Zamiana szyny freeridowej na agresywną

Jazda agresywna - sprzęt / Inline aggressive skating equipment

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Matgar
Posty: 7
Rejestracja: śr czerwca 25, 2014 3:00
Jeżdżę od: 04 lut 2007

Zamiana szyny freeridowej na agresywną

Post autor: Matgar » wt marca 10, 2015 11:30

Mam Seby frx 80 2015 i mocowanie ssm. Zastanawiam się czy zmiana szyny na jakis czas w takich rolkach jest mozliwa. Jeśli tak to jaką i ile to kosztuje?

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Zamiana szyny freeridowej na agresywną

Post autor: zico » śr marca 11, 2015 6:57

Na montaż SSM raczej nie znajdziesz szyny agresywnej. Do Seby z serii FR są tylko nakładki na but (grind plate) oraz lekki slider na boczną ściankę szyny pomiędzy 2, a 3 kółkiem. Cena około 100pln.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
mop
Posty: 6
Rejestracja: sob maja 31, 2014 10:53
Moje rolki: SEBA FRX
Jeżdżę od: 02 sty 2013

Re: Zamiana szyny freeridowej na agresywną

Post autor: mop » śr kwietnia 01, 2015 1:09

chodzi o to: http://www.zicoracing.com/pl/p/Soul-pla ... 42-47/1189 ?
Jest to zestaw na obie rolki? I czy z tym zestawem będzie można robić grindy "pomiędzy kółkami", czy tylko na platecie? (np. po wyjęciu środkowych kółek)

Awatar użytkownika
Pinnhead
Prześcigant 4x100mm
Posty: 333
Rejestracja: czw września 19, 2013 9:58
Moje rolki: 3 i 4 kółkowe :P
Jeżdżę od: 02 lip 1997

Re: Zamiana szyny freeridowej na agresywną

Post autor: Pinnhead » czw kwietnia 02, 2015 1:04

W tym zestawie nadal nie masz szyny, więc czy będziesz mógł robić grindy pomiędzy kółkami, zależy tylko od tego jaką szynę zamontujesz.
Aktualnie jeżdżę na: Xsjado własny freeride setup, Powerslide Phuzion7, Luigino Sting

Awatar użytkownika
mop
Posty: 6
Rejestracja: sob maja 31, 2014 10:53
Moje rolki: SEBA FRX
Jeżdżę od: 02 sty 2013

Re: Zamiana szyny freeridowej na agresywną

Post autor: mop » wt kwietnia 14, 2015 9:05

Ach, miałem nadzieję, że ten element który się montuje do osiek drugiego i trzeciego kółka, po wymontowaniu tych kółek będzie dawał takie możliwości. Szkoda, bo kupiłem rolki myśląc, że poza zwykłymi drogami będę jeździł na kubeczkach, a ostatecznie wciągnął mnie skatepark.

Awatar użytkownika
Pinnhead
Prześcigant 4x100mm
Posty: 333
Rejestracja: czw września 19, 2013 9:58
Moje rolki: 3 i 4 kółkowe :P
Jeżdżę od: 02 lip 1997

Re: Zamiana szyny freeridowej na agresywną

Post autor: Pinnhead » śr kwietnia 15, 2015 9:23

Jak skatepark od czasu do czasu to jeszcze można by się na tym pobawić ale bez szyny to raczej sprzęt do freeride/powerblade. Jak w szynie aluminiowej wyjmiesz środkowe kółka to straci ona część swojej sztywności i wytrzymałości. Musialbyś zamiast oryginalnych kół wstawić grindwheels ale i tak bez jakiejś plastikowej kostki wsadzanej pomiędzy koła, obedrzesz szynę. Inna sprawa, że szyny skateparkowe nie bez powodu są z bardzo niskie i wykonane z kompozytów. Niska szyna to łatwiejsze lądowanie a kompozyty tłumią część energii z tego lądowania. No i oczywiście zostały zaprojektowane do katowania.
Zapytaj może bezpośrednio u sprzedawców czy mają jakieś szyny pasujące pod SSM. Proponuję zicoracing, bladeville i hedonskate.
Aktualnie jeżdżę na: Xsjado własny freeride setup, Powerslide Phuzion7, Luigino Sting

GiS
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 202
Rejestracja: ndz maja 13, 2012 6:30
Moje rolki: Twister/Solo PB/Vapor X70
Jeżdżę od: 0- 0-2009

Re: Zamiana szyny freeridowej na agresywną

Post autor: GiS » śr kwietnia 15, 2015 7:04

Jak chcesz katać po parku to zamiast kombinować z szyną na ssm, poszukaj sobie całych, używanych rolek z ufs. Szyn będziesz mieć zatrzęsienie do tego, zależnie co Ci przypadnie do gustu. Rynek wtórny, aż pęka.
Ja w zeszłym roku dorwałem RB Solo w stanie 4+/5- za 290PLN z przesyłką. Pobawiłem się na parku na małych kółkach, a potem wsadziłem do tego kizer arrow i mam fajny sprzęt na miasto. Jakbyś chciał mieć coś uniwersalnego to do pancernego buta od solo pakujesz level III od kizer'a i masz rolkę do wszystkiego (miasto i park, nie mówię o slalomie;p).

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jazda agresywna - sprzęt / Inline aggressive skating equipment”