Ból pleców

Odżywianie, regeneracja, jak zapobiegać kontuzjom - cieszmy się zdrowiem jak najdłużej!
Nutrition, regeneration, injuries. Your health is the most important thing

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

SLAWEK1
Posty: 15
Rejestracja: pt sierpnia 03, 2007 11:55
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Twardogóra-dolnyśląsk

Ból pleców

Post autor: SLAWEK1 » śr października 14, 2009 11:11

Witam kolegów,
może ktoś mi pomoże. Jeżdzę na rolkach od dwóch lat, i cały czas walczę z bólem pleców. Pojawia się po przejechaniu kilku kilometrów. Bez wyprostowania się na kilka sekund nie dałbym rady dalej jechać. A wiadomo, na zawodach trzeba cały czas "cisnąć" do przodu, a nie prostować obolałe plecy. Może są jakieś ćwiczenia na wzmocnienie pleców, a może stosuję złą technikę jazdy?
pozdro
Sławek

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Ból pleców

Post autor: zico » czw października 15, 2009 7:45

Ugnij dobrze nogi w kolanach, wtedy plecy będą mniej obciążone. Dużo osób stosuje również maści rozgrzewające.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

bj43
Szybszy niż Chuck Norris na 5x80mm
Posty: 492
Rejestracja: pn lipca 28, 2008 7:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Kraków

Re: Ból pleców

Post autor: bj43 » czw października 15, 2009 10:11

SLAWEK1 pisze:Witam kolegów,
może ktoś mi pomoże. Jeżdzę na rolkach od dwóch lat, i cały czas walczę z bólem pleców. Pojawia się po przejechaniu kilku kilometrów. Bez wyprostowania się na kilka sekund nie dałbym rady dalej jechać. A wiadomo, na zawodach trzeba cały czas "cisnąć" do przodu, a nie prostować obolałe plecy. Może są jakieś ćwiczenia na wzmocnienie pleców, a może stosuję złą technikę jazdy?
pozdro
Sławek
Widziałem zawodników, którzy zamiast prostować się (co wytraca prędkość), opierali się rękami o kolana, zmniejszając w ten sposób napięcie mięśni grzbietowych.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Andrzej
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1724
Rejestracja: pn marca 15, 2004 10:26
Moje rolki: Szybsze ode mnie
Lokalizacja: Poznań

Re: Ból pleców

Post autor: Andrzej » czw października 15, 2009 12:19

bj43 pisze:
SLAWEK1 pisze:Witam kolegów,
może ktoś mi pomoże. Jeżdzę na rolkach od dwóch lat, i cały czas walczę z bólem pleców. Pojawia się po przejechaniu kilku kilometrów. Bez wyprostowania się na kilka sekund nie dałbym rady dalej jechać. A wiadomo, na zawodach trzeba cały czas "cisnąć" do przodu, a nie prostować obolałe plecy. Może są jakieś ćwiczenia na wzmocnienie pleców, a może stosuję złą technikę jazdy?
pozdro
Sławek
Widziałem zawodników, którzy zamiast prostować się (co wytraca prędkość), opierali się rękami o kolana, zmniejszając w ten sposób napięcie mięśni grzbietowych.
Rozmawiałes z nimi ? Potwierdzili że opierając ręce o kolana chodzi im o zmniejszenie napiecia mięśni grzbietowych ?

bj43
Szybszy niż Chuck Norris na 5x80mm
Posty: 492
Rejestracja: pn lipca 28, 2008 7:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Kraków

Re: Ból pleców

Post autor: bj43 » czw października 15, 2009 2:06

Andrzej pisze:
bj43 pisze:
SLAWEK1 pisze:Witam kolegów,
może ktoś mi pomoże. Jeżdzę na rolkach od dwóch lat, i cały czas walczę z bólem pleców. Pojawia się po przejechaniu kilku kilometrów. Bez wyprostowania się na kilka sekund nie dałbym rady dalej jechać. A wiadomo, na zawodach trzeba cały czas "cisnąć" do przodu, a nie prostować obolałe plecy. Może są jakieś ćwiczenia na wzmocnienie pleców, a może stosuję złą technikę jazdy?
pozdro
Sławek
Widziałem zawodników, którzy zamiast prostować się (co wytraca prędkość), opierali się rękami o kolana, zmniejszając w ten sposób napięcie mięśni grzbietowych.
Rozmawiałes z nimi ? Potwierdzili że opierając ręce o kolana chodzi im o zmniejszenie napiecia mięśni grzbietowych ?
Nie, nie miałem okazji. A Twoim zdaniem jaki mógł być inny powód? Doradź koledze, jeśli masz większe doświadczenie.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Andrzej
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1724
Rejestracja: pn marca 15, 2004 10:26
Moje rolki: Szybsze ode mnie
Lokalizacja: Poznań

Re: Ból pleców

Post autor: Andrzej » czw października 15, 2009 2:15

Ja pytałem bo jako dużego i cięzkiego strasznie mnie plecy bolą i nie moge sie tego bólu pozbyć
Także szukam recepty a nie chce robic czegoś na chybił trafił

witomazur
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 214
Rejestracja: ndz maja 07, 2006 8:38
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Duszniki Zdroj

Re: Ból pleców

Post autor: witomazur » czw października 15, 2009 3:04

Andrzej pisze:Ja pytałem bo jako dużego i cięzkiego strasznie mnie plecy bolą i nie moge sie tego bólu pozbyć
Także szukam recepty a nie chce robic czegoś na chybił trafił
Ma boleć :(
Tego rodzaju bóle są normą w tym sporcie.Kwestia przyzwyczajenia.Trochę pomagają ćwiczenia tzw. "core muscle"(wszelkich mięśni - powiedzmy dookoła tułowia)
Ale cudów w postaci "jak ręką odjął" to raczej bym się nie spodziewał.
Witek
Ukończyłem maraton w Łomży:) http://www.uks-orlica.pl
http://www.pzsw.org

Awatar użytkownika
mrv
Szybszy niż Chuck Norris na 5x84mm
Posty: 548
Rejestracja: pn lutego 19, 2007 6:03
Moje rolki: SemiRace 4x100, Cheetah 4x110
Jeżdżę od: 20 gru 2009

Re: Ból pleców

Post autor: mrv » czw października 15, 2009 5:19

W książce Publowa jest fragment o pomocy rękami. Nie jestem w stanie dokładnie zacytować, ale sens jest taki jak pisze bj43. Autor wspomina że numer z rękami jest (był?) często stosowany do zmylenia rywali (niby że ma się już dosyć).

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Ból pleców

Post autor: zico » czw października 15, 2009 5:38

mrv pisze: ale sens jest taki jak pisze bj43. Autor wspomina że numer z rękami jest (był?) często stosowany do zmylenia rywali (niby że ma się już dosyć).
Fake dead. Strategiczne podejście do rywali w czasie wyścigu. Podpora rękoma powoduje mniejsze zmęczenie grzbietu jak i pomoc przy odepchnięciu nogami. Publow pisał o tym, że można w ten sposób nieźle ściemnić, że ma się dość - szczególnie w momencie prowadzenia grupy, przed zejściem do tyłu oprzeć ręce na nogach i wtedy swobodnie można się za kimś schować będąc "świeżym" i czekać na reakcję - ucieczki, nadanie większego tempa przez zmieniającego i dalsze ściemy :)
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
Janusz
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 598
Rejestracja: czw sierpnia 23, 2007 11:26
Moje rolki: Schaenkel Edge R
Jeżdżę od: 01 lip 2002
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ból pleców

Post autor: Janusz » czw października 15, 2009 8:47

zico pisze:
mrv pisze: ale sens jest taki jak pisze bj43. Autor wspomina że numer z rękami jest (był?) często stosowany do zmylenia rywali (niby że ma się już dosyć).
Fake dead. Strategiczne podejście do rywali w czasie wyścigu. Podpora rękoma powoduje mniejsze zmęczenie grzbietu jak i pomoc przy odepchnięciu nogami. Publow pisał o tym, że można w ten sposób nieźle ściemnić, że ma się dość - szczególnie w momencie prowadzenia grupy, przed zejściem do tyłu oprzeć ręce na nogach i wtedy swobodnie można się za kimś schować będąc "świeżym" i czekać na reakcję - ucieczki, nadanie większego tempa przez zmieniającego i dalsze ściemy :)
Jaka ta dyscyplina rycerska

WOJTEK45
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 907
Rejestracja: wt czerwca 05, 2007 12:31
Moje rolki: zbyt wolne
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Gdynia

Re: Ból pleców

Post autor: WOJTEK45 » pt października 16, 2009 6:08

Muszą boleć - tak jak pisał Witek - jak plecy nie bolą znaczy zawody nie udane.
I jeszcze jedno , zamiast opierać ręce na swoich kolanach słyszałem że lepiej jest je oprzeć na kolanach osoby jadącej przed nami. Bez względu na płeć tejże osoby....
Ból przechodzi wtedy na kolana tejże osoby a nie na własne.

Awatar użytkownika
Janusz
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 598
Rejestracja: czw sierpnia 23, 2007 11:26
Moje rolki: Schaenkel Edge R
Jeżdżę od: 01 lip 2002
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ból pleców

Post autor: Janusz » pt października 16, 2009 7:21

WOJTEK45 pisze:lepiej jest je oprzeć na kolanach osoby jadącej przed nami. Bez względu na płeć tejże osoby.....
ładnie, ładnie Wojtek - za takie numery można w japę zarobić, bez względu na płeć tejże osoby :lol: No chyba, że ktoś przystojny, blond włosów burza itd. :mrgreen:

A tak bliżej tematu, to polecam tą maść od Zica - tylko ostrożnie po posmarowaniu z hmm, dotykaniem miejsc wstydliwych, czyli np. przy oddawaniu moczu - może być jak na jednej ze scen Apocalypto Mela Gibsona....

WOJTEK45
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 907
Rejestracja: wt czerwca 05, 2007 12:31
Moje rolki: zbyt wolne
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Gdynia

Re: Ból pleców

Post autor: WOJTEK45 » pt października 16, 2009 7:36

pewnie "Krem Zica" czyli w skrócie "zicocrem" jest Ok.Jak kiedyś kupowałem w aptece maść rozgrzewająca dla KONI.Też jest niezła. Przeszkody pokonuje się w galopie, można smarować przez sierść( jak ktoś nie goli) no i kopa się ma lepszego. Polecam
A tak bardziej serio to w przerwie w ub. sezonie zaaplikowałem sobie serię "prądów zmiennych" na lędźwia ( po konsultacji z lekarzem elektrykiem :D ) i ten sezon w zasadzie bezbólowo. A rypało po maściach, przed maściami, zawsze jak sk...syn.
Ale pewnie to i przyzwyczajenie do bólu a nie tylko prądy.

Awatar użytkownika
michał1990
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 777
Rejestracja: wt sierpnia 29, 2006 8:05
Moje rolki: powerslide c
Jeżdżę od: 04 lip 1998
Lokalizacja: warszawa - ursynów
Kontakt:

Re: Ból pleców

Post autor: michał1990 » pt października 16, 2009 9:04

Janusz pisze:
WOJTEK45 pisze:lepiej jest je oprzeć na kolanach osoby jadącej przed nami. Bez względu na płeć tejże osoby.....
ładnie, ładnie Wojtek - za takie numery można w japę zarobić, bez względu na płeć tejże osoby :lol: No chyba, że ktoś przystojny, blond włosów burza itd. :mrgreen:

A tak bliżej tematu, to polecam tą maść od Zica - tylko ostrożnie po posmarowaniu z hmm, dotykaniem miejsc wstydliwych, czyli np. przy oddawaniu moczu - może być jak na jednej ze scen Apocalypto Mela Gibsona....
Dawno sie tak nie usmialem;D
scena prawie tak dobra jak masc:D :lol: :lol:
Pozdrawiam
Michał Machowski

Nightskating Warszawa (www.nightskating.waw.pl)
Warszawskie Stowarzyszenie Rolkarskie Polskater
Rollschool - szkoł jazdy na rolkach i wrotkach (www.rollschool.pl)
Rolkowa MapaWarszawy - www.rolkowamapa.pl


Awatar użytkownika
Andrzej
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1724
Rejestracja: pn marca 15, 2004 10:26
Moje rolki: Szybsze ode mnie
Lokalizacja: Poznań

Re: Ból pleców

Post autor: Andrzej » ndz października 18, 2009 10:51

Janusz pisze:
tylko ostrożnie po posmarowaniu z hmm, dotykaniem miejsc wstydliwych, czyli np. przy oddawaniu moczu
WOJTEK45 pisze:pewnie "Krem Zica" czyli w skrócie "zicocrem" jest Ok.Jak kiedyś kupowałem w aptece maść rozgrzewająca dla KONI.
Nie chwal się. :lol: :lol: :lol: I bez tego masz dobre notowania. Złotowłosy Blondyn, w najlepszym wieku, zaradny operatywny, z poczuciem humoru.... Taki to potem łapie kolana które chce

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zdrowie / Health”