Freestyle i aggressive

Freestyle slalom - wszystko o sprzęcie (rolki itp.) / Inline freestyle slalom equipment

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Freestyle i aggressive

Post autor: zico » ndz listopada 22, 2009 10:22

Nie do końca to jest prawdą, ponieważ ostatnia szyna wg opisu ma mocowanie 195mm, a Twister ma mocowanie 165mm.
Dodatkowo teoretycznie każda z szyn do jazdy szybkiej na mocowanie 165mm będzie pasować - więc nie tylko Powerslide, ale też Rollerblade, Roces i wiele wiele innych.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
Pedro
Prześcigant 4x110mm
Posty: 446
Rejestracja: wt czerwca 23, 2009 7:54
Jeżdżę od: 01 kwie 2009
Lokalizacja: Lublin

Re: Freestyle i aggressive

Post autor: Pedro » ndz listopada 22, 2009 11:34

o, dzięki :)
orken pisze:
4x90M Venom with FREE WHEELS! :

* Size: 12.8"
* Mounting: 165mm / 195mm
taką szynę masz chyba Zico (gdzie indziej nie szukałem), no ale cena, a do tego jeszcze kółka ... :?
... na razie mi się odechciało :lol:

Awatar użytkownika
jar-as
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 441
Rejestracja: pt stycznia 30, 2009 8:08
Moje rolki: Seba Igor
Jeżdżę od: 01 maja 1998
Lokalizacja: Gdansk

Re: Freestyle i aggressive

Post autor: jar-as » pn listopada 23, 2009 8:41

To prawda troche to kosztuje ale frajda nie lada i jak dla mnie zupelnie nowe doznanie a tego nikt Ci nie zabierze i jak mawia reklama bezcenne .Oczywiscie nie odbylo sie bez proby crazy na 90- kach :lol: Venom 4x90 bedzie pasowal idealnie i mimo ze Zico ma racje to niestety wybor w innych firmach (ogolnie dostepnych ) jest raczej marny a i koszty spore.Oczywiscie firmy te maja w swojej ofercie tylko gdzie to kupic i w tym momencie PS wydaje sie najsensowniejszy.Mysle tu oczywiscie o sprzecie dla takich amatorow jak ja sam bo oczywiste ze cudow na kiju nie brakuje tylko do tego potrzeba nie lada pasjonaty i zasobnego portfela.Szukajac jakis czas temu szyny do downhill'u natrafilem na cos co kosztowalo w okolicach 1500 zl wiec takie rzeczy az tak mnie nie interesuja.Cale szczesie Seba ma juz w swojej ofercie wiec bedzie "lzej"
Drogi Orken Hybryda - jest to połączenie, w jedną maszynę (układ współdziałający), rozwiązań pozornie ze sobą niewspółgrających. Najczęściej jest to połączenie kilku urządzeń, kiedyś produkowanych osobno, w jedno .

Pozdrawiam Jarek

Awatar użytkownika
orken
Czterokółkowiec
Posty: 99
Rejestracja: pt lipca 27, 2007 3:18
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Gorlice/Krakow

Re: Freestyle i aggressive

Post autor: orken » pn listopada 23, 2009 3:03

Dziekuje drogi Jarku, ze przypomniales mi pojecie slowa hybryda, lecz niestety nie zrozumialem o co chodzi :)... Hybryda w rolkarstwie (dla mnie) to podmiana czesci, ktore nie byly montowane fabrycznie (nie dotyczyny kolek i lozysk) :).
Slalomem przez życie.

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Freestyle i aggressive

Post autor: zico » pn listopada 23, 2009 3:23

orken pisze:Hybryda w rolkarstwie (dla mnie) to podmiana czesci, ktore nie byly montowane fabrycznie (nie dotyczyny kolek i lozysk) :).
Wtedy nazywa się to tuning :D
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
orken
Czterokółkowiec
Posty: 99
Rejestracja: pt lipca 27, 2007 3:18
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Gorlice/Krakow

Re: Freestyle i aggressive

Post autor: orken » pn listopada 23, 2009 3:34

Oooo... i wszystko jasne :D.
Slalomem przez życie.

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Freestyle i aggressive

Post autor: Toudi » pn listopada 23, 2009 3:50

Orken, nie poddawaj się!
Mnie tuning kojarzy się z ulepszeniem a przynajmniej z zamiarem ulepszenia, natomiast hybryda raczej kojarzyłaby mi się z rozszerzeniem możliwości, czy zastosowań. Ale czy to będzie ulepszenie w kontekście np. wyników czy choćby wyglądu?
Pozdrawiam
Piotr

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Freestyle i aggressive

Post autor: zico » pn listopada 23, 2009 3:58

Może apdejt? :D
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
orken
Czterokółkowiec
Posty: 99
Rejestracja: pt lipca 27, 2007 3:18
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Gorlice/Krakow

Re: Freestyle i aggressive

Post autor: orken » pn listopada 23, 2009 4:02

W sumie racja, bo patrzac z tej strony jak wrypiemy do buta agresywnego szyne 4x100 to nie bedzie to tuning, a chora hybryda... no ale czemus ta hybryda ma sluzyc :). To samo sie tyczy dosc normalniejszych rozwiazan, czyli np. rolki do downhillu: szyna 5x76, 5x80 a nawet 5x84 wyscigowa, but najlepiej agresywny, chociaz takie szyny to glownie v-type sa, a agresywne rolki w ufs (jak sie myle to nie bic) - to jest hybryda dla mnie!
Slalomem przez życie.

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Freestyle i aggressive

Post autor: Toudi » pn listopada 23, 2009 4:06

zico pisze:Może apdejt? :D
Apdejt to przesiadka z 4x 100 na 4 x 110, bo się pojawiły nowe rozwiązania. :D
Pozdrawiam
Piotr

Awatar użytkownika
jarekt
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 202
Rejestracja: pn czerwca 09, 2008 10:19
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Opole

Re: Freestyle i aggressive

Post autor: jarekt » śr listopada 25, 2009 2:04

A ja chcialbym wrocic do tematu. IMHO sensownosc takich operacji zalezy wylacznie od ceny szyny. Buty faktycnie wygladaja fajnie i nie wglebiajac sie w szczegoly techniczne do freeride'u beda idealne. Pytanie zeczywiscie dotyczylo slalomu wiec jak dla mnie calkiem sensowne wydaje sie kupienie szyny zamiast calych rolek po prostu zeby sprobowac slalomu. Teraz najwazniejsze - najtansze rolki do slalomu to te nowe PS z mordką na cuffie. Daleko im do idealu (choc np. Celle bija na glowe) ale slalom jezdzi sie w nich fajnie. Kosztuja cos ponad 500 zl (nie pamietam dokladnie) i jest to minimum co trzeba wydac zeby zaczac jezdzic slalom. Wracajac do Twoich karbonow to gdybym mial do nich kupowac szyne za 300-400 zl na pewno wybralbym nowe rolki dedykowane do slalomu. Gdyby jednak udalo sie skolowac uzywana szyne za stowke to jak najbardziej wszedlbym w to.
Seba High Red, Powerslide Cell II '08 - poza tym w domu Rollerblade Spiritblade 4.0W oraz dzieciece Seba Junior, Bladerunnner Octane, Rollerblade Mini TFS, Powerslide HotWheels.

kwisc
Posty: 29
Rejestracja: czw czerwca 14, 2007 11:53

Re: Freestyle i aggressive

Post autor: kwisc » pt grudnia 04, 2009 6:56

Sie dyskusja zrobiła ^^
Poczekam do lata, bo teraz to itak tylko rekreacyjnie jezdze, a potem wszystko bedzie zalezec od zasobności portfela ;)

ryrzu
Posty: 5
Rejestracja: sob listopada 14, 2009 6:16

Re: Freestyle i aggressive

Post autor: ryrzu » śr marca 03, 2010 9:41

pociągnę temat - mam remzy i za nic świecie nie włożę nogi w innego buta :P a chciałbym pośmigać trochę po mieście i tu 2x55mm kółka umierają w starciu z polskimi chodnikami i myślę o zakupie szyny i kółek do freeride'u nie chce jednak na to wydać kokosów jaka będzie najtańsza i zarazem dająca radę opcja?
myślałem o tej szynie:
http://www.zicoracing.com/Powerslide_sz ... k-402.html
bo jest najtansza :P jakie kółka w to wejdą i jakie polecacie? i czy ta szyna starczy mi na jakiś czas czy się rozpadnie jak zjadę ze schodów?

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: Freestyle i aggressive

Post autor: Herb » śr marca 03, 2010 12:50

Nie rozleci się od zjazdów po schodach, ale jeśli zamierzasz na niej skakać to albo bardzo uważaj jak lądujesz, albo nie skacz z wysoka, były przypadki że te szyny wyginały się po złym lądowaniu np. na jednym kole. Koła wejdą 80 mm na pewno, nie jestem pewien czy nie da się wcisnąć 84mm.

Koła które można polecić to:
Hyper Concrete
Hyper Create
Hyper Pro i Pro 250
Matter Freeride
Matter Slalom

Ale one wszystkie są drogie ;) Jak nie chcesz wydać kokosów to kup Kryptonics Powerplay 80mm niby hokejowe, ale dają radę bo dość twarde i hub też mocny. Wtedy zestaw szyna + 8 kółek = 240 zł
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

ryrzu
Posty: 5
Rejestracja: sob listopada 14, 2009 6:16

Re: Freestyle i aggressive

Post autor: ryrzu » śr marca 03, 2010 5:53

dzięki bardzo - chyba taki zestaw sobie sprawie jak tylko szyna bedzie dostepna

ODPOWIEDZ

Wróć do „Freestyle slalom - sprzęt / Inline freestyle slalom equipment”