Jaki liner do FR1?

Urban skating - sprzęt / Inline urban skating equipment

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

kamilspider
Czterokółkowiec
Posty: 97
Rejestracja: pt maja 02, 2014 10:34
Moje rolki: FR1, High.

Jaki liner do FR1?

Post autor: kamilspider » wt lipca 22, 2014 8:43

Mam chudą stopę rozmiar 272mm, jakiś czas temu kupiłem FR1 rozmiar 42 z myślą o jeździe głównie urban i było wszystko super, ale przejeździłem już ponad 100h i liner zaczyna mnie denerwować bo jest za luźny możliwe, że go rozbiłem już dobitnie bo przez ostatni miesiac zacząłem próbować slalom, jeździłem też kilka h w Seba High rozmiar 41 i to jest zupełnie inna bajka w trzymaniu stopy w porównaniu do moich FR1.
Decyzja zapadła, że w tym sezonie kupię jeszcze porządny liner.
Jaki liner ogólnodostępny możecie polecić na moja chudą stopę do FR1? Jeżeli bym brał Seba Custom to teraz wezmę 41.
I jeszcze pytanka: czy skorupa w FR1 41 i 42 jest taka sama? (chyba tak). Czy liner Seba Custom 41 jest ciut bardziej napompowany w stosunku do 42. Chodzi mi o to czy będzie bardziej trzymał też na boki, a nie tylko na długość w porównaniu do 42. Co myślicie o Seba Balance, czy te linery są aż takie super za tą kasę? Czy rozmiary linerów Seba Custom i Balance są takie same? Jak jest z rozmiarami linerów z Fila NRK w porownaniu do Custom?
Dodam jeszcze, że teraz jak dopinam swoje FR1 to na klamrach górnej i 45' mam jeszcze tylko ok 1cm zapasu, żeby mocniej dociągnąć.

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Jaki liner do FR1?

Post autor: zico » wt lipca 22, 2014 10:15

Seba FR 41 i 42 mają taką samą skorupę.
Seba High ma inną budowę, są węższe - stąd lepiej Tobie leżały.
Seba Custom to ten sam liner, co jest w FRX, FR2 i FR1.
Seba Balance - to liner bardziej bambosz, moim zdaniem gorzej będzie w nim jeśli chodzi o trzymanie niż w Seba Custom.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

kamilspider
Czterokółkowiec
Posty: 97
Rejestracja: pt maja 02, 2014 10:34
Moje rolki: FR1, High.

Re: Jaki liner do FR1?

Post autor: kamilspider » wt lipca 22, 2014 11:00

Myślisz, że nowy liner Custom 41 w moim przypadku poprawi trzymanie boczne?
Seba High bardzo mi się spodobały, maja super trzymanie, ale są mniej wygodne niż FR1 i na mieście na dłuższą metę jest to znacznie odczuwalne.
Najlepiej jakbym miał jedne i drugie :mrgreen:
A i przy przelożeniu linera 41 z High do FR1 nie zauważyłem poprawy. On chyba jest cieńszy niz Custom.

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Jaki liner do FR1?

Post autor: zico » śr lipca 23, 2014 5:49

kamilspider pisze:Myślisz, że nowy liner Custom 41 w moim przypadku poprawi trzymanie boczne?
Na to nie ma odpowiedzi bez przymiarki, musiałbyś sam ocenić.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

doc_strus
Czterokółkowiec
Posty: 85
Rejestracja: sob lutego 22, 2014 3:06
Moje rolki: FR2
Jeżdżę od: 02 sty 1997

Re: Jaki liner do FR1?

Post autor: doc_strus » śr lipca 23, 2014 7:42

Kup jakiś liner Salomona, ja w FR2 miałem ten sam problem. Liner wcale mocno się nie rozbił a kontrola i czucie rolki bardzo się pogorszyło choć rozmiar mam dobrze dobrany. Choć nie lubię używek dałem się namówić na liner z Salo STI który co prawda jest na styk jeśli chodzi o wysokość ale jest gruby i ma bardzo dobry język, dorwalem też Salomon ST8 w stanie idealnym i muszę przyznać że jazda w końcu daje przyjemność. Linery z Salo są świetnej jakości i się nie przecierają więc łatwo idzie znaleźć coś w dobrym stanie a czasem nawet znajdzie się prawie nowe.

szpilasty
Posty: 22
Rejestracja: śr kwietnia 23, 2014 12:36
Moje rolki: Salomon DR85
Jeżdżę od: 02 sty 2003
Lokalizacja: Kraków

Re: Jaki liner do FR1?

Post autor: szpilasty » śr lipca 23, 2014 8:08

Salomon i Salomon.... Gdzie tylko potrzebna jest jakość to o nim słychać...
Sam mam stare fitnesówki Salomona i fakt faktem jak poprzymierzałem jakiekolwiek inne "współczesne" rolki to mi się odechciało kupować. Chyba tylko Twister wypadły jako tako.... Salomonie wróć do inline skating! ! ;)

Awatar użytkownika
_blues_
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 136
Rejestracja: pn lipca 08, 2013 7:16
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Jaki liner do FR1?

Post autor: _blues_ » śr lipca 23, 2014 8:19

To ci powiem z mojego doświadczenia (mam wąskie stopy i podobny rozmiar).

Branie mniejszego rozmiaru mija się z celem - i tak będzie latało. Nie masz obcisnąć stopy, a wypełnić między stopą a skorupą. Mniejszy rozmiar == mniej materiału wypełniającego.
Bierz Balance - dobrze wypełnia i jest całkiem dobrze.
Custom jest słaby, bo Seba ma szeroką i wysoką skorupę, więc przy wąskiej stopie - nie ma szans na dobre trzymanie.

Oczywiście przymiarka byłaby ideałem...

Dobrze sprawiał mi się RB Fusion z linerem od Seby przy takich stopach - musiałem zmienić, bo potrzebuję bocznej regulacji szyny. Jeżeli tylko ci przypasuje to dobra opcja (wady: UFS bez regulacji, cięższe, standardowy liner jest nieużywalny). Podobno Twister też pasuje wąskim stopom.

kamilspider
Czterokółkowiec
Posty: 97
Rejestracja: pt maja 02, 2014 10:34
Moje rolki: FR1, High.

Re: Jaki liner do FR1?

Post autor: kamilspider » śr lipca 23, 2014 8:20

Będę musiał szukać słyszałem, że Salomony są fajne, ale szczerze mówiąc wolę kupić nowy liner.
Ktoś coś może powiedzieć o linerze z Fila NRK?
Jeszcze ktoś mi polecał liner od Razors Aragon 4, ale chyba w sklepach nie jest dostępny.
Na razie nie ma mowy o nowych rolkach dla mnie.
Też długo myślałem o Balance, ale kurczę troche drogi jest. I jak jest z jego rozmiarówką?

Awatar użytkownika
_blues_
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 136
Rejestracja: pn lipca 08, 2013 7:16
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Jaki liner do FR1?

Post autor: _blues_ » śr lipca 23, 2014 8:36

kamilspider pisze:Też długo myślałem o Balance, ale kurczę troche drogi jest. I jak jest z jego rozmiarówką?
Tak samo jak z pozostałymi. Bierzesz według tabelki długości stopy.

szpilasty
Posty: 22
Rejestracja: śr kwietnia 23, 2014 12:36
Moje rolki: Salomon DR85
Jeżdżę od: 02 sty 2003
Lokalizacja: Kraków

Re: Jaki liner do FR1?

Post autor: szpilasty » czw lipca 24, 2014 9:36

_blues_ pisze:
Branie mniejszego rozmiaru mija się z celem - i tak będzie latało. Nie masz obcisnąć stopy, a wypełnić między stopą a skorupą. Mniejszy rozmiar == mniej materiału wypełniającego.
Raczej jest odwrotnie, mniejszy rozmiar botka, przy tej samej skorupie == więcej materiału wypełniającego...

kamilspider
Czterokółkowiec
Posty: 97
Rejestracja: pt maja 02, 2014 10:34
Moje rolki: FR1, High.

Re: Jaki liner do FR1?

Post autor: kamilspider » czw lipca 24, 2014 1:36

Heh, to jak w końcu z tym jest? ;)
Myślałem jeszcze nad wycięciem skorupy z przodu o ok 1cm dzięki temu palce by były mocniej ściskane bo sznurówki by miały lżej ściągać skorupę, a druga myśl to wyklejenie skorupy od środka cienką gąbką, ale nie wiem czy by to się jakoś po czasie nie zaczęło podwijać.

szpilasty
Posty: 22
Rejestracja: śr kwietnia 23, 2014 12:36
Moje rolki: Salomon DR85
Jeżdżę od: 02 sty 2003
Lokalizacja: Kraków

Re: Jaki liner do FR1?

Post autor: szpilasty » czw lipca 24, 2014 10:47

Wkładając botek z Seba High 41 nie odczułeś różnicy ze względu właśnie na mniejszą skorupę. Botek przewidziany do Fr1 powinien być grubszy skoro zostało tu potwierdzone ze skorupą Fr1 41 i 42 są takie same.

Awatar użytkownika
_blues_
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 136
Rejestracja: pn lipca 08, 2013 7:16
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Jaki liner do FR1?

Post autor: _blues_ » pt lipca 25, 2014 7:27

szpilasty pisze:
_blues_ pisze: Branie mniejszego rozmiaru mija się z celem - i tak będzie latało. Nie masz obcisnąć stopy, a wypełnić między stopą a skorupą. Mniejszy rozmiar == mniej materiału wypełniającego.
Raczej jest odwrotnie, mniejszy rozmiar botka, przy tej samej skorupie == więcej materiału wypełniającego...
"Przy tej samej skorupie". Wszystko zależy jak jest ze skorupami _producenta_ _linerów_ (Seba robi pod Sebę).

Jednym słowem - obaj mamy rację :D

kamilspider
Czterokółkowiec
Posty: 97
Rejestracja: pt maja 02, 2014 10:34
Moje rolki: FR1, High.

Re: Jaki liner do FR1?

Post autor: kamilspider » ndz lipca 27, 2014 12:58

Dzięki wszystkim za pomoc.
Szukałem przez ostatnie kilka dni linerów Salomona, nic nie ma w moim rozmiarze, ale znalazłem używany liner JUG w dobrym stanie za 130zł.
Obrazek
Na oko wygląda, że jest cieńszy od Customa, albo jest już rozbity i dlatego tak się wydaje (na foto jest nowy), a poza tym nasuwa się pytanie czy nie lepiej dołożyć 50zł i mieć nowy liner Custom? 130zł za ten używany JUG to nie jest trochę za dużo? Czy te metalowe oczka na sznurówki u góry nie będą mi za mocno haczyć o cuff?

Awatar użytkownika
_blues_
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 136
Rejestracja: pn lipca 08, 2013 7:16
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Jaki liner do FR1?

Post autor: _blues_ » ndz lipca 27, 2014 3:32

Nie szedłbym w twoim wypadku w używany liner (pomijam względy higieniczne ;) ).
Drożej, ale każdy używany będzie rozbity. Jak masz wąską stopę to ma to duże znaczenie, nawet jeżeli nie jest mocno rozbity.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Urban skating - sprzęt / Inline urban skating equipment”