Organizacja wyścigów - poradnik

Promocja wrotkarstwa w Polsce / Let's promote inline skating in Poland

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Organizacja wyścigów - poradnik

Post autor: Toudi » pn września 26, 2011 4:17

Ja też ... oczywiście tylko... hmmmm... tak.... hipotetycznie. :oops:
Pozdrawiam
Piotr

julek1967
Prześcigant 4x100mm
Posty: 320
Rejestracja: wt maja 27, 2008 4:17
Moje rolki: bont z 4x110
Jeżdżę od: 02 cze 2005

Re: Organizacja wyścigów - poradnik

Post autor: julek1967 » pn września 26, 2011 6:08

Koledzy i Koleżanki ! mam podobny problem bo zacząłem sie bawic w chęc,powtarzam chęc,organizowania takowych zawodów.czy to wyjdzie to zobaczymy ? alle nic na siłe.Jest kilka równoważnych ,najważniejszych spraw ,które zadecydują o pózniejszym sukcesie czy porażce w kwestii zawodów oto one:
- jak pisał przedmówca -wplątac trzeba w to władze lokalne-ja napisałem pismo do takowej z prośbą o zorganizowanie zawodów na rok następny-dobrze aby pismo dotarło przed uchwaleniem budżetu na rok przyszły,bo w razie pozytywu pieniądze w ilości zaprotokołowanej zawsze dostaniesz-a nie ,że najpierw obiecają a potem klapa.
-sprawa startowego lub wpisowego-to zastrzyk finansowy na pokrycie kosztów związanych z zawodnikiem:numer starowy,agrafki,koszulka,medal ,itd.
-pozyskac najnajwiększą ilośc sponsorów prywatnych i przyjmowac wszystkie kwoty nawet te najskromniejsze.Nie możesz dac w gotówce ,to daj tym czym handlujesz: woda ,piwo ,kosmetyki...
-bez kwoty przeznaczonej na nagrody lepiej nie zaczynaj !!!!!! i nie mają to byc nagrody rzeczowe !!! tym wszyscy juz są przejedzeni .przyciągnąc czołówke Polski ,aby sie nie udusic we własnym sosie można tylko przez zagwarantowanie odpowiednich premii: np. w generalce 1miejsce 2000zł-2m-ce 1300zł 3m-ce 900zł. to dużo i mało mając na uwadze kobiety i mężczyzn + nagrody w kategoriach wiekowych/tu już nie musi byc kasa/ to robi sie suma,
-jak to już masz, to termin zależy juz tylko od Ciebie !!!! i to zapamiętaj !!!!!- DOBRE NAGRODY przyciągną czołówke /będziesz mógł powiedziec sponsorom ,że jest elita i każdy z najlepszych nie pojedzie do Poznania czy Osiecznicy czy do Gdanska-tylko do Ciebie, bo tu są nagrody,
-wybór trasy-bezpieczna i komfortowa,
-można wkręcic w to media,zaprosic do zrelacjonowania zawodów,
-nie można zapomniec o kosztach organizacji zawodów związanych z policją,Strażą ,wolontariatem-poprostu kosztem przygotowania miejsca zawodów,
aaaallleeee to wszystko jest do zrobienia !!!-
-----i chyba najważniejsze z tego wszystkiego -trzeba w tym wytrwac a nie zrobic jednej imprezy i na tym koniec.wiadomo imprezy pojawiająsie i znikają cały problem tkwi w chęci organizujących i pieniędzy ,ale przez rozpropagowanie takich imprez dane miasto czy region jest bardziej postrzegany jak inne imprezy niekoniecznie sportowe:Davos,Cannes,Berlin,Paris itd...

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Organizacja wyścigów - poradnik

Post autor: zico » pn września 26, 2011 6:20

Trasa też jest ważna. Można mieć wszystko, ale jak trasa będzie zła, to tylko czołówka przyjedzie. A zawody w 10 osób na krzyż to szybki zgon ich cyklu.
Należy pamiętać, że największa ilość osób, tzw. masa jedzie dla ZABAWY, a nie dla nagród.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

julek1967
Prześcigant 4x100mm
Posty: 320
Rejestracja: wt maja 27, 2008 4:17
Moje rolki: bont z 4x110
Jeżdżę od: 02 cze 2005

Re: Organizacja wyścigów - poradnik

Post autor: julek1967 » pn września 26, 2011 6:53

julek1967 pisze:-wybór trasy-bezpieczna i komfortowa,
...
masz racje ,troche mało rozwinąłem problem trasy ,ale dla masówki i grochówka jest bardzo ważna ,tak jak na Małej Dylewskiej...

pz34
Prześcigant 4x110mm
Posty: 401
Rejestracja: ndz sierpnia 29, 2010 8:06
Moje rolki: Tarrega

Re: Organizacja wyścigów - poradnik

Post autor: pz34 » pn września 26, 2011 7:34

marek_katowice pisze: a tak poważnie to żona początkowo może być za Twoją pasją ale w pewnym momencie nabiera to takiego rozpędu że gdzie nie zajrzysz ROLKI a jak zamkniesz oczy to i tak widzisz ROLKI - niestety Twoja ukochana połowa też to widzi tylko razy 2. Nie zdziw się że może być czasami krwawo.
Opisana sytuacja tylko prawdopodobna nie kojarzyć z moją ukochaną Żoneczką :D
Oj Panowie, czy to rolki, rybki czy futbol, zawsze coś jej będzie przeszkadzać. Można o tym tu porozmawiać tylko po co?!

zico pisze:Trasa też jest ważna. Można mieć wszystko, ale jak trasa będzie zła, to tylko czołówka przyjedzie. A zawody w 10 osób na krzyż to szybki zgon ich cyklu.
Należy pamiętać, że największa ilość osób, tzw. masa jedzie dla ZABAWY, a nie dla nagród.
Tez tak sądzę. Z autopsji wiem, że na pewno pojadę jeszcze raz na jeden z mniejszych wyścigów, który się niedawno odbył bo jest tam "rodzinna atmosfera", dobre jedzonko i super asfalt, a nie koniecznie pojadę na chyba największy Polski maraton miedzy innymi ze względu na jakość trasy.


Właśnie sprawdzam ceny medali, koszulek, toitoi itp. Już teraz widzę, że za 50 pln za jednego uczestnika na 99% nie wystarczy na to co zawodnik otrzymuje w pakiecie tzn: koszulka, medal, pomiar czasu, napoje, numer......

Jestem ciekaw jaki % ogólnych kosztów takiej imprezy na 100-200 osób stanowią wpłaty zawodników.
Pozdrawiam
Łukasz

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Organizacja wyścigów - poradnik

Post autor: Toudi » pn września 26, 2011 8:30

julek1967 pisze:masz racje ,troche mało rozwinąłem problem trasy ,ale dla masówki i grochówka jest bardzo ważna ,tak jak na Małej Dylewskiej...
Nie dla samej grochówki się jeździ na Małą Dylewską :evil:
jest jeszcze kiełbasa i piwo.
Pozdrawiam
Piotr

ODPOWIEDZ

Wróć do „Promocja wrotkarstwa w Polsce / Inline skating promotion in Poland”