Kółka do rolek.

Freestyle slalom - wszystko o sprzęcie (rolki itp.) / Inline freestyle slalom equipment

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

kaziks23
Posty: 7
Rejestracja: sob marca 24, 2012 12:11
Moje rolki: asdas
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Kółka do rolek.

Post autor: kaziks23 » śr lutego 26, 2014 9:55

Witam.
Kupiłem 2 lata temu takie rolki za 180zł w bardzo dobrym stanie prawie nie śmigane.
Rozpoczynając nauke jazdy skupiłem sie na hamowaniu T stopem. I niestety kółka troche sie wydarły przez ten czas i są coraz mniejsze. Spróbuje pozamieniać te kółka jeszcze aby wyjechać je na maxa.

Były to kółka fabryczne
Obrazek

I teraz pytanie. Czy opłaca sie kupować nowe rolki czy kółka do nich?
Rozmiar to 84mm prawdopodobnie. Chciałbym aby były troche bardziej trwałe bo te bardzo szybko sie zmniejszyły. Może ktoś coś doradzić ?

Awatar użytkownika
Pinnhead
Prześcigant 4x100mm
Posty: 333
Rejestracja: czw września 19, 2013 9:58
Moje rolki: 3 i 4 kółkowe :P
Jeżdżę od: 02 lip 1997

Re: Kółka do rolek.

Post autor: Pinnhead » śr lutego 26, 2014 10:22

Z tego co pamiętam, bo miałem takie ino w innej kolorystyce bo z innego rocznika, i z tego co sprawdziłem w necie to tam są koła 80mm średnicy i większe raczej nie wejdą.
Polecam Hyper Concrete +G lub Hyper Create +G
Za 8 kół 240zł. Czy się opłaca wymienić koła czy nowe rolki, musisz ocenić sam. Weź pod uwage stan rolek, czy chcesz nowsze, co chcesz robić, swoją kasę i czy te ci wystarczają czy nie.

BTW, z tą trwałością to różnie... Moje hypery mam ze 3 lata jaakoś ale nie zajeżdżam ich slalomami. Natomiast słyszałem o ludziach zajeżdżających je w miesiąć na kubeczkach.
Aktualnie jeżdżę na: Xsjado własny freeride setup, Powerslide Phuzion7, Luigino Sting

kaziks23
Posty: 7
Rejestracja: sob marca 24, 2012 12:11
Moje rolki: asdas
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Re: Kółka do rolek.

Post autor: kaziks23 » śr lutego 26, 2014 10:47

wejdą chyba 84mm bo przypatrzyłem sie na kółku i jest napisane 84mm :)
Ile bym musiał liczyć za podobne klasowo rolki ? Te troche ciężkie sie wydają. Chyba że takie wrażenia po przejściu z łyżew na rolki :)

Awatar użytkownika
Pinnhead
Prześcigant 4x100mm
Posty: 333
Rejestracja: czw września 19, 2013 9:58
Moje rolki: 3 i 4 kółkowe :P
Jeżdżę od: 02 lip 1997

Re: Kółka do rolek.

Post autor: Pinnhead » czw lutego 27, 2014 8:12

Odkręć szynę z kołami, na taśmę samoklejącą przyczep największy tasak z kuchni i zobaczysz różnicę wagową pomiędzy wyżłami a rolkami ;) Kawał aluminium plus koła i łożyska zawsze będzie ważył więcej niż kawałek blaszki z mocowaniem.

Za rolki nowe, podobne klasowo to chyba od 500-600 zł trzeba by liczyć. Zerknij sobie po sklepach internetowych w kategorii freeskate.

Co do średnicy kółek, to nie wiem jak było w starszych modelach i nie będę się kłócić ale możesz dla pewności zmierzyć długość szyny od środka pierwszej do ostatniej ośki. Jeśli ci wyjdzie 245mm to koła na bank 80mm średnicy bo: 40+80+80+40=240 (40 to promień pierwszego i ostatniego koła w mm, które ma się zmieścić w szynie a 80 to średnica dwóch środkowych kół w mm). 5mm w szynie zapasu pomiędzy kółkami
Aktualnie jeżdżę na: Xsjado własny freeride setup, Powerslide Phuzion7, Luigino Sting

malina134
Posty: 20
Rejestracja: pt lipca 27, 2012 8:56
Moje rolki: seba fr2

Re: Kółka do rolek.

Post autor: malina134 » czw lutego 27, 2014 4:28

Szyna 243 mm byłaby lepsza od twojej do slalomu

Awatar użytkownika
Pedro
Prześcigant 4x110mm
Posty: 446
Rejestracja: wt czerwca 23, 2009 7:54
Jeżdżę od: 01 kwie 2009
Lokalizacja: Lublin

Re: Kółka do rolek.

Post autor: Pedro » śr marca 12, 2014 7:55

@ malina - naprawdę rzadko kiedy zdarza mi się widzieć tak bezsensowny, pusty i nic nie wnoszący post jak Twój :?

kaziks23
Posty: 7
Rejestracja: sob marca 24, 2012 12:11
Moje rolki: asdas
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Re: Kółka do rolek.

Post autor: kaziks23 » czw kwietnia 03, 2014 11:37

Witajcie, temat kólek wraca do mnie jak bumerang. Poprzekadałem kółka z prawej do lewej aby wszystkie równo sie wycierały i narazie daje rade ale wymiana jednak bedzie nie unikniona.
Długość szyny dokładnie to 255 (tak na szynie pisze).
Może ktoś podać jakieś inne najlepiej tańsze propozycje ?:) kółek 84mm? Bo jednak 200 to sporo a dodam że jestem początkującym jeszcze i na kubki to nawet nie próbuje :)

Awatar użytkownika
Pinnhead
Prześcigant 4x100mm
Posty: 333
Rejestracja: czw września 19, 2013 9:58
Moje rolki: 3 i 4 kółkowe :P
Jeżdżę od: 02 lip 1997

Re: Kółka do rolek.

Post autor: Pinnhead » pt kwietnia 04, 2014 9:11

Jeśli kupujesz po cenie a nie po jakości to wejdź sobie na sklep Zico czy Bladeville i rozgladnij sie w cenach. Bubli tam raczej nie kupisz. Są tam kółka lepsze i gorsze, tańsze i droższe ale marketowego g...na tam nie dostaniesz na szczęście. Marketowe kółka są tanie jak barszcz ale jedyne do czego się nadają to przycisk do papieru.
P.S. Wiem że 200zł to sporo, miałem kiedyś podobną rozkminę ale uwierz mi że naprawdę warto. Ja najpierw wymieniłem 4 koła a po 2 miesiącach kolejne 4. Różnica jest duża nawet pomiedzy oryginalnymi kółkami powerslide a hyper - na korzyść Hyper (model concrete akurat).
Aktualnie jeżdżę na: Xsjado własny freeride setup, Powerslide Phuzion7, Luigino Sting

ODPOWIEDZ

Wróć do „Freestyle slalom - sprzęt / Inline freestyle slalom equipment”