Jak zrobić manuala

Freestyle slalom na rolkach informacje, strony www, kontakty / Inline freestyle slalom web pages, contacts

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Awatar użytkownika
adusia34253
Posty: 2
Rejestracja: śr września 01, 2010 7:53
Jeżdżę od: 22 cze 2008

Jak zrobić manuala

Post autor: adusia34253 » śr września 01, 2010 7:57

Proszę o pomoc, ostatnio po długiej przerwie zaczełam jeździć na rolkach. Chcę się w końcu czegoś nauczyć. Proszę o pomoc w wykonaniu manuala. Nie znalazłam prostszych tricków choć dla mnie manual nie wydaje się taki znowu łatwy. Czy może mi któś wytłumaczyć jak go wykonać? Z góry dzięki wielkie :) :D

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: Jak zrobić manuala

Post autor: Herb » śr września 01, 2010 8:10

Ale jakiego?? Na tylnych, na przednich, czy na jednym przednim a drugim tylnym kole? A może dodatkowo na jednej nodze? xD

Jak na dwóch tylnych kołach to pochyl się do przodu, rozłóż ręce, zrób lekkie nożyce i unieś palce stóp w górę. Nogi ugięte!

Na dwóch przednich w sumie bardzo podobnie, nieco łatwiej o balans, można najpierw unieść jedną piętę potem drugą.

A na jednej nodze i jednym kole to wyższa szkoła jazdy i sam nie umiem bo nie łapię równowagi ;P Inna sprawa że nie bardzo się tego uczę bo mi to do szczęścia niepotrzebne.
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

Awatar użytkownika
adusia34253
Posty: 2
Rejestracja: śr września 01, 2010 7:53
Jeżdżę od: 22 cze 2008

Re: Jak zrobić manuala

Post autor: adusia34253 » śr września 01, 2010 8:12

Chodzi mi o manuala jedna noga do przodu druga do tyłu. Ile potzebuje żeby to załapać? Są jakieś sposoby jak to zrobić ?

hoody
Posty: 20
Rejestracja: sob lipca 17, 2010 12:38
Moje rolki: PS metro
Jeżdżę od: 02 paź 2009

Re: Jak zrobić manuala

Post autor: hoody » ndz września 05, 2010 1:54

Troche nie ten dzial
Najpierw wysun jedna noge do przodu
Noge prowadzaca lekko zegnij, tym samym podsicagajc palce do gory, opierajac sie na ostatnim kole, pozniej unies piete drugiej nogi tak, by opierac sie tylko na pierwszym kole i gotowe!
Sa moze inne techniki, prostsze czy trudniejsze, ale ja wlasnie tak sie tego nauczylem

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: Jak zrobić manuala

Post autor: Herb » pn września 06, 2010 12:21

imo najłatwiej najpierw bez rolek stanąć w rozkroku na palcach i pięcie, zapamietac ten ruch i dokładnie taki sam wykonać na rolkach.
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

ODPOWIEDZ

Wróć do „Freestyle slalom - informacje, strony www / Inline freestyle slalom web pages, contacts”