TRENINGI MARATON 2008 --> KRAKÓW

Szybciej, dalej, efektywniej! Porady dla tych, którzy chcą dać z siebie więcej
Faster, longer, more efectively! Place for people who want to be better at inline speed skating

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

DŻOANA
Posty: 2
Rejestracja: sob września 08, 2007 11:39
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: KRAKÓW

TRENINGI MARATON 2008 --> KRAKÓW

Post autor: DŻOANA » sob września 08, 2007 12:15

Hej wszystim!!!
Pytanie mam do ludzi z Krakowa, czy jest ktoś chętny do wspólnych treningów do maratonu??? Chodzi mi o okres zimowy --> jakies marszobiegi ..generalnie budowanie siły wytrzymałości noi oczywiście jeśli bedzie tylko możliwosc to szybka jazda na rolkach OD ZARAZ
Co do moijego "doświadczenia" to w maratonie rolkowym jeszcze nie startowałam, natomiast przez 6 lat trenowałam "konkurencję wytrzymałościową" :) 3km, 5km, 10km, 20km ///to tak tylko dla informacji///.
Byłoby fajowo gdyby znalazł sie ktoś do wspólnych wypadów w Krakowie i okolicach
POZDRAWIAM :D
ZE SPORTEM PRZEZ CAŁE ŻYCIE

Awatar użytkownika
romanwrotkarz
Ścigant 4x110mm
Posty: 366
Rejestracja: pt września 08, 2006 9:33
Jeżdżę od: 25 gru 1959
Lokalizacja: Ząbki
Kontakt:

Może parę dni

Post autor: romanwrotkarz » sob września 08, 2007 5:17

Witam.
Nie jestem z Krakowa, ale będę u Was w dniach 15-19 września na kursie trenerkim na AWF-ie. Mam zamiar trochę przy okazji potrenować do maratonu na Błoniach, bo już tę trasę zbadałem w czerwcu. W grę wchodzą godziny albo wczesne ranne, albo późne popołudniowe, prawie wieczorne. Mogę sie podzielić doświadczeniami z maratonów :lol:

DŻOANA
Posty: 2
Rejestracja: sob września 08, 2007 11:39
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: KRAKÓW

Post autor: DŻOANA » sob września 08, 2007 6:30

BYłoby super.CHętnie dowiem się czegos więcej o maratonie. Bede w Krakowie w tych dniach i jeśli chodzi o jakąś jazdę to mogę sie dostosować...najlepiej godziny wczesno ranne. W ogóle to studiuje na Awf-ie, wiec tez na pewno bede na uczelni w ktorymś z tych dni. Co do jakiś konkretnych terminów czekam na informację.
ZE SPORTEM PRZEZ CAŁE ŻYCIE

Awatar użytkownika
romanwrotkarz
Ścigant 4x110mm
Posty: 366
Rejestracja: pt września 08, 2006 9:33
Jeżdżę od: 25 gru 1959
Lokalizacja: Ząbki
Kontakt:

Terminy treningów

Post autor: romanwrotkarz » sob września 08, 2007 8:18

DŻOANA pisze:BYłoby super.CHętnie dowiem się czegos więcej o maratonie. Bede w Krakowie w tych dniach i jeśli chodzi o jakąś jazdę to mogę sie dostosować...najlepiej godziny wczesno ranne. W ogóle to studiuje na Awf-ie, wiec tez na pewno bede na uczelni w ktorymś z tych dni. Co do jakiś konkretnych terminów czekam na informację.
Witam ponownie.
- 15 IX - tylko późnym popołudniem bo rano przyjeźdzam do Krakowa i od razu na zajęcia na AWF. Nie wiem o której godz się skończą, pewnie o 17-18.
- 16 IX - najchętniej o 6 rano (zajęcia na kursie pewne od 8 lub 9) + ewentualnie po południu, tym bardziej że Krakowianie planują od g 16 Wielki przejazd na rolkach, zaczynając od Błoń - nie wiem czy się wyrobie z kursu na tak wczeną godzinę popołudniową
- 17 IX , 18 IX rano od 5.30 , jeśli deszcz to pod wieczór
- 19 IX tylko rano - o g 18 wyjeżdzam z Krakowa.
Ogólnie treningi w deszczu nie wchodzą w gre - za dużo roboty z czyszczeniem kółek i łożysk, część łożysk idzie na straty.
Początek i koniec za każdym razem w okolicy pętli tramwajowej "Cichy Kącik"
Pozdrawiam :roll: :idea:

dziadek
Czterokółkowiec
Posty: 52
Rejestracja: czw czerwca 14, 2007 10:47
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: krakow

Post autor: dziadek » wt września 18, 2007 6:58

Witam,
Chętnie spotkałbym się z Tobą na Błoniach jutro rano jesli pogoda pozwoli,co do godziny to się dostosuję.
Wybieram się na maraton berliński, więc Twoje rady napewno by mi się przydały.

pozdrawiam
Marek

Awatar użytkownika
romanwrotkarz
Ścigant 4x110mm
Posty: 366
Rejestracja: pt września 08, 2006 9:33
Jeżdżę od: 25 gru 1959
Lokalizacja: Ząbki
Kontakt:

No i byłem

Post autor: romanwrotkarz » czw września 20, 2007 9:44

No i byłem. Wprawdzie godziny zmieniły się, ale co nieco pojeżdizliśmy.
Poznałem osobiście Jacobsona, Dzoanę, Michała ( czy Maćka, a poźniej Dziadka. Trochę porozmawialiśmy , trochę pojeźdizliśmy :lol:
Moje wnioski. Macie fajnych ludzi, całe masy. No i wreszcie ktoś zaczyna myśleć o szybkiej jeździe w Krakowie. Jestem otwarty na współpracę i mogę udzielać konsultacji na waszym forum krakowskim - zgodnie z sugestią Dżoany. Od czerwca do września nie bardzo mogłem zrozumieć, dlaczego w Krakowie nie ma chętnych do szybkiej jazdy. W końcu zaskoczyłem o co chodzi. Po prostu jest Was tak dużo, że aż niebezpiecznie jest jeździć w takim tłoku, slalomując poiędzy rolkarzami, rowerzystami, spacerowiczami , wózkami dziecięcymi, psami i zdalnie sterowanymi samochodzikami. Do tego oświetlenie - tylko jeden, najdłuższy odcinek ma latarnie kierowane zarówno w stronę ulicy dla samodzodów i tramwajów, jak i w stronę deptaka rolkarskiego. Poza tym ten najkrótszy odcinek , po chodniku i wąskiej, ścieżce przy rzeczce , mocno pokancerowany, wąski, pełen ludzi, w ieczorem nieoświetlony. Trzeba by go poszerzyć, zrobić na nim nową wylewkę asfaltową i oświetlić.
Wówczas można by na całej tej pętli na Błoniach rozgrywać maratony, bez konieczności wyłączania ulic z ruchu. Wprawdzie rano jest luzik, ale nadgorliwi polewacze odbierają rano możliwość jazdy polewając trasę wodą :cry:
Życzę krakowskim rolkarzom założenia stowarzyszenia rolkarskiego tak prężnego, jak te masy fanów rolek które codzienie rolkują po Błoniach, nad Wisła, na trasie do Tyńca i po mieście. No i rozwinięcia skrzydeł przez grupę jazdy szybkiej, maratońskiej. Zasługujecie na to. Macie warunki: bazę, chociaż przydałby się wydzielony tor tylko dla rolkarzy, najlepiej pod dachem (może dach nad trasami na Błoniach?) :!: :o :lol: Cała Polska mogłaby się ścigać w Krakowie i uczyć jak spędzać przyjemnie czas na rolkach. Jeszce kilka toalet , jakiś bufet, przechowalnia bagaży i będzie super !!!. Możecie stać się Mekką rolkarstwa na Europę wchodnią ( bo nie sądzę że Warszawa, zagubiona w potyczkach politycznych i bezradna jak niemowlę) :idea: :arrow: :!: :shock:

Awatar użytkownika
Andrzej
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1724
Rejestracja: pn marca 15, 2004 10:26
Moje rolki: Szybsze ode mnie
Lokalizacja: Poznań

Re: No i byłem

Post autor: Andrzej » pt września 21, 2007 9:21

romanwrotkarz pisze:..... Macie warunki: bazę, chociaż przydałby się wydzielony tor tylko dla rolkarzy, najlepiej pod dachem (może dach nad trasami na Błoniach?) :!: :o :lol: Cała Polska mogłaby się ścigać w Krakowie i uczyć jak spędzać przyjemnie czas na rolkach. Jeszce kilka toalet , jakiś bufet, przechowalnia bagaży i będzie super !!!. Możecie stać się Mekką rolkarstwa na Europę wchodnią ( bo nie sądzę że Warszawa, zagubiona w potyczkach politycznych i bezradna jak niemowlę) :idea: :arrow: :!: :shock:
Roman :arrow: Natychmiast przestań przypalać to świństwo :!: :!: :!: :wink:

Awatar użytkownika
Marek
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 782
Rejestracja: czw marca 17, 2005 9:31
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Re: No i byłem

Post autor: Marek » pt września 21, 2007 9:27

Andrzej pisze:
romanwrotkarz pisze:..... Macie warunki: bazę, chociaż przydałby się wydzielony tor tylko dla rolkarzy, najlepiej pod dachem (może dach nad trasami na Błoniach?) :!: :o :lol: Cała Polska mogłaby się ścigać w Krakowie i uczyć jak spędzać przyjemnie czas na rolkach. Jeszce kilka toalet , jakiś bufet, przechowalnia bagaży i będzie super !!!. Możecie stać się Mekką rolkarstwa na Europę wchodnią ( bo nie sądzę że Warszawa, zagubiona w potyczkach politycznych i bezradna jak niemowlę) :idea: :arrow: :!: :shock:
Roman :arrow: Natychmiast przestań przypalać to świństwo :!: :!: :!: :wink:
Ja tyle nie wypije :twisted: :twisted: :twisted:

Awatar użytkownika
Krzysztof
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 697
Rejestracja: pn maja 15, 2006 12:53
Moje rolki: Grelowski
Jeżdżę od: 01 cze 2002
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Krzysztof » sob września 22, 2007 10:52

To jest pomysł :!: Zadaszyć Maltę :!:
Pozdrawiam
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Piotr B
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1839
Rejestracja: czw listopada 18, 2004 8:00
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Dębno

Post autor: Piotr B » czw października 18, 2007 1:44

Czyje to wspomnienia???????:

,,.........w procesie treningowym nie używano jeszcze komputerów. Wkładaliśmy cegły do plecaka i ruszaliśmy w góry - wspomina ze śmiechem.........."

dodam że napweno nie jest to rolkarz!

Awatar użytkownika
admiral
Pięciokółkowiec 80mm
Posty: 182
Rejestracja: pn maja 08, 2006 11:43
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Post autor: admiral » czw października 18, 2007 2:31

czy za prawidłową odpowiedź przewidziana jest nagroda, może 0,5 l "ofsianki" ?

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Toudi » sob października 20, 2007 10:45

admiral pisze:czy za prawidłową odpowiedź przewidziana jest nagroda, może 0,5 l "ofsianki" ?
Nie! Bułka z babanem
Pozdrawiam
Piotr

Awatar użytkownika
Mariusz
Posty: 6
Rejestracja: pt sierpnia 31, 2007 10:39
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Kraków

Re: TRENINGI MARATON 2008 --> KRAKÓW

Post autor: Mariusz » czw grudnia 06, 2007 9:04

[quote="DŻOANA"]Hej wszystim!!!
Pytanie mam do ludzi z Krakowa, czy jest ktoś chętny do wspólnych treningów do maratonu??? Chodzi mi o okres zimowy

Ahoj
Wczoraj byłem na nocnej przebieżce i trza jeździć ostrożniej z powodu brudu ale nie było źle :)
Napisz czy interesuje Cię taki szybki "cross": ulica, alejki, chodniki po KRK czy tylko "tory" (Błonia, Tyniec, Niepołomice?
Pdr. Mariusz

ODPOWIEDZ

Wróć do „Trening, porady / Training, solutions”