Rolki do freestyle dla początkującego

Freestyle slalom - wszystko o sprzęcie (rolki itp.) / Inline freestyle slalom equipment

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: Rolki do freestyle dla początkującego

Post autor: Herb » czw września 02, 2010 11:02

Koron pisze:Skoro takiej jakości są te klucze to chyba jednak lepiej miec to, co daje fila. W skorupie mam luz, więc jak stopa urośnie raczej nie będzie problemu z linerem. I jeszcze albo kółeczka takie są albo łożyska lepsze (bądź w fitnesowych już tak brudne :P), bo śmigając dzisiaj na tych filach nrk jeździ się inaczej, tzn. toczą się i toczą i nie mają zamiaru zatrzymać, natomiast na tych fitnesowych czuć że się zwalnia.

PS.
Ale będe przeżywał jak przyjdzie czas na pierwszą rysę na skorupie, aż szkoda xD
A no kółeczka cuda działają. Już nawet nie o łożyska chodzi, tymczasowo wrzuciłem do swoich rolek łożyska które mają 13 lat (ABEC5 firmy Tecnica - po zabiegach pielęgnacyjnych oczywiście) a rolki na Concrete nadal śmigają aż miło. A, pierwsza rysa jest najgorsza, ale następne już człowiek olewa. Nawet tak głupio pokazać się wśród zaawansowanych rolkarzy z wypucowanym sprzętem :D
zico pisze:W Powerslide Metro potrafią być nawet niedorobione, zresztą ten torx to jest przesada, tym bardziej, że ośki torx, a szyny imbus, a klucza imbusowego nie ma w zestawie... Porażka na całej linii.

Dziś jeszcze zajrzałem na podwozie Fili slalomowej, najwyższy model. Z przodu są 3 mocowania do szyny - niestety w poprzek, jednak śruby, które mocują te szyny są mega po byku - mają spokojnie 5mm szerokości na gwincie, jeśli by nie więcej. Oczywiście można zamocować inne szyny, na szybko sprawdziłem, bo już się wystraszyłem, że tylko szyny Fila będą pasować... Spokojnie każda inna tam wejdzie
Zico, jeszcze śmieszniej jest, w Metro 09 śruby od cuffa były na torx, teraz też na imbus :D A ośki to chyba wymienię na te od RB albo przełożę z maratonowych Fila co leżą w szafie, by dwóch kluczy nie wozić. W sumie dobrze że PS zastosowali gwiazdkę, bo wejście na imbus przy tak miękkim metalu wyrobiłoby się w try miga.

A co do podwozia, to nonsensowny układ dziur zrzucam na barki przenoszenia rozwiązań z jazdy szybkiej do rolek freestyle. W S3 było identycznie. Powerslide "musieli" zaprojektować rolkę niemal od nowa by tę bzdurę poprawić, mam nadzieję że w Fila rozwiążą to bardziej elegancko.
Koron pisze:Teraz zobaczyłem jeszcze raz skorupe i nie ma tak dużo miejsca jak myślałem, ale z 5mm jest jak nie więcej, myśle że da się tam upchnąć coś większego? Po za tym i tak mam liner nieco większy, więc chyba nie będzie problemu.
Nie bój nic, może się nawet okazać że będziesz w tym linerze jeździł aż go nie przetrzesz i dopiero zmienisz na nowy, bo będzie się stopniowo rozciągał do długości stopy i to jest na 100% pewne nie ma tkaniny nieważne czy naturalna czy syntetyk która by z czasem się nie rozciągnęła.
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

ODPOWIEDZ

Wróć do „Freestyle slalom - sprzęt / Inline freestyle slalom equipment”