Kopenhagen 2009 -> Olympics 2016

Promocja wrotkarstwa w Polsce / Let's promote inline skating in Poland

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Awatar użytkownika
mrv
Szybszy niż Chuck Norris na 5x84mm
Posty: 548
Rejestracja: pn lutego 19, 2007 6:03
Moje rolki: SemiRace 4x100, Cheetah 4x110
Jeżdżę od: 20 gru 2009

Re: Kopenhagen 2009 -> Olympics 2016

Post autor: mrv » pn czerwca 08, 2009 4:43

zico pisze:Nie jestem pewien, ale czy czasem rugby 7 nie wygrało tego wyścigu do grona dyscyplin igrzysk olimpijskich?
Przed kongresem? Może nieoficjalnie? Tu na ten temat nic nie wspominają:

http://www.olympic-rugby.org/

Decyzja zapadnie 1. października. Smiem podejrzewać że rolkarski BM 2009 będzie miał z tego względu wyjatkową oprawę.

EDIT:
Już jasne:

http://miasta.gazeta.pl/trojmiasto/1,35625,2777380.html

"Wierzą też w... najlepszą polską lekkoatletkę Irenę Szewińską, członka MKOl, która obiecała prezesowi PZR Janowi Kozłowskiemu głos za rugby."


Do czasów wyborów są przynajmniej 2 dobre Polskie wyścigi. Myślę, że p. Szewińska powinna zostać na nie zaproszona

Awatar użytkownika
Krzysztof
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 697
Rejestracja: pn maja 15, 2006 12:53
Moje rolki: Grelowski
Jeżdżę od: 01 cze 2002
Lokalizacja: Poznań

Re: Kopenhagen 2009 -> Olympics 2016

Post autor: Krzysztof » wt czerwca 09, 2009 10:39

Pomysł z zaproszeniem p.Szewińskiej nie jest zły.
Wydaje mi się, że w Gdańsku wystartuje więcej zawodników, niż jest kibiców rugby w Polsce (wyłączając rodziny zawodników) :?
Pozdrawiam
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Kopenhagen 2009 -> Olympics 2016

Post autor: Toudi » wt czerwca 09, 2009 5:58

Pani Szewińska jest jednak kobietą wychowaną już ładnych kilka lat temu. Jako wychowana w starych dobrych czasach wie, że raz dane słowo jest droższe pieniędzy. A sentyment do rugby lub do kolegi prezesa PZR jest też swoje wart i rzeczowe argumenty czy popularność dyscypliny mogą nie mieć w tej sytuacji decydującego znaczenia.
Pozdrawiam
Piotr

Awatar użytkownika
mrv
Szybszy niż Chuck Norris na 5x84mm
Posty: 548
Rejestracja: pn lutego 19, 2007 6:03
Moje rolki: SemiRace 4x100, Cheetah 4x110
Jeżdżę od: 20 gru 2009

Re: Kopenhagen 2009 -> Olympics 2016

Post autor: mrv » wt czerwca 09, 2009 6:10

Toudi pisze:Pani Szewińska jest jednak kobietą wychowaną już ładnych kilka lat temu. Jako wychowana w starych dobrych czasach wie, że raz dane słowo jest droższe pieniędzy. A sentyment do rugby lub do kolegi prezesa PZR jest też swoje wart i rzeczowe argumenty czy popularność dyscypliny mogą nie mieć w tej sytuacji decydującego znaczenia.
Po przeszperaniu kilkudziesięciu artykułów zgadzam się, choć z drugiej strony głosy delegatów MKOl są tajne.

Awatar użytkownika
Krzysztof
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 697
Rejestracja: pn maja 15, 2006 12:53
Moje rolki: Grelowski
Jeżdżę od: 01 cze 2002
Lokalizacja: Poznań

Re: Kopenhagen 2009 -> Olympics 2016

Post autor: Krzysztof » śr czerwca 10, 2009 11:24

Toudi pisze:Pani Szewińska jest jednak kobietą wychowaną już ładnych kilka lat temu. Jako wychowana w starych dobrych czasach wie, że raz dane słowo jest droższe pieniędzy. A sentyment do rugby lub do kolegi prezesa PZR jest też swoje wart i rzeczowe argumenty czy popularność dyscypliny mogą nie mieć w tej sytuacji decydującego znaczenia.
Zgadza się.
A jeśli fakty nie zgadzają się z opinią osoby zainteresowanej - to tym gorzej dla faktów.
I jedyna nadzieja, że głosowanie jest tajne. Może p.Szewińska jeździła na wczesnych wersjach wrotek i zbytnio sie nie zniechęciła :D
Pozdrawiam
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
admiral
Pięciokółkowiec 80mm
Posty: 182
Rejestracja: pn maja 08, 2006 11:43
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Re: Kopenhagen 2009 -> Olympics 2016

Post autor: admiral » śr czerwca 10, 2009 12:20

mrv pisze:
Toudi pisze:Pani Szewińska jest jednak kobietą wychowaną już ładnych kilka lat temu. Jako wychowana w starych dobrych czasach wie, że raz dane słowo jest droższe pieniędzy. A sentyment do rugby lub do kolegi prezesa PZR jest też swoje wart i rzeczowe argumenty czy popularność dyscypliny mogą nie mieć w tej sytuacji decydującego znaczenia.
Po przeszperaniu kilkudziesięciu artykułów zgadzam się, choć z drugiej strony głosy delegatów MKOl są tajne.
Tajne Drogi Kolego, to jest tylko ile i kto z tego szacownego grona bierze :twisted: :!:

bj43
Szybszy niż Chuck Norris na 5x80mm
Posty: 492
Rejestracja: pn lipca 28, 2008 7:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Kraków

Re: Kopenhagen 2009 -> Olympics 2016

Post autor: bj43 » śr czerwca 10, 2009 12:44

admiral pisze:Tajne Drogi Kolego, to jest tylko ile i kto z tego szacownego grona bierze :twisted: :!:
Byłbym ostrożny z takimi ocenami. Mogą być bardzo krzywdzące.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
admiral
Pięciokółkowiec 80mm
Posty: 182
Rejestracja: pn maja 08, 2006 11:43
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Re: Kopenhagen 2009 -> Olympics 2016

Post autor: admiral » śr czerwca 10, 2009 1:03

bj43 pisze:
admiral pisze:Tajne Drogi Kolego, to jest tylko ile i kto z tego szacownego grona bierze :twisted: :!:
Byłbym ostrożny z takimi ocenami. Mogą być bardzo krzywdzące.
Oczywiście każdy ma swoje zdanie na ten temat.

Ja jednak jestem bardzo sceptycznie nastawiony do wszystkiego co ma w swojej nazwie związek lub komitet. Być może do zbyt wielu zwiazków należę. Ale generalnie wszystko sprowadza się do jednogo - jak mawiał pewien związkowy klasyk "Kasa, Misiu, kasa !!!"
Patrząc na historię MKOL, to nie mam żadnych złudzeń.
Sprzedaż praw telewizyjnych... afera !!!
Wybór miast-gospodarzy Igrzysk... afera !!!
Dopuszczenie koszykarzy z NBA do Igrzysk w Barcelonie... afera !!! Dla przypomnienia, nie musieli przechodzić testów antydopingowych.
Więc dlaczego przy wyborze dyscyplin miałoby się dziać inaczej !?

Panowie, nie róbcie sobie złudzeń :!: :!: :!: Tu nie chodzi o to kto ładniej wygląda - czy rolkarze w obcisłych gaciach, czy rugbyści bez szyi. Liczą sie tylko... gigantyczne pieniądze :!: :!: :!:

Awatar użytkownika
jar-as
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 441
Rejestracja: pt stycznia 30, 2009 8:08
Moje rolki: Seba Igor
Jeżdżę od: 01 maja 1998
Lokalizacja: Gdansk

Re: Kopenhagen 2009 -> Olympics 2016

Post autor: jar-as » czw czerwca 11, 2009 11:49

To prawda nie ma co robic sobie zludzen tylko jak to ladnie mowia lobbowac :wink: na rzecz tego co akurat dla nas jest wazne .Tutaj jedynie mozemy sie pospierac i tyle naszego co sobie popiszemy i byc moze zabrzmi to jak zabrzmi ale jestem pod wrazeniam dzialan Wojtka 45 i efektu jego dzialan a konkluzja : mniej gadac wiecej robic .A zdrugiej strony jak mawial klasyk jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi albo o kase albo o sex .

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Kopenhagen 2009 -> Olympics 2016

Post autor: Toudi » czw czerwca 11, 2009 1:41

A może ktoś zna jakiegoś dziennikarza, który mógłby się dostać na jakąś konferencję prasową z udziałem p. Ireny Szewińskiej i zapytać o argumentację dla złożenia takiej obietnicy? To mogłaby być ciekawa wypowiedź. Szczególnie w kontekście marnych szans najlepszych naszych rugbistów na tle Europy, podczas, gdy my mamy już medalistów. Oczywiście można zapytać pisemnie i dostać odpowiedź nigdy albo po głosowaniu.

Może warto, żeby poczuła presję naszego środowiska, obejrzała te filmiki przygotowane przez Światową Federację, poznała nasz punkt widzenia?
Pozdrawiam
Piotr

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Kopenhagen 2009 -> Olympics 2016

Post autor: zico » czw czerwca 11, 2009 1:52

Toudi pisze:A może ktoś zna jakiegoś dziennikarza, który mógłby się dostać na jakąś konferencję prasową z udziałem p. Ireny Szewińskiej i zapytać o argumentację dla złożenia takiej obietnicy? To mogłaby być ciekawa wypowiedź. Szczególnie w kontekście marnych szans najlepszych naszych rugbistów na tle Europy, podczas, gdy my mamy już medalistów. Oczywiście można zapytać pisemnie i dostać odpowiedź nigdy albo po głosowaniu.

Może warto, żeby poczuła presję naszego środowiska, obejrzała te filmiki przygotowane przez Światową Federację, poznała nasz punkt widzenia?
To jest bardzo dobry pomysł.

Dodam, że rugby rozwija się niesamowicie szybko w Polsce, nie wiem jak to wygląda w innych państwach, ale u nas działają bardzo prężnie.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
mrv
Szybszy niż Chuck Norris na 5x84mm
Posty: 548
Rejestracja: pn lutego 19, 2007 6:03
Moje rolki: SemiRace 4x100, Cheetah 4x110
Jeżdżę od: 20 gru 2009

Re: Kopenhagen 2009 -> Olympics 2016

Post autor: mrv » czw czerwca 11, 2009 8:19

zico pisze:
Toudi pisze:A może ktoś zna jakiegoś dziennikarza, który mógłby się dostać na jakąś konferencję prasową z udziałem p. Ireny Szewińskiej i zapytać o argumentację dla złożenia takiej obietnicy? To mogłaby być ciekawa wypowiedź. Szczególnie w kontekście marnych szans najlepszych naszych rugbistów na tle Europy, podczas, gdy my mamy już medalistów. Oczywiście można zapytać pisemnie i dostać odpowiedź nigdy albo po głosowaniu.

Może warto, żeby poczuła presję naszego środowiska, obejrzała te filmiki przygotowane przez Światową Federację, poznała nasz punkt widzenia?
To jest bardzo dobry pomysł.

Dodam, że rugby rozwija się niesamowicie szybko w Polsce, nie wiem jak to wygląda w innych państwach, ale u nas działają bardzo prężnie.
"Problem" z rugby jest taki że jego popularność jest ogromna w innych miejscach (patrz krykiet w indiach = potencjalnie 1mld widzów), a np. p. Rogge jest jego zadeklarowanym kibicem. Ta dyscyplina powinna wejść bez problemu w październiku głosami delegatów z innych kontynentów. Pytanie która dyscyplina wejdzie jako druga.
Dla ciekawostki: Syn p. Szewińskiej (zdaje się siatkarz) posiada zielona kartę, uprawniającą go do wstepu na więksość pól golfowch na swiecie.

Awatar użytkownika
mrv
Szybszy niż Chuck Norris na 5x84mm
Posty: 548
Rejestracja: pn lutego 19, 2007 6:03
Moje rolki: SemiRace 4x100, Cheetah 4x110
Jeżdżę od: 20 gru 2009

Re: Kopenhagen 2009 -> Olympics 2016

Post autor: mrv » pn czerwca 15, 2009 7:55


Awatar użytkownika
Janusz
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 598
Rejestracja: czw sierpnia 23, 2007 11:26
Moje rolki: Schaenkel Edge R
Jeżdżę od: 01 lip 2002
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kopenhagen 2009 -> Olympics 2016

Post autor: Janusz » pt sierpnia 07, 2009 7:57

Jeszcze trochę o nadziei na włączenie wrotkarstwa do Igrzysk Olimpijskich: http://www.morethanthegames.co.uk/summe ... -them-edge
Męski dystans maratoński na końcu artykułu to chyba literówka (powinno być 42,195km, zamiast 42km dla kobiet i 195km dla mężczyzn).

Awatar użytkownika
mrv
Szybszy niż Chuck Norris na 5x84mm
Posty: 548
Rejestracja: pn lutego 19, 2007 6:03
Moje rolki: SemiRace 4x100, Cheetah 4x110
Jeżdżę od: 20 gru 2009

Re: Kopenhagen 2009 -> Olympics 2016

Post autor: mrv » pt sierpnia 07, 2009 11:54

Janusz pisze:Jeszcze trochę o nadziei na włączenie wrotkarstwa do Igrzysk Olimpijskich: http://www.morethanthegames.co.uk/summe ... -them-edge
Męski dystans maratoński na końcu artykułu to chyba literówka (powinno być 42,195km, zamiast 42km dla kobiet i 195km dla mężczyzn).
Do praktycznie finalnej decyzji o włączeniu 2 dyscyplin do programu igrzysk ma nastąpić za 6 dni (13. sierpnia) w Berlinie.

Głosowanie odbędzie się systemem eliminacji po 1 dyscyplinie która zdobedzie najmniej głosów, w każdym głosowaniu. W każdym odpada dyscyplina która zbierze najmniej głosów. W pierwszym głosowaniu które będzie miało 6 tur wyłoni się pierwszego kandydata.
W drugim które będzie miało 5 tur (ponieważ nie będzie brany pod uwagę pierwszy wyłoniony kandydat) wyłoni się drugą dyscyplinę-kandydata.
Następnie nad wyłonionymi 2 dyscyplinami - kandydatami odbedzie sie finalne głosowanie nad przyłączeniem do programu igrzysk bądź nie. Jedno głosowanie na każdą dyscypliną. W odróżnienu od głosowań kilka lat temu w finalnych gosowaniach wystarczy 50%+1 poparcia (poprzednio 2/3).
Postaram się wkleić tu linka jak przebiegało głosowanie ostatnim razem. Zanim to uczynię - małe spostrzeżenie odnośnie poprzedniego głosowania: głosujący są mało skłonni oddać swoje głosy, po odpadnięciu ich dyscypliny, na wrotkarstwo.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Promocja wrotkarstwa w Polsce / Inline skating promotion in Poland”