Badania do pracy magisterskiej

Promocja wrotkarstwa w Polsce / Let's promote inline skating in Poland

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

j@nek
Czterokółkowiec
Posty: 75
Rejestracja: sob marca 25, 2006 11:45
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Post autor: j@nek » czw kwietnia 12, 2007 11:39

Na mnie można liczyć. :)

mar.ta
Posty: 34
Rejestracja: pt maja 26, 2006 6:50
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mar.ta » pt kwietnia 13, 2007 12:31

mar.to
W ogloszeniu mozna przeczytac, ze chodzi Ci o zawodnikow trenujacych w klubach. Jesli to ograniczenie jest aktualne to moze byc klopot ze znalezieniem potrzebnej ilosci osob na forum.
Moze powinnas raczej napisac list i rozeslac do klubow konwencjonalna poczta?
Oczywiście, że mogłabym zrobić tak jak piszesz, ale chodzi o to, że mam ograniczony czas (koniec maja deadline) i myślę, że w taki sposób czasowo bym nie zdążyła. Widzisz w przypadku innych dyscyplin – chodzi mi o sporty zespołowe i indywidualne - robiłam to troszkę inaczej, bo bezpośrednio przez trenera, rozdawałam na treningu i dostawałam z powrotem. Jeżeli chodzi o rolkarzy rozmawiałam z Kubą i on zaproponował mi, żebym skorzystała z jego forum, bo jego zdaniem w taki sposób szybciej znajdę tyle osób ile potrzebuję w tej grupie wiekowej. Jak już pisałam lubię rolki i dlatego wybrałam rolkarzy i rolkarki(?) :D Gdybym miała więcej czasu, albo wcześniej przewidziała takie trudności to może bym tak zrobiła, a tak jeśli nie znajdą się chętni będę zmuszona wybrać inną dyscyplinę :( i zrobić tak jak wcześniej. Ale nadal mam nadzieję, że nie będzie to konieczne.

Co do ograniczenia – że osoba ma należeć do klubu – chodziło mi o to, że moim zdaniem daje to mi gwarancję, że ktoś trenuje regularnie i nie jeździ tylko fitnesowo. Chodzi mi o zawodników i zawodniczki. Nie wiem czy dobrze Cię Ariel zrozumiałam, ale czy chodzi Ci o to, że forum nie jest miejscem, które odwiedzają zawodnicy należący do klubów czy że w jeździe szybkiej jest po prostu dużo zawodników niezrzeszonych formalnie w klubach spełniających moje wymagania?

Pozdrawiam,
Marta

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: zico » pt kwietnia 13, 2007 7:18

j@nek pisze:Na mnie można liczyć. :)
J@nek - jak najbardziej akcept :)
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
Piotr B
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1839
Rejestracja: czw listopada 18, 2004 8:00
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Dębno

Post autor: Piotr B » pt kwietnia 13, 2007 7:31

mar.ta zmobilizuj sie i zabierz sie z kimś do Debna w niedzielę - spotkasz osobiście kilku, wówczas nikt Ci nie odmówi!

Awatar użytkownika
Andrzej
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1724
Rejestracja: pn marca 15, 2004 10:26
Moje rolki: Szybsze ode mnie
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Andrzej » pt kwietnia 13, 2007 8:54

Czy 5x w tygodniu x 25-30km na każdym treningu, regularnie od kwietnia do listopada przyjmiemy za trening regularny i nie fitnesowy ?
Czy wiek 31, 32, 47, 53lata jest wiekiem dyskryminującym ?

Jeśli nas nie zdyskwalifikujesz to osobiscie zmuszę Marka, Alana, Admirala, no i oczywiscie siebie do wypełnienia ankiety.

grzegorzp
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 111
Rejestracja: śr listopada 09, 2005 1:09
Moje rolki: staram się opanować
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Post autor: grzegorzp » pt kwietnia 13, 2007 9:10

Piotr B pisze:mar.ta zmobilizuj sie i zabierz sie z kimś do Debna w niedzielę - spotkasz osobiście kilku, wówczas nikt Ci nie odmówi!
Jadę w niedziele i mam wolne miejsce w samochodzie.

Marta, mogę Ciebie zabrać.

Pozdrawiam
Grzegorz

Awatar użytkownika
Ariel
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1124
Rejestracja: wt sierpnia 09, 2005 2:56
Moje rolki: 4x110 Powerslide TripleX C2
Jeżdżę od: 01 lip 2005
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Ariel » pt kwietnia 13, 2007 9:39

mar.to,
mysle, ze jest sporo osob, ktore naleza do klubow, ale nie udzielaja sie na tym forum i sporo jest osob w miare regularnie trenujacych, a nie nalezacych do klubu. Dobrze by bylo, gdybys dala definicje "regularnego" treningu.
Wyjazd do Debna to swietny pomysl, nie dopusc by omiela Cie taka okazaja.
Powodzenia!
Miłość wzrasta poprzez miłość

mar.ta
Posty: 34
Rejestracja: pt maja 26, 2006 6:50
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mar.ta » pt kwietnia 13, 2007 10:49

Andrzej pisze:Czy 5x w tygodniu x 25-30km na każdym treningu, regularnie od kwietnia do listopada przyjmiemy za trening regularny i nie fitnesowy ?
Czy wiek 31, 32, 47, 53lata jest wiekiem dyskryminującym ?

Jeśli nas nie zdyskwalifikujesz to osobiscie zmuszę Marka, Alana, Admirala, no i oczywiscie siebie do wypełnienia ankiety.
No więc wiek 31, 32, 47, 53 nie jest absolutnie dyskryminujący, ale po prostu niespełniający moich kryteriów :( Moje badania polegają na porównywaniu grup sportowców w określonej grupie wiekowej, więc te kryterium jest konieczne. Ale dziękuję bardzo za dobre chęci, choć myślę, że zmuszanie nie jest najlepszym rozwiązaniem, tym bardziej, że udział w badaniu jest dobrowolny :D
Ariel pisze:mar.to,
mysle, ze jest sporo osob, ktore naleza do klubow, ale nie udzielaja sie na tym forum i sporo jest osob w miare regularnie trenujacych, a nie nalezacych do klubu. Dobrze by bylo, gdybys dala definicje "regularnego" treningu.
Wyjazd do Debna to swietny pomysl, nie dopusc by omiela Cie taka okazaja.
Powodzenia!
Co do regularnego trenowania szczerze mówiąc nie zastanawiałam się nad definicją, możemy przyjąć, że jest to kilka razy w tygodniu (min 3-5x). Moimi badaniami miałam zamiar objąć sportowców i dlatego rozpoczęłam badania w klubach, gdzie są osoby, które nie traktują sportu tylko jako rekreację, trenują regularnie i biorą udział w zawodach.

Jako sport rekreacyjny za słownikiem języka polskiego uznaję „sport uprawiany wyłącznie w celu utrzymania lub regeneracji sił, nastawiony na rozrywkę i zabawę, przeznaczony dla szerokiego ogółu; jedna z form czynnego wypoczynku”
Mnie interesuje „sport wyczynowy” definiowany jako „sport, którego uprawianie ma na celu osiąganie — dzięki systematycznemu treningowi — rekordowych wyników i zwycięstwa we współzawodnictwie na zawodach sportowych”.

Mam nadzieję, że teraz to już jaśniej wygląda. Generalnie chodzi mi o osoby trenujące regularnie (średnio 3-5x w tygodniu) i biorące udział w zawodach sportowych – tak chyba w domyśle definiuję zawodników i zawodniczki. Uffff……:D I dodatkowo spełniające kryterium wieku 16-25 lat. Jeżeli spełniają te kryteria, a jedynie nie należą formalnie do klubów moga wziąć udział w moich badaniach.

Co do Dębna myślę, że to niezły pomysł. Postaram się być:D

Pozdrawiam,
Marta

Awatar użytkownika
Andrzej
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1724
Rejestracja: pn marca 15, 2004 10:26
Moje rolki: Szybsze ode mnie
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Andrzej » pt kwietnia 13, 2007 11:01

mar.ta pisze:
No więc wiek 31, 32, 47, 53 nie jest absolutnie dyskryminujący, ale po prostu niespełniający moich kryteriów

Tak nam przykro. Poczułem sie jak w piosence: Znów sie zepsułeś i wiem co zrobię, wymienię Ciebie na lepszy model... :cry: :wink:
A poważniej to najczęściej z problemem niespełniania kryteriów spotykam sie w sklepie odzieżowym :cry: :cry: :cry:
mar.ta pisze:Ale dziękuję bardzo za dobre chęci, choć myślę, że zmuszanie nie jest najlepszym rozwiązaniem, tym bardziej, że udział w badaniu jest dobrowolny :D
Marta. Nie pracowałaś jeszcze nigdy z Markiem. Dobrowolny przymus = motywacja. I tak z nim jest ze czasem go dobrowolnie przymuszamy :wink:

Awatar użytkownika
Piotr B
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1839
Rejestracja: czw listopada 18, 2004 8:00
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Dębno

Post autor: Piotr B » pt kwietnia 13, 2007 11:55

Andrzej pisze: I tak z nim jest ze czasem go dobrowolnie przymuszamy :wink:
..........im wiecej zaufania, tym więcej kontroli.............

Awatar użytkownika
Piotr B
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1839
Rejestracja: czw listopada 18, 2004 8:00
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Dębno

Post autor: Piotr B » pt kwietnia 13, 2007 11:59

mar.ta pisze:
Co do Dębna myślę, że to niezły pomysł. Postaram się być:D

Pozdrawiam,
Marta
Jak przyjedziesz do Debna to sam dostarczę Ci jednego ,,ochotnika" do badań. Spełniającego oczywiście Twoje ostre kryteria!

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
michał1990
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 777
Rejestracja: wt sierpnia 29, 2006 8:05
Moje rolki: powerslide c
Jeżdżę od: 04 lip 1998
Lokalizacja: warszawa - ursynów
Kontakt:

Post autor: michał1990 » pt kwietnia 13, 2007 3:01

16 lat = moj wiek:D
tylko do klubu nie należe i nie trenuje aż tak często jak bym chciał;/ (niestety szkoła;/)

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Toudi » pt kwietnia 13, 2007 4:18

Jeśli trenują to za starzy a jak młodzi, to nie trenują :!:

Albo tacy jak ja, co mają obie te wady. :roll:

Może warto we wstępie tej pracy zawrzeć tezę, że rolki to sport przeszłości (coś jak jazda telemarkiem na nartach) i trudno było znaleźć przedmiot badania spelniający wszystkie kryteria :?:

Promotorzy na pewno docenią oprócz zalet badawczych, również upór w poszukiwaniu materiału badawczego, który nie dość, że rzadko w przyrodzie występuje to jeszcze szybko (może nawet w popłochu?)się przemieszcza :D
Pozdrawiam
Piotr

mar.ta
Posty: 34
Rejestracja: pt maja 26, 2006 6:50
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mar.ta » pt kwietnia 13, 2007 4:34

Andrzej pisze: Tak nam przykro. Poczułem sie jak w piosence: Znów sie zepsułeś i wiem co zrobię, wymienię Ciebie na lepszy model... :cry: :wink:
Ojej…mogę Ci obiecać, że jeżeli będę kiedyś prowadzić badania na innej grupie wiekowej to będziesz pierwszą osobą, którą wezmę pod uwagę :wink:
Piotr B pisze:
Jak przyjedziesz do Debna to sam dostarczę Ci jednego ,,ochotnika" do badań.
Pozdrawiam
Trzymam Cię za słowo :D A będę na 99%.
Piotr B pisze:Spełniającego oczywiście Twoje ostre kryteria!
Od razu ostre kryteria...kobieta niezdecydowana źle, wie czego chce też niedobrze… :wink: A tak serio to może dodam, że w przypadku rolkarzy kryterium regularnych treningów w okresie jesienno-zimowym mogę podarować, bo rozumiem, że nie każdy ma warunki do trenowania na hali.
michał1990 pisze:16 lat = moj wiek:D
tylko do klubu nie należe i nie trenuje aż tak często jak bym chciał;/ (niestety szkoła;/)
Jeżeli trenujesz regularnie, ale nie zawsze 3-5x w tygodniu i bierzesz udział w zawodach możesz wziąć udział w moich badaniach. Kryteria nie są sztywne, przynajmniej jeśli chodzi o trenowanie.
Toudi pisze: Może warto we wstępie tej pracy zawrzeć tezę, że rolki to sport przeszłości (coś jak jazda telemarkiem na nartach) i trudno było znaleźć przedmiot badania spelniający wszystkie kryteria :?:
Rolki sport przeszłości....? Chyba tu się nie zgadzamy.
Może i trudno znaleźć , ale jaka będzie satysfakcja jak się uda :D

Pozdrawiam,
Marta

matej
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 221
Rejestracja: czw marca 03, 2005 8:46
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszwa
Kontakt:

Post autor: matej » sob kwietnia 14, 2007 9:40

To i ja mogę pomóc.
Inline Speedskating - A way of life

Pozdrawiam - kandydat do zbanowania...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Promocja wrotkarstwa w Polsce / Inline skating promotion in Poland”