Szkółka techniki Polsce?

Szybciej, dalej, efektywniej! Porady dla tych, którzy chcą dać z siebie więcej
Faster, longer, more efectively! Place for people who want to be better at inline speed skating

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Szkółka techniki Polsce?

Post autor: Toudi » pn grudnia 31, 2007 2:12

Szanowni Panowie instruktorzy, trenerzy, mistrzowie tego sportu

(Dobrze zacząłem?)

W różnych miejscach Świata organizowane są kilkudniowe treningi dla tych, którzy chcieliby poprawić swoją technikę.
Mamy w Polsce co najmniej kilka osób o których ja wiem a na pewno jest znacznie więcej tych, którzy mogliby poprowadzić takie zajęcia i popatrzyć doświadczonym okiem na jazdę zawodników z miejsc 100-300.

Można oczywiście pojechać sobie do Hiszpanii, Włoch, Francji czy gdzie tam jeszcze ale koszt takiej wyprawy jest dość spory głównie za sprawą składników nie związanych z rolkami tylko pobytem.

Czy nikt z nie chce, nie może, boi się odpowiedzialności, krytyki czy z innych powodów, czegoś takiego zorganizować w Polsce?

Jeśli mój post kogoś zainspiruje, to proponuję dla pierwszego chętnego zniżkę :D , bo ja bym się pisał na parę dni na asfalcie pod okiem fachowca.

A może się wygłupiam, bo są, tylko ja nie wiem gdzie?:bom:
Pozdrawiam
Piotr

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Re: Szkółka techniki Polsce?

Post autor: WFH » wt stycznia 01, 2008 5:53

Bardzo ciekawy temat, powiem Ci szczerze, że taki pomysł od dawna chodzi mi po głowie, prowadziłem już pewne rozmowy i mam nadzieję, że uda się coś takiego zorganizować w obecnym roku. Nie jestem tylko pewny jaki będzie odzew i czy rzeczywiście byłoby dużo chętnych.

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Szkółka techniki Polsce?

Post autor: Toudi » wt stycznia 01, 2008 6:41

Z wszelkimi początkami zawsze istnieje ryzyko, że się człowiek napracuje i niewiele zyska. Z drugiej jednak strony, jeśli nie spróbuje, nigdy się nie dowie.
Czy musi być wielu chętnych?
Parę rzeczy robiłem po raz pierwszy (uprzedzę pytanie Andrzeja - tak, to też ale nie spodobało mi się specjalnie i zarzuciłem ten rodzaj aktywności - no po prostu wędkarstwo mnie zupełnie nie interesuje ) i myślę, że nawet jeśli nie będzie wielu chętnych, moim zdaniem wystarczy, że nawet, gdybyś wyszedł na 0, to zyskasz pewne doświadczenie i wiedzę, która może przydać się kolejnym razem.
No ale co będę się wymądrzał. Zobaczymy. :bom:
Pozdrawiam
Piotr

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Re: Szkółka techniki Polsce?

Post autor: WFH » śr stycznia 02, 2008 10:50

Myślę, że taki pomysł jest możliwy do zrealizowania, są nawet różne koncepcje...Jeden pomysł to coś na wzór wyjazdu na Sardynie organizowanego przez ekipę z Trójmiasta( temat założony przez Wojtka). Po rozmowach z założycielem tematu stwierdziliśmy, że ciekawym pomysłem byłby np wiosenny wyjazd do Niemiec( Fleming Skate) na ok 10dni. daleko to nie jest, a jeśli udałoby się załatwić noclegi w miarę rozsądnej cenie to nie byłoby źle. Poza tym trasy takie jakich u Nas jeszcze długo się nie znajdzie...To jest pomysł wyjazdu na wzór niemiecki, inna koncepcja( nie wykluczająca pierwszej) to kilkudniowe "zloty" w Polsce, co znacznie obniżyłoby koszty. Zastanawiam się nad kilkoma lokalizacjami, jeśli uda mi się namówić kogoś do pomocy to stanie się to coraz bardziej realne.

grzegorz
Czterokółkowiec
Posty: 72
Rejestracja: czw stycznia 29, 2004 1:51
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Re: Szkółka techniki Polsce?

Post autor: grzegorz » sob marca 15, 2008 11:55

Witam
i mam pytanie czy temat umarł śmiercią naturalną czy może coś w temacie się robi

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Re: Szkółka techniki Polsce?

Post autor: WFH » ndz marca 16, 2008 3:41

Są jakieś próby zorganizowania czegoś ciekawego, a co z tego wyjdzie to się okaże :twisted:
Temat cały czas aktualny.

xmigdax
Posty: 1
Rejestracja: czw lipca 30, 2015 1:44

Re: Szkółka techniki Polsce?

Post autor: xmigdax » pn października 05, 2015 11:04

Minęło parę lat...coś się urzeczywistnilo? Czy jeszcze na etapie planowania? ;)

wasyl
Prześcigant 4x100mm
Posty: 321
Rejestracja: ndz czerwca 06, 2010 11:15
Moje rolki: Shankel Blade / Twister
Jeżdżę od: 02 sie 2009
Lokalizacja: Wrocek

Re: Szkółka techniki Polsce?

Post autor: wasyl » wt listopada 24, 2015 9:41

W Dusznikach Zdr jest tor może tam ?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Trening, porady / Training, solutions”