Skoki

Jazda agresywna - podstawy, informacje, filmy, zdjęcia / The basis of inline aggresive skating, information, photos, videos

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Awatar użytkownika
siba12
Posty: 28
Rejestracja: pn lutego 25, 2008 8:33
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Teraz Orzesze
Kontakt:

Skoki

Post autor: siba12 » wt marca 04, 2008 9:46

Witam poraz kolejny.
Chcialbym się zapytać jak zwiększyć długość oraz wysokość skoku. Po paru razach na rokach stwierdziłem że moje wybicie jest za niskie. Nie zna może ktoś jakiegoś ćwiczenia lub jakiejś strony z tym. Z góry dziękuje.

Awatar użytkownika
miko
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 125
Rejestracja: śr stycznia 30, 2008 5:19

Re: Skoki

Post autor: miko » śr marca 05, 2008 3:49

Ćwicz po prostu skoki. Można też przecież bez rolek, rób przesiady na jednej nodze. przysiady obunóź z wyskokiem i podciągnięciem nóg pod tyłek. Przysiady z siostrą, mamą na barkach. Z dziewczyną na barkach. Wzmocnij nogi. Popatrz jak skaczą zające ;)
Ważny jest głęboki przysiad, mocne i dynamiczne wybicie, pomaganie sobie wymachem rąk. Poćwicz bez rolek i leć jak najwyżej.
I zapomniałem o istotnym: Mięsnie brzucha są istotne przy skokach (podciąganie kolan w kierunku brzucha wymaga silnych mieśni). Ćwicz i te.

Awatar użytkownika
siba12
Posty: 28
Rejestracja: pn lutego 25, 2008 8:33
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Teraz Orzesze
Kontakt:

Re: Skoki

Post autor: siba12 » śr marca 05, 2008 5:53

Dzięki bardzo wartościowe informcje. Przerabiałem z kuzynką na barkach.

kiewicz
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 139
Rejestracja: wt października 25, 2005 6:39
Jeżdżę od: 02 sty 2005
Lokalizacja: Katowice

Re: Skoki

Post autor: kiewicz » śr marca 05, 2008 6:12

Czy ja wiem ... tu raczej przeszkoda ma Cie wybic. Bo jak sam bedziesz chcial za bardzo sie wybic to Cie tylko miotnie w powietrzu i nic nie zrobisz. Wieksza predkosc jesli chodzi o dalekie skoki i bedzie ok.

Awatar użytkownika
Agent_L
Szybszy niż Chuck Norris na 4x100mm
Posty: 565
Rejestracja: wt lipca 17, 2007 12:36
Jeżdżę od: 01 sie 2007
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Skoki

Post autor: Agent_L » śr marca 05, 2008 8:08

Tiaaaa...
Zico ma taki filmik z kolesiem który myślał że rampa sama go wybije... Wybiła, ale skakanie z głowy.

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Skoki

Post autor: zico » śr marca 05, 2008 10:05

Wybić też się trzeba, ale do tego trzeba się ułożyć. Rozpędzasz się, przed daną "figurą" jakiś 5 metrów uginasz nogi, pochylasz sylwetkę, a na samej figurze, najlepiej w ostatnim momencie prostujesz sylwetkę, wybijasz się i robisz dany trick w powietrzu bardzo wysoko. Nie muszę chyba wspominać żeby dojść do tego to trzeba wykonać ileś tam skoków na mniejszej prędkości i mniejszych figurach (funbox`ach, quarterpipe`ach itp. itd.).
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jazda agresywna - podstawy, media / The basis of inline aggresive skating, information, media”