ból pleców

Odżywianie, regeneracja, jak zapobiegać kontuzjom - cieszmy się zdrowiem jak najdłużej!
Nutrition, regeneration, injuries. Your health is the most important thing

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Awatar użytkownika
jax900
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 100
Rejestracja: pt maja 27, 2005 12:10
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

ból pleców

Post autor: jax900 » wt sierpnia 09, 2005 11:12

no cóż, ożywmy ten dział nieco..

podczas dłuższej jazdy, po kilku kilometrach pojawia mi się ból pleców (w odcinku lędżwiowym i trochę powyżej) - nie uniemozliwia mi on jazdy, mogę jeszzce dalszych kilka/kilkanaście km przejechać ale przeszkadza
podejrzewam, że wynika to ze złej techniki jazdy - gdzie tkwi problem?
osobiscie wydaje mi sie że zbyt się pochylam - na żywo i na zdjęciach widzę że zawodnicy tez się mocno pochylają ale mimo to czuję że coś z tym pochyleniem jest nie tak


nadmienię że nigdy żdanych problemów zdrowowtnych z plecami/kręgosłupem nie miałem

Awatar użytkownika
PeterCave
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 1486
Rejestracja: wt kwietnia 05, 2005 4:29
Jeżdżę od: 09 kwie 2005
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

Post autor: PeterCave » wt sierpnia 09, 2005 11:28

Mam podobnie:(
Z tym, że ja wykonuje ostatnio pracę obciążającą nieco te partie mięśni. U mnie to są to chyba po prostu zwykłe zakwasy. Tak się dzieje, jak mięśnie sa nagle mocno wykorzystywane i dlatego na parę dni dam im dojść do siebie, bo już 15. maraton.

Awatar użytkownika
Henryk
Posty: 45
Rejestracja: czw lutego 12, 2004 1:28
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Post autor: Henryk » wt sierpnia 09, 2005 10:20

Ból mięśni dolnego odcinka pleców jest normalny przy rozpoczynaniu treningów na rolkach, łyżwach. Te mieśnie są mało wykorzystywane w innych warunkach, więc muszą się przyzwyczaić.
Po kilku jazdach i jeszcze wspomaganiu rozciąganiem i wzmacnianiem grzbietu, powiniem ból ustąpić.

Zwierzyna
Posty: 12
Rejestracja: pt stycznia 30, 2004 2:28
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Zwierzyna » czw sierpnia 11, 2005 2:22

Polecam ćwiczenia mięśni brzucha - odciążają ten odcinek przyjmując część pracy podczas jazdy. Niestety mięsień szybko zanika więc trzeba go często ćwiczyć.
Wszystko jest trudne zanim stanie się proste

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zdrowie / Health”