Sesja treningowa z osobistym trenerem?

Szybciej, dalej, efektywniej! Porady dla tych, którzy chcą dać z siebie więcej
Faster, longer, more efectively! Place for people who want to be better at inline speed skating

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

romekjagoda
Posty: 44
Rejestracja: śr sierpnia 10, 2016 12:48
Moje rolki: PS R2 (4x100mm) / Salomon 4x78
Jeżdżę od: 02 sty 2002

Sesja treningowa z osobistym trenerem?

Post autor: romekjagoda » wt listopada 08, 2016 1:46

Chodzi mi po głowie wykorzystanie zimy do poprawy techniki, ale możliwości są ograniczone przez brak obiektów (hal, torów krytych) pozwalających na to (przynajmniej wg mojej wiedzy).

Ostatnio przed nosem przeszedł mi wyjazd na weekendową sesję grupową do Geisingen, co jednak obudziło we mnie chęć poszukania alternatywy.

Jako że mieszkam za granicą i przyjeżdżam na 2 tygodnie świąt Bożego Narodzenia do PL zastanawiam się, gdzie poszukać jakiegoś trenera/instruktora, z którym mógłbym ze 2-3h popracować nad techniką i dowiedzieć się na co zwracać uwagę.

Czy znacie kogoś takiego (instruktora) w Wawie, Poznaniu lub Krakowie który byłby w stanie pomóc w pracy w kierunku DP?

A może są jakieś wyjazdy na kilka dni/obozy sportowe organizowane? Widziałem jeden organizowany chyba przez Powerslide team w Tunezji ( http://www.p3-aktiv-werkstatt.de/event.php?eventID=19 ) i wcześniej w innych krajach i jest to jakaś opcja --> był ktoś? mógłby się podzielić wrażeniami? Rozważa ktoś na 2017 rok?

pozdrawiam,
Romek

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Sesja treningowa z osobistym trenerem?

Post autor: Toudi » pt listopada 11, 2016 12:10

Znalezienie trenera będzie chyba trudne. Nie dlatego, że takich nie ma, tylko nie czytają tego forum albo nie wypada im napisać do Ciebie a już na pewno nie na forum.
Ci, którzy znają, nie mogą podpowiedzieć, bo też nie wypada.
Wyjazdy na obozy kiedyś były organizowane i chyba jeszcze są. Może będzie jakieś info na forum.
Myślę, że nie od rzeczy byłoby zapytać się o możliwości treningu w Związku: http://pzsw.org/newsy/page/1
Albo popytaj w klubach szkolących młodzież. Gdybyś nie wiedział, to tylko kilka z tych w linku szkoli: http://www.laczanasrolki.pl/jazda-szybk ... tne-linki/
Pozdrawiam
Piotr

romekjagoda
Posty: 44
Rejestracja: śr sierpnia 10, 2016 12:48
Moje rolki: PS R2 (4x100mm) / Salomon 4x78
Jeżdżę od: 02 sty 2002

Re: Sesja treningowa z osobistym trenerem?

Post autor: romekjagoda » pn listopada 14, 2016 2:44

No właśniemi zeżarło długi post...
Toudi dzięki za zainteresowanie tematem.
Więc ponownie w skrócie:
- o ile wiem to w PL pierwszy trener rolkarstwa szybkiego zatwierdzony został w 2011/12 r. więc nie dziwi fakt, że jest problem z ich znalezieniem (choć jest już przecież kilka torów w PL, więc ktoś na nich trenuje...);
- znalazłem opcję konsultacji treningowych online na stronie www.sk8skool.com: nagrywasz się, wysyłasz filmik i na skype obgadujesz z trenerem technikę etc. Mogą Ci też ułożyć plany treningowe, etc. Organizują też obóz rolkarski tygodniowy w 2017 r. w Danii. Rozważę go albo ten niemiecki w Tunezji na pewno na przyszły rok.

W weekend w sobotę byłęm tez na treningu rolkarskim w lokalnym klubie, na sali gimnastycznej. Fajnie, ale to trenign ogólny dla wszystkich dyscyplin wrotkarskich bez koncentracji na speedzie. Przez zimę myślę, że jednak cos pomoże, a w połączeniu z ogladaniem youtuba może coś zaprocentuje w przysżłym sezonie.

W sumie to przekonuję się, że rolki są dość niszowe. Z jednej strony to niby można powiedzieć, że 'elitarne', ale faktycznie to niszowe, co rodzi problemy jak powyżej ;)

Za wszelkie inne pomysły, podpowiedzi będę wdzięczny.

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Sesja treningowa z osobistym trenerem?

Post autor: Toudi » pt listopada 18, 2016 3:38

Niemiecki klub, nie pamiętam jaki, organizuje wyjazdy na Sardynię czy tą drugą wyspę w marcu. Może uda ci się znaleźć w necie.Na forum kiedyś dyskutowaliśmy sporo o wyjździe na Sardynię (i bylismy). Może gdzieś w tych postach jest napisane o wyjazdach organizowanych przez innych.
Z trenerami, to raczej trzeba się spotkać i poprosić o możliwość treningu, bo chyba nikt takiej działalności w zorganizowany sposób nie prowadzi i wątpię, żeby ktoś w klubie udzielił informacji. Trzeba chyba raczej dostać tel do trenera i pytać.
Gdybyś coś załatwił, to daj znać na priva - ja chętnie bym się na jakiś weekendowy kurs wiosną podłączył.
Słomczyn, Tomaszów Lubelski, Elbląg, Duszniki, Lubin.
Co do filmików i skype, to to pewnie mogłoby być dobre, jeśli coś robisz zupełnie źle. Tak mi się zdaje. Jak sobie pomyślę, że ktoś dawałby mi uwagi techniczne, więcej niż 30 sek po fakcie i - przede wszystkim - bez mozliwości natychmiastowej korekty i powtórnej oceny - to chyba trochę późno.
Pozdrawiam
Piotr

romekjagoda
Posty: 44
Rejestracja: śr sierpnia 10, 2016 12:48
Moje rolki: PS R2 (4x100mm) / Salomon 4x78
Jeżdżę od: 02 sty 2002

Re: Sesja treningowa z osobistym trenerem?

Post autor: romekjagoda » pn stycznia 23, 2017 12:07

Pewnie nikt tego nie czyta, ale co tam, może komuś się przyda. Właśnie zapisałem się na tygodniowy obóz rolkarski organizowany w sierpniu w Danii przez brytyjskiego trenera i jego szkołę http://www.sk8skoolonline.com/sk8camp-2017 Tanio może nie jest (550Euro za tydzień), ale jest w tym nocleg, wyżywienie, treningi, przekąski, etc. Jako forma aktywnego wypoczynku myślę, że ok. Na stronie napisane jest, że nacisk jest na technikę, czyli coś, co mi potrzebne jest. Nie mogę się doczekać sierpnia już... :)
Jest to i tak opcja tańsza niż wyjazd na Sardynię czy do Tunezji z Team Powerslide.

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Sesja treningowa z osobistym trenerem?

Post autor: Toudi » wt stycznia 24, 2017 11:37

Ja pojadę.
Może zabiorę żonę, to poćwiczymy we trójkę :D
Pozdrawiam
Piotr

romekjagoda
Posty: 44
Rejestracja: śr sierpnia 10, 2016 12:48
Moje rolki: PS R2 (4x100mm) / Salomon 4x78
Jeżdżę od: 02 sty 2002

Re: Sesja treningowa z osobistym trenerem?

Post autor: romekjagoda » wt stycznia 24, 2017 4:00

Toudi, serio jedziesz?
Ekstra! Byłoby fajnie się poznać i potrenować razem.
Zasadniczo zastanawiam się, czy nie uczynić celem tego sezonu startu w Berlinie 24/09... Ale nie wiem, czy to nie za dużo jak na początek. Chociaż po tym obozie w Danii może być to sensowne.
Ja mam problem tylko, że po obozie jadę na 3 tyg wakacji... a to nie wróży dobrze podtrzymaniu formy, a raczej nie uda mi się zabrać ze sobą rolek :/

No cóż, dobre wieści. Jedna korekta tylko - dziś się ze mną skontaktowali organizatorzy, że jest błąd w formularzu na stronie i koszt w pokoju standardowym (2 os.) to 650 Euro, a w budżetowym (3 os w 2osobowym pokoju) to 550.

Z tego co wyczytałem to w zeszłym roku jednym z dwóch asystentów trenera był Łukasz jakiś, więc chyba z PL, ale nie wiem czy to ktoś związany z forum może?

Pozdrawiam,
Romek

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Sesja treningowa z osobistym trenerem?

Post autor: Toudi » wt stycznia 24, 2017 4:33

Interesowałeś się trochę, jak z opadami w tym czasie w Danii?
Pozdrawiam
Piotr

romekjagoda
Posty: 44
Rejestracja: śr sierpnia 10, 2016 12:48
Moje rolki: PS R2 (4x100mm) / Salomon 4x78
Jeżdżę od: 02 sty 2002

Re: Sesja treningowa z osobistym trenerem?

Post autor: romekjagoda » śr stycznia 25, 2017 9:58

Szczerze, to sprawdzenie opadów nie przyszło mi do głowy... Zdjęcia jakie oglądałem na stronie były słoneczne z piękną pogodą. Tak się napaliłem, że nawet nie przyszło mi do głowy, że może być inna niż słoneczna pogoda...
Ale, z tego co czytałem i widziałem na stronie jest tam też sala, na której odbywają się zajęcia, więc myślę, że w najgorszym wypadku tam będą prowadzone treningi + jest siłownia. Wiadomo, to nie jest optymalne, ale jakby co potrenować się da. Myślę też, że oni mają obcykany jakiś plan B. W sumie zawsze można do nich napisać co robią podczas deszczowej pogody.

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Sesja treningowa z osobistym trenerem?

Post autor: Toudi » wt maja 02, 2017 12:03

Zgłosiłem się, zapłaciłem i jadę!
Pozdrawiam
Piotr

romekjagoda
Posty: 44
Rejestracja: śr sierpnia 10, 2016 12:48
Moje rolki: PS R2 (4x100mm) / Salomon 4x78
Jeżdżę od: 02 sty 2002

Re: Sesja treningowa z osobistym trenerem?

Post autor: romekjagoda » śr maja 03, 2017 3:06

No to jest nas dwóch, a właściwie troje. Kto jeszcze? Śmiało, śmiało! W kupie raźniej.

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Sesja treningowa z osobistym trenerem?

Post autor: Toudi » pt maja 05, 2017 12:31

O! Świetnie.Ja myślę jeszcze o tym maratonie przed i - gdybysię znalazła jakaś ekipa (moze Ty chcesz?) to jeszcze tą sztafetę 6h.
Pozdrawiam
Piotr

wasyl
Prześcigant 4x100mm
Posty: 321
Rejestracja: ndz czerwca 06, 2010 11:15
Moje rolki: Shankel Blade / Twister
Jeżdżę od: 02 sie 2009
Lokalizacja: Wrocek

Re: Sesja treningowa z osobistym trenerem?

Post autor: wasyl » pn czerwca 05, 2017 11:18

Hej Chłopaki podzielcie się opiniami na ten temat.

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Sesja treningowa z osobistym trenerem?

Post autor: Toudi » śr czerwca 07, 2017 1:44

Jeszcze nie bylismy :-)
Pozdrawiam
Piotr

ODPOWIEDZ

Wróć do „Trening, porady / Training, solutions”