Ochraniacze na nadgarstki

Odżywianie, regeneracja, jak zapobiegać kontuzjom - cieszmy się zdrowiem jak najdłużej!
Nutrition, regeneration, injuries. Your health is the most important thing

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Kozi
Posty: 1
Rejestracja: ndz lipca 22, 2007 10:24

Ochraniacze na nadgarstki

Post autor: Kozi » ndz lipca 22, 2007 10:30

Witam.
Czy ktoś mógłby poradzić w jakie ochraniacze na nadgarstki zainwestować, aby zminimaslizować możliwość złamania kości strzałkowej.
Zaliczyłem już jedno złamanie, ale się nie poddaję.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
cyber_human
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 116
Rejestracja: ndz czerwca 25, 2006 11:00
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Post autor: cyber_human » ndz lipca 22, 2007 1:52

brawo, prawdziwy Chuck Norris z Ciebie :)

w sklepach to nie widzialem dobrych ochraniaczy... sam wybralem rollerblade (kupione w InterSport), dlatego, gdyz sa mocno zabudowane... plastik jest od spodu, od strony dloni, reszta to material, siatka i 3 rzepy na nylonowej tasmie grubiej... w sumie calkiem ok, ale jedna wywrota i siatka zdarta... ale skore ochronila...
nie wiem, czy znajdziesz jakis ochraniacz chroniacy przed zlamaniem...
Obrazek

The choices we make, not the chances we take, determine our destiny...
_____________
GG: 5579806

sławek
Czterokółkowiec
Posty: 66
Rejestracja: ndz lipca 31, 2005 1:20
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Post autor: sławek » ndz lipca 22, 2007 2:32

Dużo jeść sera i jogurty pić wtedy kości bedą mocne :twisted:

Awatar użytkownika
cyber_human
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 116
Rejestracja: ndz czerwca 25, 2006 11:00
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Post autor: cyber_human » ndz lipca 22, 2007 2:35

i dobra rozgrzewke przed jazda, a najlepiej z rozciaganiem... - praktykuje, polecam...
Obrazek

The choices we make, not the chances we take, determine our destiny...
_____________
GG: 5579806

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Toudi » wt lipca 24, 2007 12:00

Mnie się zdaje, że chronią nie tylko skórę, pod warunkiem, że sięgają za nadgarstek (bo widziałem również takie, które mają podkładkę plastikową pod dłoń i 2 paski, które nie usztywniają nadgarstka a tylko trzymają tą podkładkę pod dłonią).
Te za nadgarstek mają 1 stronę usztywnioną grubym kawałkiem tworzywa. Jeśli teraz w miarę mocno (jak palce dłoni są blade i robi się zimno w tą dłoń, to można poluzowac troszeczkę :) zapniemy paski, to nadgarstek jest usztywniony i nawet przy mocnym uderzeniu w dużym stopniu zapobiega nadmiernemu odgięciu nadgarstka przy lądowaniu.
Pozdrawiam
Piotr

Awatar użytkownika
meliana74
Czterokółkowiec
Posty: 59
Rejestracja: pt czerwca 15, 2007 8:41
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Łódź

Post autor: meliana74 » wt lipca 24, 2007 9:54

no moje ochraniacze na nadgarstki po pierwszym ostrym upadku wygladaja zalosnie :oops:

ale dlonie i nadgarstki ok

nie chce myslec co by bylo gdyby ich nie bylo ;)
najbardziej na świecie kocham trzy rzeczy...:

1) oczywiście siebie ;)
2) swoje roleczki
FILA PRIMO COMP LADY 80mm/82A/ABEC5
3) siebie na roleczkach

Awatar użytkownika
Pimpinella
Posty: 23
Rejestracja: wt lipca 17, 2007 9:41
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Pimpinella » sob lipca 28, 2007 10:56

Toudi ja mam wlasnie takie z tym plastikiem i paskiem trzymajacym... a przynajmniej mi sie zdaje, ze takie.
Nie mialam jeszcze z nimi gleby ale prawda jest taka, ze z nimi zaolozonymi nie da sie za bardzo nic zrobic bo trzymaja jak nie wiem. Ale powiem, ze moje maja wzmocnienie plastikowe z obu stron, z jednej jest to takie amortyzujace wygiecie a z drugiej, ukryte w materiale tez przez cala dlugosc (tak jak widac ten rzep pod napisem Bauer) tylko nie wiem czy to nie da odwrotnego efektu przy glebie...

http://images29.fotosik.pl/40/a616f18d003f1b40med.jpg

http://images27.fotosik.pl/40/6834c55cb1bbe62fmed.jpg

Ale jakby nie patrzec dac 5 zł za komplet kolana, nadgarstki i lokcie to okazja... Lubie czasem kupowac od ludzi ktorzy nie wiedza co sprzedaja :P

Awatar użytkownika
Agent_L
Szybszy niż Chuck Norris na 4x100mm
Posty: 565
Rejestracja: wt lipca 17, 2007 12:36
Jeżdżę od: 01 sie 2007
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Agent_L » ndz lipca 29, 2007 10:21

A wiecie że kiedyś miałem plan pisać w rolkowych ochraniaczach na komputerze aby złagodzić RSI ? : )
Powerslide Cell 2006 /44 + Salomon Pilot V10 ?2004? /45
Kontakt : 505614321, PMy czytam rzadko : )
rolkowa mapka Warszawy

Awatar użytkownika
go
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 223
Rejestracja: czw kwietnia 13, 2006 12:29
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Post autor: go » ndz lipca 29, 2007 12:36

Pimpinella,
od paru lat jeżdżę w dokładnie takich ochraniaczach jak Twoje. Widać po nich efekty paru wywrotek, ale nadgarstki mam całe, a ochraniacze nie przeszkadzają mi w jeździe - sprawdzają się więc doskonale.
Powodzenia!

Awatar użytkownika
Pimpinella
Posty: 23
Rejestracja: wt lipca 17, 2007 9:41
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Pimpinella » ndz lipca 29, 2007 6:19

No wlasnie musze powiedziec, ze generalnie sa wygodne i oczywiscie po kupnie robilam kontrolowane wywrotki w domu i nawet nie poczulam ze walnelam w glebe reka, tylko w prawej rece mi troche przeszkadza, bo kiedys wyrwalam sobie staw grajac w siatke a raczej wywalajac sie w czasie gry na glebe.

Tylko te co mam do kompletu na kolana sa tak grube, ze jak mam waskie spodnie i zaloze ochraniacze na spodnie to potem spodnie mam maksymalnie mokre w tym miejscu :/

Awatar użytkownika
Caravan
Prześcigant 4x100mm
Posty: 301
Rejestracja: pn kwietnia 30, 2007 11:11
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa/Mokotów/Stegny
Kontakt:

Post autor: Caravan » sob sierpnia 11, 2007 10:49

Ja uzywam zamiennie K2 EXO i POWERSLIDE. Ale przyznam, że tych ostatnich coraz rzadziej. Po prostu się nie sprawdziły. Plastik osłaniający dłoń od spodu jest źle wyprofilowany i w razie upadku na dłonie krawędź wbija się w staw. U mnie efektem był cholerny ból przy próbie poruszania kciukiem przez ponad tydzień i towarzyszący malowniczy wylew. Ochraniacze, o których mówię przedstawiłem poniżej.

Obrazek

Do ochraniaczy na łokcie nie mam zastrzeżeń. Dobrze trzymają i nieźle chronią. Na kolanach noszę K2.

Ochraniacze na nadgarstki K2 może nie wyglądają profesjonalnie, ale mają dobre zabezpieczenie dłoni i usztywnienie nadgarstka. Są ponadto na tyle wytrzymałe, że przetrwały upadek przy "downhill'u" i "zjazd" na nich, kiedy ręka podwinęła się pod klatkę :wink:
Obrazek
Pozdrawiam
Caravan
SALOMON THUNDER UFS 237EA
SALOMON CHAZ SANDS UFS 247EA
SEBA FR2 243
http://www.zut-projekt.pl

Awatar użytkownika
Agent_L
Szybszy niż Chuck Norris na 4x100mm
Posty: 565
Rejestracja: wt lipca 17, 2007 12:36
Jeżdżę od: 01 sie 2007
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Agent_L » sob sierpnia 11, 2007 11:37

Uwaga na zestaw powerslide FS - ochraniacze na dłonie nie zawierają żadnych sztywnych elementów. To bardzo fajne, bezpalczaste skórzane rękawiczki, tu i ówdzie podbite poduszeczką i wzmocnione jakąś supermocną tkaniną ale nic nie usztywniają - ani nie ograniczają swobody ruchów.

Za to nakolanniki i nałokietniki - super pod każdym względem : )
Powerslide Cell 2006 /44 + Salomon Pilot V10 ?2004? /45
Kontakt : 505614321, PMy czytam rzadko : )
rolkowa mapka Warszawy

Awatar użytkownika
ansidhe1
Posty: 10
Rejestracja: śr lipca 18, 2007 1:12
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: wawa

Post autor: ansidhe1 » czw sierpnia 30, 2007 12:07

cześć,

polecam ochraniacze na nadgarstki, które sprzedaje RollSport w wawie. Jest to chałupniczo-rzemieślnicza produkcja na zasadzie "chińskiej-licencji" ściągniętej z (chyba) Rollerblade. Grunt, że składają się z dwóch metalowych listew wbudowanych w pseudo-skórzany rękaw, który po zapięciu zamyka cały staw nadgarstka i śródręcze w swoistych "łupkach". Nie ma opcji, żeby cokolwiek zgiąć :), a już tym bardziej złamać . Trochę to utrudnia niektóre ruchy rękami, ale czego się nie robi... :wink:
Pomijam już, że jakikolwiek upadek nie stanowi problemu, a jak dobrze pójdzie, to jeszcze lecą efektowne iskry :wink: !

Pamiętam, że gdzieś widziałem prawie identyczne ochraniacze już w wersji oryginalnej i chyba było to Rollerblade...

równych asfaltów życzę! :D :D :D

Awatar użytkownika
Agent_L
Szybszy niż Chuck Norris na 4x100mm
Posty: 565
Rejestracja: wt lipca 17, 2007 12:36
Jeżdżę od: 01 sie 2007
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Agent_L » czw sierpnia 30, 2007 8:33

Wlasnie kupilem rollerblady, niestety musiałem wziąść cały zestaw.
wziąłem M bo L były ciut za szerokie, choć M są o wiele krótsze od L...
Jak to mnie wkurza, jak dobre na długość to za szerokie, jak dobre na szerokośc to za krótkie!

Za to już dwóch kozaków zaproponowało mi odkupienie rękawiczek z setu Powerslide Cell : )
Jakby je sprzedawałi osobno to myślę że sporo ludzi jeżdzących bez ochraniaczy by się skusiło, ale ci których znam skorup raczej nie założą.
Powerslide Cell 2006 /44 + Salomon Pilot V10 ?2004? /45
Kontakt : 505614321, PMy czytam rzadko : )
rolkowa mapka Warszawy

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zdrowie / Health”