Coś na zimowe wieczory

Szybciej, dalej, efektywniej! Porady dla tych, którzy chcą dać z siebie więcej
Faster, longer, more efectively! Place for people who want to be better at inline speed skating

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

sannis
Posty: 26
Rejestracja: pn czerwca 18, 2012 9:41
Moje rolki: PS R4
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Re: Coś na zimowe wieczory

Post autor: sannis » śr listopada 21, 2012 9:33

Link z wymiarami do slideborda: http://www.longtracklongshot.com/Blog.p ... key-inline
W tym linku Kevin Jagger proponuje wpierw ustawić ograniczniki na wzrost później wydłużać.
Od siebie dodam, ze slideboard przygotowałem z plandeki samochodowej. Większość plandek z jednej strony jest matowa druga z połyskiem. Tą z połyskiem dodatkowo nawoskowałem woskiem samochodowym. Plandeka jest o dość dużej gramaturze i nie przesuwa się po podłodze. Ma ten atut, że można zwinąć i schować do szafy, unikamy problemu kolejnej deski do prasowania:)

pz34
Prześcigant 4x110mm
Posty: 401
Rejestracja: ndz sierpnia 29, 2010 8:06
Moje rolki: Tarrega

Re: Coś na zimowe wieczory

Post autor: pz34 » czw listopada 22, 2012 12:19

Tak na moje oko to 2 metrowy koleś bez silnych "czwórek" nie dojedzie do końca dechy tak jak zawodnik 30 cm niższy, który ćwiczy regularnie od kilku lat. Długość zależy od siły, którą trzeba włożyć by dojechać i od tego czy chce się robić moc czy technikę. Trzeba to po prostu indywidualnie dobrać tak jak czas ćwiczeń, ilość powtórzeń itp.
Pozdrawiam
Łukasz

sannis
Posty: 26
Rejestracja: pn czerwca 18, 2012 9:41
Moje rolki: PS R4
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Re: Coś na zimowe wieczory

Post autor: sannis » czw listopada 22, 2012 9:34

pz34 pisze:Tak na moje oko to 2 metrowy koleś bez silnych "czwórek" nie dojedzie do końca dechy tak jak zawodnik 30 cm niższy, który ćwiczy regularnie od kilku lat. Długość zależy od siły, którą trzeba włożyć by dojechać i od tego czy chce się robić moc czy technikę. Trzeba to po prostu indywidualnie dobrać tak jak czas ćwiczeń, ilość powtórzeń itp.
Oczywiście to sprawa indywidualna, ale od czegoś trzeba zacząć. Skrajne przykłady wzrostu to argumentacja "ad absurdum".

Awatar użytkownika
tomek_wap
Ścigant 4x100mm
Posty: 282
Rejestracja: wt marca 30, 2010 10:12
Moje rolki: RB X5, XSJADO
Jeżdżę od: 16 kwie 2010
Lokalizacja: Katowice

Re: Coś na zimowe wieczory

Post autor: tomek_wap » czw grudnia 06, 2012 8:36

Rollerblade X5 LE / XSJADO 1

Awatar użytkownika
Doody
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 980
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 7:59
Moje rolki: SEBA FR2 + HC / PS R4
Jeżdżę od: 01 maja 1993
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Coś na zimowe wieczory

Post autor: Doody » sob grudnia 08, 2012 5:57

tomek_wap pisze:Dobre, nie? :)

http://www.youtube.com/watch?v=YAJJ7yCW150

Jedyne 600USD :D
I bardziej do narciarstwa niż wrotkarstwa - doskonale wykształca odruch pracy jedynie nogami, a nie całym ciałem i trzymanie kolan w równym ostępie.
Znam z autopsji: BAUER FX3, Rollerblade Super Stradablade, ROCES ROME FCO, ROCES M12, Fila Primo Wave, Powerslide R4, Rollerblade Racemachine, Powerslide Phuzion Urban 11, SEBA FR2, Powerslide R4

Awatar użytkownika
tomek_wap
Ścigant 4x100mm
Posty: 282
Rejestracja: wt marca 30, 2010 10:12
Moje rolki: RB X5, XSJADO
Jeżdżę od: 16 kwie 2010
Lokalizacja: Katowice

Re: Coś na zimowe wieczory

Post autor: tomek_wap » sob grudnia 08, 2012 9:57

Zgadza się, że bardziej do narciarstwa, ale też można sobie nieźle na tym poćwiczyć, chociaż by uda.
Rollerblade X5 LE / XSJADO 1

pz34
Prześcigant 4x110mm
Posty: 401
Rejestracja: ndz sierpnia 29, 2010 8:06
Moje rolki: Tarrega

Re: Coś na zimowe wieczory

Post autor: pz34 » wt grudnia 25, 2012 11:52

Popierdułka i tyle.
Pozdrawiam
Łukasz

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Coś na zimowe wieczory

Post autor: Toudi » pn marca 11, 2013 2:12

Właściwie to chyba nie ma potrzeby inwestować w dotacje do sportu wyczynowego ciężko zebranych państwowych pieniędzy. Można zaoszczędzić na torach i lodowiskach a aspirującym zawodnikom kupić slideboardy albo - jeszcze lepiej - tym, którzy wykupią licencje dawać pdf z instrukcją budowy własnego: http://www.lodz.sport.pl/sport-lodz/1,1 ... oxSportTxt
Pozdrawiam
Piotr

Awatar użytkownika
gatomalo
Czterokółkowiec
Posty: 70
Rejestracja: śr stycznia 09, 2013 12:04
Moje rolki: pierwsze - za 50 zł
Jeżdżę od: 10 cze 2011
Lokalizacja: Płock

Re: Coś na zimowe wieczory

Post autor: gatomalo » pn marca 11, 2013 5:42

Zaplecze treningowe Mistrza jest powalająco szczere.
Ten krótki wgląd na te sterty rolek "ułożonych" na podłodze, ten najprymitywniejszy na świecie slideboard + wełniane skarpetki góralskie... - tu są wszelkie odpowiedzi dlaczego ktoś staje się Mistrzem.

Ciekawe, czy jest ktoś z forumowiczów, kto osobiście zna tę salkę, sprzęt; kto mógłby powiedzieć coś o "normalnym dniu treningowym", czy nawet o konserwacji łożysk - czy w ogóle to robią?
O czymkolwiek, czym się czasem tu delektujemy myśląc, że jest to naprawdę decydujące.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Trening, porady / Training, solutions”