But w Seba FR1

Freestyle slalom - wszystko o sprzęcie (rolki itp.) / Inline freestyle slalom equipment

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: But w Seba FR1

Post autor: Herb » ndz maja 22, 2011 10:31

Masz czarno na białym dlaczego firmie Seba daleko jeszcze do gigantów tego biznesu - dystrybucja, zaopatrzenie sklepów kuleją w chwili gdy rolki powinny być już dawno na półkach, bo sezon rozkręcił się na dobre. Swoją drogą właśnie dziś ogłosili kolekcję na 2011 - haha, ciekawe czy te rolki będą dostępne przed zimą :?
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

Waldo
Posty: 15
Rejestracja: sob maja 07, 2011 8:08
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Re: But w Seba FR1

Post autor: Waldo » pn maja 23, 2011 6:35

Czytałem Twoje newsy o planowanej nowej kolekcji Seba i wersji FR1 DeLuxe, ale czekanie na nową kolekcję byłoby pozbawione sensu (czas realizacji jakiś kosmiczny), więc przeszukałem opinie o niemieckich sklepach z rolkami i znalazłem http://www.der-rollenshop.sportkanzler.de/ - za kilka dni FR1 powinny być u mnie.

Zauważyłem, że prawie wszystkie sklepy w Polsce i zdecydowana większość sklepów w Europie ma problemy z realizacją zamówień na rolki w większych rozmiarach - skoro tak to wygląda, to może sklepy powinny wyciągać jakieś wnioski, zamawiając dostawy na kolejny sezon ...
Ostatnio zmieniony pn maja 30, 2011 11:41 przez Waldo, łącznie zmieniany 1 raz.

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: But w Seba FR1

Post autor: Herb » pn maja 23, 2011 6:44

Tak jest dlatego, że większość populacji ma stopę w przedziale 38-44 czyli do ok. 285mm i dużych rozmiarów zamawiają mniej, by nie mieć problemu ze sprzedażą. No i niestety, jak ludzie wykupią to trzeba się naszukać. Chyba z Rollerblade problemu jedynie nie ma, chcesz rolki to zawsze znajdziesz w sezonie rozmiar.

A newsy pisał na freeskatenews admin "Siwy" ja tam jestem tylko redaktorem ;)
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

Waldo
Posty: 15
Rejestracja: sob maja 07, 2011 8:08
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Re: But w Seba FR1

Post autor: Waldo » pn maja 23, 2011 9:49

Herb pisze:Chyba z Rollerblade problemu jedynie nie ma, chcesz rolki to zawsze znajdziesz w sezonie rozmiar.
Moim pierwszym podejściem do rolek, które również sprawdziłyby się w slalomie, był Rollerblade Twister - tutaj sytuacja jest jeszcze gorsza niż w przypadku każdego innego producenta - Twistery są produkowane TYLKO do rozmiaru 47, co odpowiada długości stopy ok. 293mm - osoby z większymi stopami są przez Rollerblade całkowicie pomijane :shock:

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: But w Seba FR1

Post autor: Herb » pn maja 23, 2011 10:03

Tak, ale za to wszystkie modele Fusion są produkowane do rozmiaru 32cm - takich dużych nie robi nawet Seba.
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

Awatar użytkownika
jar-as
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 441
Rejestracja: pt stycznia 30, 2009 8:08
Moje rolki: Seba Igor
Jeżdżę od: 01 maja 1998
Lokalizacja: Gdansk

Re: But w Seba FR1

Post autor: jar-as » śr maja 25, 2011 6:56

Herb pisze:Masz czarno na białym dlaczego firmie Seba daleko jeszcze do gigantów tego biznesu - dystrybucja, zaopatrzenie sklepów kuleją w chwili gdy rolki powinny być już dawno na półkach, bo sezon rozkręcił się na dobre. Swoją drogą właśnie dziś ogłosili kolekcję na 2011 - haha, ciekawe czy te rolki będą dostępne przed zimą :?
Ja tam moge poczekać i do wiosny :lol:

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: But w Seba FR1

Post autor: Herb » śr maja 25, 2011 8:47

Ja z kolei sobie ostrzę zęby na szynę 273mm DeLuxe i fajnie by było gdyby znalazła się na półkach sklepowych przed zimą ;)
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

ODPOWIEDZ

Wróć do „Freestyle slalom - sprzęt / Inline freestyle slalom equipment”