Jakie rolki do jazdy jak na filmiku ?

Freestyle slalom - wszystko o sprzęcie (rolki itp.) / Inline freestyle slalom equipment

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Dexteer
Posty: 9
Rejestracja: pn maja 07, 2012 6:24

Re: Jakie rolki do jazdy jak na filmiku ?

Post autor: Dexteer » pt maja 11, 2012 9:35

Mam nadzieje, ze nie jest zabronione, wstawiac tu male ogloszenie? Jezeli szukalbys czegos w dobrej cenie, dobrego jakosciowo, to moze zainteresuja Cie moje uzywane Rollerblade twister 80? Tylko pytanie, jaki rozmiar potrzebujesz :) Beda dobre na miasto, maja dwie klamry, jesli obawiasz sie rzepow, no i cena jest troche nizsza... Sprawdz w dziale gielda, napisalem tam troche wiecej :)

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Jakie rolki do jazdy jak na filmiku ?

Post autor: zico » pt maja 11, 2012 9:36

Dexteer pisze:Mam nadzieje, ze nie jest zabronione, wstawiac tu male ogloszenie? Jezeli szukalbys czegos w dobrej cenie, dobrego jakosciowo, to moze zainteresuja Cie moje uzywane Rollerblade twister 80? Tylko pytanie, jaki rozmiar potrzebujesz :) Beda dobre na miasto, maja dwie klamry, jesli obawiasz sie rzepow, no i cena jest troche nizsza... Sprawdz w dziale gielda, napisalem tam troche wiecej :)
Tak można, nie jest to działalność gospodarcza, tylko kolega - koledze.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

aforndah
Posty: 25
Rejestracja: śr maja 09, 2012 10:48
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Re: Jakie rolki do jazdy jak na filmiku ?

Post autor: aforndah » pt maja 11, 2012 10:31

Wybacz, ale interesują mnie tylko nówki :D

aforndah
Posty: 25
Rejestracja: śr maja 09, 2012 10:48
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Re: Jakie rolki do jazdy jak na filmiku ?

Post autor: aforndah » ndz maja 13, 2012 1:32

A co w ogóle mają w sobie te Fusiony X3, czego nie mają rolki za 400-500 zł ?

Awatar użytkownika
bujak
Prześcigant 4x100mm
Posty: 328
Rejestracja: śr kwietnia 07, 2010 8:54
Moje rolki: Fusion x3
Jeżdżę od: 16 kwie 2010
Lokalizacja: Pobiedziska / Poznań

Re: Jakie rolki do jazdy jak na filmiku ?

Post autor: bujak » ndz maja 13, 2012 1:38

Jakość, wygodę, wytrzymałość.
rock'n'rollki

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Jakie rolki do jazdy jak na filmiku ?

Post autor: zico » ndz maja 13, 2012 2:50

aforndah pisze:A co w ogóle mają w sobie te Fusiony X3, czego nie mają rolki za 400-500 zł ?
Bujak już odpowiedział powyżej. Przede wszystkim JAKOŚĆ materiałów, to nie są rolki, które gną się Tobie na wszystkie strony i nie masz nad nimi kontroli. Części do tych rolek są również dostępne, czego nie można powiedzieć o wielu półproduktach niemarkowych. Następnie toczenie po podłożu - zupełnie inna bajka. Takie rolki same jadą. I co więcej - masz nad nimi większą kontrolę.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

aforndah
Posty: 25
Rejestracja: śr maja 09, 2012 10:48
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Re: Jakie rolki do jazdy jak na filmiku ?

Post autor: aforndah » ndz maja 13, 2012 10:24

Rozumiem :>
To jeszcze spytam czy aluminiowa szyna różni się czymś jeszcze od kompozytowej niż tylko wytrzymałością ? Może jest bardziej elastyczna, wygodniejsza, ... ? Nie wiem

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Jakie rolki do jazdy jak na filmiku ?

Post autor: zico » ndz maja 13, 2012 10:26

Aluminiowa szyna daje Tobie dużo większą stabilność podczas szybszej jazdy. Oczywiście mówimy o produktach markowych, a nie blaszkach z puszek.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

aforndah
Posty: 25
Rejestracja: śr maja 09, 2012 10:48
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Re: Jakie rolki do jazdy jak na filmiku ?

Post autor: aforndah » ndz maja 13, 2012 10:49

Tak, o markowych. Tylko pytanie czy ja, jako początkowy jeździec, odczułbym tą różnicę. Bo jeśli tak, to warto byłoby spytać, czy opłaca się dopłacać do Sebów FRX, które posiadają szynę aluminiową.
Wiem, że powinienem zajść do sklepu i sam je przymierzyć, ale sklep to nie wszystko, tam mogę sobie tylko sprawdzić czy but nie jest za ciasny :> W rolkach będę jeździł zapewne kilka lat, także liczę się z opiniami doświadczonych użytkowników.

EDIT
Przepraszam, cena Sebów z kołami 80mm, czyli takimi jak w Fusion X3, jest taka sama jak cena Fusionów X3 (639zł).
A więc tym bardziej pojawia się dylemat, na które rolki się nastawić. Seby mają aluminiową szynę, ale co jeszcze ? Co mają gorsze i co lepsze od X3 ? :D

Awatar użytkownika
norix
Posty: 24
Rejestracja: pn kwietnia 16, 2012 2:45
Moje rolki: Seba FRX 80
Jeżdżę od: 01 cze 2011
Lokalizacja: Poznań

Re: Jakie rolki do jazdy jak na filmiku ?

Post autor: norix » pn maja 14, 2012 1:27

x3 inne kółka bardziej miękkie,lepszy komfort jazdy ale szybsze zużycie.Szyna w x3 dłuższa od frx80,troszkę mniejsza zwrotność x3 ale ty rolek do slalomu nie szukasz :)
Hamulec w x3 jest w frx niema.Tyle różnic widzę czytając opis x3 bo na nogach ich nie miałem

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: Jakie rolki do jazdy jak na filmiku ?

Post autor: Herb » śr maja 16, 2012 8:39

Nie kombinuj nic. Seba FRX i RB Fusion X3 to absolutne minimum do jazdy jaką chcesz uprawiać.

Seba FRX maja aluminiową szynę, ale nie jest to żadne cudo w praktyce. Solidna, ale nie hi-tech.

Kompozytowa szyna w X3 jest wytrzymała. Trzeba naprawdę ostro jeździć, żeby ją uszkodzić, to się zdaża, fakt - znajomemu w Krakowie ostatnio odłamała się przednia część, ale chłopak naprawdę rolek nie oszczędzał. Pamiętaj, że takie uszkodzenia obejmuje gwarancja! 2 lata standardowo.

W FRX też jest rzep, klamra tylko u góry. Tak jak już inni doradzali - najlepiej oba modele przymierzyć a potem wybrac te które lepiej stopę trzymają i lepiej leżą na nodze. Fusion i FRX to bardzo różne konstrukcje. Np. w moim wypadku nowe FR praktycznie w ogóle nie trzymają stopy poniżej zapięcia 45 stopni. A skorupa Fusion samymi sznurowadłami trzyma świetnie.
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

aforndah
Posty: 25
Rejestracja: śr maja 09, 2012 10:48
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Re: Jakie rolki do jazdy jak na filmiku ?

Post autor: aforndah » czw maja 17, 2012 1:48

Nie kombinuj nic. Seba FRX i RB Fusion X3 to absolutne minimum do jazdy jaką chcesz uprawiać.
Ale ja jestem początkujący ;p Pierw muszę nauczyć się dobrze jeździć i hamować, dopiero potem wyjadę na miasto :D

A czy np. na zwykłej asfaltowej ulicy, lub chodniku będzie mi się dobrze jeździło w rolkach przeznaczonych do urbana, a konkretnie w Fusion X3 ?

Awatar użytkownika
bujak
Prześcigant 4x100mm
Posty: 328
Rejestracja: śr kwietnia 07, 2010 8:54
Moje rolki: Fusion x3
Jeżdżę od: 16 kwie 2010
Lokalizacja: Pobiedziska / Poznań

Re: Jakie rolki do jazdy jak na filmiku ?

Post autor: bujak » czw maja 17, 2012 2:03

Będzie, tak jak samochodem terenowym można jeździć po ulicy. Całkiem komfortowo.
rock'n'rollki

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: Jakie rolki do jazdy jak na filmiku ?

Post autor: Herb » czw maja 17, 2012 3:12

aforndah pisze:Ale ja jestem początkujący ;p Pierw muszę nauczyć się dobrze jeździć i hamować, dopiero potem wyjadę na miasto :D
A po co masz wydawać dwa razy pieniądze? Kupisz jakieś rolki rekreacyjne, lub badziew w stylu Tempish Trinity za ok. 300do 500zł i nauczysz się jeździć, a po jednym sezonie okaże się że rolki trzeba wymienić... i znów będziesz musiał wydać te ok. 650-700zł na Fusion X3, Seba FRX, PS Metro (czy jakie tam modele będą za rok, ponoć Powerslide pichci coś nowego do urbanu na sezon 2013).

A tak, kupujesz teraz X3, nauczysz się jeździć, wkręcisz w jazdę, po sezonie dokupisz klamry takie jak w Fusion 84 jeżeli będzie trzeba i zamontujesz. Do tego jeszcze szyna aluminiowa i zestaw hyper concrete i wychodzisz:

640zł teraz za X3, dwie klamry za 90zł, szyna za 300zł, 8 Hyperów za 240zł = 1270zł za całość po dwóch sezonach, co da Ci świetny zestaw na najlepszych kołach. Wyraźnie drożej, niż za Fusion 84 i komplet hyperów, ale takie uroki kupowania w detalu "po kawałku".

A jak kupisz rolki rekreacyjne? Załóżmy: 400zł teraz, w następnym sezonie 640zł (o ile cena nie wzrośnie!) za Fusion X3 = 1040zł i akurat dokupisz Hypery to wyjdzie 1280zł. 10zł więcej niż wczesniejsza opcja, a nie będziesz miał aluminiowej szyny ani klamer. Nawet jak sprzedasz stare rolki za 200zł, to Ci się to nie kalkuluje.

Prosty rachunek ekonomiczny!

Raczej spróbuj X3 najpierw, FRX wybierz jeżeli będziesz czuł się w nich niekomfortowo. Hamulec to ważna rzecz dla całkowicie początkujących, owszem, można dokupić hamulec do Seba, ale to dodatkowe koszta na samym początku.

I jeszcze raz powtórzę, że nie ma co się obawiać rzepów w Fusion. Górny jest bardzo mocny i świetnie trzyma, dolny gorszej jakości, ale też spełnia swoją rolę. Ciekawostka: obecnie jeżdżę w Fusion bez klamer, nawet bez rzepów 45 stopni, same sznurowadła i górny rzep - nogę rolki trzymają mi nienagannie, pięta się nie unosi, stopa nie rusza w środku.
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

_Lidia_
Posty: 16
Rejestracja: pt kwietnia 27, 2012 12:27
Moje rolki: Seba KSJ
Jeżdżę od: 02 sty 2007

Re: Jakie rolki do jazdy jak na filmiku ?

Post autor: _Lidia_ » pn maja 21, 2012 4:37

A ja nie do końca rozumiem, czemu nie chcesz czegoś używanego? Możesz kupić świetne rolki, które komuś się znudziły, za grosze.

Tym bardziej, że dopiero się uczysz- ja bym brała używane i odkładała kase na jakiś nowy sprzęt.

Co do hamulca- my wszystkim odkręcamy na samym początku, według mnie to niepotrzebne ryzyko. Dzieci się przez to lecą na tyłek hamując a dorośli się wywalają próbując przeplatanki.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Freestyle slalom - sprzęt / Inline freestyle slalom equipment”