Obóz treningowy wrotkarstwo szybkie - Majorka 2011

Szybciej, dalej, efektywniej! Porady dla tych, którzy chcą dać z siebie więcej
Faster, longer, more efectively! Place for people who want to be better at inline speed skating

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Awatar użytkownika
Siba65
Posty: 15
Rejestracja: ndz grudnia 26, 2010 7:03
Moje rolki: Mariani Skate
Jeżdżę od: 28 kwie 1985
Lokalizacja: Poznań

Obóz treningowy wrotkarstwo szybkie - Majorka 2011

Post autor: Siba65 » ndz grudnia 26, 2010 8:25

Witaj Wojtek i zainteresowani wyjazdem.

Chciałbym przedstawić projekt wyjazdu na MAJORKĘ 2011. Od ponad 13 lat przygotowujemy ( SSW MALTA Poznań ) się do nowego sezonu startowego w okolicach Alcudii i Port d" Polencua. Teren wymarzony do jazdy na rowerze ( szosa) duża ilość tras rowerowych o różnym stopniu trudności oraz wrotkarskich. Na miejscu wypożyczalnia rowerów szosowych ( około 80 - 100 euro na tydzień). Warunki do treningu wymarzone. Proponowany wyjazd na 7 i 10 dni w drugiej połowie marca z planowanym przyjazdem do berlina na 1 dzień ( 02.04.2011 ) przed Vattenfal Berlin 1/2 Marathon. Koszt wyjazdu na 7 dni około 1500 złotych oraz 2000 złotych przy pobycie 10 dniowym. Deklarację wyjazdu potwierdziło już kilku kolarzy szosowych Masters ( stałych bywalców na Majorce).

Mojej propozycji proszę nie odbierać jako konkurencyjnej do wyjazdu Wojtka. Ważne abyśmy wspólnie potrenowali w dobrych warunkach pogodowych i może zorganizowali w sezonie startowym 2011 dobry polski team który obsłużyłby np puchar świata oraz inne liczące się imprezy w wrotkarstwie szybkim nie tylko w europie.

Deklarujemy się na wyjazd do końca stycznia 2011

Jeżeli macie pytania proszę dzwońcie na 601 84 34 22

Linki do stron skaterów trenujących na Majorce
http://www.skatelog.com/countries/es/mallorca/
http://www.nikkel.nl/skate/mallorca2002/
http://www.skatelog.com/skaters/daniel- ... rca-01.htm
Z wrotkarskim pozdrowieniem
Piotr Siebert

kerofol
Posty: 8
Rejestracja: pt października 30, 2009 6:59
Moje rolki: Simon's Partizan, Race Machin
Jeżdżę od: 02 cze 2008

Re: Obóz treningowy wrotkarstwo szybkie - Majorka 2011

Post autor: kerofol » czw grudnia 30, 2010 7:02

Nie ukrywam że jestem zainteresowany, tyle że ja to amator nie zawodowiec. Ale jak będę mógł się załapać to napewno pojadę. Powiedz mi jaka o tej porze roku jest tam temperatura.

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Obóz treningowy wrotkarstwo szybkie - Majorka 2011

Post autor: Toudi » czw grudnia 30, 2010 9:30

Wpisz www.onet.pl i w prawym górnym rogu jest wyszukiwarka. Wpisz "pogoda w marcu na Majorce"
Wynik z pierwszej podanej odpowiedzi:

Średnia temperatura na Majorce w czasie wiosny wynosi od 13 C w marcu, 14C w kwietniu i 18C w maju. Wiosna na Majorce sprzyja poznawaniu naturalnych walorów wyspy. Ciepła wiosna powoduje, że możemy podziwiać krajobrazy wypełnione soczysta zielenią. Wiosna to czas, który jest najlepszy do odkrywania wyspy od podszewki. Umiarkowana temperatura powoduje, że jest to najlepszy czas dla organizowania pieszych i rowerowych wycieczek lub podglądania ptaków. To także idealna pora by "złapać" pierwszą opaleniznę.

Pisz, jeśli coś jeszcze trzeba znaleźć.
Pozdrawiam
Piotr

Luzak19:57
Ścigant 4x100mm
Posty: 282
Rejestracja: pn czerwca 29, 2009 7:57
Moje rolki: ...fajne ;)
Jeżdżę od: 30 sty 2007

Re: Obóz treningowy wrotkarstwo szybkie - Majorka 2011

Post autor: Luzak19:57 » pt grudnia 31, 2010 11:55

Toudi pisze:............organizowania pieszych i rowerowych wycieczek lub podglądania ptaków. ....

Pisz, jeśli coś jeszcze trzeba znaleźć.
Siba 65 nic nie pisał o podglądaniu ptaków. Gdybym mógł pojechać ( oczywiście jestem spokojny, że Inni Uczestnicy i tak by mnie nie zabrali), to bym wybrał wycieczkę pieszą lub rowerową.
Z drugiej strony mam Las Kabacki (ten od partyzantki :wink: ) "pod bokiem" to tam mogę chodzić, biegać czy "rowerować" w tym czasie.
A TAK W OGÓLE to chciałem złożyć WAM NAJLEPSZE ŻYCZENIA NA 2011 ROK. LUZU, SPOKOJU I JAZDY NA ROLKACH, WROTKACH (kolejność alfabet. :) ) BEZ ŻADNYCH KONTUZJI.
POZDRO.
"Zdjąłem kimono,aby łatwiej wędrować, przerzuciłem przez ramię."

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Obóz treningowy wrotkarstwo szybkie - Majorka 2011

Post autor: Toudi » sob stycznia 01, 2011 1:55

Luzak19:57 pisze: Z drugiej strony mam Las Kabacki (ten od partyzantki :wink: ) "pod bokiem" to tam mogę chodzić, biegać czy "rowerować" w tym czasie.
... BEZ ŻADNYCH KONTUZJI.
Rozumiem Cię, jeśli mi się zdarza trenować, to mam swoją trasę na poligonie czołgowym w Biedrusku. Oczywiście w moim przypadku przeciwnika jest łatwiej wypatrzyć ale trudniej uciec ale myślę, że to podobna grupa ryzyka i możemy się kiedyś powymieniać doświadczeniami. :D
Pozdrawiam
Piotr

Awatar użytkownika
Siba65
Posty: 15
Rejestracja: ndz grudnia 26, 2010 7:03
Moje rolki: Mariani Skate
Jeżdżę od: 28 kwie 1985
Lokalizacja: Poznań

Re: Obóz treningowy wrotkarstwo szybkie - Majorka 2011

Post autor: Siba65 » sob stycznia 01, 2011 8:07

Toudi dzięki za informacje o pogodzie na Majorce. Nasze grono chętnych do wyjazdu na Majorkę zdecydowanie się powiększa jednak starzy bywalcy wyjazdów do Włoch wybiorą pewnie włoskie klimaty. Nie ukrywam, że wyjazd jest typowym kondycyjnym obozem sportowym nastawionym na przejechanie określonej liczby kilometrów na rolkach min 500 km lub na rowerze pow. 1000 km. Nie będziemy uprawiać turystyki wrotkarskiej lub rowerowej tylko ostro zapier......... Przede wszystkim liczy się wynik :lol: Pierwszy test na początku kwietnia w 1/2 maratonu w Berlinie. Co do imprez startowych w 2010 roku jak wiesz pogoda nas nie rozpieszczała często i gęsto lało się z nieba. Z zażenowaniem spoglądałem na grupę kolegów którzy przyjechali ale ........ wystraszyli się deszczu i zrezygnowali. Dzwonią do mnie koledzy i pytają jaka będzie pogoda na Majorce, jak będzie ciepło czy będzie sucho ? Przygotujcie się na każde warunki pogodowe, szlifujmy formę i ścigajmy się w kraju i europie.
Z wrotkarskim pozdrowieniem
Piotr Siebert

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Obóz treningowy wrotkarstwo szybkie - Majorka 2011

Post autor: Toudi » sob stycznia 01, 2011 8:13

Siba65 pisze:Nie będziemy uprawiać turystyki wrotkarskiej lub rowerowej tylko ostro zapier.........
Eeee. To przepraszam. :oops: Nie doczytałem. Zostanę lepiej w domu. :?
Pozdrawiam
Piotr

Awatar użytkownika
Siba65
Posty: 15
Rejestracja: ndz grudnia 26, 2010 7:03
Moje rolki: Mariani Skate
Jeżdżę od: 28 kwie 1985
Lokalizacja: Poznań

Re: Obóz treningowy wrotkarstwo szybkie - Majorka 2011

Post autor: Siba65 » sob stycznia 01, 2011 8:25

Toudi nie pękaj :D Zobacz kalendarz startowy alana. Zaplanowane starty w 15 mocnych imprezach plus w Sprewaldzie jeszcze rower. Jak nie przejedziesz mocno przygotowania do sezonu to nie błyśniesz na City Nacht. A propos na zamieszczonym moim zdjęciu rozpoznaję cię w tle. Masz zdjęcia z City Berlin ?
Z wrotkarskim pozdrowieniem
Piotr Siebert

Awatar użytkownika
Andrzej
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1724
Rejestracja: pn marca 15, 2004 10:26
Moje rolki: Szybsze ode mnie
Lokalizacja: Poznań

Re: Obóz treningowy wrotkarstwo szybkie - Majorka 2011

Post autor: Andrzej » pn stycznia 03, 2011 9:04

Siba65 pisze:... Z zażenowaniem spoglądałem na grupę kolegów którzy przyjechali ale ........ wystraszyli się deszczu i zrezygnowali...
Nawet nie wiesz ile nerwów kosztuje taka decyzja. Z jeszcze większym zażenowaniem patrzyłem na zawodników którzy zamiast pomóc swojej grupie, wydawało im się że są mocni jak zawodowcy, a po jednym kółku zeszli z trasy

Awatar użytkownika
Siba65
Posty: 15
Rejestracja: ndz grudnia 26, 2010 7:03
Moje rolki: Mariani Skate
Jeżdżę od: 28 kwie 1985
Lokalizacja: Poznań

Re: Obóz treningowy wrotkarstwo szybkie - Majorka 2011

Post autor: Siba65 » czw stycznia 13, 2011 5:58

Udało nam się uzbierać kilkanaście osób chętnych na obóz sportowy na Majorkę. Pozostały mi jeszcze 4 wolne miejsca. Mieścimy się w kwocie 500 euro w 4 gwiazdkowym hotelu !!! na 10 dni samolotem z Berlina. Wraz z naszą grupą trenować będą zawodnicy z SCC Berlin. Mamy możliwość skorzystania z ich doświadczenia i trenera. Zapraszam chętne osoby do kontaktu ze mną. Zamykam listę w dniu 28 stycznia 2011 roku
Z wrotkarskim pozdrowieniem
Piotr Siebert

Luzak19:57
Ścigant 4x100mm
Posty: 282
Rejestracja: pn czerwca 29, 2009 7:57
Moje rolki: ...fajne ;)
Jeżdżę od: 30 sty 2007

Re: Obóz treningowy wrotkarstwo szybkie - Majorka 2011

Post autor: Luzak19:57 » sob stycznia 15, 2011 9:19

Toudi pisze:.... i możemy się kiedyś powymieniać doświadczeniami. :D
Bardzo chętnie :D ; może na jakimś maratonie.
Mam już odpowiednie buty (tak"se myślę :wink: ") i umiejętność przebiegnięcia 200 m.
W literaturze fachowej znałem tabelę z " Internetowego kalkulatora McMillana" (być może także założyciela kl. Ac Milan, ale nie wiem :( ). Przy odp. pogodzie spróbuję "wykręcić" czas 40- 42s. Ten wynik podobno :?: :?: :?: daje możliwość przebiegnięcia maratonu w czasie 3:59,59 (wiadomo, że "trza" nabiegać na treningach "troszkę" km.) i "PRZEŻYĆ".
Kiedyś: w/rolki, r/wrotki, rower. TeraZ W/ROLKI, BIEGANIE, ROWER. :)
pOZDRO.
"Zdjąłem kimono,aby łatwiej wędrować, przerzuciłem przez ramię."

Awatar użytkownika
Siba65
Posty: 15
Rejestracja: ndz grudnia 26, 2010 7:03
Moje rolki: Mariani Skate
Jeżdżę od: 28 kwie 1985
Lokalizacja: Poznań

Re: Obóz treningowy wrotkarstwo szybkie - Majorka 2011

Post autor: Siba65 » sob lutego 26, 2011 9:50

Kochani lista zamknięta od ponad 2 tygodni. Uzbierało nas się ponad 12 osób. Hotel Can Picafort Palace Hotel, Mallorca ***** gwarantuje nam wspaniały wypoczynek a zlokalizowane w pobliżu trasy wrotkarskie i rowerowe max treningu. Koledzy z obozu na Sardynii sprawdzimy wasze formę już podczas pierwszych zawodów 1/2 maratonu w Berlinie na początku kwietnia.
Z wrotkarskim pozdrowieniem
Piotr Siebert

WOJTEK45
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 907
Rejestracja: wt czerwca 05, 2007 12:31
Moje rolki: zbyt wolne
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Gdynia

Re: Obóz treningowy wrotkarstwo szybkie - Majorka 2011

Post autor: WOJTEK45 » pn lutego 28, 2011 6:09

to chyba nie sprawdzisz formy tych z Sardynii.
My jedziemy zupełnie gdzieś indziej......

Awatar użytkownika
Siba65
Posty: 15
Rejestracja: ndz grudnia 26, 2010 7:03
Moje rolki: Mariani Skate
Jeżdżę od: 28 kwie 1985
Lokalizacja: Poznań

Re: Obóz treningowy wrotkarstwo szybkie - Majorka 2011

Post autor: Siba65 » ndz kwietnia 03, 2011 10:02

Obóz na Majorce 2011 przechodzi doi historii. Przez ponad 10 dni rozkoszowaliśmy się urokami okolic Alcudii. Przejechaliśmy na rowerach i wrotkach ponad 5.000 km. Nasz 4 gwiazdkowy Can Picaford PALACE został dosłownie usytuowany w wymarzonym dla nas miejscu. Mieliśmy bardzo blisko 10 metrów do tras wrotkarskich oraz rowerowych. Przepiękna pogoda dała nam wymarzone możliwości do trenowania. Nasze międzynarodowe towarzystwo już umówiło się na następny rok. Do zobaczenia w marcu 2012 roku !!!! :)
Z wrotkarskim pozdrowieniem
Piotr Siebert

Awatar użytkownika
Piotr B
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1839
Rejestracja: czw listopada 18, 2004 8:00
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Dębno

Re: Obóz treningowy wrotkarstwo szybkie - Majorka 2011

Post autor: Piotr B » śr kwietnia 06, 2011 10:36

500 km dziennie - gratuluję!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Trening, porady / Training, solutions”