but carbonowy-zmiana profilu

Odżywianie, regeneracja, jak zapobiegać kontuzjom - cieszmy się zdrowiem jak najdłużej!
Nutrition, regeneration, injuries. Your health is the most important thing

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Awatar użytkownika
grgur
Ścigant 4x110mm
Posty: 381
Rejestracja: śr maja 23, 2007 12:33
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Bolesławiec

but carbonowy-zmiana profilu

Post autor: grgur » śr maja 23, 2007 11:02

mam pytanko do bardziej doświadczonych- od marca jeżdżę na rolkach powerslide R2 5x84 mm na niskim bucie,wcześniej był to zawsze miękki but fitnesowy. Jak się domyślacie moje kostki przechodziły prawdziwe katusze.W miejscu największego ucisku i obtarć podkładałem początkowo różne podkładki ,stawy skokowe owijałem bandażem elastycznym-metody może dziwne,ale pomagało.Dziś jest już trochę lepiej,taka jest podobno kolej rzeczy.Chciałbym pomału wycofywać się z tych dodatkowych zabezbieczeń, ale wiem,że buty karbonowe dopasowują się do stopy w trakcie użytkowania, a przecież stosując ww ulepszenia "uczyłem" je nieco innego kształtu.Czy metoda,polegająca na podgrzewaniu buta i ponownego dopasowywania go do kształtu stopy już bez podkładek ma jakiś sens i szanse powodzeniajavascript:emoticon(':?:')

Awatar użytkownika
PeterCave
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 1486
Rejestracja: wt kwietnia 05, 2005 4:29
Jeżdżę od: 09 kwie 2005
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

Post autor: PeterCave » śr maja 23, 2007 11:30

Buty carbonowe raczej nie dopasowują sie w trakcie użytkowania. Bardziej bym obstawiał, że od stosowania podkładek itp, po prostu się rozciągnęły (elementy skórzane itp.). Jeśli bez podkładek but leży źle, możesz spróbować go wygrzać i trochę dopasować.
Pozdrawiam Piotrek

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Re: but carbonowy-zmiana profilu

Post autor: WFH » czw maja 24, 2007 12:09

grgur pisze:Czy metoda,polegająca na podgrzewaniu buta i ponownego dopasowywania go do kształtu stopy już bez podkładek ma jakiś sens i szanse powodzeniajavascript:emoticon(':?:')
Ma jak najbardziej sens i szanse na powodzenie!!!

Awatar użytkownika
PawelS
Pięciokółkowiec 80mm
Posty: 165
Rejestracja: pt maja 13, 2005 9:17
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: PawelS » czw maja 24, 2007 3:23

Ja też jeżdże w powedrslidach, tyle że S1 do rolek szybkich, a S3 do terenowych. Zauważyłem, że problem z bólem w okolicy kostki (szczególnie zewnętrznej) może wynikać z 2 powodów: zbyt mocnego wiązania na ostatnich dziurkach lub złego ustawienia poprzecznego szyny i pochylania stopy do wewnątrz, szczególnie po długiej jeździe. Z tym wiązaniem, to znalazłem kilka opinii w internecie, że buty Powerslide lepiej jest wiązać na przedostatnią dziurkę. Ja tak robię i problem praktycznie nie istnieje, a stopa jest wystarczająco trzymana. Jeśli chodzi o ustawienie szyny, to po prostu trzeba zastosować metodę prób i błędów, aby but idealnie wyważyć. Zresztą ustawienie lewego i prawego buta nie musi być identyczne, bo ciało człowieka tylko na pozór wydaje się symetryczne!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zdrowie / Health”