Góry, downhille, rady i porady

Jazda szybka - zjazdy / Speed skating - downhill

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

wasyl
Prześcigant 4x100mm
Posty: 321
Rejestracja: ndz czerwca 06, 2010 11:15
Moje rolki: Shankel Blade / Twister
Jeżdżę od: 02 sie 2009
Lokalizacja: Wrocek

Re: Góry, downhille, rady i porady

Post autor: wasyl » ndz sierpnia 24, 2014 6:32

Pinnhead pisze:Mam takie namiary :P https://www.facebook.com/rzasnikspot?fref=ts

BTW, ja już po urlopie. Tam akurat jednak nie byłem ale pojeździłem w kilku innych miejscach. Na drodze do Mala Upa od Polskiej strony zdarłem kawał kółek ;) Ostra i kręta trasa.

Fajnie mi się jechało na trasie od Płoszczynki do Czernicy. Momentami trochę łat na asfalcie ale da radę. 2.27 km zjazdu i 93m różnicy wysokości wg endomondo.
Mówisz o trasie z Okraju do Kowar?.

Awatar użytkownika
gatomalo
Czterokółkowiec
Posty: 70
Rejestracja: śr stycznia 09, 2013 12:04
Moje rolki: pierwsze - za 50 zł
Jeżdżę od: 10 cze 2011
Lokalizacja: Płock

Re: Góry, downhille, rady i porady

Post autor: gatomalo » ndz sierpnia 24, 2014 7:29

Wróciłem z Pienin. Przerolowałem ponad 200 km.
Gleby niestety nie doświadczyłem a umówionego cactusa nie spotkałem!
...cactus żyjesz?

Znaczy się - jeździłem prawie sam.
Ech, umawiać się przez forum...


Ale nie to jest najważniejsze. Otóż mam taka sugestię, by zamiast formułować jakieś namiary tras, gdzieś linkować, odsyłać do wielu obcych stron, fb, to "znormalizujmy" to w jednym rolkowym, naszym miejscu.

Korzystam od niedawna z navime, które jest dostępne dla każdego, także niezarejestrowanego.
Chyba nie ma zbyt wielu równie dostępnych map tras jak tu - wystarczy zaznaczyć "rolki" na http://www.navime.pl/mapa-aktywnosci
Aplikacja całkowicie DARMOWA zarówno w pobraniu i korzystaniu!

Trzeba mieć smartfon z gps, ale można i bez - wprowadzając dane ręcznie, tyle, że nie określimy wtedy wszystkich parametrów.

Na "googlowskiej" mapie przejazdu łatwo odczytać przejechaną wysokość, różne prędkości (średnią, max) itp.
Trudno o bardziej przyswajalny sposób na udokumentowanie jakiegoś odcinka a więc także i o ocenę jakości asfaltu.

...i nie pracuję dla navime.
Zdaje się, że stworzył i prowadzi ten projekt tylko jeden człowiek - wielki szacunek dla Niego!

Awatar użytkownika
_blues_
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 136
Rejestracja: pn lipca 08, 2013 7:16
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Góry, downhille, rady i porady

Post autor: _blues_ » ndz sierpnia 24, 2014 11:08

Jeżeli już gdzieś coś wystawiać to w postaci uniwersalnej, niezależnej od "providera" czy softu. Inaczej to nie ma sensu, bo w pewnym momencie bez ostrzeżenia dane mogą zginąć.
Jakieś pliki GPX albo coś podobnego byłoby najlepsze. Popularne endomondo ma export/import do tego, podobnie jak chyba wszystkie zegarki czy programy.

Awatar użytkownika
Pinnhead
Prześcigant 4x100mm
Posty: 333
Rejestracja: czw września 19, 2013 9:58
Moje rolki: 3 i 4 kółkowe :P
Jeżdżę od: 02 lip 1997

Re: Góry, downhille, rady i porady

Post autor: Pinnhead » pn sierpnia 25, 2014 8:24

No, droga od Kowar. Trasa 368. Tylko dla zaawansowanych.

Link do google street view:
https://www.google.pl/maps/@50.748236,1 ... XGUvTQ!2e0
Ostatnio zmieniony pn sierpnia 25, 2014 10:45 przez Pinnhead, łącznie zmieniany 1 raz.
Aktualnie jeżdżę na: Xsjado własny freeride setup, Powerslide Phuzion7, Luigino Sting

wasyl
Prześcigant 4x100mm
Posty: 321
Rejestracja: ndz czerwca 06, 2010 11:15
Moje rolki: Shankel Blade / Twister
Jeżdżę od: 02 sie 2009
Lokalizacja: Wrocek

Re: Góry, downhille, rady i porady

Post autor: wasyl » pn sierpnia 25, 2014 10:37

gatomalo pisze: Korzystam od niedawna z navime, które jest dostępne dla każdego, także niezarejestrowanego.
Chyba nie ma zbyt wielu równie dostępnych map tras jak tu - wystarczy zaznaczyć "rolki" na http://www.navime.pl/mapa-aktywnosci
Aplikacja całkowicie DARMOWA zarówno w pobraniu i korzystaniu!
Nie widzę tutaj żadnych cudów. Używam sports-trackera i mam to samo.
Chyba że się mylę. Bo algorytm dla rolkarza ilości kalori to moim zdaneim to samo co rowerzysta ;)
Proponuje te trasy umieszczać na http://wrotkarstwo.pl/nasze_trasy - chyba bardziej sensowne niż 100 aplikacji w 100 różnych miejscach.
Co do testów to na pewno komputery na rękę mają przewagę.

Awatar użytkownika
Pinnhead
Prześcigant 4x100mm
Posty: 333
Rejestracja: czw września 19, 2013 9:58
Moje rolki: 3 i 4 kółkowe :P
Jeżdżę od: 02 lip 1997

Re: Góry, downhille, rady i porady

Post autor: Pinnhead » pn sierpnia 25, 2014 10:51

Moim zdaniem brakuje działu Downhill na forum bo to całkowicie osobna dyscyplina rolkarstwa. Inna sprawa, że wrzucając trasy do jednego tematu uzyskamy spory śmietnik a co za tym idzie, temat ten stanie się bezużyteczny. Moim zdaniem, temat z trasami powinien znaleźć się w każdym dziale dotyczącym danej dyscypliny sportowej. Tak żeby fitnessowcy czy speedziarze nie szukali tras wśród skateparków, downhillowców czy rekreacyjnych. Co do aplikacji na telefony, komputery to moim zdaniem średni pomysł bo każdy używa swoich ulubionych i z doświadczenia wiem, że nie chce się kombinować z nowymi. Poza tym, niektórzy nie używają takich cudów techniki wcale.

Taki offtop się zrobił.
Aktualnie jeżdżę na: Xsjado własny freeride setup, Powerslide Phuzion7, Luigino Sting

wasyl
Prześcigant 4x100mm
Posty: 321
Rejestracja: ndz czerwca 06, 2010 11:15
Moje rolki: Shankel Blade / Twister
Jeżdżę od: 02 sie 2009
Lokalizacja: Wrocek

Re: Góry, downhille, rady i porady

Post autor: wasyl » pn sierpnia 25, 2014 11:55

Ten pomysł z trasami to może i nawet ok. Ale wiele tych tras się będzie powielało i nie wiem czy to jest sens - wystarczyłaby adnotacja że trasa jest do spped/downhill/free itp. A tak będzie się robił bałagan moim zdaniem
Co do Downhilu to pytanie ile osób uprawia tą dyscyplinę. Skoro do speedu szału nie ma.

Awatar użytkownika
Pinnhead
Prześcigant 4x100mm
Posty: 333
Rejestracja: czw września 19, 2013 9:58
Moje rolki: 3 i 4 kółkowe :P
Jeżdżę od: 02 lip 1997

Re: Góry, downhille, rady i porady

Post autor: Pinnhead » pn sierpnia 25, 2014 12:04

Jest w Polsce pewna, niezbyt liczna grupa rolkarzy. Więcej jest longboardzistów i głównie to z nimi na doczepkę podpina się rolkarzy na zawodach. Co moim zdaniem nie znaczy, że należy dyskryminować downhillowców i wyrzucać na inne fora, w których dany dział istnieje i zrzesza ludzi. Tym bardziej, że jest to jedno z największych for rolkarskich w Polsce. Z czasem może ludzi przybędzie. Jest dział o takiej niszy jak jazda na rolkach z psami (polecam, fajna sprawa) to dlaczego downhillu miało by nie być?
Aktualnie jeżdżę na: Xsjado własny freeride setup, Powerslide Phuzion7, Luigino Sting

wasyl
Prześcigant 4x100mm
Posty: 321
Rejestracja: ndz czerwca 06, 2010 11:15
Moje rolki: Shankel Blade / Twister
Jeżdżę od: 02 sie 2009
Lokalizacja: Wrocek

Re: Góry, downhille, rady i porady

Post autor: wasyl » wt sierpnia 26, 2014 9:43

Może i fakt ilość kółek się zgadza ;)

Awatar użytkownika
Pinnhead
Prześcigant 4x100mm
Posty: 333
Rejestracja: czw września 19, 2013 9:58
Moje rolki: 3 i 4 kółkowe :P
Jeżdżę od: 02 lip 1997

Re: Góry, downhille, rady i porady

Post autor: Pinnhead » wt sierpnia 26, 2014 12:11

No tak mniej więcej, downhillowcy używają 5-kółkowych rolek ;) Ale kiedyś w speedzie takich szyn też używano.
Aktualnie jeżdżę na: Xsjado własny freeride setup, Powerslide Phuzion7, Luigino Sting

ODPOWIEDZ

Wróć do „Downhill”