Stan wrotkarstwa w Polsce i na świecie - ogólne przemyślenia

Promocja wrotkarstwa w Polsce / Let's promote inline skating in Poland

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Luzak19:57
Ścigant 4x100mm
Posty: 282
Rejestracja: pn czerwca 29, 2009 7:57
Moje rolki: ...fajne ;)
Jeżdżę od: 30 sty 2007

Re: Stan wrotkarstwa w Polsce i na świecie - ogólne przemyślenia

Post autor: Luzak19:57 » czw września 16, 2010 1:22

zico pisze:U nas w klubie przy rejestracji mamy do dyspozycji taką deklarację: http://www.sswmalta.pl/dokumenty/deklaracja.pdf
Mnie się podoba :)
Ważne, że nie ma wykształcenia, zawodu stanu majątkowego i cywilnego ,..... :wink:
Pozdro.
"Zdjąłem kimono,aby łatwiej wędrować, przerzuciłem przez ramię."

Awatar użytkownika
jar-as
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 441
Rejestracja: pt stycznia 30, 2009 8:08
Moje rolki: Seba Igor
Jeżdżę od: 01 maja 1998
Lokalizacja: Gdansk

Re: Stan wrotkarstwa w Polsce i na świecie - ogólne przemyślenia

Post autor: jar-as » czw września 16, 2010 3:17

Dokładnie tak ,krótko i na temat .Obawiam sie jedynie akceptacji przez szeroką gawiedź dokładnego adresu no ale może .Jesli to faktycznie miałoby pomóc w przekonaniu władnych tego kraju o budowie dofinansowaniu itd to przy okazji maja oni obraz tego by np nie budowac w XXX 4 -go skateparku bo i tak nikt z tego nie bedzie korzystał a jakiś "mądry" wykazał sie inicjatywą ,zamiast poprostu zostawić pusty plac do nauki dla dzieciaków .Mogłaby z tego powstać mała baza danych ,posuwając sie może za daleko ,dla urbanistów i innych takich co budować przy centrach -ośrodkach sportowych .Tak nie wiedzą kogo pytać albo im sie nie chce poszukac a tak nie mieli by wymówki a my podkładkę do działania.

Luzak19:57
Ścigant 4x100mm
Posty: 282
Rejestracja: pn czerwca 29, 2009 7:57
Moje rolki: ...fajne ;)
Jeżdżę od: 30 sty 2007

Re: Stan wrotkarstwa w Polsce i na świecie - ogólne przemyślenia

Post autor: Luzak19:57 » czw września 16, 2010 6:14

jar-as pisze:D....Obawiam sie jedynie akceptacji przez szeroką gawiedź dokładnego adresu ......
Szeroka gawiedź dokładnego adresu nie musi znać.
Zapisujemy się tak jak na zawody podając szczegółowe dane, a na liście zgłoszonych (dla gawiedzi) nie ma adresu, tel., e-maila.
Pozdro.
"Zdjąłem kimono,aby łatwiej wędrować, przerzuciłem przez ramię."

Awatar użytkownika
jar-as
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 441
Rejestracja: pt stycznia 30, 2009 8:08
Moje rolki: Seba Igor
Jeżdżę od: 01 maja 1998
Lokalizacja: Gdansk

Re: Stan wrotkarstwa w Polsce i na świecie - ogólne przemyślenia

Post autor: jar-as » czw września 16, 2010 6:31

Luzak ja to rozumiem i dla startujacych to nie jest kłopot bo nikt nie weszy w tym wyciagania danych itd.Ale mi chodzi o społeczeństwo rolkowe szerzej rozumiane ,czyli to które nigdy startowac nie bedzie i nie startowało z takich czy innych przyczyn i by do tych ludzi dotrzec ich namowic do tego bysmy powiekszyli grupe wpływania na decyzje nas dotyczace .I to dla mnie juz wcale nie jest takie oczywiste ze to tak gladko przejdzie .Jest takie miejsce w kraju gdzie zbiera sie ok 400 ,no tylu powinno ,i dogadac sie nie moga, wesza podstepy .To myslisz ze w kilku tysiacach nie bedzie takich przypadków ? Ja jestem pewien ze bedą i dlatego zwrocilem na to uwage by minimalizowac ludzkie watpliwosci ,ktorych sam miałem sporo .

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Re: Stan wrotkarstwa w Polsce i na świecie - ogólne przemyślenia

Post autor: WFH » pt września 17, 2010 10:24

Pomysl coraz bardziej mi sie podoba i będę musial sie zorientować jak technicznie wygląda możliwość zrobienia czegos takiego na stronie PZSW. Zawsze bylby to jakiś argument jeśli w bazie zarejestrowaloby się kilka tysięcy osób. Co do danych osobowych to osoby wpisujące sie musialyby sie na to zgadzać, ale wiadomo, że widoczne powinny być tylko niektóre, żeby nie budzilo to żadnych kontrowersji.

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: Stan wrotkarstwa w Polsce i na świecie - ogólne przemyślenia

Post autor: Herb » pt września 17, 2010 8:30

Wystarczy rejestrację potwierdzić konieczną do zaakceptowania "umową" (coś jak licencja dla końcowego użytkownika w przypadku oprogramowania), w której będzie zawarte, że dane osobowe nie będą przekazywane osobom trzecim w celach innych niż promocja sportów wrotkarskich. To powinno uciszyć głosy ludzi widzących w tej akcji gromadzenie danych do celów komercyjnych.
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

Awatar użytkownika
wolf1971
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 138
Rejestracja: ndz czerwca 20, 2010 11:34
Moje rolki: RB Speedmachine 4x100 Kiśle
Jeżdżę od: 01 sty 1910

Re: Stan wrotkarstwa w Polsce i na świecie - ogólne przemyślenia

Post autor: wolf1971 » ndz września 19, 2010 9:16

Nie czytałem powyższych postów, nie wiem na czym stanęło, ale podzielę się z Wami kilkoma obserwacjami. Byłem na południu PL i smigałem wzdłuż A4 trasą techniczną w czasie, w którym miała sie odbyć 3 edycja zawodów na Śląsku, no taki maraton. Niestety ani w Gliwicach ani w Knurowie nie widziałem jakiejkolwiek informacji o tym biegu. Jedyne info pochodziło z tego forum. Szkoda, bo trasa wyśmienita. Następnie przemieściłem się na Mazury. I tu ku mojemu zdziwieniu w leśnej głuszy usłuszałem w RMF FM o biegu rolkowo- rowerowym w Dąbrowie Górniczej. Nie wiem, nie znam się na licencjach, jestem tylko zwykłym zapaleńcem, ale jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę... Jadąc przez Polskę patrzę gdzie można pośmigać na rolkach. I szlag mnie trafia jak za unijne pieniądze idą na kostkę, po której nie można jeździć, na ścieżki rowerowe z akceptowalną nawierznią, które kończą się nagle ... Może działanie u podstaw wpłynie na popularyzację Naszego sportu?
Obrazek

Awatar użytkownika
jar-as
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 441
Rejestracja: pt stycznia 30, 2009 8:08
Moje rolki: Seba Igor
Jeżdżę od: 01 maja 1998
Lokalizacja: Gdansk

Re: Stan wrotkarstwa w Polsce i na świecie - ogólne przemyślenia

Post autor: jar-as » ndz września 19, 2010 10:01

Wydaje mi sie ze właśnie do tego dążymy by zacząc od podstaw .I może warto byś przeczytał poprzednie posty bo daja mały ale zawsze wgląd na to o co idzie gra .Większośc z nas to zapaleńcvy amatorzy (niektórzy z licencjami :wink: ) i o to samo nam chodzi właśnie o kasę lub raczej o zdobycie kasy na sensownie budowane scieżki rolkowo-hm... rowerowe lub wrotkowo rowerowe jak kto woli . O to by takie budowy były robione na zasadzie: Nic o nas bez nas.
Mam taki przykład z miasta które z racji lokalizacji firmy odwiedzam codziennie ,są tam dwa skateparki a kolesi na deskach i na rolkach( nie wspominam juz o agresywnych w ogóle ludzi na rolkach ) mógłbym policzyć na palcach obu rąk .Rampy skocznie porecze itd warunki piękne tylko dla kogo ? nawet bmx-ów nie uświadczysz .

Luzak19:57
Ścigant 4x100mm
Posty: 282
Rejestracja: pn czerwca 29, 2009 7:57
Moje rolki: ...fajne ;)
Jeżdżę od: 30 sty 2007

Re: Stan wrotkarstwa w Polsce i na świecie - ogólne przemyślenia

Post autor: Luzak19:57 » pn września 20, 2010 7:23

wolf1971 pisze:...... Jedyne info pochodziło z tego forum. ....
Na pewno były te inf. na forum silesiaskating i narolkach.
Pozdro.
"Zdjąłem kimono,aby łatwiej wędrować, przerzuciłem przez ramię."

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Stan wrotkarstwa w Polsce i na świecie - ogólne przemyślenia

Post autor: Toudi » pn września 20, 2010 9:43

Do budowania takiej bazy danych mogliby się przyłączyć dystrybutorzy sprzętu, którzy mają na zawodach swoje stoiska.
Wystarczyłoby jakieś zachęcające, najlepiej rymowane hasło, np. Dla dobra wrotkarstwa w Polsce, wpisz, się drogi kolego. Jeśli to hasło się nie przyjmie, to może być inne.
Pozdrawiam
Piotr

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Stan wrotkarstwa w Polsce i na świecie - ogólne przemyślenia

Post autor: zico » pn września 20, 2010 9:54

Trochę chybiony strzał z dystrybutorami, bo oni mają delikatnie mówiąc gdzieś nawet wystawianie się na zawodach. Sklepy już prędzej, ale moim zdaniem i jedni i drudzy by to bardziej zrobili na swoje potrzeby :twisted:
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Re: Stan wrotkarstwa w Polsce i na świecie - ogólne przemyślenia

Post autor: WFH » śr września 22, 2010 10:35

zico pisze:Trochę chybiony strzał z dystrybutorami, bo oni mają delikatnie mówiąc gdzieś nawet wystawianie się na zawodach. Sklepy już prędzej, ale moim zdaniem i jedni i drudzy by to bardziej zrobili na swoje potrzeby :twisted:
No ja akurat uważam, że z pewnością trzeba próbowac z nimi rozmawiać, bo korzyści może to przynieść wszystkim.

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Stan wrotkarstwa w Polsce i na świecie - ogólne przemyślenia

Post autor: zico » śr września 22, 2010 11:39

WFH pisze:No ja akurat uważam, że z pewnością trzeba próbowac z nimi rozmawiać, bo korzyści może to przynieść wszystkim.
Próbować jak najbardziej, ale jak widać chyba im nawet "nie zależy" ;) Niejednokrotnie wystawiałem się imprezach, gdzie byli inni? Czasami jest Powerslide, nigdy od siebie nie był Rollerblade, przykładów więcej:

- 10 edycji Poznań Maraton - nie ma nikogo z dystrybutorów chociażby na EXPO, przez 10 LAT!!!!
- Gdańsk - jest! Powerslide! Szacun :) Gdzie Rollerblade, K2, Fila, inni?

Przykładów jak wiecie jest znacznie więcej, podałem dwie NAJWIĘKSZE imprezy w Polsce, chodzi mi oczywiście jak napisał Toudi o reprezentację np. firm tj. Rollerblade, Powerslide, Fila, Roces, K2.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
michał1990
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 777
Rejestracja: wt sierpnia 29, 2006 8:05
Moje rolki: powerslide c
Jeżdżę od: 04 lip 1998
Lokalizacja: warszawa - ursynów
Kontakt:

Re: Stan wrotkarstwa w Polsce i na świecie - ogólne przemyślenia

Post autor: michał1990 » śr września 29, 2010 7:05

zico pisze:
WFH pisze:No ja akurat uważam, że z pewnością trzeba próbowac z nimi rozmawiać, bo korzyści może to przynieść wszystkim.
Próbować jak najbardziej, ale jak widać chyba im nawet "nie zależy" ;) Niejednokrotnie wystawiałem się imprezach, gdzie byli inni? Czasami jest Powerslide, nigdy od siebie nie był Rollerblade, przykładów więcej:

- 10 edycji Poznań Maraton - nie ma nikogo z dystrybutorów chociażby na EXPO, przez 10 LAT!!!!
- Gdańsk - jest! Powerslide! Szacun :) Gdzie Rollerblade, K2, Fila, inni?

Przykładów jak wiecie jest znacznie więcej, podałem dwie NAJWIĘKSZE imprezy w Polsce, chodzi mi oczywiście jak napisał Toudi o reprezentację np. firm tj. Rollerblade, Powerslide, Fila, Roces, K2.

W zeszłym roku w Poznaniu był Powerslide:)
Pozdrawiam
Michał Machowski

Nightskating Warszawa (www.nightskating.waw.pl)
Warszawskie Stowarzyszenie Rolkarskie Polskater
Rollschool - szkoł jazdy na rolkach i wrotkach (www.rollschool.pl)
Rolkowa MapaWarszawy - www.rolkowamapa.pl


WOJTEK45
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 907
Rejestracja: wt czerwca 05, 2007 12:31
Moje rolki: zbyt wolne
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Gdynia

Re: Stan wrotkarstwa w Polsce i na świecie - ogólne przemyślenia

Post autor: WOJTEK45 » śr września 29, 2010 7:15

Fila, K2,Rollerbalede ,Roches nie byli "osobiście " ale w imprezie w Gdańsku uczestniczyli poprzez ,między innymi , wykupienie stron w folderze oraz ufundowanie nagród.

Cytując klasyków : " jest krzyż jest impreza" musimy dojrzeć do formuły " "jest impreza są dystrybutorzy"

ODPOWIEDZ

Wróć do „Promocja wrotkarstwa w Polsce / Inline skating promotion in Poland”