Rozgrzewka norweska

Szybciej, dalej, efektywniej! Porady dla tych, którzy chcą dać z siebie więcej
Faster, longer, more efectively! Place for people who want to be better at inline speed skating

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

null
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 94
Rejestracja: śr maja 07, 2008 12:41
Moje rolki: Speedmachine Plus, FSK, TR9
Jeżdżę od: 20 kwie 2004
Lokalizacja: Sopot
Kontakt:

Rozgrzewka norweska

Post autor: null » pn lutego 15, 2010 3:08

Hello :)

Podczas zeszlorocznej wyprawy na Sardynie przez kazda jazda byla dosc hardcorowa rozgrzewka zwana jak pamietam norweska (?). Szukalem w Internecie jakis instrukcji, przewodnika dot takowej ale niestety niczego nie znalazlem :( Moze szukalem pod zlymi haslami - nie mam pojecia ...

Ktos cos poleci - jakies materialy, filmy, artykuly ? :)

Awatar użytkownika
mrv
Szybszy niż Chuck Norris na 5x84mm
Posty: 548
Rejestracja: pn lutego 19, 2007 6:03
Moje rolki: SemiRace 4x100, Cheetah 4x110
Jeżdżę od: 20 gru 2009

Re: Rozgrzewka norweska

Post autor: mrv » pn lutego 15, 2010 3:22

null pisze:Hello :)

Podczas zeszlorocznej wyprawy na Sardynie przez kazda jazda byla dosc hardcorowa rozgrzewka zwana jak pamietam norweska (?). Szukalem w Internecie jakis instrukcji, przewodnika dot takowej ale niestety niczego nie znalazlem :( Moze szukalem pod zlymi haslami - nie mam pojecia ...

Ktos cos poleci - jakies materialy, filmy, artykuly ? :)

Nie bylem na sardynii ale jedyne skandynawskie słowo które kojarzy mi się z rozgrzewką to FARTLEK:
http://en.wikipedia.org/wiki/Fartlek
To jednak nie jest zbyt forsowne

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Re: Rozgrzewka norweska

Post autor: WFH » wt lutego 16, 2010 9:50

null pisze:Hello :)

Podczas zeszlorocznej wyprawy na Sardynie przez kazda jazda byla dosc hardcorowa rozgrzewka zwana jak pamietam norweska (?). Szukalem w Internecie jakis instrukcji, przewodnika dot takowej ale niestety niczego nie znalazlem :( Moze szukalem pod zlymi haslami - nie mam pojecia ...

Ktos cos poleci - jakies materialy, filmy, artykuly ? :)
To nie bylo określenie rozgrzewki, tylko jednego z ćwiczeń imitacyjnych(skakanych). Nazwę taką zawdzięcza trenerowi Bialkowskiemu, prawdopodobnie dlatego,że ladnych kilka lat temu do Polski trafila kaseta, na której byl przedstawiony trening norweskich lyzwiarzy szybkich i jednym z ćwiczen tam pokazanych bylo to o którym piszesz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Trening, porady / Training, solutions”