Pomocne słowo doświadczonych zawodników ;)

Szybciej, dalej, efektywniej! Porady dla tych, którzy chcą dać z siebie więcej
Faster, longer, more efectively! Place for people who want to be better at inline speed skating

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

krzysztof_plich
Pięciokółkowiec 80mm
Posty: 174
Rejestracja: pn marca 17, 2008 10:29
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Pomocne słowo doświadczonych zawodników ;)

Post autor: krzysztof_plich » pn maja 12, 2008 8:22

miko pisze: giro czy gyro?
siema, i to giro, i tamto gyro to china shit :lol: nie widziałem tam żadnego modelu dla rolkarzy więc nie ma co się spinać 8) a koła to mega kałamarnica więc niech nikt tego nie kupuje :wink: chyba że ktoś ma kłopoty ze stawami i lubi kapciowate twardości, jak plastelinki pozdro
Impreza na rolkach - http://marathon.poznan.pl/

Awatar użytkownika
michał1990
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 777
Rejestracja: wt sierpnia 29, 2006 8:05
Moje rolki: powerslide c
Jeżdżę od: 04 lip 1998
Lokalizacja: warszawa - ursynów
Kontakt:

Re: Pomocne słowo doświadczonych zawodników ;)

Post autor: michał1990 » pn maja 12, 2008 10:21

no ja niestety musialem jakos przebolec swoj pierwszys niski bucik;)
Ale juz jest zdecydowanie lepiej:D
A na tyle kółek to trzeba troche kasy miec... niestety jako uczen sbyt duzo jej jeszcze nie posiadam :twisted:
Pozdrawiam
Michał Machowski

Nightskating Warszawa (www.nightskating.waw.pl)
Warszawskie Stowarzyszenie Rolkarskie Polskater
Rollschool - szkoł jazdy na rolkach i wrotkach (www.rollschool.pl)
Rolkowa MapaWarszawy - www.rolkowamapa.pl


krzysztof_plich
Pięciokółkowiec 80mm
Posty: 174
Rejestracja: pn marca 17, 2008 10:29
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Pomocne słowo doświadczonych zawodników ;)

Post autor: krzysztof_plich » pn maja 12, 2008 10:34

michał1990 pisze:no ja niestety musialem jakos przebolec swoj pierwszys niski bucik;)
Ale juz jest zdecydowanie lepiej:D

trzeba swoje przecierpieć 8) to jest jak selekcja tylko dla wybranych :tongue:
michał1990 pisze: A na tyle kółek to trzeba troche kasy miec... niestety jako uczen sbyt duzo jej jeszcze nie posiadam :twisted:
ja na swoje pierwsze rolki zbierałem makulaturę na rynku Jeżyckim :pirat: później sprzedawałem rzodkiewki i kalafiory u braci Grześkowiaków :rabbit: ojca nie mam więc cały czas muszę kombinować, pracuje od 12tego roku życia, nigdy nie prosiłem się nikomu o nic, zawsze mogłem kupić wszystko na co miałem ochotę ale z nieba mi nie spadało :roll: jak będziesz dobrze główkował to zawsze coś zaoszczędzisz, :pirat: byle nie te koła :pig: pozdro
Impreza na rolkach - http://marathon.poznan.pl/

Awatar użytkownika
michał1990
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 777
Rejestracja: wt sierpnia 29, 2006 8:05
Moje rolki: powerslide c
Jeżdżę od: 04 lip 1998
Lokalizacja: warszawa - ursynów
Kontakt:

Re: Pomocne słowo doświadczonych zawodników ;)

Post autor: michał1990 » pn maja 12, 2008 10:36

no ja teraz tez pracuje ale to az tyle kasy nie ma:)
chociaz zawsze pozostaja buki ktore mnoza kase jak szczescie dopisze
Pozdrawiam
Michał Machowski

Nightskating Warszawa (www.nightskating.waw.pl)
Warszawskie Stowarzyszenie Rolkarskie Polskater
Rollschool - szkoł jazdy na rolkach i wrotkach (www.rollschool.pl)
Rolkowa MapaWarszawy - www.rolkowamapa.pl


Awatar użytkownika
grgur
Ścigant 4x110mm
Posty: 381
Rejestracja: śr maja 23, 2007 12:33
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Bolesławiec

Re: Pomocne słowo doświadczonych zawodników ;)

Post autor: grgur » pn maja 12, 2008 11:39

A ja z tematu kółek chciałbym przejść w swym pytaniu na temat łożysk.
Macie jakiś swój sprytny sposób na uniknięcie gruntownego serwisu łożysk po starcie na mokrej nawierzchni ? Póki co po każdych zawodach jechanych po mokrym , rozbieram wszystkie łożyska , a później wiadomo- mycie , suszenie, smarowanie- jednym słowem upierdliwa robota ,ale inaczej się nie da. Kiedyś zwlekałem z tymi czynnosciami o dzień za dlugo i ... kicha . Zablokowało mi ze trzy łożyska , ktorych później mimo mycia-benzyna , nafta itd. nie udalo mi się już ruszyć.
Może powlekanie łożysk z zewnątrz "czymś"-np wazeliną , silikon-sprayem zapobiegnie tym sytuacjom-jeszcze tego nie sprawdzałem... :?:

krzysztof_plich
Pięciokółkowiec 80mm
Posty: 174
Rejestracja: pn marca 17, 2008 10:29
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Pomocne słowo doświadczonych zawodników ;)

Post autor: krzysztof_plich » wt maja 13, 2008 10:17

grgur pisze:A ja z tematu kółek chciałbym przejść w swym pytaniu na temat łożysk.
Macie jakiś swój sprytny sposób na uniknięcie gruntownego serwisu łożysk po starcie na mokrej nawierzchni ? Póki co po każdych zawodach jechanych po mokrym , rozbieram wszystkie łożyska , a później wiadomo- mycie , suszenie, smarowanie- jednym słowem upierdliwa robota ,ale inaczej się nie da. Kiedyś zwlekałem z tymi czynnosciami o dzień za dlugo i ... kicha . Zablokowało mi ze trzy łożyska , ktorych później mimo mycia-benzyna , nafta itd. nie udalo mi się już ruszyć.
Może powlekanie łożysk z zewnątrz "czymś"-np wazeliną , silikon-sprayem zapobiegnie tym sytuacjom-jeszcze tego nie sprawdzałem... :?:
siema, są smary na wodę, ale szczerze mówiąc jak bym miał drogie łożyska, odpuścił bym sobie bo w deszczu i tak nie zachowasz normalnego rytmu który masz na co dzień, po prostu wkręcam jakieś stare ale jare łożyska bo po biegu i tak będą do du... :rabbit: pewien czołowy zawodnik dostał kiedyś jakieś najtańsze łożyska i powiedziano mu że to super wypas wygrał zawody i potem dowiedział sie ze nie była to zasługa tego nowego wypasu :wink: pozdro
Impreza na rolkach - http://marathon.poznan.pl/

ODPOWIEDZ

Wróć do „Trening, porady / Training, solutions”