Wstrzymanie finansowania wrotkarstwa przez ministerstwo.

Promocja wrotkarstwa w Polsce / Let's promote inline skating in Poland

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Awatar użytkownika
Ariel
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1124
Rejestracja: wt sierpnia 09, 2005 2:56
Moje rolki: 4x110 Powerslide TripleX C2
Jeżdżę od: 01 lip 2005
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wstrzymanie finansowania wrotkarstwa przez ministerstwo.

Post autor: Ariel » wt stycznia 29, 2013 4:03

Może i wrotkarstwo nie jest tak popularne jak piłka nożna, ale na pewno jest sportem masowym i dyscypliną rozwiającą się. Coraz więcej zaangażowanych ludzi, stowarzyszeń, imprez, i to na coraz wyższym poziomie. Drugie miejsce Aleksandry Goss w Pucharze Świata 2012 też chyba coś znaczy. Nie wiem jak w tych okolicznościach można umieścić wrotkarstwo wśród takich dyscyplin jak: baseball i softball, bilard, kendo, korfball, kręgle, płetwonurkowanie, radioorientacja, skiboby, snooker i bilard angielski, modelarstwo, psie zaprzęgi, taniec sportowy, unihokej, warcaby, wędkarstwo i od przyszłego roku zaprzestać finansowania wrotkarstwa przez Ministerstwo Sportu http://eurosport.onet.pl/wiadomosci/min ... omosc.html
Można by powiedzieć: lud chciał - lud ma i olać sprawę, ale może środowisko wrotkarskie zdobędzie się na jakieś protesty?
Ja w każdym razie PROTESTUJĘ!
Miłość wzrasta poprzez miłość

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Wstrzymanie finansowania wrotkarstwa przez ministerstwo.

Post autor: zico » wt stycznia 29, 2013 4:16

Jedyna szansa to działania na szeroką skalę, skupienie wszystkich wrotkarzy i ukazanie jak duża siła w nas jest.
Problemem jest również, to, że nie mamy miejsc do jazdy, treningów, a teraz jeszcze nam obcięli dofinansowanie...

Na szybko wrzuciłem stronę na fb:
https://www.facebook.com/WrotkarzeWPols ... portu/info
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Wstrzymanie finansowania wrotkarstwa przez ministerstwo.

Post autor: zico » wt stycznia 29, 2013 6:17

Więcej:

http://www.msport.gov.pl/aktualnosci/cz ... wyczynowym

Ciekawostka, cytuję:

"W przypadku sportów nieolimpijskich podział został określony według kryteriów biorących pod uwagę znaczenie dla promocji kraju, zainteresowanie danym sportem, jego masowość oraz koszty utrzymania w stosunku do zasięgu."

I teraz uwaga, podział - przeczytajcie sobie kolejność i sporty, jakie są przed nami w 1 i 2 grupie, w POLSCE:

Grupa I

alpinizm, brydż sportowy, karate tradycyjne, kick boxing, sporty motorowodne i narciarstwo wodne, sporty lotnicze, sporty motorowe, szachy, taekwon-do ITF

Grupa II

ju-jitsu, karate, karate fudokan, kulturystyka i trójbój siłowy, muaythai, orientacja sportowa, sumo, wu-shu

Grupa III

baseball i softball, bilard, kendo, korfbal, kręgle, płetwonurkowanie, radioorientacja, skiboby, snooker i bilard angielski, sporty modelarskie, sporty wrotkarskie, sporty psich zaprzęgów, taniec sportowy, unihokej, warcaby, wędkarstwo
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
wolf1971
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 138
Rejestracja: ndz czerwca 20, 2010 11:34
Moje rolki: RB Speedmachine 4x100 Kiśle
Jeżdżę od: 01 sty 1910

Re: Wstrzymanie finansowania wrotkarstwa przez ministerstwo.

Post autor: wolf1971 » wt stycznia 29, 2013 7:17

Obrazek

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: Wstrzymanie finansowania wrotkarstwa przez ministerstwo.

Post autor: Herb » wt stycznia 29, 2013 10:57

Aż się pięści zaciskają...

Nie wykazuję postaw szowinistycznych, a nawet żywię do nich odrazę, jako jednostka liberalna z wyboru, jednak nie mogę się oprzeć by nie skomentować - ministra Mucha na sporcie zna się jak świnia na gwiazdach.

Sam pomysł tej reformy jest absurdalny - bo promuje wyłącznie sporty olimpijskie. Pani ministra chyba nie zdaje sobie sprawy, że w wielu sportach poza olimpijskich Polacy odnoszą znaczące sukcesy, że są sporty które na Olimpiadzie są obecne, ale nie jest ona wcale wydarzeniem najważniejszym (pierwszy z brzegu, tenis chociażby), a jest i wiele sportów które na Olimpiadę nie mają się szans dostać nigdy ze względu na swój charakter ale są sportami, powiedzmy to tak, prestiżowymi w skali ogólnoświatowej (snooker choćby, mamy dobrych, młodych graczy których nie stać na start w ważnych turniejach i rozwój bo wpisowe jest duże a wpływy od sponsorów ograniczone).

Znalezienie się piłki nożnej, pariasa sportów w Polsce, obok piłki ręcznej to jakiś niesmaczny żart. Reprezentacja potrafi tylko dostawać po tyłku, nie odnosi żadnych sukcesów, a na finansowanie kopaniny są przeznaczane ogromne środki, w związku z czym można śmiało powiedzieć że PZPN je marnotrawi.

Czemu żużel, perła polskich sportów motorowych, z najsilniejszą w Europie ligą, nie jest traktowany na równi ze sportami olimpijskimi?

Wniosek prosty, nowe podejście ministerstwa sportu można podsumować: "nie ma was na Olimpiadzie (lub nie kopiecie piłki) - wara od kasy"

Mucha pewnie nie skonstruowała tego projektu sama - ale ona go zatwierdziła.

Mówiąc dosadniej - baba się w ogóle nie zna na sporcie.

Minimalnym pocieszeniem jest znalezienie się łyżwiarstwa szybkiego w grupie srebrnej (wiadomo, wielu wrotkarzy szybkich startuje i w tej dyscyplinie).

Polska to kraj w którym na sport kasy szkoda, ale na fundusz kościelny, czy indoktrynację dzieci w szkołach - zawsze się znajdzie. Proponuję by ministerstwo od razu wszystkim związkom sportowym wykluczonym po za nawias wysłało różańce, po jednym na każdego zrzeszonego - niech od razu idą na kolanach do Częstochowy, modlić się o wyniki oraz pieniądze od sponsorów niezależnych...
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Wstrzymanie finansowania wrotkarstwa przez ministerstwo.

Post autor: zico » wt stycznia 29, 2013 11:30

Będzie pewno zakrojona na skalę Polski akcja w stylu:

- mecz polskiej reprezentacji w TV? Dziękuję, NIE OGLĄDAM.
- mecz polskiej reprezentacji na stadionie? Dziękuję, NIE IDĘ.

Oczywiście nie wierzę, że każdy to przyjmie sobie do serca i tak zrobi, ale nawet jakby znalazła się połowa na takie akcje - już by było dobrze.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: Wstrzymanie finansowania wrotkarstwa przez ministerstwo.

Post autor: Herb » śr stycznia 30, 2013 12:58

Nikłe na to szanse. Piłka nożna przyciąga w tym kraju nie ze względu na emocje sportowe. No bo jakie to emocje w Polskiej jej odmianie? Miernota na boisku - tu nie ma wirtuozów piłki, nie ma spektakularnych akcji, nie ma wielkich zwycięstw, nie ma powodów do dumy. Co jest? A no, zaspokajanie prymitywnych potrzeb socjalnych, irracjonalny duch trybalizmu, przynależność klanowa. Z tego powodu ludzie nie tylko chodzą na mecze czy zasiadają przed telewizorem, ale także, Ci z niedostatkami w rozwoju, gotowi są sobie rozłupywać czaszki na ustawkach czy wbijać noże pod żebra, "broniąc honoru drużyny".

Polaków, choćby im płacić za nie oglądanie tego spektaklu hipokryzji, nic nie przekona.

Gwoli ścisłości - nie mam nic przeciw piłce nożnej, jako dyscyplinie sportowej. Mam za to wiele do polskiego wydania, czyli specjalnego traktowania przez władze, mimo braku sukcesów, do naszej wspólnej, bo z podatków, kasy, pompowanej w tego trupa, do nietykalności przeżartego łapownictwem i skamieniałego PZPN, do powszechnego w niższych ligach ustawiania meczy (nie potrafiłbym emocjonować się sportem gdy bardziej prawdopodobne jest że mecz został kupiony, niż że gra jest czysta - ta sama uwaga tyczy się boksu zawodowego, który jest najbardziej skorumpowanym sportem świata, na każdym szczeblu!) a także do tej chorej mentalności "nic się nie stało" - w ogóle, zbyt łatwe godzenie się z porażką i postawa "gloria victis" to jakaś patologiczna cecha tego narodu.
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

skeler
Posty: 21
Rejestracja: sob września 24, 2005 8:53
Jeżdżę od: 02 maja 1988
Lokalizacja: Konstancin
Kontakt:

Re: Wstrzymanie finansowania wrotkarstwa przez ministerstwo.

Post autor: skeler » śr stycznia 30, 2013 1:53

http://nightskating.org.pl/aktualnosci/22-mucha - na początek trzeba pisać gdzie się da i zbierać fanów na fb. A w ramach akcji Zima w Mieście może zorganizować jakieś zajęcia dla rolkarzy pod Ministerstwem Sportu?

waluś
Ścigant 4x110mm
Posty: 388
Rejestracja: wt kwietnia 20, 2010 1:41
Moje rolki: SR Tempest, Twister 243
Jeżdżę od: 02 sty 2001
Lokalizacja: Poznań

Re: Wstrzymanie finansowania wrotkarstwa przez ministerstwo.

Post autor: waluś » śr stycznia 30, 2013 3:33

Najgorsze jest to że ta weryfikacja kto co dostanie to jakaś kpina. Można wybaczyć że minister Mucha nie wie kto to jest Ola Goss (tak jak Kacper Filipiak - wschodząca gwiazda światowego snookera). Natomiast nie można wybaczyć że weryfikacja jest robiona (sic!) bez weryfikacji przy pełnej ignorancji tematu. Aż prosi się o podanie przykładu z 3 ligą hokejową
http://www.rmf24.pl/sport/news-joanna-m ... nId,434354

Awatar użytkownika
wolf1971
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 138
Rejestracja: ndz czerwca 20, 2010 11:34
Moje rolki: RB Speedmachine 4x100 Kiśle
Jeżdżę od: 01 sty 1910

Re: Wstrzymanie finansowania wrotkarstwa przez ministerstwo.

Post autor: wolf1971 » śr stycznia 30, 2013 6:25

Obrazek

Awatar użytkownika
Ariel
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1124
Rejestracja: wt sierpnia 09, 2005 2:56
Moje rolki: 4x110 Powerslide TripleX C2
Jeżdżę od: 01 lip 2005
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wstrzymanie finansowania wrotkarstwa przez ministerstwo.

Post autor: Ariel » śr stycznia 30, 2013 7:57

Po co jakieś konsultacje? Ministerstwo "wie lepiej".
http://eurosport.onet.pl/inne/zwiazki-k ... omosc.html
Miłość wzrasta poprzez miłość

Awatar użytkownika
Xienus
Posty: 8
Rejestracja: czw stycznia 03, 2013 2:09
Moje rolki: Rolki Rollerblade Spark 80
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Re: Wstrzymanie finansowania wrotkarstwa przez ministerstwo.

Post autor: Xienus » czw stycznia 31, 2013 11:07

proponuje strajk generalny na wiejskiej.

bikeman301
Posty: 27
Rejestracja: sob września 01, 2012 11:39
Moje rolki: tempest100
Jeżdżę od: 17 paź 2010

Re: Wstrzymanie finansowania wrotkarstwa przez ministerstwo.

Post autor: bikeman301 » czw stycznia 31, 2013 1:38

- mecz polskiej reprezentacji w TV? Dziękuję, NIE OGLĄDAM.
- mecz polskiej reprezentacji na stadionie? Dziękuję, NIE IDĘ.

ja juz od dawna '"olewam" kopaczy .Kasę jaka kopacze otrzymują jest nie adekwatna do ich umięjetności.Dostarczyć takie środki dla amatorów róznych dyscyplin w tym dla wrotkarzy na pewno przyniosłyby lepsze efekty.
pozdrawiam i róbmy swoje .

sannis
Posty: 26
Rejestracja: pn czerwca 18, 2012 9:41
Moje rolki: PS R4
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Re: Wstrzymanie finansowania wrotkarstwa przez ministerstwo.

Post autor: sannis » pt lutego 01, 2013 11:39

Przecież ministerka Mucha dobrze wie, że cały świat jeździ na rolkach a nie na wrotkach! Jeszcze nie odstawiliście tych swoich wrotek do lamusa :mrgreen:

Awatar użytkownika
Blissful
Posty: 39
Rejestracja: czw marca 14, 2013 11:58
Moje rolki: Rollerblade Activia 90
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Wstrzymanie finansowania wrotkarstwa przez ministerstwo.

Post autor: Blissful » pn marca 18, 2013 1:50

Nie tylko związek wrotkarski (dobrze się wyrażam?) ale też związek sportu psich zaprzęgów na tym cierpi, a nie ma co ukrywać, że w tych sportach nasi odnoszą sukcesy.
Ja akurat jestem ze "światka" mushingowego i doskonale znam problem.
W latach 2006-2012 nasz sport zdobył (sport psich zaprzęgów) 229 medali z ME i MŚ jest to wynik dający nam miejsce w czołówce wszystkich dyscyplin sportowych w naszym kraju. Związek Sportowy został zbudowany do podstaw , jest chyba najmłodszym związkiem istniejącym od 2005 roku, ale to chyba nie powód aby teraz uciąć nam głowę?
I są to informacje w pełni wiarygodne i łatwe do sprawdzenia :)

Cóż począć, nie od dziś wiadomo że Pani minister Mucha doskonale zna się na sporcie.
Poniżej wklejam link do listu otwartego Andrzeja Niemczyk.
W pełni to popieram.
http://www.przegladsportowy.pl/Inne-dys ... 1,307.html

Poza tym pieniądze które dostawał związek to były grosze w porównaniu do tego co dostają na przykład "kopacze".
Podejrzewam, że wrotkarstwo było w podobnej sytuacji.. zresztą jak widać, pcha ten sam wózek co i mushing. Dlatego bardzo mnie to smuci i denerwuje zarazem...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Promocja wrotkarstwa w Polsce / Inline skating promotion in Poland”