TARNÓW

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Regulamin forum
Każdy nowy temat rozpoczynamy od podania nazwy miejscowości w nawiasie, ewentualnie daty, informacji lub zapytania np. [Poznań] 02.04.2007 godz. 10:00 trening na Malcie! lub [Kraków] szukam rolkarzy jeżdżących freestyle slalom.
karoolaaa
Posty: 1
Rejestracja: pt sierpnia 22, 2008 11:48
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: tarnów

TARNÓW

Post autor: karoolaaa » ndz września 20, 2009 11:26

Niech ktos sie no znajdzie w koncu w Tarnowie ??:PP Do jazdy Freestyle:))
Czekam Moze kiedys:D

pawelekw
Posty: 3
Rejestracja: czw września 08, 2011 10:13
Moje rolki: Metro
Jeżdżę od: 02 mar 2010

Re: TARNÓW

Post autor: pawelekw » czw września 08, 2011 10:51

kiedyś w końcu ...

nie znam zbyt wielu miejsc w Tarnowie do jazdy na rolkach, oceniam pod względem nawierzchni (gładkie ma być - jeżdżę "kubki") :
1. dojazd do szkoły muzycznej od Alei Piaskowej (tam jeżdże 3-4 razy w tygodniu ok 19.00)
2. park Piaskówka - gładkie alejki, ale po wietrze lub deszczu lubi być sporo połamanych gałęzi
3. park w Mościcach (między Biedronką, a stadionem Unii) - więcej alejek niż na Piaskówce, - reszta j.w.
4. Mościckie Centrum Kultury - czyli naprzeciwko stadionu Unii - po remoncie jest fajna nawierzchnia - gładko, trochę schodków, można poskakać .... niezłe
5. parking przy supermarkecie Dąbrówka (po godzinach zamknięcia jak samochody sobie pojadą)
6. parking przy ul. Hodowlanej - jak w pkt.5.
7. alejki w pobliżu Centrum Gemini - choć trochę wąsko i pod górkę :)

tyle co znam i gdzie jeżdżę. do zobaczenia ... ;)

Pawel

MaszaMadafaka
Posty: 7
Rejestracja: ndz marca 25, 2012 2:00
Moje rolki: Rollerblade Tempest 100
Jeżdżę od: 15 kwie 2005

Re: TARNÓW

Post autor: MaszaMadafaka » ndz marca 25, 2012 2:05

Cześć.Jestem z okolic Tarnowa(Wojnicz) i często śmigam na rolkach ale ja jeżdzę na maratonowych a Ty widzę freestyle ,ale zawsze możemy pośmigać.Jak co to GG 8792930 - Tomek
Pozdrawiam :)

pawelekw
Posty: 3
Rejestracja: czw września 08, 2011 10:13
Moje rolki: Metro
Jeżdżę od: 02 mar 2010

Re: TARNÓW

Post autor: pawelekw » pt kwietnia 27, 2012 1:08

cześć,
no właśnie się tam wybieram w weekend - planuję w niedzielę 29.04., albo w któryś dzień weekendu europy (1do 3.05.) po południu, a jak mi się spodoba to pewnie będę się pojawiał - na najbliższe 4 miesiące - różowe kółka zakładam, co chyba ułatwi identyfikację :) (na tyle mi starczają nowe przy slalomie :) )

do zobaczenia.

lukaa
Posty: 3
Rejestracja: wt maja 08, 2012 10:32
Moje rolki: FILA Helix Wave
Jeżdżę od: 11 maja 2012

Re: TARNÓW

Post autor: lukaa » wt maja 15, 2012 12:03

Miejsca w Tarnowie, z których korzystam:
1. Parking za kościołem bł. Karoliny (rejon ulic Ablewicza, Rydza Śmigłego, os. Zielonego). Parking asfaltowy, dość duży. Samochody przyjeżdżają tam i stoją przeważnie tylko w niedziele w godzinach mszy, a w pozostałe dni parking jest pusty, poza kilkoma osobami z piłką do kosza albo dziećmi na małych rowerkach. Raczej spokojne i bezpieczne miejsce do nauki i jazdy rekreacyjnej. Asfalt może nie jest tak gładki jak tafla lodu, ale jeździ się naprawdę przyzwoicie - wg mnie, początkującego amatora.
2. Lasek lipie (na północ od ww. parkingu) , a w zasadzie trasa asfaltowa / rowerowa wzdłuż lasku - od miejsca, gdzie kończy się Al. Jana Pawłą II (skręt w lewo jest w kierunku CH Carrefour, Nomi, a w prawo na trasę. Teraz budują tam chyba wjazd na autostradę). Trasa aż do samej Woli Rzędzińskiej. Dobry gładki asfalt na długości kilku kilometrów, w otoczeniu lasu i łąk. Ruch jest tam jednak dosyć duży, oczywiście nie samochodowy, bo auta mają tam zakaz wjazdu, ale sporo jest rowerzystów, pieszych i czasami można spotkać rolkarza. Jak się nie szaleje i jedzie rozważnie to nie powinno zaliczyć się kolizji.

Jak ktoś się uczy i chciałby wspólnie popróbować, wymienić doświadczenia, albo jak ktoś już umie jeździć i chciałby coś podpowiedzieć laikowi w wieku kilka lat po 30-tce :) , to chętnie się spotkam, lztarnow [małpka] gmail.com .

pawgre1991
Posty: 3
Rejestracja: ndz marca 18, 2012 5:19
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Re: TARNÓW

Post autor: pawgre1991 » śr maja 16, 2012 11:30

ja regularnie jeżdżę późnymi wieczorami, przeważnie na górę marcina, bo niestety tarnów jest fatalnym miastem dla rolkarzy, albo beznadziejne chodniki z płyt lub kostka na której można nieźle wyrżnąć, dlatego raczej przemykam się bocznymi ulicami (jeszcze mnie nie zatrzymali) a styl jaki mnie interesuje freestyle bo moje rolki to Rollberblade Fusion X3, lasek lipie też nie końca nadaję na rolki, wystarczy mały wiatr albo deszcz to dużo syfu na asfalcie, chyba w tarnowie nie ma takiej dłuższej trasy na 4-5 km żeby się dało jechać non stop bez przeszkód

pawelekw
Posty: 3
Rejestracja: czw września 08, 2011 10:13
Moje rolki: Metro
Jeżdżę od: 02 mar 2010

Re: TARNÓW

Post autor: pawelekw » sob listopada 10, 2012 12:24

"nowa" trasa - przy Dwudniakach - 5-6km prostego, czystego asfaltu w lesie ... bez samochodów itp. .... pięęęęęęknie
dojazd : do Wierzchosławic, na rondzie w prawo, za ok.1 km w lewo i prosto do końca - od szlabanu, tam jest parking i sruuuu ......

szafa76
Posty: 48
Rejestracja: pn marca 24, 2014 4:39
Moje rolki: RollerbladeCrossfire90
Jeżdżę od: 01 mar 2014
Lokalizacja: Tarnów/Dąbrowa Tarnowska

Re: TARNÓW

Post autor: szafa76 » pn czerwca 16, 2014 6:44

Siemanko,jak pojawi się ktoś z Tarnowa i okolic kto ewentualnie ma ochotę pośmigać w towarzystwie to dawać znać :D służę swoją osobą.Co prawda jestem nieśmiały :alien: ,ale damy radę :lol: W razie konieczności dojazdu mechanicznego do odcinków dobrego asfaltu,jestem skłonny udostępnić kawałek samochodu :D

seb.roll
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 103
Rejestracja: czw marca 27, 2014 11:23
Moje rolki: bont semi-race
Jeżdżę od: 15 paź 2013

Re: TARNÓW

Post autor: seb.roll » pt czerwca 20, 2014 5:13

Ja jestem chętny ale od lipca. W czerwcu byłem na rolkach bardzo często ale ze względu na różne losowe rzeczy nie byłbym w stanie się umówić.

szafa76
Posty: 48
Rejestracja: pn marca 24, 2014 4:39
Moje rolki: RollerbladeCrossfire90
Jeżdżę od: 01 mar 2014
Lokalizacja: Tarnów/Dąbrowa Tarnowska

Re: TARNÓW

Post autor: szafa76 » sob czerwca 21, 2014 7:29

Ok.mysle,ze sie dogadamy,ostatnio moim ulubionym miejscem jazdy jest droga serwisowa autostrady,wjezdrzasz na nia z ulicy Krzyskiej skrecajac w lewo przed wiaduktem przechodzacym nad autostrada.Ja co prawda jestem rodowitym tarnowianinem,ale obecnie mieszkam w Dabrowie Tarnowskiej,wiec do Tarnowa na rolki smigam samochodem :D Jak na razie nie znalazlem lepszej miejscowki od tej drogi serwisowej,ewentualnie autostrada na Rzeszow dopoki jej nie otworza :D

szafa76
Posty: 48
Rejestracja: pn marca 24, 2014 4:39
Moje rolki: RollerbladeCrossfire90
Jeżdżę od: 01 mar 2014
Lokalizacja: Tarnów/Dąbrowa Tarnowska

Re: TARNÓW

Post autor: szafa76 » pn lipca 14, 2014 11:07

Naprawdę fajne miejsce do pośmigania na rolkach w Tarnowie https://www.google.pl/maps/dir/Krzyska+ ... !3e2?hl=pl (droga serwisowa autostrady).Jedyne dwa minusy 1)miejscami asfalt zabrudzony drobnymi kamieniami i piaskiem,2)przy przejściu pod autostradą na około 100m brak asfaltu trzeba przejść na rolkach po trawie.Poza tym prawie 6km świetnego asfaltu i znikomego ruchu innych pojazdów

ODPOWIEDZ

Wróć do „Małopolskie”