Inne maratony

Wszystko o łyżwiarstwie / all about skating

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Awatar użytkownika
romanwrotkarz
Ścigant 4x110mm
Posty: 366
Rejestracja: pt września 08, 2006 9:33
Jeżdżę od: 25 gru 1959
Lokalizacja: Ząbki
Kontakt:

Inne maratony

Post autor: romanwrotkarz » sob lutego 09, 2008 12:57

Jan. 13 - Two Australian men have received a heroe's welcome after becoming the first people to kayak from Australia to New Zealand.

James Castrission, 25, and Justin Jones, 24, paddled for 62 days distance 2300 km through strong currents and shark infested water on their journey from Australia to New Zealand. A 2,000-strong crowd and chanting traditional Maori warriors greeted the pair as they came onto shore

Kiedyś, w latach 80tych, próbowałem swoich sił w maratonach kajakowych, po tym jak rozwiązano nam sekcję łyżwiarstwa szybkiego w Gdyni. Przepłynąłem 3 pierwsze morskie maratony kajakowe na Zatoce Puckiej, również 3 na podwarszawskim Zegrzu. Najdłuższy mój jednorazowy odcinek nonstop na kajaku przpłynąłęm z Fordonu pod Bydgoszczą do Grudziądza, 70km w ciągu 7 godzin, sam na kajaku 2osobowym gumowym Neptunie, majac dodatkowo oprócz swojego majdanu, jeszcze pół kajaka kolegi, który zrezygnował. Przez cała drogę na Wiśle wiał wiatr w twarz, wyrywający wiosło z rąk.Tak się kiedyś młodzież maratonowała. :lol:
Dało mi to wiarę w swoje siły o wiele lat później, kiedy zapanowała moda na maratony wrotkarskie.
3 kółkowiec 100mm
http://www.lyzwyszybkie.republika.pl
Łyżwiarz - rolkarz

tir53a
Posty: 20
Rejestracja: sob września 08, 2007 9:33
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznan
Kontakt:

Re: Inne maratony

Post autor: tir53a » pt marca 14, 2008 10:13


Awatar użytkownika
PeterCave
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 1486
Rejestracja: wt kwietnia 05, 2005 4:29
Jeżdżę od: 09 kwie 2005
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

Re: Inne maratony

Post autor: PeterCave » pn marca 17, 2008 11:55

Co ma Bieg Katorżnika wspólnego z łyżwiarstwem?? Tir53a, posty nie na temat będę kasował
Pozdrawiam Piotrek

Awatar użytkownika
romanwrotkarz
Ścigant 4x110mm
Posty: 366
Rejestracja: pt września 08, 2006 9:33
Jeżdżę od: 25 gru 1959
Lokalizacja: Ząbki
Kontakt:

Re: Inne maratony

Post autor: romanwrotkarz » sob marca 22, 2008 10:18

Po obejrzeniu videoclipu moje zdanie jest takie:
Nie był to bieg, a mordercze człapanie po bagnach i strumykach zakończone przepychankami na słomie. Z łyzwiarstwem i wrotkatwem ma tylko tyle wspólnego, ze odbywa się głównie na nogach. Ale czasem taki trening mogliby zrobić łyżwiarze i wrotkarze w celu wyrobienia siły i woli walki. :shock:
3 kółkowiec 100mm
http://www.lyzwyszybkie.republika.pl
Łyżwiarz - rolkarz

ODPOWIEDZ

Wróć do „Łyżwiarstwo / skating”