Ssacze

Szybciej, dalej, efektywniej! Porady dla tych, którzy chcą dać z siebie więcej
Faster, longer, more efectively! Place for people who want to be better at inline speed skating

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Re: Ssacze

Post autor: WFH » czw października 16, 2008 12:42

WOJTEK45 pisze:Rozmawiałem na temat "wozaczy" "ssaczy" z kolegą który kiedyś zawodowo uprawiał kolarstwo. Analogia w jeździe jest bardzo duża. Są peletony, są ucieczki solo i grupowe.Jest wiele rzeczy które upodabniają jazdę w wyścigach wrotkarskich do rowerowych.
I tam , mimo że nie spisane, obowiązują pewne zasady , nazwijmy "honorowe", pracujesz - walczysz o zwycięstwo, nie pracujesz - nie powinieneś walczyć o zwycięstwo".- szczególnie w sytuacji ucieczki grupy kolarzy. ( oczywiście w daleko idącym uproszczeniu bo czasami zwycięzcy są oczywiście typowani) A jak jednak zachcesz powalczyć to proszę bardzo .Tyle że przy najbliższej nadarzającej się okazji lądujesz w ...rowie. Abyś sobie przypomniał o niepisanych zasadach.
Nie wyobrażam sobie aby wśród nas mogły obowiązywać podobne formy " edukacji" ale pewne podobieństwa są przeze mnie dostrzegane.
W pełni potwierdzam.
A co do form "edukacji" to u nas raczej się to nie zdarzało, ale w wielu krajach jest to normalne.

bj43
Szybszy niż Chuck Norris na 5x80mm
Posty: 492
Rejestracja: pn lipca 28, 2008 7:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Kraków

Re: Ssacze

Post autor: bj43 » czw października 16, 2008 2:48

WFH pisze:
WOJTEK45 pisze:Rozmawiałem na temat "wozaczy" "ssaczy" z kolegą który kiedyś zawodowo uprawiał kolarstwo. Analogia w jeździe jest bardzo duża. Są peletony, są ucieczki solo i grupowe.Jest wiele rzeczy które upodabniają jazdę w wyścigach wrotkarskich do rowerowych.
I tam , mimo że nie spisane, obowiązują pewne zasady , nazwijmy "honorowe", pracujesz - walczysz o zwycięstwo, nie pracujesz - nie powinieneś walczyć o zwycięstwo".- szczególnie w sytuacji ucieczki grupy kolarzy. ( oczywiście w daleko idącym uproszczeniu bo czasami zwycięzcy są oczywiście typowani) A jak jednak zachcesz powalczyć to proszę bardzo .Tyle że przy najbliższej nadarzającej się okazji lądujesz w ...rowie. Abyś sobie przypomniał o niepisanych zasadach.
Nie wyobrażam sobie aby wśród nas mogły obowiązywać podobne formy " edukacji" ale pewne podobieństwa są przeze mnie dostrzegane.
W pełni potwierdzam.
A co do form "edukacji" to u nas raczej się to nie zdarzało, ale w wielu krajach jest to normalne.
Gdyby u nas nagrody za zajęcie miejsca na podium nie były tak żenująco niskie to pewnie byłoby tak samo.
Pozdrawiam.

xspeedy

Re: Ssacze

Post autor: xspeedy » czw października 16, 2008 4:11

...rece opadaja, a tak naprawde to chodzi nam jeszcze o sport i frajde w wspolzawodnictwie? Mam wrazenie ze wielu z nas oddalilo sie od tego, nie walczymy o "zlote kalesony" a mi wydaje sie ze to raczej droga do celu powinna byc celem a nie odwrotnie, Marginesem mowiac wiel z nas ma nie tylko na glowie siwe wlosy :-) wydaje mi sie ze na slawe i swiatowe osagi jest troche za pozno.

Na pewnych poziomach jazdy ssanie jest nie uniknione, na kazdego przyjdzie kiedys czas ze sprobuje z szybszymi, to normalne ze na poczatku trzeba troche ssac, my w klubie biezemy czesto 2 - 3 dziewczyny do gruppy, maja jedne zadanie, ssac ile wlezie aby dojechac do mety i nie zgubic grupy :-) Jasne ze to meczy jak kilku mocnych w grupie nie pracuje a na finiszu rwie sie do sprintu, takich trzeba sobie zapamietac, nastepnym razem nie znajda grupy do ssania i nie bedzei fajniego czasu :eye:

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Re: Ssacze

Post autor: WFH » czw października 16, 2008 5:22

bj43 pisze:
WFH pisze:
WOJTEK45 pisze:Rozmawiałem na temat "wozaczy" "ssaczy" z kolegą który kiedyś zawodowo uprawiał kolarstwo. Analogia w jeździe jest bardzo duża. Są peletony, są ucieczki solo i grupowe.Jest wiele rzeczy które upodabniają jazdę w wyścigach wrotkarskich do rowerowych.
I tam , mimo że nie spisane, obowiązują pewne zasady , nazwijmy "honorowe", pracujesz - walczysz o zwycięstwo, nie pracujesz - nie powinieneś walczyć o zwycięstwo".- szczególnie w sytuacji ucieczki grupy kolarzy. ( oczywiście w daleko idącym uproszczeniu bo czasami zwycięzcy są oczywiście typowani) A jak jednak zachcesz powalczyć to proszę bardzo .Tyle że przy najbliższej nadarzającej się okazji lądujesz w ...rowie. Abyś sobie przypomniał o niepisanych zasadach.
Nie wyobrażam sobie aby wśród nas mogły obowiązywać podobne formy " edukacji" ale pewne podobieństwa są przeze mnie dostrzegane.
W pełni potwierdzam.
A co do form "edukacji" to u nas raczej się to nie zdarzało, ale w wielu krajach jest to normalne.
Gdyby u nas nagrody za zajęcie miejsca na podium nie były tak żenująco niskie to pewnie byłoby tak samo.
Nie w nagrodach rzecz a w zasadach.

bj43
Szybszy niż Chuck Norris na 5x80mm
Posty: 492
Rejestracja: pn lipca 28, 2008 7:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Kraków

Re: Ssacze

Post autor: bj43 » czw października 16, 2008 7:54

Xspeedy - niekiedy nie rozumiesz tekstu, który czytasz po polsku. Tak właśnie jest w tym przypadku. U nas JESZCZE JEST sport, frajda i fair play. Ale walka o duże pieniądze zmienia ludzi. To wszystko, co chciałem wyrazić w poprzednim wpisie.
Pozdrawiam.

xspeedy

Re: Ssacze

Post autor: xspeedy » czw października 16, 2008 8:17

bj43 pisze:Xspeedy - niekiedy nie rozumiesz tekstu, który czytasz po polsku. Tak właśnie jest w tym przypadku. U nas JESZCZE JEST sport, frajda i fair play. Ale walka o duże pieniądze zmienia ludzi. To wszystko, co chciałem wyrazić w poprzednim wpisie.
@bj43
??? nie wiem co bierzesz i gdzie to kupujesz ale to "cos" jest warte kazdego grosza, moj tekst nie mial z twoim nic wspulnego ...tak wlasnie bylo w tym przypadku i to wszystko, co chciałem wyrazić w tym wpisie. :cyclops:

bj43
Szybszy niż Chuck Norris na 5x80mm
Posty: 492
Rejestracja: pn lipca 28, 2008 7:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Kraków

Re: Ssacze

Post autor: bj43 » czw października 16, 2008 9:01

xspeedy pisze:
bj43 pisze:Xspeedy - niekiedy nie rozumiesz tekstu, który czytasz po polsku. Tak właśnie jest w tym przypadku. U nas JESZCZE JEST sport, frajda i fair play. Ale walka o duże pieniądze zmienia ludzi. To wszystko, co chciałem wyrazić w poprzednim wpisie.
@bj43
??? nie wiem co bierzesz i gdzie to kupujesz ale to "cos" jest warte kazdego grosza, moj tekst nie mial z twoim nic wspulnego ...tak wlasnie bylo w tym przypadku i to wszystko, co chciałem wyrazić w tym wpisie. :cyclops:
O.K. Przyjmuję wyjaśnienie.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Janusz
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 598
Rejestracja: czw sierpnia 23, 2007 11:26
Moje rolki: Schaenkel Edge R
Jeżdżę od: 01 lip 2002
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ssacze

Post autor: Janusz » pt października 17, 2008 8:00

xspeedy pisze:to normalne ze na poczatku trzeba troche ssac, my w klubie biezemy czesto 2 - 3 dziewczyny do gruppy, maja jedne zadanie, ssac ile wlezie
Zapraszamy na wspólne treningi na Stegny, do Warszawy, możemy też pojechać na wymianę międzyklubową do Was. Serdecznie zapraszamy do współpracy. :mrgreen:

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Re: Ssacze

Post autor: WFH » pt października 17, 2008 10:01

Janusz pisze:
xspeedy pisze:to normalne ze na poczatku trzeba troche ssac, my w klubie biezemy czesto 2 - 3 dziewczyny do gruppy, maja jedne zadanie, ssac ile wlezie
Zapraszamy na wspólne treningi na Stegny, do Warszawy, możemy też pojechać na wymianę międzyklubową do Was. Serdecznie zapraszamy do współpracy. :mrgreen:
To dobre :lol: :lol: :lol:
Z pewnością znalazłoby sie wielu chętnych do takiej współpracy :lol: :lol: :lol:

xspeedy

Re: Ssacze

Post autor: xspeedy » pt października 17, 2008 11:04

hehe ...swintuchy :wink:

Awatar użytkownika
Andrzej
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1724
Rejestracja: pn marca 15, 2004 10:26
Moje rolki: Szybsze ode mnie
Lokalizacja: Poznań

Re: Ssacze

Post autor: Andrzej » pt października 17, 2008 1:22

WFH pisze:
Janusz pisze:
xspeedy pisze:to normalne ze na poczatku trzeba troche ssac, my w klubie biezemy czesto 2 - 3 dziewczyny do gruppy, maja jedne zadanie, ssac ile wlezie
Zapraszamy na wspólne treningi na Stegny, do Warszawy, możemy też pojechać na wymianę międzyklubową do Was. Serdecznie zapraszamy do współpracy. :mrgreen:
To dobre :lol: :lol: :lol:
Z pewnością znalazłoby sie wielu chętnych do takiej współpracy :lol: :lol: :lol:
Trochę późno
Terminy klepnięte

ODPOWIEDZ

Wróć do „Trening, porady / Training, solutions”