Powerslide Vi SUV - wymiana na kółka poliuretanowe

Sprzęt do wrotkarstwa nordyckiego / nordic skating equipment

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Mariusx
Posty: 3
Rejestracja: śr kwietnia 29, 2015 9:30
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa

Powerslide Vi SUV - wymiana na kółka poliuretanowe

Post autor: Mariusx » pn maja 11, 2015 3:11

Dzień dobry,

Chciałbym wymienić pompowane koła na jakieś twarde kółka 125 mm poliuretanowe, problem jest taki że szyna SUV jest zrobiona pod koła o szerokości 32mm. Słyszałem że można zamontować kółka 125 mm od hulajnogi tyle że szerokość kółek wynosi z reguły 23 mm. Ktoś coś słyszał o szerszych kółkach z poliuretanu? Do SUV montuje się takie same koła co do Shocklinera.

Awatar użytkownika
Pinnhead
Prześcigant 4x100mm
Posty: 333
Rejestracja: czw września 19, 2013 9:58
Moje rolki: 3 i 4 kółkowe :P
Jeżdżę od: 02 lip 1997

Re: Powerslide Vi SUV - wymiana na kółka poliuretanowe

Post autor: Pinnhead » wt maja 12, 2015 2:52

A może podkładki jako dystanse pomiędzy szyną a kółkami?

A tak z ciekawości bo pisałeś w innym temacie, że ci popękały po 10km. Miałeś je mocno napompowane czy raczej miękkie? Bo się interesowałem swego czasu zakupem takich rolek na leśne drogi z psem.
Aktualnie jeżdżę na: Xsjado własny freeride setup, Powerslide Phuzion7, Luigino Sting

Mariusx
Posty: 3
Rejestracja: śr kwietnia 29, 2015 9:30
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa

Re: Powerslide Vi SUV - wymiana na kółka poliuretanowe

Post autor: Mariusx » wt maja 12, 2015 10:56

Mam pompkę nożną Start która pompuje do 6 barów więc pompowałem na maxa. Na miękkich kołach można uchodzić się po przejechaniu kilkuset metrów, ogólnie to rolki ładnie jeżdżą po kostce brukowej ale trzeba mieć dużo pary w nogach w przeciwieństwie do mojego 3-kołowca na 110mm kołach z PU które mkną jak perpetum mobile. 1 dętka eksplodowała mi w nocy i teraz nie mam pojęcia gdzie w Polsce kupić taką dętkę czy oponę. Nie wiem czy znajdę taką grubość podkładek żeby idealnie pasowały, lepiej może kupić szynę Megacruiser na 125mm kółka - http://<-------->/p/szyny/powerslide ... wona-18579

Awatar użytkownika
Pinnhead
Prześcigant 4x100mm
Posty: 333
Rejestracja: czw września 19, 2013 9:58
Moje rolki: 3 i 4 kółkowe :P
Jeżdżę od: 02 lip 1997

Re: Powerslide Vi SUV - wymiana na kółka poliuretanowe

Post autor: Pinnhead » wt maja 12, 2015 11:43

A te duże koła to potrzebujesz na ubite drogi gruntowe czy polbruki? Bo jak to drugie to nie trzeba od razu iść w wielkość. Ja mam szynę 3x110, na niej miałem powerslide koła 110 i było ok ale telepało trochę. Zmieniłem koła na am-wing (w dodatku na mniejsze, bo 100mm) i komfort wzrósł naprawdę odczuwalnie. Czasem rozmiar to nie wszystko ;)
Aktualnie jeżdżę na: Xsjado własny freeride setup, Powerslide Phuzion7, Luigino Sting

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt do wrotkarstwa nordyckiego / nordic skating equipment”