Pomoc w wyjasnieniu wrotkarstwa

Freestyle slalom na rolkach informacje, strony www, kontakty / Inline freestyle slalom web pages, contacts

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Pomoc w wyjasnieniu wrotkarstwa

Post autor: Toudi » czw lutego 25, 2010 2:40

Praga pisze:...no i dyskusja toczy się dalej. Zdaję sobie sprawę, że chcesz jak najlepiej ale w moich nieufnych oczach większą wiarygodność ma szary szeregowy użytkownik niż człowiek żyjący z handlu danym sprzętem. Nie próbuję tutaj zdyskredytować Twojego doświadczenia ale staram się być szczery i piszę to jak odbieram powyższą dysputę.
zico pisze:...a demonstracji z upadkiem przeprowadziłem bardzo, bardzo dużo.
ja demonstracji upadków w moich zmasakrowanych ochraniaczach (do wymiany) nie przeprowadziłem ani jednej... ;)

PS: Jeżeli chodzi o ścisłość nowe ochraniacze pewnie kupię u Zico :)
A mnie wcale nie przeszkadza. No bo Jednak Herb i Jar-as potrzebują oponenta do dyskusji.
Jak Zico będzie siedział cicho, to oni też będą siedzieć cicho a ja z dużym zainteresowaniem śledzę tę dyskusję, ponieważ dowiaduję się rzeczy, na które bym nie wpadł sam albo wpadłbym, jak byłoby za późno.

Prywatnie uważam, że z pierwszymi rolkami, nie ma co za dużo kombinować i prostota rozwiązań jako kompromis dla sensownej ceny jest godna rozważenia.
Daleko mi do wymiataczy, którzy wykończyliby normalne rolki w sezon ale też nie jestem taki zupełnie ostatni i jeżdżę na tempish serpentin, czyli rolce zupełnie przez nikogo niepolecanej.
Czytam więc te wszystkie posty o rolkach fr i chciałbym sobie nawet kupić nowe ale te tempishe są wygodne i się nie rozlatują, jak należałoby oczekiwać.
No i jaki z tego wniosek? Dla mnie taki, że oczywiście najlepiej jest korzystać z high-endowych rozwiązań ale czasami skórka nie jest warta wyprawki.
Dlatego też sądzę, że zastanawianie się nad różnicami pomiędzy klamrą a paskiem może być dla niedoświadczonego użytkownika zupełną abstrakcją, bo on nie wie, czego potrzebuje.
Myślę, że jak się dowie, czy woli klamrę czy pasek, aluminium czy kompozyt (ja za aluminium, bo jest lepsze toczenie ale nie skaczę wyżej niż 10 cm), wysoki czy niski cuff, skorupa czy flak, to rolki, które ma będą już w takim stanie, że zakupu nowych nie będzie odczuwał, jako wywalenie kolejnej porcji gotówki na rolki, których być może nie potrzebuje.
Jeśli natomiast od razu kupi sprzęt za 1000 + zł, to jest ryzyko, że on nigdy się nie zepsuje a kolo nigdy się nie dowie, jak smakują inne modele albo przeznaczone do czego innego.

Pozwoliłem sobie zatem wesprzeć punkt widzenia Kuby. Nie dlatego, żebym zamierzał dzwonić po rabat, bo nic nie zamierzam kupować w tym sezonie ale dla podtrzymania tej dyskusji, bo dawno na tym forum nie było tak interesującej wymiany poglądów na temat sprzętu fr, fs czy jak tam zwał.

Panowie! Nie krępujcie się, bo macie wiedzę, którą warto się podzielić.
Pozdrawiam
Piotr

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: Pomoc w wyjasnieniu wrotkarstwa

Post autor: Herb » czw lutego 25, 2010 3:05

Zico, mnie wcale nie dziwi że skakaliście na takich rolkach. Roces Majestic 12 i ich klony mają opinię rolek niemal niezniszczalnych. Ale ten sprzęt jest też zbudowany inaczej niż nowy - szama szyna jest połączona z butem większą ilością nitów niż współczesne rolki mają śrub ogólnie rzecz biorąc... To rolki w stylu dobrego army knife - można ich nie czyścić, moczyć w kałuży, babrać w błocie, wbijać gwoździe, a nadal będą spełniać swoje zadanie :D
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

Awatar użytkownika
jar-as
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 441
Rejestracja: pt stycznia 30, 2009 8:08
Moje rolki: Seba Igor
Jeżdżę od: 01 maja 1998
Lokalizacja: Gdansk

Re: Pomoc w wyjasnieniu wrotkarstwa

Post autor: jar-as » czw lutego 25, 2010 3:28

Panowie zatem rozszyfrujcie mi tego mojego Roces ,bo jesli chodzi o historie produktów to u mnie na bakier z wiedzą dla ułatwienia dodam ze to rocznik 98' Obrazek

Tez jest niczym niezniszczalny kałasznikow, oddany koledze sluzy mu jeszcze całkiem nieźle.Ja te rolki zajeżdżałem 5lat i nic specjalnego po nich nie widac.Po przesiadce na ASP po miesiacu nowe rolki wyglądały jak "po wojnie". Niestety obnizanie kosztów produkcji prowadzi do takich czy innych rozwiązań i pewnie juz niedługo zobaczymy nowy świetny wynalazek który zastapi klamry i rzepy razem wzięte i już sie tego trochę boje ,bo wiekszosc tego to obcinanie kosztów a nie faktyczne wynalazki.
Co do ochraniaczy uzywam RB ( nadgarstki ) i nic do nich nie mam" jezdze na nich" 3 rok i owszem sa do zmiany , ale tez mniej lub bardziej dostały za swoje .Tu akurat rzepy sa OK .Co ciekawe pierwsze ten sam tym mialem 7 lat !!! tyle ze nie wywalalem sie tyle co teraz :wink:

Pilszu
Posty: 7
Rejestracja: wt lutego 23, 2010 6:40
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Re: Pomoc w wyjasnieniu wrotkarstwa

Post autor: Pilszu » czw lutego 25, 2010 4:53

Panowie wielkie dzieki za pomoc, dyskusja sie ostro rozkrecila i za bardzo nie wiem o czym mowicie ale to szczegol...
Mysle ze i tak jestem za x3 a mam jeszcze jedno pytanie do Ciebie Zico. Czy ten model rb fusion x3 rozni sie czyms od modelu rb fusion x3 2010. To chyba jest tylko zmiana wizualna nie? Bo te czarne mi sie bardziej podobaja.

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Pomoc w wyjasnieniu wrotkarstwa

Post autor: zico » czw lutego 25, 2010 5:00

Pilszu pisze:Panowie wielkie dzieki za pomoc, dyskusja sie ostro rozkrecila i za bardzo nie wiem o czym mowicie ale to szczegol...
Mysle ze i tak jestem za x3 a mam jeszcze jedno pytanie do Ciebie Zico. Czy ten model rb fusion x3 rozni sie czyms od modelu rb fusion x3 2010. To chyba jest tylko zmiana wizualna nie? Bo te czarne mi sie bardziej podobaja.
To jest to samo, są dwie wersje graficzne nic poza tym. Pytaj, czego nie rozumiesz - wyjaśnimy :)
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Pilszu
Posty: 7
Rejestracja: wt lutego 23, 2010 6:40
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Re: Pomoc w wyjasnieniu wrotkarstwa

Post autor: Pilszu » czw lutego 25, 2010 5:15

Jeszcze jedno mnie ciekawi i bedzie dotyczylo. Czy bedac pod wplywem alkoholu(1 lub 2 piwa) i jezdzac na rolkach mozna stracic prawo jazdy? Jest na to jakis paragraf? a moze mial ktos juz podobny przypadek:).

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Pomoc w wyjasnieniu wrotkarstwa

Post autor: zico » czw lutego 25, 2010 5:18

Pilszu pisze:Jeszcze jedno mnie ciekawi i bedzie dotyczylo. Czy bedac pod wplywem alkoholu(1 lub 2 piwa) i jezdzac na rolkach mozna stracic prawo jazdy? Jest na to jakis paragraf? a moze mial ktos juz podobny przypadek:).
Spodziewałem się pytania stricte związanego ze sprzętem - ale spoko :lol:
Będziesz traktowany jako pieszy - czyli nie będzie mowy o żadnym zabraniu prawa jazdy czy innego dokumentu. Najwyżej izba wytrzeźwień ;)
No chyba, że będzie jakaś kolizja - wtedy możesz zarobić kolegium, ale też nie zabiorą żadnych dokumentów, czyli też prawa jazdy.

Po prostu nie daj się wyrolować - jesteś traktowany jak pieszy.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Pilszu
Posty: 7
Rejestracja: wt lutego 23, 2010 6:40
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Re: Pomoc w wyjasnieniu wrotkarstwa

Post autor: Pilszu » czw lutego 25, 2010 5:37

No tak mnie wszystko wlasnie interesuje:) trzeba sie zabezpieczyc i wiedziec czego mozna sie spodziewac. A co do sprzetu mam jedno pytanie.

Czy do tego buta bedzie mozna podczepic szyne od rolek do jazdy agresywnej z tym wcieciem na srodku szyny. Kolka tez trzeba zmieniac? i czy wogole to bedzie mialo sens tak na przyszlosc i z ciekawosci sie pytam:)

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Pomoc w wyjasnieniu wrotkarstwa

Post autor: Toudi » czw lutego 25, 2010 9:14

Pilszu pisze:No tak mnie wszystko wlasnie interesuje:) trzeba sie zabezpieczyc i wiedziec czego mozna sie spodziewac. A co do sprzetu mam jedno pytanie.

Czy do tego buta bedzie mozna podczepic szyne od rolek do jazdy agresywnej z tym wcieciem na srodku szyny. Kolka tez trzeba zmieniac? i czy wogole to bedzie mialo sens tak na przyszlosc i z ciekawosci sie pytam:)
To zależy, jak reagujesz na alkohol.
Bo wiesz, to jest różnie u różnych ludzi.
Ja na przykład, w takich wypadkach (1-2 piwa) zakładam płozę do slalomu ale jeśli u Ciebie przeważają skłonności do agresywnej jazdy, to będziesz potrzebował mniejszych kółek ale nie tylko. Jeszcze kasku i uwagi, żeby nie wpaść na amatora jazdy szybkiej, bo będzie szybko po zabawie.
Pozdrawiam
Piotr

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Pomoc w wyjasnieniu wrotkarstwa

Post autor: zico » czw lutego 25, 2010 9:37

Pilszu pisze:Czy do tego buta bedzie mozna podczepic szyne od rolek do jazdy agresywnej z tym wcieciem na srodku szyny. Kolka tez trzeba zmieniac? i czy wogole to bedzie mialo sens tak na przyszlosc i z ciekawosci sie pytam:)
Można założyć taką szynę bez problemu i korzystać z tych rolek jako agresywne. Oczywiście wtedy kółka też muszą być mniejsze i do jazdy agresywnej.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: Pomoc w wyjasnieniu wrotkarstwa

Post autor: Herb » czw lutego 25, 2010 11:06

Przydałoby się jeszcze dokupić soulplate, bo te namiastki montowane standardowo raz że nie starczą na długo, dwa że nie chronią dobrze buta. Na spróbowanie jak to jest z agressive polecam dokupić Valo Team Frame, szyny BARDZO tanie w porównaniu do innych (40 zł para), a dużo ludzi chwali je za wytrzymałość równą tej szyn 5x droższych, oraz dobrą śliskość na poręczach i murkach. No i są o wiele lepsze od innych w podobnej cenie. Dodatkowym plusem jest to że można w nie włożyć koła 60 mm i to we wszystkie cztery pozycje. Większość szyn mieści maks. 4x56mm.
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

ODPOWIEDZ

Wróć do „Freestyle slalom - informacje, strony www / Inline freestyle slalom web pages, contacts”