Jakie rolki do skoków i slalomu

Freestyle slalom - wszystko o sprzęcie (rolki itp.) / Inline freestyle slalom equipment

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

sebastos
Posty: 15
Rejestracja: ndz kwietnia 11, 2010 11:36
Moje rolki: Seba fr1
Jeżdżę od: 0- 0-1995
Lokalizacja: Szczecin

Re: Jakie rolki do skoków i slalomu

Post autor: sebastos » pt kwietnia 16, 2010 10:47

Chciałem Twistery ale moje 46 niestety w nie nie wchodzi, chyba że paluchy poprzycinam he he. Szkoda
Sebastos

sebastos
Posty: 15
Rejestracja: ndz kwietnia 11, 2010 11:36
Moje rolki: Seba fr1
Jeżdżę od: 0- 0-1995
Lokalizacja: Szczecin

Re: Jakie rolki do skoków i slalomu

Post autor: sebastos » pt kwietnia 16, 2010 10:57

Jeżeli ktoś szuka taniej i dobrej rolki do freeridu, skoków- to polecam stare K2 SOUL SLIDE 1996 na fat boyach hypera, dla mnie jest to najlepsza rolka do freeridu jaką człowiek stworzył(nie mylić z nowymi kapciami k2). Nawet teraz widziałem, że ktoś na ebayu sprzedaje za ok.190 zł. Ja mam jedną swoją parę, i wybieram ją częściej niż seby....nie wiedzieć czemu :D
Sebastos

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Jakie rolki do skoków i slalomu

Post autor: zico » sob kwietnia 17, 2010 7:42

Miałem Rollerblade Bravoblade GLX z hamulcem ABT. Naprawdę świetne rolki, bardzo wygodne, lecz do jazdy fitness.
Kupowałem na raty, na rok, były dosyć drogie. Uwielbiałem w nich skakać. Zmasakrowałem je po 3 miesiącach jazdy w taki sposób, że skakałem z obrotem o 180 na schody zjeżdżając z nich dalej i oderwało się pierwsze kółko z szyną. Upadku nie było, sprzętu też nie, raty dalej spłacałem. Szczęście, że niedługo później pojawił się sponsor i Tarmaci - te rolki wytrzymały mi 3 lata, a wytrzymały by więcej, gdyby były dostępne buty wewnętrzne - bo tak naprawdę one się tylko zużyły.

Stąd m.in. polecam sprzęt lepszy, informuję, że warto dołożyć, a przede wszystkim wybierać rolki, które mają spełniać nasze oczekiwania.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

sebastos
Posty: 15
Rejestracja: ndz kwietnia 11, 2010 11:36
Moje rolki: Seba fr1
Jeżdżę od: 0- 0-1995
Lokalizacja: Szczecin

Re: Jakie rolki do skoków i slalomu

Post autor: sebastos » sob kwietnia 17, 2010 11:15

To widzę, że fitnesówki też katowałeś :lol: . Masz rację co do sprzętu, jest możliwość wybierajmy lepszy i bardziej przystosowany, lecz k2 soul slide z 1996 byly przystosowne i dla mnie zdecydowanie lepsze od seb...sorki za te herezje he he. Umieszczę zdjęcie k2 soul slide, na ebayu sprzedały się nieużywane z 1996 za 149 euro to świadczy o ich poziomie. Ja natomiast wysłałem maila do gościa, który kupił proponując 100 euro i fr1. Tu link do aukcji-http://cgi.ebay.de/K2-Soul-Slide_W0QQit ... 0004r22736
Sebastos

sebastos
Posty: 15
Rejestracja: ndz kwietnia 11, 2010 11:36
Moje rolki: Seba fr1
Jeżdżę od: 0- 0-1995
Lokalizacja: Szczecin

Re: Jakie rolki do skoków i slalomu

Post autor: sebastos » sob kwietnia 17, 2010 11:45

W rolkach ważne jest zaangażowanie, powtarzanie, odwaga, trening i silne nogi, sprzęt owszem pomaga ale tylko jeżeli ktoś go potrafi wykorzystać, dlatego dziwią mnie posty typu- Mam Roces asp i przestały mi pasować bo w łydkę ucierają, czy seba fr1 będzie lepsza, lub Twister, interesuje mnie freeride-......I z pełnym szacunkiem co takiemu napisać, że w sebach zacznie latać jak michael jordan, pozna babkę wyglądającą jak senne marzenie, i nawet sąsiadka w tych nowych rol;kach zacznie na niego przyjażniej patrzeć. Nic innego mi do głowy nie przychodzi, bo przecież seba mogą np obcierać w mały paluszek i co wtedy...a może to jest tak że ktoś kupując asp myślał, że stanie się królem freeridu, a tu d..a i nie wykorzystał ich nawet w 10 %, w takiej sytuacji to i mega carbon hds, schock absorber i ultimatum titan short frames nie pomogą. Osobiście znam swoje umiejętności i seby ich nie powiększają. Pamiętajcie, że rozmawiamy o rolkach(Twister, asp, seba), z których korzysta światowa czołówka czyt.ludzie dużo lepsi od nas. Pozdrawiam
Sebastos

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: Jakie rolki do skoków i slalomu

Post autor: Herb » ndz kwietnia 18, 2010 3:37

Sebastos, pocieszę Cię że K2 dalej produkuje Soulslide, tylko pod inną nazwą. Teraz zwą się The Don i poza szatą graficzną nie różnią się niczym od twoich. Jak ktoś woli softboot od skorup, to K2 w chwili obecnej jako jedyna firma produkuje dobre role freeride tego typu - no, stary Cell jeszcze uszedł, ale nowy to rolka rekreacyjna z dokręconą szyną od Metro. Ja wiem jedno - po spróbowaniu skorup niewielu tęskni za softbootem - a po spróbowaniu karbonowych rolek slalomowych hi-tech jak Hardcore Evo czy Seba iGor niewielu tęskni za skorupami :D
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

sebastos
Posty: 15
Rejestracja: ndz kwietnia 11, 2010 11:36
Moje rolki: Seba fr1
Jeżdżę od: 0- 0-1995
Lokalizacja: Szczecin

Re: Jakie rolki do skoków i slalomu

Post autor: sebastos » ndz kwietnia 18, 2010 8:18

Witam herb niestety, ale nowe soul slide mają mało wspólnego ze starymi, próbowałem, i niby ok ale jednak są zdecydowanie inne
Sebastos

sebastos
Posty: 15
Rejestracja: ndz kwietnia 11, 2010 11:36
Moje rolki: Seba fr1
Jeżdżę od: 0- 0-1995
Lokalizacja: Szczecin

Re: Jakie rolki do skoków i slalomu

Post autor: sebastos » ndz kwietnia 18, 2010 8:19

ja osobiście wolę skorupy, Swoją drogą dziwne bo k2 miało super produkt a teraz zmienili go na rolkę delikatniejszą i mniej przystosowaną , przynajmniej tak sie mi wydaje :)
Sebastos

sebastos
Posty: 15
Rejestracja: ndz kwietnia 11, 2010 11:36
Moje rolki: Seba fr1
Jeżdżę od: 0- 0-1995
Lokalizacja: Szczecin

Re: Jakie rolki do skoków i slalomu

Post autor: sebastos » ndz kwietnia 18, 2010 8:38

Tak jak już pisałem stary soul slide poszedł ostatnio na aukcji za 149 euro co świadczy o jego poziomie, zmolestowane można dostać za ok 200 zł :D
Sebastos

Awatar użytkownika
jar-as
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 441
Rejestracja: pt stycznia 30, 2009 8:08
Moje rolki: Seba Igor
Jeżdżę od: 01 maja 1998
Lokalizacja: Gdansk

Re: Jakie rolki do skoków i slalomu

Post autor: jar-as » ndz kwietnia 18, 2010 8:51

sebastos pisze:W rolkach ważne jest zaangażowanie, powtarzanie, odwaga, trening i silne nogi, sprzęt owszem pomaga ale tylko jeżeli ktoś go potrafi wykorzystać, dlatego dziwią mnie posty typu- Mam Roces asp i przestały mi pasować bo w łydkę ucierają, czy seba fr1 będzie lepsza, lub Twister, interesuje mnie freeride-......I z pełnym szacunkiem co takiemu napisać, że w sebach zacznie latać jak michael jordan, pozna babkę wyglądającą jak senne marzenie, i nawet sąsiadka w tych nowych rol;kach zacznie na niego przyjażniej patrzeć. Nic innego mi do głowy nie przychodzi, bo przecież seba mogą np obcierać w mały paluszek i co wtedy...a może to jest tak że ktoś kupując asp myślał, że stanie się królem freeridu, a tu d..a i nie wykorzystał ich nawet w 10 %, w takiej sytuacji to i mega carbon hds, schock absorber i ultimatum titan short frames nie pomogą. Osobiście znam swoje umiejętności i seby ich nie powiększają. Pamiętajcie, że rozmawiamy o rolkach(Twister, asp, seba), z których korzysta światowa czołówka czyt.ludzie dużo lepsi od nas. Pozdrawiam
Otóż wtrace swoje 3 grosze .Mnie nie dziwia takie posty że komuś coś przestało pasowac .Owszem sprzet skrzydeł nie doda ale bardzo pomaga .I tu zgadzam sie z herbem jesli cuff uciska w łydke a uciska i to wkurza i przeszkadza to chce to zmienic ,a ze nie nawidze liftingu w postaci pily i nacinania cuffa wiec zmienilem rolki .Skrzydeł mi nie dodały ale poprawilo sie odbicie i takie tam .To samo z np roka bezlinerowa do slalomu ,po przesiadce z Seba Carbon na Igory równiez nie zaczałem latac ,laski sie nie ogladaja ( nic wiecej niz do tej pory ) a sąsiadka dalej ze mna nie gada ( moze i lepiej :wink: ) ale za to porawilo sie wiele rzeczy ktore sprawiaja wielka radoche .Nie przecze nawazniejsza jest praca nad soba ale jesli mozna wspomóc się sprzętem ,a przecież po to go robią, to dlaczego z tego nie korzystac, jesli oczywiście są możliwości finansowe .
The don to taka sobie rolka dosyc dziwna konstrukcja i na dluzsza mete nie widze by rozwijajacy sie człowiek w slalomie czy freeridzie mógł być z niej zadowolony .A Seba nigdy nie obcierały mnie w zaden paluszek :wink:

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: Jakie rolki do skoków i slalomu

Post autor: Herb » ndz kwietnia 18, 2010 9:52

Hah, skoro konstrukcja ta sama to pewnie materiały użyte do produkcji grają rolę? Na forach zagranicznych użytkownicy pisali że jest to reaktywacja soulslide i nie zmieniono niemal nic w stosunku do pierwowzoru. Zostawili nawet "prawie UFS" z płaskim spodem i rozstawem śrub 166mm.

Szczerze mówiąc, też ledwo wierzę że ktokolwiek może uznawać te rolki za numer 1 do freestyle ;).Ale nie jest zła, daje radę i gdyby nie chore ceny K2 to właśnie te rolki mogły by być jedną z opcji na początek przygody z freestyle. Powiedzmy szczerze - więcej niż 500 zł za nie bym nie dał, a w chwili obecnej kosztują niemal dwa razy tyle. Powtórzę jeszcze raz - nie ma rzeczy uniwersalnych.

A światowa czołówka już zrozumiała, że koncepcja rolek freestyle wywodząca się jeszcze z czasów Tecnica Twister to przeżytek. Nastąpiło wyraźne rozwarstwienie freestyle - rolki specyficzne do slalomu i rolki do jazdy po mieście. Niewielu najlepszych w slalomie śmiga już w Twisterach czy FR1, a o ASP to można zapomnieć - coraz częściej sięgają, oprócz niezwykle popularnych Seba High i ich mutacji (w tym Carbon), po rolki bardziej przypominające to co znamy z jazdy speed, czyli jednoczęściowe, lekkie i sztywne konstrukcje. I być może ludzie na poziomie podobnym do naszego nie zyskują za wiele przy zmianie rolek na lepsze, bo i tak nie umieją wykorzystać potencjału. Ale najlepsi - niewielka różnica w trzymaniu lub sztywności może zaważyć o zwycięstwie lub porażce.
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

Awatar użytkownika
jar-as
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 441
Rejestracja: pt stycznia 30, 2009 8:08
Moje rolki: Seba Igor
Jeżdżę od: 01 maja 1998
Lokalizacja: Gdansk

Re: Jakie rolki do skoków i slalomu

Post autor: jar-as » ndz kwietnia 18, 2010 11:23

Cholera ludzie nie zaniżajmy sie sami ,lub nie poniżajmy sie sami .Raz ze nie trzeba byc w top 10 zeby poczuc różnice wynikajaca z konstrukcji i zastosowanych materiałów ,dwa po to to jest by "tam" zmierzac i przestańcie pie...ć i stawiac sie na wejsciu w roli gorszego .Ok trzeba znac swoje miejsce w szeregu ale, od kiedy jezdza freeride czy slalom we Francji a od kiedy u nas ,mamy sie od kogo uczyc i uczmy sie ,ale nie deprecjonujmy samych siebie .Korzstajmy z nowinek techniki bo zdecydowanie pomagaja ,one nie zrobia nic za nas ale pomogą .

Awatar użytkownika
QUBAS
Posty: 42
Rejestracja: pn lutego 02, 2009 8:47
Moje rolki: Seba High deluxe
Jeżdżę od: 0- 0-2006
Lokalizacja: Poznań

Re: Jakie rolki do skoków i slalomu

Post autor: QUBAS » pn kwietnia 19, 2010 3:40

sebastos pisze:A Seba nigdy nie obcierały mnie w zaden paluszek
Mnie też nie :D nie mówiąc o ASP :shock:
"oOOo Seba High Deluxe oOOo"

ODPOWIEDZ

Wróć do „Freestyle slalom - sprzęt / Inline freestyle slalom equipment”