BLADECROSS !!!!

Freestyle slalom - zawody, imprezy, pokazy / Inline freestyle slalom - competition, events, shows

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Awatar użytkownika
Casc
Prześcigant 4x100mm
Posty: 311
Rejestracja: sob lipca 12, 2008 3:20
Moje rolki: Fusion X5
Jeżdżę od: 15 maja 1996
Lokalizacja: Szczecin/Poznań

Re: BLADECROSS !!!!

Post autor: Casc » sob września 20, 2008 5:33

Frontflip na rolkach na pewno nie wygląda bezpiecznie, ale nie wiem czy przypadkiem nie jest bezpieczniejszy niż backflip (chociaż jest na pewno trudniejszy). Na rolkach jeszcze nie próbowałem, myślę że najpierw warto opanować te ruchy bez rolek (może kiedyś) - w każdym razie przy FF jest strasznie trudno upaść na głowę czy kręgosłup , natomiast przy BF - łatwo. Upadku na kolana czy tylną część ciała nie ma się co specjalnie obawiać.

Co do tych filmów - trzeba i zdecydować czy freeride (czyli szybka i swobodna jazda po mieście) czy agressive (grindy) - bo wydaje mi się że grindowanie niekoniecznie musi zaliczać się do "szybkiego" sposobu przemieszczania się. Grindy fajnie wyglądają, ale czy są takie efektywne? Jeśli np. jest poręcz obok schodów, to skok (przy założeniu, że jest to taka wysokość "do skoczenia" jest szybszy i bardziej praktyczny. Jeśli schody są dłuższe, to można jeszcze z nich zjechać lub wtedy grindować po poręczy (a nie każdy umie... albo ma na czym). Moim zdaniem powinna być pokazana jazda i przeszkody oraz jak sobie z nimi skaterzy radzą (np. barierka - przeskoczyć, donica - przeskoczyć, schody - skoczyć lub zjechać, to takie najprostsze przykłady, ale zakładam że nie będzie chętnych aby pozwolić komuś skakać przez maskę samochodu... co by się z resztą mogło kojarzyć komuś z wandalizmem...).

Jeśli miałbym coś nagrać jeszcze tej jesieni, to musiałbym zmienić kółka i ćwiczyć, ćwiczyć i ćwiczyć... Ale chętnie bym najpierw zobaczył ile umieją doświadczeni freeriderzy, żebym wiedział czy w ogóle warto sie fatygować i czy mógłbym dodać coś ciekawego od siebie.
Mad Blades

Bauer FX1 (1996-1998)
Bauer FX3 (1999-2008)
Fusion X5 (2009 - ?)
Tak kiedyś wyglądały moje rolki:
Obrazek

salomonteam1
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 127
Rejestracja: czw maja 15, 2008 2:00
Moje rolki: crossmax s-lab/st. r.thompson
Jeżdżę od: 15 kwie 1995
Lokalizacja: Katowice

Re: BLADECROSS !!!!

Post autor: salomonteam1 » sob września 20, 2008 10:15

Też z chęcią zobaczyłbym polskich doświadczonych freeriderów , jeśli coś skręcę to na początek po prostu szybka jazda przez miast , jak coś małego do pokonania się trafi to może. No ! na razie tylko gadam niech przestanie padać to się zobaczy

Awatar użytkownika
bujak
Prześcigant 4x100mm
Posty: 328
Rejestracja: śr kwietnia 07, 2010 8:54
Moje rolki: Fusion x3
Jeżdżę od: 16 kwie 2010
Lokalizacja: Pobiedziska / Poznań

Re: BLADECROSS !!!!

Post autor: bujak » pn kwietnia 25, 2011 1:17

W końcu jest!

Bladecross Poznań podczas majówki MySkating!

Mamy zaszczyt zaprosić was na pierwsze w Poznaniu nieoficjalne zawody (choć może bardziej pokazy o formule open) w BladeCrossie.

Będą to zawody na specjalnie zbudowanym torze, z licznymi przeszkodami, nieobliczalnymi uczestnikami, świetną zabawą oraz zaciętą rywalizacją! Stawka jest wyższa niż papierek i cukierek! Łożyskowe trofea czekają tylko na najlepszych riderów polskiego półświatka.

Pierwsza taka możliwość sprawdzenia swoich freerideowych umiejętności wśród zawodników z różnych miast. Poznaj swoje możliwości oraz umiejętności innych. Spotkaj żywych ludzi, a nie internetowych chwalipiętów. Czekamy na Ciebie!!

Już 3 maja podczas majówki My Skating. Ruszamy o 13. Malinka na torcie największej wrotkarskiej imprezy rekreacyjnej, która zacznie się już o godzinie 10:00.


Zaprasza poznański team Mad Blades (UPS) oraz SSW Malta. Więcej szczegółów dotyczących rozkałdu imprezy niebawem!

Formalności:
Przejazdy tylko i wyłącznie w kaskach i ochraniaczach (przydały by się chociaż kolana). Niestety potrzebujemy cyrografy, że jedziecie na własne ryzyko i jesteście pełnoletni. Niepełnoletni za zgodą rodziców itd.
rock'n'rollki

jachu
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 139
Rejestracja: sob maja 15, 2010 10:20
Moje rolki: rollerblade twister 243
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Re: BLADECROSS !!!!

Post autor: jachu » pn kwietnia 25, 2011 11:09

bujak pisze:Spotkaj żywych ludzi, a nie internetowych chwalipiętów.
żeby ktoś jeszcze żywy pozostał po tych zawodach...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Freestyle slalom - zawody / Inline freestyle slalom - events”