Rolki juniorskie, a waga

Jazda agresywna - sprzęt / Inline aggressive skating equipment

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Awatar użytkownika
vendince
Posty: 4
Rejestracja: sob lipca 07, 2012 6:57
Moje rolki: twister231
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: biała podlaska

Rolki juniorskie, a waga

Post autor: vendince » pn kwietnia 01, 2013 9:33

Witam, mam pytanie.
Do jakiej wagi nadają się takie rolki?

http://www.hedonskate.com/media/cache/u ... b37e52.jpg - usd jojo 10


http://<-------->/media/cache/razors ... f66bef.jpg - razors genesys junior 2013

chodzi mi o początki jazdy agresywnej, na rurkach, murkach

Awatar użytkownika
Doody
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 980
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 7:59
Moje rolki: SEBA FR2 + HC / PS R4
Jeżdżę od: 01 maja 1993
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Rolki juniorskie, a waga

Post autor: Doody » wt kwietnia 02, 2013 8:15

Producent tego nie podaje, a przynajmniej ja nie znalazłem. Sądząc po tym, że są przeznaczone dla dzieci to około 40, może 50kg. Na pewno natomiast nie może na nich jeździć osoba dorosła. Nie chodzi tu o wagę tylko o siłę wkładaną w odbicie, koordynację itd. - piszę o tym tylko tak, ... gdyby komuś wpadł taki pomysł do głowy.
Ostatnio zmieniony wt kwietnia 02, 2013 9:46 przez Doody, łącznie zmieniany 1 raz.
Znam z autopsji: BAUER FX3, Rollerblade Super Stradablade, ROCES ROME FCO, ROCES M12, Fila Primo Wave, Powerslide R4, Rollerblade Racemachine, Powerslide Phuzion Urban 11, SEBA FR2, Powerslide R4

Awatar użytkownika
vendince
Posty: 4
Rejestracja: sob lipca 07, 2012 6:57
Moje rolki: twister231
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: biała podlaska

Re: Rolki juniorskie, a waga

Post autor: vendince » wt kwietnia 02, 2013 8:59

Dzięki za odpowiedź. A nadają się te rolki dla 15 - letniej dziewczyny, ok. 164 wzrostu i 50 kg?
Mam problem z rozmiarem rolek, nigdzie nie mogę znaleźć porządnych w rozm. 36. 5 albo 37 (zależy od producenta) :(
I jeszcze dodam, że to by były moje 1. rolki agresywne, więc nie planuję większych szaleństw, jedynie jeździłam na twisterach przez kubeczki .

Awatar użytkownika
Doody
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 980
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 7:59
Moje rolki: SEBA FR2 + HC / PS R4
Jeżdżę od: 01 maja 1993
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Rolki juniorskie, a waga

Post autor: Doody » wt kwietnia 02, 2013 9:56

Dziewczyna 15lat hmmm ... noga już Ci raczej nie rośnie więc proponuję kupno standardowych rolek dla dorosłych. Niestety w sprzęcie agressiv ja nie siedzę więc może kto inny się wypowie. Na pewno już od rozmiaru 36 jest Szkielet Xsjado w rozmiarze S.
Znam z autopsji: BAUER FX3, Rollerblade Super Stradablade, ROCES ROME FCO, ROCES M12, Fila Primo Wave, Powerslide R4, Rollerblade Racemachine, Powerslide Phuzion Urban 11, SEBA FR2, Powerslide R4

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: Rolki juniorskie, a waga

Post autor: Herb » wt kwietnia 02, 2013 11:20

Regulowane sobie odpuść.

Na taką stopę na pewno powinnaś znaleźć Rollerblade Solo, choć niekoniecznie na hedonskate. Można powiedzieć, że każdy model Solo jest ok, więc szukaj okazji w internecie.

USD Realm także są robione w takich małych rozmiarach. Xsjado 2.0 jak masz więcej gotówki do wydania - też ok.

W ostateczności mogą być USD Throne Classic Kids.
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jazda agresywna - sprzęt / Inline aggressive skating equipment”