Pierwszy zakup - trudny wybór - pomocne zestawienie

Freestyle slalom - wszystko o sprzęcie (rolki itp.) / Inline freestyle slalom equipment

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

czuczyk
Posty: 7
Rejestracja: pt lipca 30, 2010 12:09

Pierwszy zakup - trudny wybór - pomocne zestawienie

Post autor: czuczyk » pn sierpnia 02, 2010 12:44

Witam wszystkich

Jak w powitalni napisałem - stoję właśnie przed zakupem sprzętu do jazdy freeride, ale kusi mnie także slalom. Oglądałem forum przez kilka dni, aby wybrać odpowiedni model jak się okazuje to trudny wybór. Nie wiem czy ten wątek powinien znaleźć się w tym miejscu jeżeli to nie jest miejsce dla niego proszę o przeniesienie. Podczas przeglądania wątków o tematyce "co kupić" polecanych jest kilka modeli. Doszedłem do wniosku, że można by było zrobić pewnego rodzaju zestawienie, w którym będą wypisane wady i zalety danego modelu w jednym wątku, co może bardzo pomóc nowicjuszowi w podjęciu odpowiedniej decyzji, a i wam forumowicze odejmie ( mam nadzieje ) roboty odpowiadania na pytania "co powinienem kupić". Troszkę się rozpisałem, ale przejdźmy do konkretów. Modele jakie najczęściej się pojawiają to: Metro, Cell, x3,5, Twister, Seba fr1,2, ASP 100. Oczywiście sam jestem początkujący w tym temacie i mógłbym się gdzieś machnąć i wiem, że moje spostrzeżenia na ich temat nie są dla nikogo wartościowe dlatego też pozwoliłem sobie na zacytowanie użytkowników bardziej zaawansowanych.

Chciałbym także nadmienić, że jeżeli ktokolwiek chciałby coś do tego zestawienia dodać to niech pisze z chęcią dodam. Druga ważna informacja jeżeli przy wadach czy zaletach nie ma nic napisane to nie oznacza, że ich nie ma po prostu niczego się nie doszukałem:)

Zaczynamy!

Metro ( ok. 545zł )
  • 1. Wady:
    • a) Kiepskie kółka ( rozpadają się , pękają, odpryski, szybka ścieralność ) + 200zł do nowych kółek większość poleca Hyper Concrete 76mm
      b) Śruby wg zico coś się z nimi dzieje „ogólnie najlepiej też je wymienić na lepsze”
      c) Jar-as – „Co do srób w Metro te które jezdzą u nas nie maja tego problemu”
      d) Zico – „jakość skorupy zewnętrznej jest niższa niż w Twisterze czy Fusion”
      e) Opnie kupujących - "Wiązania szczególnie klamry bardzo narażone na uszkodzenie podczas upadków, akurat w moim przypadku po pierwszym solidniejszej wywrotce, zablokował mi się pasek w klamrze"
      f) Herb - "Oprócz kupna nowych kół, by te rolki dorównywały innym pod względem niezawodności, trzeba zabezpieczyć czymś śruby (polecam taśmę teflonową, 3zł za 12m), usunąć badziewny smar z łozysk i zastosować nowy. Przydałoby się wsadzić też pod liner jakąś wkładkę żelową, by lepiej tłumiło drgania, bo sztywna skorupa doskonale je przenosi. Oryginalne sznurówki polecam wyjąć i zastosować dwa komplety krótszych, jeden do skorupy drugi do linera, by dało się w ogóle te rolki dobrze zawiązać. Aha, tak brzydkiego logo nie mają chyba żadne inne, ja zmyłem gębe z cuffa acetonem niemal od razu po zakupie"
    2. Zalety:
    • a) Dobry stosunek cena – jakość
    3. Opinie:
    • a) Waluś – „Na Metro jeździłem, nie są złe ale Twistery dużo lepsze. Moja subiektywna opinia”
      b) Herb – „Metro to, jak ktoś ładnie ujął "panzer-skate" do typowego freeride i slalom to nie ich działka”
      c) AdamN – „Biorąc pod uwagę to, że jestem bardzo początkujący i mam ogromne braki w technice, oryginalne kółka zajeździłem w tydzień, przejeżdżając na nich 16 godzin”
CELL ( ok. 629 zł )
  • 1. Wady:
    • a) Herb – „Kupisz Cell - po dwóch sezonach kupujesz nowe rolki”
      b) Herb – „To i tak lepiej brać X3 X5 lub Metro od Cel”
      c) Miękki but
    2. Zalety:
    3. Opinie:
    • a) Herb – „Cell to kapeć z szyną od Metro i dodanym jednym rzepem. Suwi dostał do testowania, pisał mi że skopali najbardziej to że ani sznurowanie ani rzep nie sięgają palców i jest tam za duży luz”
      b) Jar-as – „Pamietaj ze jest to rolka bez linera czyli bez buta wew ale to taki urok”
X5 ( ok. 799 zł ) za dużo nie znalazłem liczę na użytkowników
  • 1. Wady:
    2. Zalety:
    • a) Herb – „masz rolki na lata, shell się nie posypie tak łatwo jak softboot”
      b) Bujak – „Masz w niej twardą skorupę, dobre trzymanie, na miasto idealna. Ma miejsce i dziurki na półki”
Twister ( ok. 900 – 1000zł )
  • 1. Wady:
    • a) Jar-as – „Różnica w cenie niezaprzeczalna kółka tu i tu do tyłka” – zico sprzedaje z typer
      b) Praga – „...i to kojące skrzypienie”
      c) Szu – „W Twisterze, po miesiącu poszły mi ząbki w dolnych klamrach, w dodatku w obu rolkach.”
      d) Herb - "Rollerblade zamroziło ich rozwój", ale to chyba nie problem
    2. Zalety:
    • a) Zico – „na tych rolkach jeżdżę kupę lat, stosując je do nauki jazdy jako instruktor, do slalomu, do skoków”
      b) Zico – „dodatkowo bije na głowę wszystkie modele jeśli chodzi o wentylację stopy”
      c) Zico – „jest 2 letnia gwarancja i serwis”
      d) Crazypete1986 – „Rollerblade Twister najlepsza rolka na Świecie, jak i do freestylu jak i na miasto”
      e) Praga – „Świetne trzymanie stopy. Niesłychany komfort jazdy. Zwrotność. ...i to kojące skrzypienie”
      f) Koziar2 – „Dobrze trzymająca stopę, bardzo zwrotna i wytrzymała rolka”
      g) Szu – „Twister, suchutko, czuć praktycznie wiatr na stopie”
      h) Herb - "są bliskie uniewrsalności"
    3. Opinie:
    • a) Herb – „Twistery nie powstały z myślą o slalomie, po prostu się w nim sprawdziły”
Seba Fr 1 :) ( ok. 1000zł )
  • 1. Wady:
    a) Herb - zdarzają się awaryjne szyny ale tylko w jakimś procencie

    2. Zalety:
    • a) Różne kolory
      b) Rozmiarówka od 34 – 47
      c) Herb – „wymienne dumpery, świetna regulacja szyny, czteropozycyjna regulacja wysokości cholewki, slidery ochraniające but po bokach, no i masz od razu dobre koła”
ASP 100 ( ok. 729zł )
  • 1. Wady:
    • a) Szu – „Witam, posiadam rolki Roces ASP, szyna 249 mm. ASP zaczęły mnie w pewien sposób ograniczać, uwierać w łydkę, myślę, że potrzebuję nowych rolek”
      b) Jar-as – „przy whellingu na przednich kolach cuff bedzie Ci sie wbijal w lydke nie ma regulacji a jest za wysoki”
      c) Szu – „ASP noga się poci, ale niema tragedii”
      d) Herb - "Chyba najlepszy stosunek cena/jakość mają jednak ASP, z tym że te rolki nie każdemu pasują, ze względu na wąską skorupę i wysoką cholewkę."
    2. Zalety:
    • a) Jar-as – „wygodny but dobry liner, krótka szyna,oslona w cuffie na górna klamre”
Ps.
Osobiście jestem zawęziłem już swoje modele do w kolejności co bym najpierw kupił
1. Seba
2. Twister
3. ASP
Decyzja na pewno będzie zależała od ilości kasy jaką będę posiadał i oczywiście od dostępności modelu.
Ostatnio zmieniony pn sierpnia 02, 2010 10:12 przez czuczyk, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Pierwszy zakup - trudny wybór - pomocne zestawienie

Post autor: zico » pn sierpnia 02, 2010 1:08

Poczytaj sobie jeszcze opinie klientów poszczególnych modeli na moim sklepie - są to opinie użytkowników i z reguły pokrywają się z moim opisem tych produktów.

Jeszcze dojdą Fila NRK - robię wszystko, by je mieć + oczywiście dostępność części do nich! :)
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

czuczyk
Posty: 7
Rejestracja: pt lipca 30, 2010 12:09

Re: Pierwszy zakup - trudny wybór - pomocne zestawienie

Post autor: czuczyk » pn sierpnia 02, 2010 1:54

Przeczytałem wszystkie opinie. Tak jak się spodziewałem, każdy kto kupił był zadowolony z modelu jaki wybrał oprócz Metro on ma troszkę negatywnych opinii odnośnie kółek, śrubek i zapięcia, które dodam zestawienia. Tych wszystkich pozytywnych komentarzy nie dodam do zestawienia bo jest tego bardzo dużo no chyba, że ktoś będzie chciał to poświecę troszkę czasu i powklejam, żeby było wszystko w jednym miejscu.

Odnośnie Fila to czekam, czekam :) Chciałbym się na ich temat troszkę więcej dowiedzieć. Może ktoś jeszcze miał je na nogach?? A po drugie jaka mniej więcej będzie ich cena u Ciebie Zico?
Ostatnio zmieniony pn sierpnia 02, 2010 1:57 przez czuczyk, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Pierwszy zakup - trudny wybór - pomocne zestawienie

Post autor: zico » pn sierpnia 02, 2010 1:57

Z Filą jest taka padaczka, że teraz będą droższe niż w przyszłym roku - w sumie jest do dobra i zła wiadomość.
Muszę już mieć je teraz, żeby jeszcze je dotknąć, opisać itp. itd. ale kupuje w cenie wyższej niż będzie w przyszłym roku.
Czyli na już - drogo, a na później - taniej, jak zawsze coś za coś...
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Pierwszy zakup - trudny wybór - pomocne zestawienie

Post autor: Toudi » pn sierpnia 02, 2010 3:13

Fajne zestawienie i warte skorzystania. Cóż z tego jednak, że wybrałem sobie rolki, jakie wydawały mi się najlepsze, kiedy źle leżały na nodze :(
Te które dobrze leżą, mają złe opinie.
A te, które korzystnie wypadały, obciachowo wyglądają.
Wyjaśniam, że nowe chcę kupić, bo te, które mam, są wprawdzie wygodne ale mają słabą płozę, która się połamała. Miały też słabe kółka ale je wymieniłem.
Na plus, że miały porządne łożyska.

Warto więc pamiętać o tym, że to nie tylko zestaw parametrów ale też i but, który - jak to but - dobrze, żeby był wygodny, reagował na stery i nie męczył stopy.
Pozdrawiam
Piotr

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: Pierwszy zakup - trudny wybór - pomocne zestawienie

Post autor: Herb » pn sierpnia 02, 2010 3:52

Takie zestawinie jest może i pomocne, ale mało sensowne bo... każdemu pasuje co innego.

Takie Seba FR1 praktycznie nie mają słabych punktów jako rolki freestyle, na siłę można się przyczepić do szyny która w jakims tam % przypadków jest awaryjna. Obiektywnie patrząc, Twistery są blisko pod względem uniwersalności oraz grupy odbiorców którą w pełni zadowolą, mimo że Rollerblade zamroziło ich rozwój. Reszta to mniejszy czy większy kompromis. No i nie ma czegoś takiego jak tanie rolki freestyle. To mit, jak rolka jest tania to znaczy że gdzies zrobiono spore cięcia.

Chyba najlepszy stosunek cena/jakość mają jednak ASP, z tym że te rolki nie każdemu pasują, ze względu na wąską skorupę i wysoką cholewkę.

O Metro zapomnij, jeżeli nie masz zacięcia majsterkowicza. Oprócz kupna nowych kół, by te rolki dorównywały innym pod względem niezawodności, trzeba zabezpieczyć czymś śruby (polecam taśmę teflonową, 3zł za 12m), usunąć badziewny smar z łozysk i zastosować nowy. Przydałoby się wsadzić też pod liner jakąś wkładkę żelową, by lepiej tłumiło drgania, bo sztywna skorupa doskonale je przenosi. Oryginalne sznurówki polecam wyjąć i zastosować dwa komplety krótszych, jeden do skorupy drugi do linera, by dało się w ogóle te rolki dobrze zawiązać. Aha, tak brzydkiego logo nie mają chyba żadne inne, ja zmyłem gębe z cuffa acetonem niemal od razu po zakupie.
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

Awatar użytkownika
jar-as
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 441
Rejestracja: pt stycznia 30, 2009 8:08
Moje rolki: Seba Igor
Jeżdżę od: 01 maja 1998
Lokalizacja: Gdansk

Re: Pierwszy zakup - trudny wybór - pomocne zestawienie

Post autor: jar-as » pn sierpnia 02, 2010 9:46

Czyli jak mawiał klasyk to masz tylko za darmo co se zrobisz sam :wink: .
Na dowód tego ze w FR1 mozna wygrywać zawody slalomowe ( patrze podziwiam i oczom nie wierze ) i to z Chloe ,Marina Byko Ukraina i jej niebieskie FR1 które dały sie juz poznac w Wawie a teraz w Berlinie .

czuczyk
Posty: 7
Rejestracja: pt lipca 30, 2010 12:09

Re: Pierwszy zakup - trudny wybór - pomocne zestawienie

Post autor: czuczyk » pn sierpnia 02, 2010 10:05

Tudi musisz chyba wziąść pod uwagę, to że nie każdy ma możliwość przymierzenia rolek, które kupuje. W większości przypadków ludzie chcą kupić rolki i wchodzą na forum po to, aby poczytać, które są dobre. Sami dobrze wiecie i nie raz o tym było pisane, że ciężko przymierzyć wybrany model, bo albo mieszka w mieścinie gdzie nie ma sklepu z takim sprzętem albo jak jest to nie ma wybranego modelu. Nie raz podczas czytania postów spotkałem się, że ktoś mierzył model podobny do wybranego bo tak poradził sprzedawca mówiąc "to jest to samo niewiele tam zmienili", a jak się okazało forumowicze powiedzieli, że zmiany są ogromne i nie warto słuchać sprzedawcy. Sam od siebie mogę dodać, że niewiele jest sklepów ze sprzętem, gdzie sprzedający wie dokładnie co sprzedaje w większości przypadków jest to osoba nie mająca zielonego pojęcia co wciska klientowi ważne że sprzeda, a później jak są jakieś problemy z kupionym modelem to mówią, że w tych modelach tak to jest. Dlatego też między innymi są rodzaje wątków aby pomóc w decyzji kupna odpowiedniego modelu. Mi osobiście takie zestawienie by pomogło dlatego je stworzyłem. Fajnie by było jakbyś się odniósł do mojej prośby, aby powiedzieć które z tych modeli dobrze akurat u Ciebie leżały na nodze i to będzie cenna informacja dla innych.

Herb "zestawinie jest może i pomocne, ale mało sensowne bo... każdemu pasuje co innego" zestawienie jest dla tych, którzy planują pierwszy zakup i chcą się rozeznać w temacie i co ludzie sądzą o danych modelach. Chciałem zaoszczędzić im czasu, którego ja poświęciłem, aby to pozbierać. Bo za niedługo przyjdzie nowy forumowicz i zapyta się co najlepsze na freestyle i zaraz ktoś odpisze masz przycisk szukaj lub kolegę google, a nie odpowie mu na pytanie. To zestawienie miało by służyć właśnie temu, aby uniknąć takich odpowiedzi. Forumowicze bardziej zaawansowani w tej dyscyplinie wiedzą dokładnie co im już pasuje a co nie, ale na to powinien powstać osobny wątek pt np "kolejny zakup - wiem co chce".
Odnośnie Fr1 nie widziałem nigdzie uwag na temat szyny dodam to do zestawiania. Odnośnie Twistera też dodam. Odnośnie Metro ja osobiście zrezygnowałem za dużo trzeba dopłacić. aby mieć fajny sprzęt. Wydaje mi się, że można troszkę dołożyć i kupić już porządny zestaw.

Awatar użytkownika
jar-as
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 441
Rejestracja: pt stycznia 30, 2009 8:08
Moje rolki: Seba Igor
Jeżdżę od: 01 maja 1998
Lokalizacja: Gdansk

Re: Pierwszy zakup - trudny wybór - pomocne zestawienie

Post autor: jar-as » pn sierpnia 02, 2010 10:50

Oczywiście nie wolno zniechecac zadnych przejawów checi do działania a co wazniejsze samego działania .Kłopot jednak w tym ze wiekszość i tak nie bedzie szukala Twojego postu tylko zada po raz tysieczny to samo pytanie ,no ale to juz inna sprawa. Z tych rolek co wymieniłeś miałem dwie na nogach i obydwie lezały znakomicie .Myśle tu o FR1 i ASP 100 .Może w FR1 wygodniej .I co z tego wynika ? zupełnie nic .Dopóki bedziesz uzytkował te rolki w sposób nazwijmy to jak niedzielny kierowca nie ma zadnej róznicy ,jak na codzienne spacerki dalej nie ma znaczenia w której pojedziesz bo bedzie wygodnie zwrotnie i przyjemnie .Niestety jak to mówią diabeł tkwi w szczegółach i dopiero w niektórych i sytuacjach wychodza na jaw różnice .Takze takie zestawienie jest dopiero wierzchołkiem góry lodowej bo co człowiek to opinia i owszem niektóre szczególne przywary widoczne są gołym okiem jednak to zdecydowanie nie wszystko .Co do szyn w FR1 i w High bo to ta sama szyna problem lezy w gwintach które gdy zapieką sie ze śrubą potrafią zostać "wyciągniete" przez śrubę .Prosta metodą jest dbanie o to i co jakiś czas odkręcenie ośki i przeczyszczenie ,a to nie jest ani zakup nowych kólek za 200 zł ani zmiana i wydadek jakikolwiek po prostu dbałość o własny sprzet.

czuczyk
Posty: 7
Rejestracja: pt lipca 30, 2010 12:09

Re: Pierwszy zakup - trudny wybór - pomocne zestawienie

Post autor: czuczyk » pn sierpnia 02, 2010 11:17

Oczywiście zgadam się z Tobą. Osoba leniwa zacznie od rejestracji i od nowego posta, nawet nie przeczyta regulaminu. Ale mam nadzieje, że jest to jakiś sposób może nie w takim wydaniu a może bardziej skomplikowanym aby od razu rzucała się w oczy dla nowych forumowiczów. Może mail po mailu powitalnym lub link do strony jak chcesz kupić pierwsze rolki zajrzyj tutaj. Sposobów może być wiele.

Odnośnie samych modeli to najlepiej by było, aby kupić taki sprzęt aby z nim nie było później problemów i nie zamęczać się, że znów trzeba stanąć przed zakupem innego. Starajmy się chronić nowych przed błędami, które sami żeśmy popełnili.

Zestawienie oczywiście, że jest to wierzchołek góry, ale od czegoś trzeba zacząć. :(

Co post to utwierdza mnie do FR1 - nek, ale niestety cena. Musze kupić za jednym zamachem dwa zestawy. Jakbym miał kupić jeden nawet bym się nad tym nie zastanawiał i robiłbym wszystko, aby jak najbardziej poznać Fr1. W sytuacji w jakiej jestem chyba jestem zmuszony do czegoś tańszego. Pozostaje Twister i ASP. Odnośnie Twister znów dodatek odnośnie kółek chyba, że kupie slalom ready. W ASP ten nieszczęsny cuff. Nie chciałbym, aby po "niedzielnym użytkowaniu" naszła mnie ochota spróbowania slalomu i przez rolki powiedziałbym, że ta odmiana sportu jest do kitu i nie dla mnie po spartoliłem zakup, a na inny mnie nie stać bo kupić dwie a w moim przypadku 4 pary w jednym sezonie to chyba nie bardzo.

Także wydaje mi się, że pierwszy zakup jest najważniejszy, aby nikogo nie zrazić do sportu.

Pozdrawiam
Kamil

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: Pierwszy zakup - trudny wybór - pomocne zestawienie

Post autor: Herb » pn sierpnia 02, 2010 11:43

czuczyk, nie chodziło mi o atakowanie Twojej pracy, bo widac że czasu na to poswięciłeś nieco, ale o to że tak naprawdę suche fakty niewiele daja nawet początkującemu. Załóżmy: chcesz kupić rolki freestyle. Wiesz już, czy potrzebujesz niskiego, czy wysokiego cuffa? Czy potrzebujesz czterokierunkowej możliwości regulacji połozenia szyny, czy wystarczy Ci dwukierunkowa, czy nawet takiej miec nie musisz i szyna położona centralnie będzie Ci odpowiadać? Wiesz, czy potrzebujesz miękkiego materiałowego buta, czy dość elastycznej skorupy, czy nieco mniej elastycznej, czy sztywnej jak beton?

Ja po roku jazdy na fitnessach, nie miałem pojęcia jakie rolki byłyby dla mnie najlepsze, kupiłem Metro w ciemno. To trafienie powiedzmy 8 na 10 w moim wypadku. W przyszłosci na pewno będę szukał rolek które spełnią moje oczekiwania w większym stopniu.

Gdyby iść na łatwiznę, mozna mówić każdemu by kupował FR1, bo zwyczajnie da się wyregulowac w nich tyle że trudno szukać niezadowolonego użytkownika. Jak pisałem, reszta to przeważnie strzały w ciemno, albo pasuje albo nie. Taka prawda, że szuka się ideału metodą prób i błędów.

Co do ASP, cuff niektórym przeszkadza, ale w Krakowie sa i tacy co z powodzeniem slalom śmigaja w nich. I bądź tu człowieku mądry... Pamiętaj, że są jeszcze FR2, cena ta sama co za Twistery, a mają większość zalet FR1.
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

Awatar użytkownika
jar-as
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 441
Rejestracja: pt stycznia 30, 2009 8:08
Moje rolki: Seba Igor
Jeżdżę od: 01 maja 1998
Lokalizacja: Gdansk

Re: Pierwszy zakup - trudny wybór - pomocne zestawienie

Post autor: jar-as » wt sierpnia 03, 2010 1:30

No właśnie FR2 róznca niewielka z FR1 ale cena porównywalna z Twisterami i przynajmniej poczatkowa ASP .Warte przemyslenia .

czuczyk
Posty: 7
Rejestracja: pt lipca 30, 2010 12:09

Re: Pierwszy zakup - trudny wybór - pomocne zestawienie

Post autor: czuczyk » czw sierpnia 05, 2010 9:02

Faktycznie o FR2 zapomniałem całkowicie. Co możecie o nich powiedzieć dołożę do zestawienia :) Jak u nich z kółkami ?? Widziałem, że włożone są Seba 80mm/85a Czarne, jak szyna regulowana?? Jak bucik - wentylacja miał ktoś je na nogach?? Na Bladeville nic nie piszą. A może ktoś napisze czym się różnią od FR1.
Cały czas mam mętlik :) i jeszcze FR2 doszło. Dodatkowo pojawia się obawa kupna na odległość. Przejechałem całe Opole i niestety nie mogłem nigdzie znaleźć ani jednego modelu o których piszemy. Jak wy sobie z tym poradziliście (kupno na odległość)??

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: Pierwszy zakup - trudny wybór - pomocne zestawienie

Post autor: Herb » czw sierpnia 05, 2010 2:12

FR2 to zasadniczo zubożona wersja FR1:

-Nie ma tych płytek do regulacji położenia szyny, but jest taki sam jak w modelu FRX. Oznacza to że szynę można regulować na boki za pomocą otworów w niej, a jedyna regulacja wzdłużna polega na zmianie otworów - są po dwa na przód i tył szyny.
-Brak systemu amortyzacji piety - można dokupić bo jest na niego miejsce.
-Liner jest wykonany z nieco gorszych materiałów niż w FR1, nie ma takich bajeranckich właściwości kształtowania się w stosunku do stopy (ale by być szczerym 3/4 linerów w rolkach nie ma i ludzie z tym żyją), co nie znaczy że nie ma w ogóle.
-Górna klamra jest mniej trwała (stary model zastąpiony w FR1 lepszą)
-Łożyska ABEC 5 precision, zamiast ILQ9 Slalom Pro. W katalogu przy FR1 napisali "precision speed spacers 8mm", przy FR2 nie, nie wiem czy to oznacza że FR2 tulejek dystansowych nie ma w ogóle (mało prawdopodobne), czy to że są wsadzone pospolite 8mm made in china.
-koła niby o tych samych parametrach, ale są mniej wytrzymałe od tych w FR1, co potwierdza wiele osób. Być może chodzi o skład mieszanki, czarne barwniki często osłabiają strukturę przestrzenną polimeru.
-szyna, regulacja położenia cholewki, klamra 45 stopni, bumpery, sznurówki identyczne co w modelu FR1

FR2 to nie ekstraklasa, ale Seba nie muszą się za nie wstydzić.

Jest jeszcze FRX, ale tego już nie można nazwać zubożeniem FR1, raczej tandetną imitacją zrobioną tak by wyglądała podobnie i ludzie się na to łapali.

Co do kupna na odległość - mierzysz stopę, jak jest napisane na forum, kontaktujesz się ze sklepem w razie wątpliwości. Pamiętaj, że jeżeli coś nie będzie grało gdy rolki dotrą, możesz je zwrócić/wymienić. Ponadto, rolki freestyle to nie bambosze i nawet super wygodne Twistery mają okres dopasowywania się do stopy.
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Pierwszy zakup - trudny wybór - pomocne zestawienie

Post autor: zico » czw sierpnia 05, 2010 2:14

Herb pisze:W katalogu przy FR1 napisali "precision speed spacers 8mm", przy FR2 nie, nie wiem czy to oznacza że FR2 tulejek dystansowych nie ma w ogóle (mało prawdopodobne), czy to że są wsadzone pospolite 8mm made in china.
Tulejki dedykowane do kółek - mają idealną szerokość, żeby lepiej się toczyły kółka.
Bardzo ważna sprawa w jeździe szybkiej, w sumie we wszystkich innych konkurencjach również ;) No chyba, że ktoś chce ćwiczyć siłę :D
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

ODPOWIEDZ

Wróć do „Freestyle slalom - sprzęt / Inline freestyle slalom equipment”