Poszukuję porad, opinii, wskazówek - uniwersalne rolki

Freestyle slalom - wszystko o sprzęcie (rolki itp.) / Inline freestyle slalom equipment

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

k0ster
Posty: 5
Rejestracja: wt maja 01, 2012 11:10
Moje rolki: USD
Jeżdżę od: 01 sty 1996

Poszukuję porad, opinii, wskazówek - uniwersalne rolki

Post autor: k0ster » wt maja 01, 2012 12:21

Witam,
jako że jest to jeden z moich pierwszych postów, przy okazji się przedstawię, być może pomoże to też w rozeznaniu się jakich rolek poszukuję.

Mam na imię Mateusz, jeżdżę na rolkach od kilkunastu lat, ze sportów outdoorowych nic nie sprawia mi tyle przyjemności i frajdy co jazda na rolkach.
Od samego początku jazda w linii prostej nie było tym co mnie głównie rajcowało, obroty, skoki, zjazdy itp. będąc generacją Tonego Hawk'a 2 oraz nakręcony filmikami z youtube kupiłem rolki do aggressivu.

Zabawa była przednia, mimo że nie było w pobliżu żadnego skateparku, rurki, murki wszystkie były moje, w każdym razie ze względu na studia oraz różne rzeczy z nimi związane miałem 3 roczną przerwę od regularnej jazdy, miałem podrygi co sezon, ale niestety jazda na agresywnych rolkach (USD kloce) z kółkami którym bliżej do 50mm niż do 60mm oraz wymęczonymi łożyskami nie należała do najprzyjemniejszych.

Mam zajawkę na slalom, niestety gigantyczne półki w obecnych rolkach nie pozwalają na zrobienie najłatwiejszych tricków, slajdy na półkach też są nie za ciekawe, dlatego zdecydowałem się, że chcę kupić nowe rolki.

Reasumowując potrzebuję uniwersalne rolki, do freeride'u, slalomu, slajdów, z nutką streetu, nie chciałbym aby rolka rozpadła się po zjeździe z kilku schodków czy po większym skoku, bo takich nawyków się nie pozbędę.

Robiłem lekki research w Internecie, na pewno płoza musi być 243 i ani centymetra więcej, czyli fusiony x3, 84 i większość urban streetów odpada.
Wczoraj szukałem rolek w Wawie mając w głowie głównie Twistery i ewentualnie METRO, na Zamienieckiej udało mi się przymierzyć obie rolki i jak najbardziej wypadły pozytywnie, METRO wydawał się mieć solidniejszą obudowę natomiast Twistery wygodniejszy liner, niestety sprzedawca chyba za bardzo kierował się, że jestem zainteresowany tymi dwoma rolkami, bo nie potrafił mi przedstawić żadnej innej alternatywy do METRO.

Po powrocie do domu, byłem zdecydowany na METRO, ale po ponownym zajrzeniu do Internetu, znalazłem bardzo dużo stosunkowo mieszanych opinii co do jakości rolek za tą cenę.

W tym momencie po przeczytaniu mnóstwa chwalebnych opinii o Twisterach, wiem że ich wybór będzie trafiony w 100%, jednak 900zł + w niedalekiej przyszłości co najmniej 100zł na dosztukowywanie kół jest to kupa kasy i próbuje zasięgnąć opinii tutaj, czy może jest jeszcze jakaś nadzieja, że wydam mniej, otrzymując w zamian tą samą lub podobną korzyść.

Póki co chciałbym usłyszeć opinie na temat POWERSLIDE METRO oraz SEBA FRX 80, ewentualnie innych rolek, które spełniają moje kryteria
lub też przekonanie mnie jak bardzo dobrą decyzją będzie zakup twisterów :roll:

Wszystkie opinie mile widziane, im więcej tym lepiej,
bardzo gorąco zachęcam do postowania oraz z góry dziękuję za poświęcony czas.

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Poszukuję porad, opinii, wskazówek - uniwersalne rolki

Post autor: zico » wt maja 01, 2012 12:25

Seba na krótkiej szynie i problem z głowy. Możesz później dokupić platy i możesz się ślizgać lub Fusion na krótkiej szynie 243mm, też można.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

k0ster
Posty: 5
Rejestracja: wt maja 01, 2012 11:10
Moje rolki: USD
Jeżdżę od: 01 sty 1996

Re: Poszukuję porad, opinii, wskazówek - uniwersalne rolki

Post autor: k0ster » wt maja 01, 2012 3:01

Dzięki za odpowiedź!

Szczęśliwe okazało się, że znajduję się sklep z SEBĄ w Warszawie, więc będę mógł je przymierzyć.

Tylko pytanie, czy te 3 rolki to ten sam model FRX'a? Linki poniżej:

w każdym razie link umieszczam tylko ze względu na porównanie dwóch konfiguracji

Opisy są mało szczegółowe i z tego co zauważyłem to jest różnica łożysk (1. i 3. link) w jednym 5 w innym 7.
Te konfiguracje były zamówione przez sklep?
Która lepsza, na co zwracać uwagę, żeby nie kupić starszych (zakładam, że gorszych wersji)?
Ostatnio zmieniony wt maja 01, 2012 3:10 przez zico, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Nie podajemy aktywnych linków

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Poszukuję porad, opinii, wskazówek - uniwersalne rolki

Post autor: zico » wt maja 01, 2012 3:11

Prawdopodobnie tak, to te same modele. Jednak z tego, co wiem - nie będzie łatwym znaleźć sklepu, który ma wszystkie rozmiary. Kolejne dostawy jadą.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
norix
Posty: 24
Rejestracja: pn kwietnia 16, 2012 2:45
Moje rolki: Seba FRX 80
Jeżdżę od: 01 cze 2011
Lokalizacja: Poznań

Re: Poszukuję porad, opinii, wskazówek - uniwersalne rolki

Post autor: norix » wt maja 01, 2012 3:14

Łożyska w tych rolkach to ILQ 5 jakby co :)

k0ster
Posty: 5
Rejestracja: wt maja 01, 2012 11:10
Moje rolki: USD
Jeżdżę od: 01 sty 1996

Re: Poszukuję porad, opinii, wskazówek - uniwersalne rolki

Post autor: k0ster » wt maja 01, 2012 4:24

W takim razie rozumiem, że to musi być pomyłka sklepu.

@norix
Widzę, że jesteś posiadaczem FRX'ów, jak je oceniasz? Dają radę do slalomu jak i na miasto? Jesteś zadowolony? :]

Awatar użytkownika
norix
Posty: 24
Rejestracja: pn kwietnia 16, 2012 2:45
Moje rolki: Seba FRX 80
Jeżdżę od: 01 cze 2011
Lokalizacja: Poznań

Re: Poszukuję porad, opinii, wskazówek - uniwersalne rolki

Post autor: norix » wt maja 01, 2012 4:42

Kupiłem je u zico właśnie do slalomu,jakoś jazda po mieście mnie nie kręci (chyba z racji wieku-zico nie komentuj ;p ) pierwsze 8 godzin to istna masakra dla stóp.Po około 2 tygodniach są już dość wygodne,stopa kapitalnie usztywniona.Nie żałuję zakupu bo odkąd je mam postępy w slalomie są :) Teraz jestem na etapie doskonalenia crazy bo brak mi płynności niestety

k0ster
Posty: 5
Rejestracja: wt maja 01, 2012 11:10
Moje rolki: USD
Jeżdżę od: 01 sty 1996

Re: Poszukuję porad, opinii, wskazówek - uniwersalne rolki

Post autor: k0ster » śr maja 02, 2012 11:31

Prawdopodobnie będę miał możliwość kupienia używanych Twisterów w cenie FRX'a, jak uważacie, różnica technologiczna między tymi rolkami jest taka duża, że warto wziąć Twistery? czyt. Twistery dużo lepsze od FRX?

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Poszukuję porad, opinii, wskazówek - uniwersalne rolki

Post autor: zico » śr maja 02, 2012 6:23

Poczytaj opisy tych dwóch rolek, dokładnie jest wszystko opisane.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

ODPOWIEDZ

Wróć do „Freestyle slalom - sprzęt / Inline freestyle slalom equipment”