Pomoc przy trickach

Freestyle slalom na rolkach informacje, strony www, kontakty / Inline freestyle slalom web pages, contacts

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Awatar użytkownika
derailed
Posty: 8
Rejestracja: ndz marca 15, 2009 5:56
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Leeds, UK

Pomoc przy trickach

Post autor: derailed » ndz marca 15, 2009 6:21

Cześć
Jestem nowy na forum więc witam wszystkich rolkarzy w Polsce.

Jeżdze od niecalych dwóch miesiecy, troche tricków już opanowałem ale mam problem z crazy. Generalnie to nie wiem jak balansować ciałem żeby wrócić do przodu. Żebyście mnie zrozumieli, pierwszy etap czyli krzyżyk do przodu i powrot do tylku jest ok. W tym momencie nie potrafie wykonac kolejnego krzyzyka do przodu tak żeby kontynułować płynnie cały trick. Poprostu się zatrzymuje...
Moze mi ktoś z was wyoslić jak powinienem balansować ciałem? Moze jakiś filmik czy cos.

Nie jestem się w stanie z nikim ustawić, nie mieszkam w Polsce...

Pozdrawiam wszystkich... :D
Sprzet: Seba High 08, kolka seba na bananie,...

Awatar użytkownika
jarekt
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 202
Rejestracja: pn czerwca 09, 2008 10:19
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Opole

Re: Pomoc przy trickach

Post autor: jarekt » ndz marca 15, 2009 7:47

Autorytetem absolutnie nie jestem ale z tego co sam przerabiam to trzeba zrobic analogicznie jak w przypadku "krzyzyka do przodu" czyli mozliwie do konca przeniesc ciezar ciala w druga strone. Jesli robiac "krzyzyk do przodu" robisz to na granicy rownowagi (bo punkt ciezkosci przesowasz maksymalnie do tylu w ten sposob, ze jeszcze troche i polecialbys na plecy) to analogicznie trzeba robic "krzyzyk do tylu" czyli maksymalnie jak sie da przeniesc ciezar ciala do przodu. Wtedy samo wszyskto wychodzi. W praktyce z tego co widze wyglada to tak, ze korpus pozostaje w miejscu podczas gdy rolki najpierw jada do przodu konczac "krzyzykiem" a potem wracaja do tylu by zrobic "krzyzyk" najdalej z tylu jak sie da. Reasumujac sprubuj wracajac z "krzyzyka do przodu" nie przesowac do tylu calego korpusu a tylko rolki - kiedy dojdziesz do punktu, ze jeszcze troche a wywalisz sie na twarz rolki same sie zatrzymaja i bedziesz mogl kontynuowac krejziego :)
Seba High Red, Powerslide Cell II '08 - poza tym w domu Rollerblade Spiritblade 4.0W oraz dzieciece Seba Junior, Bladerunnner Octane, Rollerblade Mini TFS, Powerslide HotWheels.

Awatar użytkownika
derailed
Posty: 8
Rejestracja: ndz marca 15, 2009 5:56
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Leeds, UK

Re: Pomoc przy trickach

Post autor: derailed » ndz marca 15, 2009 8:02

Dzięki wielkie. :D

Problem w tym ze ciało czasami nie chce robić tego co umysł dyktuje :D Bede próbował aż wyjdzie.

Jeszcze jedno mam pytanko. Czy jest jakaś "zdrowa" kolejność nauki tricków. Tzn czy na przykład żeby nauczyć się czegoś to trzeba najpierw nauczyć sie czegoś innego i bedzie łatwiej?

Jakie tricki opanować najpierw i w miarę postepów czego uczyć się dalej???
Sprzet: Seba High 08, kolka seba na bananie,...

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Pomoc przy trickach

Post autor: zico » ndz marca 15, 2009 11:24

derailed pisze:Jakie tricki opanować najpierw i w miarę postepów czego uczyć się dalej???
Slalom na jednej nodze - i na lewej i na prawej - to z pewnością dużo pomaga. A jak do tego dojdzie jeszcze tak samo przy jeździe tyłem, to już w ogóle full wypas :)
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
Zyznia
Pięciokółkowiec 80mm
Posty: 183
Rejestracja: sob czerwca 28, 2008 11:57
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Re: Pomoc przy trickach

Post autor: Zyznia » pn marca 16, 2009 2:49

Przeciez slalom na jednej nodze do tylu to juz jest kosmos, Zico, a nie podstawa :P

Nie wiem, fish, snake, cross, cross do tylu. Potem moze nelson i mabruck ;)

'Rollerblade Twister III



Pozdrawiam, Marta ;)

Awatar użytkownika
derailed
Posty: 8
Rejestracja: ndz marca 15, 2009 5:56
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Leeds, UK

Re: Pomoc przy trickach

Post autor: derailed » pn marca 16, 2009 3:07

Marta ma chyba racje :wink:

Znalazlem cos takiego

http://www.kompakombo.com/english/index.php?page=tricks

wydaje mi sie czy to jest sensowna kolejnosc???
Sprzet: Seba High 08, kolka seba na bananie,...

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Pomoc przy trickach

Post autor: zico » pn marca 16, 2009 3:15

;)
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
jarekt
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 202
Rejestracja: pn czerwca 09, 2008 10:19
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Opole

Re: Pomoc przy trickach

Post autor: jarekt » pn marca 16, 2009 8:39

Kolejnosc kolejnoscia ale najwazniejsza chyba we wszystkich trikach jest rownowaga i niezaleznie od figur slalomowych wypadaloby regularnie i intensywnie wlasnie nad nia pracowac. IMHO po nauce jazdy przodem i tylem na obu nogach nastepna w kolejnosci jest jazda na jednej nodze. Ja rownolegle bawie sie w ewolucje na 2 przednich kolkach ale zwienczeniem bedzie polaczenie czyli jazda na jednym kolku. Narazie niestety niewykonalne - z pewnoscia przez te moje kiepskie rolki :)

PS. Co do listy Skalego to slyszalem opinie, ze jego skala trudności jest nieco nietypowa a przyznawane gwiazdki raczej niezbyt miarodajnie oddaja rzeczywista trudnosc ewolucji. Radzilbym zatem potraktować je dosc umownie :)
Seba High Red, Powerslide Cell II '08 - poza tym w domu Rollerblade Spiritblade 4.0W oraz dzieciece Seba Junior, Bladerunnner Octane, Rollerblade Mini TFS, Powerslide HotWheels.

Awatar użytkownika
Slawek
Szybszy niż Chuck Norris na 5x80mm
Posty: 492
Rejestracja: pt września 16, 2005 9:10
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa - Służewiec
Kontakt:

Re: Pomoc przy trickach

Post autor: Slawek » pn marca 16, 2009 9:15

Zgadza sie..... Skali ma swoja specyficzna klasyfikacje.... Ja bym polecal jednak Munobal:

http://www.munobal.net/training/training_slalom.html

A slalom tylem na jednej nodze to juz chyba teraz podstawa..... ;)

Awatar użytkownika
derailed
Posty: 8
Rejestracja: ndz marca 15, 2009 5:56
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Leeds, UK

Re: Pomoc przy trickach

Post autor: derailed » wt marca 17, 2009 10:56

Slawek pisze:Zgadza sie..... Skali ma swoja specyficzna klasyfikacje.... Ja bym polecal jednak Munobal:

http://www.munobal.net/training/training_slalom.html

A slalom tylem na jednej nodze to juz chyba teraz podstawa..... ;)
Jezeli po nacisnieciu na trick powinno sie cos pojawic to niestety nie dziala..
Sa tam jakies filmiki czy to tylko lista trickow?
Sprzet: Seba High 08, kolka seba na bananie,...

Awatar użytkownika
Zyznia
Pięciokółkowiec 80mm
Posty: 183
Rejestracja: sob czerwca 28, 2008 11:57
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Re: Pomoc przy trickach

Post autor: Zyznia » wt marca 17, 2009 11:44

Slawek pisze: A slalom tylem na jednej nodze to juz chyba teraz podstawa..... ;)

Bede jednak troche obstawiac przy swoim - sa latwiejsze rzeczy od tego, a kolega Derailed jest (zreszta tak jak ja) poczatkujacy ;)



edit
http://www.beatajanik.pl/viewpage.php?page_id=2
Ostatnio zmieniony wt marca 17, 2009 11:50 przez Zyznia, łącznie zmieniany 1 raz.

'Rollerblade Twister III



Pozdrawiam, Marta ;)

Awatar użytkownika
derailed
Posty: 8
Rejestracja: ndz marca 15, 2009 5:56
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Leeds, UK

Re: Pomoc przy trickach

Post autor: derailed » wt marca 17, 2009 11:48

Wy przynajmniej macie z kim pojezdzic i ktos wam pokzaze co i jak. Ja musze jezdzic z youtubem :lol:
Sprzet: Seba High 08, kolka seba na bananie,...

Awatar użytkownika
Slawek
Szybszy niż Chuck Norris na 5x80mm
Posty: 492
Rejestracja: pt września 16, 2005 9:10
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa - Służewiec
Kontakt:

Re: Pomoc przy trickach

Post autor: Slawek » wt marca 17, 2009 12:21

derailed pisze:Jezeli po nacisnieciu na trick powinno sie cos pojawic to niestety nie dziala..
Sa tam jakies filmiki czy to tylko lista trickow?
Powinny byc filmiki.... Moze nie wszystkie sa dostepne..... Ale Munobal to poki co chyba najlepsze zrodlo..... :)

Awatar użytkownika
jar-as
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 441
Rejestracja: pt stycznia 30, 2009 8:08
Moje rolki: Seba Igor
Jeżdżę od: 01 maja 1998
Lokalizacja: Gdansk

Re: Pomoc przy trickach

Post autor: jar-as » wt marca 17, 2009 11:22

derailed pisze:Dzięki wielkie. :D

Problem w tym ze ciało czasami nie chce robić tego co umysł dyktuje :D Bede próbował aż wyjdzie.

Jeszcze jedno mam pytanko. Czy jest jakaś "zdrowa" kolejność nauki tricków. Tzn czy na przykład żeby nauczyć się czegoś to trzeba najpierw nauczyć sie czegoś innego i bedzie łatwiej?

Jakie tricki opanować najpierw i w miarę postepów czego uczyć się dalej???
Jedyna zdrowa jest taka by sobie krzywdy nie zrobic a frajde i wlasciwie zadnych zasad tu nie ma ,nic na sile ale systematycznie ,wychodzi labadek a nie pojedziesz na jednej nodze do tylu ? i co z tego taki jestes i juz to tak na przyklad :) Co do crazy mialem ten sam problem czas i cwiczenia zrobily swoje sprobuj pociagnac noge atakujaca z biodra poszukaj na yootube "osemki" tam widac jak biodro pomaga wypychac noge bo to z tym zazwyczaj jest problem .Moze niektorych to rozbawi ale dobrze jest wyobrazic sobie jak cos takiego sie samemu wykonuje, czyli wizualizacja i to niezaleznie od tricku .Powodzenia :wink:

Awatar użytkownika
Zyznia
Pięciokółkowiec 80mm
Posty: 183
Rejestracja: sob czerwca 28, 2008 11:57
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Re: Pomoc przy trickach

Post autor: Zyznia » śr marca 18, 2009 9:59

jar-as pisze:
derailed pisze:Dzięki wielkie. :D

Problem w tym ze ciało czasami nie chce robić tego co umysł dyktuje :D Bede próbował aż wyjdzie.

Jeszcze jedno mam pytanko. Czy jest jakaś "zdrowa" kolejność nauki tricków. Tzn czy na przykład żeby nauczyć się czegoś to trzeba najpierw nauczyć sie czegoś innego i bedzie łatwiej?

Jakie tricki opanować najpierw i w miarę postepów czego uczyć się dalej???
Jedyna zdrowa jest taka by sobie krzywdy nie zrobic a frajde i wlasciwie zadnych zasad tu nie ma ,nic na sile ale systematycznie ,wychodzi labadek a nie pojedziesz na jednej nodze do tylu ? i co z tego taki jestes i juz to tak na przyklad :) Co do crazy mialem ten sam problem czas i cwiczenia zrobily swoje sprobuj pociagnac noge atakujaca z biodra poszukaj na yootube "osemki" tam widac jak biodro pomaga wypychac noge bo to z tym zazwyczaj jest problem .Moze niektorych to rozbawi ale dobrze jest wyobrazic sobie jak cos takiego sie samemu wykonuje, czyli wizualizacja i to niezaleznie od tricku .Powodzenia :wink:

Ale wiesz, jesli dobrze nauczysz sie podstaw to latwiej jest robic Ci potem rzeczy na wyzszym poziomie ;)

'Rollerblade Twister III



Pozdrawiam, Marta ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Freestyle slalom - informacje, strony www / Inline freestyle slalom web pages, contacts”