Średnio Zaawansowany

Jazda agresywna - podstawy, informacje, filmy, zdjęcia / The basis of inline aggresive skating, information, photos, videos

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Awatar użytkownika
siba12
Posty: 28
Rejestracja: pn lutego 25, 2008 8:33
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Teraz Orzesze
Kontakt:

Średnio Zaawansowany

Post autor: siba12 » wt lutego 26, 2008 7:36

Mam pytanie czy nie mógł by mi ktoś pomóc znaleść na necie jakieś dobre poradniki ze zdięciami do trików na vert, ale po polsku.
Można powiedzieć że jestem w temacie potrafie zrobić 180 (w stopniu doskonałym we wszystkich możliwych kombinacjach bez triku) oraz 3 6 na prostym wolno. i tu nasuwa się moje podstawowe pytanie od czego teraz zacząć jeżdże w skateparku w Giszowcu a tam mam tylko pół rampy box i dwa reile i coś czego nie potrafie nazwać prosze o odpowiedź i z góry dziękuje

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Średnio Zaawansowany

Post autor: zico » wt lutego 26, 2008 9:31

Poradników jako tako nie ma, ale masz filmy - to jest chyba najlepszy obraz, co możesz zrobić.

Obrót o 180 stopni można wykonać na wiele sposobów i założę się, że wszystkich możliwości nie masz ;) Np. 180 late. Wybijasz się w górę jadąc do przodu (w tym momencie jeszcze się nie obracasz), lecisz trochę w górę i następuje lądowanie. Przed lądowaniem dopiero następuje obrót. To samo możesz wykonać jadąc tyłem - trick znany jako 180 fakie late. Czyli masz kolejne dwa tricki, które wyglądają bosko, a nie należą do stopnia trudności maks. Na "pół rampie" zwanej jako quarter pipe możesz wykonać trick 90 - 90. Najeżdżasz przodem, odbijasz się (nie mocno) od quarte pipe, wykonujesz skręt obydwoma rolkami w bok o 90 stopni, po czym powracasz nimi z powrotem i lądujesz tyłem. Trick wygląda w ten sposób jakbyś zrezygnował nagle z 180 :) To na razie tyle, jak umiesz te tricki, to wejdziemy bardziej w temat. Powodzenia!
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
siba12
Posty: 28
Rejestracja: pn lutego 25, 2008 8:33
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Teraz Orzesze
Kontakt:

Re: Średnio Zaawansowany

Post autor: siba12 » śr lutego 27, 2008 4:10

Dzięki za te dwa triki przywnajbliższej okazji je wypróbóje .

Awatar użytkownika
Marek
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 782
Rejestracja: czw marca 17, 2005 9:31
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Re: Średnio Zaawansowany

Post autor: Marek » czw lutego 28, 2008 9:26

zico pisze:Poradników jako tako nie ma, ale masz filmy - to jest chyba najlepszy obraz, co możesz zrobić.

Obrót o 180 stopni można wykonać na wiele sposobów i założę się, że wszystkich możliwości nie masz ;) Np. 180 late. Wybijasz się w górę jadąc do przodu (w tym momencie jeszcze się nie obracasz), lecisz trochę w górę i następuje lądowanie. Przed lądowaniem dopiero następuje obrót. To samo możesz wykonać jadąc tyłem - trick znany jako 180 fakie late. Czyli masz kolejne dwa tricki, które wyglądają bosko, a nie należą do stopnia trudności maks. Na "pół rampie" zwanej jako quarter pipe możesz wykonać trick 90 - 90. Najeżdżasz przodem, odbijasz się (nie mocno) od quarte pipe, wykonujesz skręt obydwoma rolkami w bok o 90 stopni, po czym powracasz nimi z powrotem i lądujesz tyłem. Trick wygląda w ten sposób jakbyś zrezygnował nagle z 180 :) To na razie tyle, jak umiesz te tricki, to wejdziemy bardziej w temat. Powodzenia!
dobre sam tAk nie zrobie ale te nazwy :twisted: fakie late :twisted: :twisted: :twisted:

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Średnio Zaawansowany

Post autor: Toudi » czw lutego 28, 2008 11:14

Marek pisze: dobre sam tAk nie zrobie ale te nazwy :twisted: fakie late :twisted: :twisted: :twisted:
To z mlekiem, dla młodych.
Pozdrawiam
Piotr

Awatar użytkownika
miko
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 125
Rejestracja: śr stycznia 30, 2008 5:19

Re: Średnio Zaawansowany

Post autor: miko » czw lutego 28, 2008 11:32

A tak BTW, chociaż nie jeżdżę "agresywnie" patrzyłem na youTube w poszukiwaniu przystępnie pokazanych tricków (tak jak np. pokazane są do freestyle) - poddałem się po sześciu minutach. Znalazłem jak tańczyć breakdance, jak się rozciągać, całą serie dobrze zapowiadających się tricków na desce (deskorolkę) ale tricki agresywne rampa/rurki są tam rzadkością. Mylę się? Ktoś może zlokalizował jakąś kolekcję?

Kropka
Posty: 16
Rejestracja: pt maja 25, 2007 6:17

Re: Średnio Zaawansowany

Post autor: Kropka » sob marca 01, 2008 2:45

miko pisze:A tak BTW, chociaż nie jeżdżę "agresywnie" patrzyłem na youTube w poszukiwaniu przystępnie pokazanych tricków (tak jak np. pokazane są do freestyle) - poddałem się po sześciu minutach. Znalazłem jak tańczyć breakdance, jak się rozciągać, całą serie dobrze zapowiadających się tricków na desce (deskorolkę) ale tricki agresywne rampa/rurki są tam rzadkością. Mylę się? Ktoś może zlokalizował jakąś kolekcję?
filmik nr 1:
http://pl.youtube.com/watch?v=To_-A_rvuQw
i w górę, do 2, 3 itd. ;] jest tego chyba dosyć dużo, heheh ;D

Awatar użytkownika
miko
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 125
Rejestracja: śr stycznia 30, 2008 5:19

Re: Średnio Zaawansowany

Post autor: miko » sob marca 01, 2008 7:05

No dzięki Kropka, trictionary liczy przynajmniej dwieście tricków... :). Teraz wiem jak wygląda frontside, backside i soul :)
http://www.nowheresk8.com/ to będzie adres, gdzie każdy początkujący/średniozaawansowany może znaleźć coś dla siebie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jazda agresywna - podstawy, media / The basis of inline aggresive skating, information, media”