problem z jazda

Szybciej, dalej, efektywniej! Porady dla tych, którzy chcą dać z siebie więcej
Faster, longer, more efectively! Place for people who want to be better at inline speed skating

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

rezer
Posty: 6
Rejestracja: ndz kwietnia 27, 2014 8:57
Moje rolki: powerslide vision mg 198g
Jeżdżę od: 02 sty 2014

problem z jazda

Post autor: rezer » ndz kwietnia 27, 2014 9:47

Witam, zakupilem niedawno rolki powerslide vision 4x110mm przyznam sie szczerze ze ostatni raz jezdzilem na rolkach jak mialem 10 lat wiec bylo to 11lat temu .Probowalem dzis jezdzic na placu niestety byl mokry beton.Potrzebuje porad treningowych poniewaz zakrzywiam rolki do wewnatrz przez co bola mnie kostki drugi moj problem jest zwiazany z technika szybkiej jazdy niebardzo wiem jak dobrze jezdzic, probuje i probuje ale nie wychodzi, mozna powiedziec ze bardziej sie slizgam niz jezdze, ogladalem sporo filmikow na yt wydawalo mi sie ze jest to proste ale jednak duzo sie pomylilem .Za bardzo pospieszylem sie z tymi rolkami i odrazu kupilem takie a nie inne dlatego prosze o kilka rad, niechce ich zmieniac. Z gory dziekuje i pozdrawiam:)

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: problem z jazda

Post autor: Toudi » ndz kwietnia 27, 2014 10:01

Uczciwie mówiąc, to myślę, że masz małe szanse nauczyć się na nich jeździć, zanim nabawisz się kontuzji i narośli na piętach oraz nad kostkami.
Tak jak nie można wsiąść od razu na wyścigowy motor, wyścigowego konia czy jacht regatowy, tak samo jest z takimi rolkami.
Jest określona droga dochodzenia do takiego sprzętu i pewnie można pominąć jakichś etap ale nie wszystkie od razu.
Jeśli jesteś skłonny stracić parę złotych, to wystaw je na sprzedaż, póki są nowe (choćby i na tym forum) a kup sobie jakieś rolki z butem za kostkę na kołach 90 mm ub 100.
Poczytaj sobie na forum, jakie są polecane. przymierz a jeśli chcesz kupić w necie, to kup u sprzedawcy, który Ci doradzi a nie tylko wyśle zamówiony sprzęt.
Tak ja bym poradził.
Też mam takie buty ale zanim je kupiłem, jeździłem na 4 x 80, potem 4 x 100 z wysokim butem i jeszcze 4 x 100 z niskim butem. I teraz mam 3 x 110 1 x 100. bo na taki zestaw, jak twój jestem za słaby.
Pozdrawiam
Piotr

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: problem z jazda

Post autor: zico » ndz kwietnia 27, 2014 10:04

Musisz zmienić podwozie. Włożyć kółka 90mm zamiast 110mm, albo jeszcze mniejsze lub całą szynę na niższą z mniejszymi kółkami.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

rezer
Posty: 6
Rejestracja: ndz kwietnia 27, 2014 8:57
Moje rolki: powerslide vision mg 198g
Jeżdżę od: 02 sty 2014

Re: problem z jazda

Post autor: rezer » ndz kwietnia 27, 2014 10:31

Dzieki za rade ,musze przemyslec to czy je sprzedac czy zostawic i kupic jakies mniejsze ale nie mam pojecia jakie, moze wy jakies polecicie za w miare przyzwoita cene?

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: problem z jazda

Post autor: zico » ndz kwietnia 27, 2014 11:10

Rozumiem, że potrzebujesz rolki do jazdy szybkiej?
Zacznij od Rollerblade Tempest 90.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

rezer
Posty: 6
Rejestracja: ndz kwietnia 27, 2014 8:57
Moje rolki: powerslide vision mg 198g
Jeżdżę od: 02 sty 2014

Re: problem z jazda

Post autor: rezer » pn kwietnia 28, 2014 7:09

Dzieki zico za rade:)

rezer
Posty: 6
Rejestracja: ndz kwietnia 27, 2014 8:57
Moje rolki: powerslide vision mg 198g
Jeżdżę od: 02 sty 2014

Re: problem z jazda

Post autor: rezer » wt maja 06, 2014 12:14

Wracajac do tematu wlasnie przestawilem szyne bardziej do wewnatrz tzn max ile sie dalo i porzadnie zawiazalem buta to juz nie czuje zadnego bolu co do jazdy jezdzi mi sie duzo lepiej w miare staram utrzymac sie rownowage wiadome ze technicznie to nie jest jakas rewelacja ale zawsze cos:) skrecanie kiepsko mi idzie mysle ze jest to do ogarniecia(moze to smieszne co napisalem) i hamowanie, niemam pojecia jak zahamowac , nic nie wymienialem jestem uparty no coz taki juz jestem, pozdrawiam:)

Awatar użytkownika
Doody
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 980
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 7:59
Moje rolki: SEBA FR2 + HC / PS R4
Jeżdżę od: 01 maja 1993
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: problem z jazda

Post autor: Doody » wt maja 06, 2014 5:30

Nie polecam nikomu takiego sposobu nauki jaki prezentujesz. W ten sposób można sobie zrobić krzywdę i nabawić się złych nawyków. Ale każdy ma wybór i swój rozum.
Znam z autopsji: BAUER FX3, Rollerblade Super Stradablade, ROCES ROME FCO, ROCES M12, Fila Primo Wave, Powerslide R4, Rollerblade Racemachine, Powerslide Phuzion Urban 11, SEBA FR2, Powerslide R4

ODPOWIEDZ

Wróć do „Trening, porady / Training, solutions”