pytanie nowicjusza

Szybciej, dalej, efektywniej! Porady dla tych, którzy chcą dać z siebie więcej
Faster, longer, more efectively! Place for people who want to be better at inline speed skating

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

sstolper
Posty: 46
Rejestracja: wt lipca 05, 2011 8:55
Moje rolki: Rollerblade
Jeżdżę od: 01 maja 2011
Lokalizacja: Słupsk

pytanie nowicjusza

Post autor: sstolper » sob lipca 16, 2011 9:04

Szanowni forumowicze, mam następujcy problem

Nauczyłem się w miare dobrze robić "turn stop" jednak wychodzi mi tylko obrotem w prawo. Myślę że ma to zwiazek z tym, że podczas jazdy (toczenia się) łatwiej mi utrzymywać pozycję z wystawoną prawą noga do przodu (ma to znaczenie przy ewentualnych przeszkodach). Zaczynając manewr turn stopu właśnie prawą nogę mam wystawiona do przodu i jakoś to naturalnie wychodzi.

Jeszcze kwestia definicji, dla mnie turn stop to doprowadzenie to sytuacji w której ostatnia faza obrotu to obrót w miejscu wokół osi ciała.

Próbowałem wysuwać w przód lewą nogę podczas toczenia i czuje się z tym niekomfortowo, a jedyne co potrafie zrobić w lewo to zatoczyć koło, ponieważ manewr zaczynam od lewej nogi lekko cofniętej w stosunku do nogi prawej.

mam pytanie, czy taka dysproporcja jest normalna i jak z tym walczyć?

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: pytanie nowicjusza

Post autor: zico » sob lipca 16, 2011 11:01

Witaj,

normalne, że w jedną stronę zawsze będzie łatwiej. Ćwiczyć - to najlepsza metoda. Patrz jak robisz w łatwiejszą stronę, jak układasz ciało - i próbuj tak w drugą stronę.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

sstolper
Posty: 46
Rejestracja: wt lipca 05, 2011 8:55
Moje rolki: Rollerblade
Jeżdżę od: 01 maja 2011
Lokalizacja: Słupsk

Re: pytanie nowicjusza

Post autor: sstolper » ndz lipca 17, 2011 11:48

dzięki za radę

Wpadłem również na taki pomysł, ponieważ jestem dość sztywny postanowiłem wprowadzić do programu ćwiczeń rozciąganie. Mam nadzieję że trochę to powinno pomóc.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Trening, porady / Training, solutions”