niedrogie rolki do freestyle'u?:)

Freestyle slalom - wszystko o sprzęcie (rolki itp.) / Inline freestyle slalom equipment

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

shikari
Posty: 2
Rejestracja: pt maja 08, 2009 7:29

niedrogie rolki do freestyle'u?:)

Post autor: shikari » pt maja 08, 2009 7:55

witam:)
planuję zakup rolek, chciałabym się pobawić w freestyle, i tu rodzi się moje pytanie.
Mój limit wynosi do 400 zł, także nie za wiele, z tego co się orientuję to próg dla rolek do tego typu jazdy nie schodzi poniżej 600;] Czy jeśli kupię rolki typu Rollerblade spark 2009 czy k2 Athena to będą się one nadawały nie tylko do jazdy typu fitness i będzie się dało popróbować na nich slalomy?:) od razu mówię, że jeszcze nie wiem czy się w to wkręcę, także nie chce kupować od razu jakichś profesjonalnych megadrogich rolek.
a może się mylę i jednak istnieją jakieś freestylowe rolki w takiej cenie?
Proszę wszystkie dobre dusze o szybką odpowiedź i z góry dziękuję;);P

Awatar użytkownika
MirekCz
Szybszy niż Chuck Norris na 4x100mm
Posty: 575
Rejestracja: wt kwietnia 06, 2004 10:24
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Re: niedrogie rolki do freestyle'u?:)

Post autor: MirekCz » pt maja 08, 2009 9:12

Lepiej by się chyba nadawały cell jak znajdziesz - roczniki 07/08 chodzą w takiej cenie, ale raczej już trudno dostać.
Na forum jest o nich sporo napisane.
Pozdrawiam,
Mirek Czerwiński

Praga
Prześcigant 4x100mm
Posty: 319
Rejestracja: sob marca 14, 2009 1:24

Re: niedrogie rolki do freestyle'u?:)

Post autor: Praga » pt maja 08, 2009 9:37

U Zico można skompletować pełen zestaw Cell I za 399 zł. But + szyna + kółka z łożyskami

shikari
Posty: 2
Rejestracja: pt maja 08, 2009 7:29

Re: niedrogie rolki do freestyle'u?:)

Post autor: shikari » pn maja 11, 2009 2:16

dzięki wielkie za odp, na pewno skorzystam;)

p_rafal
Posty: 23
Rejestracja: czw kwietnia 09, 2009 8:57

Re: niedrogie rolki do freestyle'u?:)

Post autor: p_rafal » pn maja 11, 2009 3:53

Praga pisze:U Zico można skompletować pełen zestaw Cell I za 399 zł. But + szyna + kółka z łożyskami
Cell I dużo ustępuje Cell II ?
Chodzi mi oczywiście o buta, który ma mniej mniej 'zatrzasków' od II.. Trzyma to to jako tako nogi? :D

Awatar użytkownika
jarekt
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 202
Rejestracja: pn czerwca 09, 2008 10:19
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Opole

Re: niedrogie rolki do freestyle'u?:)

Post autor: jarekt » wt maja 12, 2009 8:17

Nie mialem I nawet w rekach ale sporo czytalem w sieci przed kupnem swoich II, ktore zdazylem juz zajezdzic i wydaje mi sie, ze odpowiedz brzmi nie. W II jest co prawda dodatkowa klamra stabilizujaca piete niestety dziala ona slabo lub wcale. Jesli docisniesz mocniej wyraznie czuc ja na grzbiecie stopy szczegolnie w czasie wheelingu czy innych wygibasow kiedy konieczne jest obciagniecie stopy co jest dosc bolesne, jesli zluzujesz zeby nie bolalo to w zasadzie klamra przestaje dzialac i stope stabilizuja bardziej sznurowki. To nie jest rolka w skorupie w ktorej klamra dociaga plastik na wiekszej dlugosci - tutaj dziala ona punktowo i chyba wolalbym miec porzadnego rzepa. O tym, ze nagminnie te klamry mi sie rozpinaja nawet nie pisze bo to tez czesto poruszana wada Cellow. Reasumujac jesli roznica sprowadza sie do tej dodatkowej klamry to nie jest to IMHO argument, ktory sklonilby mnie do kupna II szczegolnie, ze I maja o niebo lepsza szyne bez bledow produkcyjnych i dodatkowo z niezwykle mila mozliwoscia rockeringu czyli zrobienia banana.
Radzilbym jednak poczekac na wypowiedzi osob jezdzacych na I - byc moze sa tam jeszcze jakies istotne roznice o ktorych nie wiem.
Seba High Red, Powerslide Cell II '08 - poza tym w domu Rollerblade Spiritblade 4.0W oraz dzieciece Seba Junior, Bladerunnner Octane, Rollerblade Mini TFS, Powerslide HotWheels.

Awatar użytkownika
Szania
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 130
Rejestracja: śr lipca 16, 2008 8:33
Jeżdżę od: 0- 0-2008
Lokalizacja: Warszawa

Re: niedrogie rolki do freestyle'u?:)

Post autor: Szania » wt maja 12, 2009 12:16

Bardzo możliwe, że będę sprzedawać swoje Twistery II (rozm 42). Jeżdżone niecały jeden sezon, super stan, dobre do freestylu i nie tylko, no i niedrogie :wink: Jakbyś był zainteresowany, daj znać.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Freestyle slalom - sprzęt / Inline freestyle slalom equipment”