seba fr1- pytanie

Freestyle slalom - wszystko o sprzęcie (rolki itp.) / Inline freestyle slalom equipment

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

dario123
Posty: 3
Rejestracja: czw kwietnia 29, 2010 12:31
Jeżdżę od: 02 sty 2010

seba fr1- pytanie

Post autor: dario123 » wt czerwca 22, 2010 10:43

Witam, mam zamiar kupić seby fr1 i moje pytanie jest takie czy w krakowie jest sklep z tym sprzętem i jeszcze jedno czy te rolki nadają się też do slalomu?
Z góry dzięki.

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: seba fr1- pytanie

Post autor: Herb » wt czerwca 22, 2010 12:05

1. Nie
2. Tak

W Krakowie znajdziesz w sklepach Powerslide Metro, Fila NRK, Rollerblade Fusion X5, Rollerblade Twister (jak masz szczęście).
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

Awatar użytkownika
Pedro
Prześcigant 4x110mm
Posty: 446
Rejestracja: wt czerwca 23, 2009 7:54
Jeżdżę od: 01 kwie 2009
Lokalizacja: Lublin

Re: seba fr1- pytanie

Post autor: Pedro » wt czerwca 22, 2010 11:19

dario123 pisze:Witam, mam zamiar kupić seby fr1 ... czy te rolki nadają się też do slalomu?
dziwne pytanie ... jeżeli ktoś decyduje się na Seby właśnie :roll:

dario123
Posty: 3
Rejestracja: czw kwietnia 29, 2010 12:31
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Re: seba fr1- pytanie

Post autor: dario123 » śr czerwca 23, 2010 11:29

czyli co nie nadają się bo nie wiem za bardzo o co Ci chodzi Pedro, ja się tam na rolkach za bardzo nie znam ale chciałem już kupić sprzęt w miare dobry i chce połączyć freeride z slalomem. Może masz jakiś lepszy pomysł? Jakąś radę? Będę wdzięczny.

Awatar użytkownika
jar-as
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 441
Rejestracja: pt stycznia 30, 2009 8:08
Moje rolki: Seba Igor
Jeżdżę od: 01 maja 1998
Lokalizacja: Gdansk

Re: seba fr1- pytanie

Post autor: jar-as » śr czerwca 23, 2010 12:25

Piszac to ze to dziwne pytanie poeta mial na mysli to iż,skoro znalazles cos takiego jak Seba tzn ze znalazles to w tematach o freestylu czyli rowniez o slalomie ,bo moze to nie w 100% rolka slalomowa ale sie nadaje .Wielu sobie w niej swietnie radzi .Seba to niemal klasyka freestyle slalom.

Awatar użytkownika
Pedro
Prześcigant 4x110mm
Posty: 446
Rejestracja: wt czerwca 23, 2009 7:54
Jeżdżę od: 01 kwie 2009
Lokalizacja: Lublin

Re: seba fr1- pytanie

Post autor: Pedro » śr czerwca 23, 2010 12:58

mniej więcej to co napisał Jarek :) 90% jeżdżących na rolkach w ogóle nie ma pojęcia o istnieniu marki Seba, a Ci co jakieś pojęcie mają, to raczej wiedzą do czego te rolki służą - dlatego też zdziwiło mnie Twoje pytanie, tym bardziej że zdecydowałeś się na ich zakup, a dopiero potem pytasz do czego się nadają. Ale wybór dobry, z tym że sklepu z tym sprzętem ani w Krakowie, ani w całym kraju nie uświadczysz. Tylko zamówienia przez net - a skoro już o nich poczytałeś, to i pewnie wiesz gdzie, no ale podlinkuję:
http://sklep.janarolki.pl/products/6-seba-fr1.aspx
albo
http://www.<-------->/seba-m-230/seb ... -5827.html
Zico miał mieć, ale nie widzę ...

dario123
Posty: 3
Rejestracja: czw kwietnia 29, 2010 12:31
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Re: seba fr1- pytanie

Post autor: dario123 » śr czerwca 23, 2010 5:50

Właśnie zamówilem u bladeville'a zawsze to taniej kilka złotych. Mam nadzieję że bedę zadowolny z tych rolek.

Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 25
Rejestracja: pn kwietnia 19, 2010 7:19
Moje rolki: Powerslide Metro
Jeżdżę od: 01 kwie 2008
Lokalizacja: warszawa/szczecin
Kontakt:

Re: seba fr1- pytanie

Post autor: Jiloo » śr czerwca 23, 2010 6:45

dobry wybor. taniej i solidniej. bedziesz mial rolki pewnie nastepnego dnia.
a nie za 3 miesiace, albo nie-wiadomo-kiedy ;)
| keep-disco-evil |
bye bye Valo. it's Metro time!

salomonteam1
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 127
Rejestracja: czw maja 15, 2008 2:00
Moje rolki: crossmax s-lab/st. r.thompson
Jeżdżę od: 15 kwie 1995
Lokalizacja: Katowice

Re: seba fr1- pytanie

Post autor: salomonteam1 » pt lipca 23, 2010 11:52

bladeville to hedonskate jak by ktoś nie wiedział :wink: ta sama siedziba ci sami sprzedawcy

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: seba fr1- pytanie

Post autor: Herb » sob lipca 24, 2010 12:36

Żaden w tym problem ;)

Jiloo, nie rób złej prasy janarolki, może i mają drożej, ale 3-miesięczne oczekiwanie to było hoho temu gdy praktycznie każdą parę sprowadzali. Teraz też większość rozmiarów jest sprowadzana na zamówienie, w bladeville jest tak samo i swoje trzeba odczekać, taka specyfika firmy SEBA, to nie jest wielki producent jak Rollerblade że może sobie pozwolić na zasilenie dużej liczby sklepów internetowych oraz stacjonarnych w kazdym kraju Europy niemal wszystkimi możliwymi rozmiarami...
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

Praga
Prześcigant 4x100mm
Posty: 319
Rejestracja: sob marca 14, 2009 1:24

Re: seba fr1- pytanie

Post autor: Praga » sob lipca 24, 2010 12:51

Herb pisze:Żaden w tym problem ;)

Jiloo, nie rób złej prasy janarolki, może i mają drożej, ale 3-miesięczne oczekiwanie to było hoho temu gdy praktycznie każdą parę sprowadzali. Teraz też większość rozmiarów jest sprowadzana na zamówienie, w bladeville jest tak samo i swoje trzeba odczekać, taka specyfika firmy SEBA, to nie jest wielki producent jak Rollerblade że może sobie pozwolić na zasilenie dużej liczby sklepów internetowych oraz stacjonarnych w kazdym kraju Europy niemal wszystkimi możliwymi rozmiarami...
Podpisuję się pod przedmówcą. Na swoje niebieskie haje deluxy czekałem niezbyt długo, a dostałem jeszcze z taką zajebistą czarną szyną od Igorów :) Termin był krótki, kontakt bardzo dobry i to jeszcze w gorącym okresie dla janarolki bo tuż przed BW 2010

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: seba fr1- pytanie

Post autor: zico » sob lipca 24, 2010 2:31

Żeby była jasność jeśli chodzi o inne marki - Rollerblade na 2011 zamawia się właśnie TERAZ, jeśli nie zamówi się TERAZ, to nie będzie możliwości zamówienia od ręki w 2011 roku. To nie jest takie proste, jak się ostatecznym klientom wydaje :)
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: seba fr1- pytanie

Post autor: Herb » ndz lipca 25, 2010 10:40

Wiadomo, że nie jest. Rolki produkowane w danym roku na rynek przewaznie trafiaja w roku następnym, to norma. Współczuję trochę ludziom którzy siedzą w tym biznesie, bo są pewniki (kontynuacje modeli z poprzednich lat), które wiadomo że się sprzedadzą, ale jak pojawi się nowy model to jest to niewiadoma. I zamawiać "w ciemno" nie mając pewności czy się zarobi? Np. nowe Cell rynku nie podbiły... a sklepy które je zamówiły teraz robią duże obniżki by się ich pozbyć.

Ponadto, internet "zje" każdy sprzęt choć trochę podobny do produktów konkurencji. Przy Fila NRK Seba-zealoci podnosili głosy że to kalka FR1 i z pewnością nieco odbiło się to na sprzedaży. Roces Equinox, rolka-widmo, to samo gadali, kalka High, niejaka pani Naomi dobrze znana w niektórych kregach nawet wypowiedziała się:

"The copied designs are early prototypes so they've copied the faults too and are selling an inferior skate - complete with fibreglass instead of carbon."

Mimo że jak byk producent podaje że but jest z włókien węglowych. Skąd ta pani ma PEWNOŚĆ że Roces skopiował wczesne prototypy High, wolę nie pytać. Mówimy o rolce, która jeszcze nawet na rynek nie trafiła. Powerslide S4 też już niektórzy nazywaja porażką, mimo że ta rolka trafi na rynek najprawdopodobniej dopiero pod koniec roku 2011. Ehhh... masami można manipulować niezwykle łatwo.
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

ODPOWIEDZ

Wróć do „Freestyle slalom - sprzęt / Inline freestyle slalom equipment”