Projekt USE YOUR SKATES IN CRACOW

Promocja wrotkarstwa w Polsce / Let's promote inline skating in Poland

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Projekt USE YOUR SKATES IN CRACOW

Post autor: Herb » ndz lipca 03, 2011 10:21

Witam wszystkich w imieniu Rollerblade

Z przyjemnością informuję o projekcie filmowym USE YOUR SKATES IN CRACOW, organizowanym przez Rollerblade, oficjalnego Polskiego dystrybutora marki Rollerblade – firmę Fordex, oraz centralę firmy Rollerblade we Włoszech.

Celem projektu jest nakręcenie krótkich filmów reklamowych Rollerblade w Krakowie, oraz w kopalni soli w Wieliczce, tak by pokazać piękno tych miejsc społeczności wrotkarskiej na całym świecie. Kręcić będziemy w dniach 15-17 lipca, oczywiście gdzie i w jakich godzinach, ustali dokładnie reżyser czyli:

Greg Mirzoyan

Oprócz Grega filmować przyjadą:

- Ben Brillante
- Vincent VUVANKHA

Panów chyba nie trzeba przedstawiać i ich nazwiska mówią same za siebie.

Oprócz kręcenia filmów, będzie okazja by poznać naszych gości, ponieważ w sobotę 16 lipca Vincent przeprowadzi szkolenie oraz pokaz Freestyle slalom (dokładną godzinę i miejsce podamy niebawem), na którym będą obecni także Greg i Ben.

Skład ekipy filmowej pozwala się domyślać co będziemy kręcić: aggressive, urban skating, Freestyle slalom. Całkiem prawdopodobne, że materiał o tematyce urban skating będzie pierwszym tego typu profesjonalnym editem zrealizowanym w Polsce!

Mamy jeszcze jedną niespodziankę: szukamy dwóch wysokich dziewcząt o długich blond włosach, umiejących dobrze poruszać się na rolkach, do filmu o tematyce fitness.

W zgłoszeniu prosimy umieścić informacje: wzrost + fotografia (najlepiej całej sylwetki), rolki jakich używasz, oraz styl jazdy jaki preferujesz (Freestyle, Speed, fitness etc.), oraz kilka zdań o sobie. Nie musi być to CV, bez paniki :)

Pozdrawiam,

Kamil "Herb" Ciura
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Projekt USE YOUR SKATES IN CRACOW

Post autor: zico » ndz lipca 03, 2011 10:47

Czy projekt jest skierowany do każdej osoby, która jeździ agresywnie, urban skating, slalom czy fitness? Każdy w tych dniach może uczestniczyć w projekcie?
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: Projekt USE YOUR SKATES IN CRACOW

Post autor: Herb » ndz lipca 03, 2011 11:21

Każdy zainteresowany będzie mógł przyjść w sobotę na konsultacje z teamem, będzie mini-szkolenie oraz pokazy w ich wykonaniu. Oczywiście samo filmowanie, odbywa się na tej zasadzie, że Greg będzie reżyserował wszystko i wyznaczał trasy, ujęcia etc. więc nie ma możliwości podania wcześniej dokładnie miejsc i godzin gdzie aktualnie będziemy się znajdować. Na wideo kręceni będą Ben, Greg, Vinz, tak jak jest to na filmach z innych miast. Osób do obstawy ulic i zabezpieczenia już mamy sporo, niemniej jeżeli ktoś jest chętny pomóc, zapraszamy :) A jak ktoś będzie chciał nas "złapać" na mieście i zobaczyć jak jeżdżą pro-si, to generalnie w rejonie Starego Miasta oraz nad Wisłą.
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Projekt USE YOUR SKATES IN CRACOW

Post autor: zico » ndz lipca 03, 2011 11:29

Czyli reasumując nikt z naszych, polskich riderów nie ma szans na bycie w tym filmie?
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: Projekt USE YOUR SKATES IN CRACOW

Post autor: Herb » ndz lipca 03, 2011 11:43

Szanse są, ale Zico, nie mogę Ci tego zagwarantować, bo to zależy od Grega! No kurczę, sorry, ale nie mogę mu narzucić by kręcił film z udziałem tej czy innej osoby jak będzie mieć inną koncepcję, ingerencja w proces twórczy zostawiłaby tylko niesmak. On jest "mózgiem" całej operacji i głównym artystą, jego słowo w tym projekcie jest święte, bo to zasługą Grega jest, że filmy Rollerblade są nakręcone z takim polotem. Nad artystą się nie stoi i nie mówi mu się co ma robić.

Poinformowałem kilku chłopaków od urban skating oraz jeszcze kilka innych osób, przyjadą, pomogą w zabezpieczaniu, pojeżdżą, możliwe że Greg coś z nimi nakręci jak będzie czas, ale ekipa ma kontrakt na kręcenie filmów reklamowych i to jest priorytetem - jak czasu nie będzie, bo reklamówek do nakręcenia jest kilka, to nie będzie innego materiału. Oni o tym wiedzą i nie przeszkadza im to, bo chcą poznać Grega, Bena, Vinza i z nimi pojeździć, oraz zobaczyć na żywo jak jeżdżą ludzie, których edity ich inspirują.

No i zauważ, że cała akcja jest organizowana przez Rollerblade, więc to nie będzie tak, że jakiś lokalny wymiatacz w rolkach Seba znajdzie się na filmie który trafi na oficjalny kanał Rollerblade... Ale z drugiej strony, jak któryś z chłopaków (a większość z nich jeździ na RB) dobrze się zaprezentuje, może na taki film trafić.
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Projekt USE YOUR SKATES IN CRACOW

Post autor: zico » ndz lipca 03, 2011 11:52

Czyli promo Rollerblade przede wszystkim, wykorzystując nasze wspaniałe krajobrazy, a reszta jako otoczka - jak np. nasi riderzy. Dla mnie ważniejsi są ludzie, niż błahy krajobraz, który pod względem wrotkarskim w Polsce jest delikatnie mówiąc słaby. Ludzie są, a brakuje miejsc do jazdy... Historia lubi się powtarzać, bo już miałem mieć przyjemność jeździć z pro riderami Rollerblade`a po Polsce i za dużo to nie pomogło w rozwoju wrotkarstwa tutaj...
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: Projekt USE YOUR SKATES IN CRACOW

Post autor: Herb » pn lipca 04, 2011 12:33

Popatrz na filmy z Barcelony, albo z Chin. Jest jazda, ale i jest też pokazanie elementów kultury danego kraju. Nie uważam, by nakręcenie takich spotów nijak nie pomogło w rozwoju wrotkarstwa w Polsce: po pierwsze ludzie na świecie zobaczą że Polska i Kraków to nie czarna dziura na końcu świata i że tu też da się jeździć i jest co zobaczyć. Wielu po zobaczeniu filmów z Chin było w szoku że tamtejsze miasta to nie aglomeracje przemysłowe wypełnione wychudzonymi robotnikami, ale miejsca w których da się żyć, a kraj to nie obóz pracy mimo obrazu w mediach. Plus dla obrazu naszego kraju i myślę że dobra reklama dla sportu...

Po drugie, filmy takie będą "podkładką" gdy trzeba będzie chodzić po urzędach - chcąc zorganizować event, pokażę że realizowaliśmy taki projekt, zobaczą że to wygląda dobrze i coś konkretnego z tego wynika i potraktują serio a nie jak żebraków. Kolejna korzyść, gdy padnie temat organizacji zawodów, czy projektu filmowego w całości z polskimi riderami urban. Plus dla rozwoju rolek w Krakowie...

A że promo Rollerblade na pierwszym miejscu... to chyba logiczne, skoro sponsoruje to Rollerblade, skoro filmować będą ludzie zatrudnieni przez Rollerblade? Gdybyś Ty zorganizował taki projekt, to nie chciałbyś wypromować swojej marki i swoich riderów? Dla mnie jest oczywiste - "Bogu, co boskie, cesarzowi, co cesarskie".

Nie zapominajmy też, że takie projekty po za częścią oficjalną są okazja do nawiązania nowych, ciekawych znajomości, spędzenia mile czasu i jest to w gruncie rzeczy bardzo "ludzka" a nie korporacyjna rzecz.
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Projekt USE YOUR SKATES IN CRACOW

Post autor: zico » pn lipca 04, 2011 12:37

Tj. pisałem - przerabiałem to już z Rollerbladem i zgadzam się z Twoim powyższym postem wyłączając na ten moment jedno: zobaczymy jak te działania przyczynią się do rozwoju wrotkarstwa w Polsce.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
bujak
Prześcigant 4x100mm
Posty: 328
Rejestracja: śr kwietnia 07, 2010 8:54
Moje rolki: Fusion x3
Jeżdżę od: 16 kwie 2010
Lokalizacja: Pobiedziska / Poznań

Re: Projekt USE YOUR SKATES IN CRACOW

Post autor: bujak » pn lipca 04, 2011 9:54

Jeśli można, rzeczywiście jest trochę egoizmu w naszym podejściu może, ale nikt nie zobowiązuje się do niczego na piśmie. Podobnie by było, gdyby impreza była np. robiona przez Red Bulla, wiadomo co by było najważniejsze, ale dla ludzi tam jeżdżących liczy się zabawa. Nie zostajemy do niczego przywiązani. Każdy ma świadomość na co chce sobie pozwolić, a na co nie.

Moim zdaniem tak czy siak będzie dobra zabawa:) I to mi pasuje. A urban zawsze się pokaże, bo my inaczej nie jeździmy:P
rock'n'rollki

salomonteam1
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 127
Rejestracja: czw maja 15, 2008 2:00
Moje rolki: crossmax s-lab/st. r.thompson
Jeżdżę od: 15 kwie 1995
Lokalizacja: Katowice

Re: Projekt USE YOUR SKATES IN CRACOW

Post autor: salomonteam1 » pn lipca 04, 2011 3:25

Kraków jest chyba najlepszym miejscem na taki edit według mnie. Było by super zobaczyć edit Rollerblade'a gdzie Greg śmiga a w tle przewija się Mariacki i Sukiennice :)
Jak dla mnie to jest to promocja rolek, bo na pewno napiszemy o tym na forum, na pewno będa komentarze do tego i zawsze wywoła to jakieś zainteresowanie rolkarzy.

Remek
Posty: 5
Rejestracja: czw czerwca 30, 2011 9:25
Moje rolki: Fila
Jeżdżę od: 01 sie 2010
Lokalizacja: Śląsk

Re: Projekt USE YOUR SKATES IN CRACOW

Post autor: Remek » czw lipca 07, 2011 9:52

Czy można liczyć na chociaż przybliżone godziny pojawienia się tych pro skaterów w okolicach rynku bądź nad Wisłą?
Czy to będzie przed południem, czy po, czy raczej wieczorem, albo zupełnie w nocy?

Awatar użytkownika
Andrzej
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1724
Rejestracja: pn marca 15, 2004 10:26
Moje rolki: Szybsze ode mnie
Lokalizacja: Poznań

Re: Projekt USE YOUR SKATES IN CRACOW

Post autor: Andrzej » wt lipca 12, 2011 10:23

Nie odpowiada mi słowo URBAN - nie bedę

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Projekt USE YOUR SKATES IN CRACOW

Post autor: Toudi » wt lipca 12, 2011 2:19

Andrzej pisze:Nie odpowiada mi słowo URBAN - nie bedę
I tak by Cię nie wzięli, bo nie masz rolek RB. :lol:
Pozdrawiam
Piotr

Awatar użytkownika
Andrzej
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1724
Rejestracja: pn marca 15, 2004 10:26
Moje rolki: Szybsze ode mnie
Lokalizacja: Poznań

Re: Projekt USE YOUR SKATES IN CRACOW

Post autor: Andrzej » śr lipca 13, 2011 8:46

Toudi pisze:
Andrzej pisze:Nie odpowiada mi słowo URBAN - nie bedę
I tak by Cię nie wzięli, bo nie masz rolek RB. :lol:
Nie wzięli by mnie: bo nic nie umiem i za dużo miejsca w kadrze zabieram

Awatar użytkownika
tomek_wap
Ścigant 4x100mm
Posty: 282
Rejestracja: wt marca 30, 2010 10:12
Moje rolki: RB X5, XSJADO
Jeżdżę od: 16 kwie 2010
Lokalizacja: Katowice

Re: Projekt USE YOUR SKATES IN CRACOW

Post autor: tomek_wap » śr lipca 13, 2011 8:20

A kask Rollerblade'a wystarczy? :) Wcale nie muszą kręcić rolek ;-)
Rollerblade X5 LE / XSJADO 1

ODPOWIEDZ

Wróć do „Promocja wrotkarstwa w Polsce / Inline skating promotion in Poland”