet ale wystąpiły problemy:
Spaio - nie ma w żadnej linii męskiej rozmiaru "S" - smutne, teoretycznie niezłe, na szyi coś a'la półgolf, no i design chyba najlepiej to wygląda ze wszystkich opcji
Under Armor - idą z cenami nieźle po bandzie
X-Bionic - tu już przeginka cenowa - mimo peanów od wielu ludzi - zbyt droga jak dla mnie.
4F - jakoś mają dolinę i zostały im tylko rozmiary XL

Brubeck - ma całkiem niezłą opcję Burbeck Dry - http://brubeck.pl/pl/page/dry no i szyje rozmiar "S"!

Prosiłbym o pomoc w wyborze.

kamilspider
Czterokółkowiec
Posty: 97
Rejestracja: pt maja 02, 2014 10:34
Moje rolki: FR1, High.

Re: Odzież termoaktywna na rolki

Post autor: kamilspider » czw listopada 13, 2014 4:43

Brubecka miałem chyba kalesony/leginsy -jakość ok.
Więcej rzeczy termoaktywnych mam z firmy Radical np koszulkę na długi rękaw i kilka ocieplaczy na szyję i głowę. Z ocieplaczy na szyje polecam ten najtańszy (półkominiarka) za ok 12zł ;) Jest to ponoć PL firma, jakość ok, ładne szwy, dość dobrze dopasowane do ciała, niska cena w porównaniu do innych, ale nie mogę porównać do droższych bo innych nie miałem :oops:
Niemniej jednak najbardziej jestem zadowolony z półkominiarki bo używam jej cały czas gdy temp spadnie poniżej 15*C, po roku użytkowania, kilkudziesięciu praniach nadal się trzyma, jedynie jest trochę wyblaknięta i rozciągnięta, ale za takie pieniądze, po tylu praniach i naciąganiach przez głowę to warto.

Sainti
Posty: 22
Rejestracja: pn marca 19, 2012 10:13
Moje rolki: Hardcore Evo + Vision
Jeżdżę od: 23 mar 2012

Re: Odzież termoaktywna na rolki

Post autor: Sainti » czw listopada 13, 2014 5:11

Nie mam porównania do tych wymienionych, ale od 3 lat używam komplet Nordcamp Thermotech (dostałem go w prezencie, ale był wart około 200zł) i jestem z niego zadowolony. Jest dość ciepły, ale też dobrze odprowadza wilgoć. Na rolki w chłodniejsze dni zakładam tylko górę z długimi rękawami pod bluzę. Cały komplet sprawdził się na nartach, a w te największe mrozy zakładałem go też pod normalne ubranie do miasta i jeszcze nie widać na nim zmęczenia materiału.

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Odzież termoaktywna na rolki

Post autor: zico » czw listopada 13, 2014 10:59

X-Bionic vs Brubeck, niebo, a ziemia. Droga, ale bezdyskusyjnie najlepsza. Przebiegałem zimę, nawet przy -15 stopniach. Najbardziej "sucha" bielizna, jaką miałem okazję testować. Kiedyś jeszcze używałem Maser`a, lepsza od Brubecka, ale gorsza od X-Bionic.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
Pinnhead
Prześcigant 4x100mm
Posty: 333
Rejestracja: czw września 19, 2013 9:58
Moje rolki: 3 i 4 kółkowe :P
Jeżdżę od: 02 lip 1997

Re: Odzież termoaktywna na rolki

Post autor: Pinnhead » pt listopada 14, 2014 5:52

Ja ubieram się warstwowo - koszluka na krótki rękaw - letnia, chłodząca i odprowadzająca wilgoć Brubecka, na to koszulka sportowa z lidla na długi rękaw a na to koszulka bawełniana na długi rękaw. Na nogi getry reeboka do biegania z jakimiś tam strefami materiałów różnych :cheese: i na kolana ochraniacze żeby nie zmarzły.
Szyja i twarz chroniona cienkim kominem, na głowę bandana pod kask.
Jest wystarczająco przewiewnie by się nie zapocić i wystarczająco ciepło a jednocześnie w miarę budżetowo.
Aktualnie jeżdżę na: Xsjado własny freeride setup, Powerslide Phuzion7, Luigino Sting

crom28
Czterokółkowiec
Posty: 61
Rejestracja: pn sierpnia 26, 2013 10:11
Moje rolki: RB Tempest 110
Jeżdżę od: 02 kwie 2008
Lokalizacja: Piła

Re: Odzież termoaktywna na rolki

Post autor: crom28 » sob grudnia 27, 2014 8:33

trafiłem jakiś czas temu na kompresyjną bieliznę sportową marki Under Armour, w wielu testach wymienia się ją jako topową pod względem odporowadzania potu, co z kolei przekłada się na wygodę używania. Ze swoich doświadczeń mogę powiedzieć, że coś w tym faktycznie jest, mam sporo różnych ubrań termoaktywnych ale w żadnym nie było mi jeszcze tak wygodnie. Jest trochę droższa i trudniejsza w zakładaniu niż zwykła, ale dzzięki temu działa jak tzw. "druga skóra".
RB Crossfire 90 --> SKIKE v07/120 --> RB Tempest 110

crom28
Czterokółkowiec
Posty: 61
Rejestracja: pn sierpnia 26, 2013 10:11
Moje rolki: RB Tempest 110
Jeżdżę od: 02 kwie 2008
Lokalizacja: Piła

Re: Odzież termoaktywna na rolki

Post autor: crom28 » pn lipca 20, 2015 2:34

w temacie ubrań - z racji tego że od dłuższego czasu biegam, także zimą, temat odpowiednich ubrań stał się dość ważny, przy bieganiu ciało poci się dużo bardziej niż na roklach. Krok po kroku kompletowałem zestaw w którym byłoby najwygodniej.

Pod spód najlepiej sprawdziła się bielizna kompresyjna UA - z czasem nabyłem kilka różnych modeli na poszczególne warunki pogodowe. Na zewnątrz za jedną z najlepszych uważam kurtko-kamizelkę biegową Dobsom R90xt - ma ciasny, wysoki kołnierz, jest wykonana z materiału który zatrzymuje większość wiatru ale zapewnia też sporą oddychalność (inne kurtki były zbyt szczelne przez co często były mokre od środka), do tego siatkowe plecy, sporo kieszeni i odpiane rękawy. Brakuje tylko kaptura. Tutaj recenzja tego modelu: https://heavyrunslight.wordpress.com/20 ... m-r-90-xt/

Zainteresowanym tym tematem może przyda się znaleziony w sieci "Wielki Test Porównawczy Bielizna Brubeck Craft Nike Odlo Spaio Under Armour" : http://ngt.pl/forum/wielki-test-porowna ... ,7859.html
RB Crossfire 90 --> SKIKE v07/120 --> RB Tempest 110

Agos
Posty: 5
Rejestracja: pn maja 05, 2014 12:18
Moje rolki: Seba high light 2014
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Re: Odzież termoaktywna na rolki

Post autor: Agos » wt lipca 21, 2015 10:28

Jest firma Gatta, znana przede wszystkim paniom z rajstop i bielizny, ale od kilku lat mają też w asortymencie odzież termoaktywną. Nawet mój mężulo kupił sobie "geterki" termoaktywne na zimę. W każdym większym mieście jest salon Gatty.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zdrowie / Health”