Pomoc w wyborze rolek do freeride

Urban skating - sprzęt / Inline urban skating equipment

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Pomoc w wyborze rolek do freeride

Post autor: zico » sob marca 08, 2014 2:43

alex51 pisze:
zico pisze:może osłonę na dziób będzie można założyć od Seby.
Zico mógłbyś mi wyjaśnić cóż to za gadget? Nie mogłem nigdzie znaleźć opisu, wyskakiwał tylko bumper do SEBY FR czy to jest to?
Bumper / slider -> to jest to samo.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

alex51
Posty: 16
Rejestracja: pn maja 20, 2013 11:36
Moje rolki: Seba FR1
Jeżdżę od: 01 kwie 2013
Lokalizacja: Sulechów
Kontakt:

Re: Pomoc w wyborze rolek do freeride

Post autor: alex51 » sob marca 08, 2014 12:22

Jasne, ale co to jest ta osłona na dziób? Chroni przednią część buta? Gdzie to dostać?Wart to zamontować? Trochę pośmigałem w nowych Sebach i tak osłono mogłaby się na początku przydać.

WER
Posty: 10
Rejestracja: ndz lutego 23, 2014 9:54
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Re: Pomoc w wyborze rolek do freeride

Post autor: WER » sob marca 08, 2014 6:20

zico pisze: Lepszym wyborem jest Seba FRX i możesz do tych rolek założyć plate, co prawda nie będzie to stricte rolka agresywna, ale wskoczyć będzie można na murek.
Zico, czemu tak chwalisz sobie te FRXy 80? Dlaczego one są lepsze od twisterów? Wiem, że FRXy są twardsze, ale przypominam, że ja na chwilę obecną nie umiem jeździć i do agresywnej jazdy jeszcze mi daleko (choć jak wcześniej pisałem- postaram się jak najszybciej wykonywać jakieś skoki).
Twistery są raczej bardziej popularniejsze, a przecież samo z siebie to się nie wzięło.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Pomoc w wyborze rolek do freeride

Post autor: zico » sob marca 08, 2014 7:34

WER pisze:
zico pisze: Zico, czemu tak chwalisz sobie te FRXy 80? Dlaczego one są lepsze od twisterów? Wiem, że FRXy są twardsze, ale przypominam, że ja na chwilę obecną nie umiem jeździć i do agresywnej jazdy jeszcze mi daleko (choć jak wcześniej pisałem- postaram się jak najszybciej wykonywać jakieś skoki).
Twistery są raczej bardziej popularniejsze, a przecież samo z siebie to się nie wzięło.

Pozdrawiam
Już tłumaczę. Najpierw rozdzielmy dwie sprawy Twister vs Seba.
Twister jest na rynku ponad 8 lat, Seba od 3 lat. Nie trzeba tutaj głęboko wchodzić w tłumaczenie, że jeśli jeden produkt na rynku jest niezmiennie dłużej od drugiego, a mają tą samą renomę, to wygrywa ten, który jest dłużej, bo się utarła jego nazwa. Jednak Seba dogoniła Twistera i go przegoniła. Dlaczego?

Do Seby dokupimy klamry, buty wewnętrzne, śrubki do cholewki, cholewki, buty, szyny - wszystko jest DOSTĘPNE. Mało tego, jeszcze w wielu wersjach kolorystycznych.

Do Twistera dokupisz TYLKO klamry. Nie kupisz - butów wewnętrznych, cholewek, śrub do cholewki. Nie ma takiej możliwości od 8 lat!

I jeszcze kwestia wykonania - Seba ma dokładnie odmierzone kolejne rozmiary co 5mm czasem co 10mm, z Twisterem jest jakaś paranoja, że biorę ten sam rozmiar tego samego modelu np. na pudełku opisany jako 47/310mm, a wewnątrz wkładka, która jest pod stopą ma opisane 310mm, a zmierzona fizycznie w jednej parze będzie mieć 290mm, a w drugiej 295mm. Nie wspominając o luzie butów wewnętrznych w części palcowej. Seba tego NIE MA, jest wszystko zmierzone idealnie co do 1mm i trzyma palce wyśmienicie.

Mam nadzieję, że wytłumaczyłem to jak najprostszymi słowami i ludzie czy potencjalni klienci zrozumieją jeszcze przed zakupem, że przy jeździe po mieście, skokach uszkodzić się może wszystko. A jak nie mamy części to jest problem.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Pomoc w wyborze rolek do freeride

Post autor: zico » sob marca 08, 2014 7:36

alex51 pisze:Jasne, ale co to jest ta osłona na dziób? Chroni przednią część buta? Gdzie to dostać?Wart to zamontować? Trochę pośmigałem w nowych Sebach i tak osłono mogłaby się na początku przydać.
No jak masz Seby to masz przecież osłonę boku buta z przodu, przykręcaną na 2 śruby.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

alex51
Posty: 16
Rejestracja: pn maja 20, 2013 11:36
Moje rolki: Seba FR1
Jeżdżę od: 01 kwie 2013
Lokalizacja: Sulechów
Kontakt:

Re: Pomoc w wyborze rolek do freeride

Post autor: alex51 » sob marca 08, 2014 10:22

Ok wszystko rozumiem. Dzięki!

WER
Posty: 10
Rejestracja: ndz lutego 23, 2014 9:54
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Re: Pomoc w wyborze rolek do freeride

Post autor: WER » ndz marca 09, 2014 4:29

1)trochę mnie zaniepokoiłeś z tymi uszkodzeniami rolek. Czy rolki do urbana szybko się psują? Wiem, że to zależy od użytkownika, ale tak statystycznie to jak z tym jest?
Naprawdę nie ma żadnego sposobu na naprawę twisterów w razie czego? Przecież co roku wychodzą nowe edycje. A jak wymiana oryginalnych części nie wchodzi w grę, to czy można używać zamiennych części z innych typów rolek lub na własną rękę próbować coś pomajsterkować?

2)Czy te niezrównoważone wymiary występują dla wszystkich rozmiarów? Na Twojej stroncę czytam, że dla rozmiarów tych dużo większych. A co z rozmiarem ok. 44? Nie radzisz kupować przez internet?

3)A jaka jest różnica w samej jeździe między FRX - Twister? Pomijając aspekt części wymiennych, to czy któraś rolka ma przewagę w przyjemnej jeździe / nauki jazdy? I które mają lepsze łożyska / oryginalne kółka / liner

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Pomoc w wyborze rolek do freeride

Post autor: zico » ndz marca 09, 2014 5:15

WER pisze:1)trochę mnie zaniepokoiłeś z tymi uszkodzeniami rolek. Czy rolki do urbana szybko się psują? Wiem, że to zależy od użytkownika, ale tak statystycznie to jak z tym jest?
Naprawdę nie ma żadnego sposobu na naprawę twisterów w razie czego? Przecież co roku wychodzą nowe edycje. A jak wymiana oryginalnych części nie wchodzi w grę, to czy można używać zamiennych części z innych typów rolek lub na własną rękę próbować coś pomajsterkować?

2)Czy te niezrównoważone wymiary występują dla wszystkich rozmiarów? Na Twojej stroncę czytam, że dla rozmiarów tych dużo większych. A co z rozmiarem ok. 44? Nie radzisz kupować przez internet?

3)A jaka jest różnica w samej jeździe między FRX - Twister? Pomijając aspekt części wymiennych, to czy któraś rolka ma przewagę w przyjemnej jeździe / nauki jazdy? I które mają lepsze łożyska / oryginalne kółka / liner

Pozdrawiam
1) Z reguły psują się z niedbalstwa lub podczas niekontrolowanych upadków.
Wymiana przy Twisterze - pytać, bo czasem może jakaś część się znaleźć, z rolek, które zostały po części rozłożone na reklamacje. Zdarza się czasem.

2) Dla wszystkich rozmiarów, no, może poza małymi okolicy 37/38/39. Przez internet da radę, poczytaj sobie komentarze na mojej stronie jak dobrze trafiam z rozmiarem. Dlaczego? Nie czytam, co jest opisane na pudełku, tylko każdą parę indywidualnie mierzę przez wysyłką.

3) Jazda taka sama, kółka w modelach 2014 są przybliżone jakościowo, łożyska to samo, liner również. Są to różnice nieznaczne w tej klasie rolek. Szyna w Twisterze może jest ciut lepsza, jednak nikt by nie wyczuł różnicy jakby miał te dwie rolki na nogach. Jedyne, co by wyczuł to wiatr na stopach w Twisterach i trzymanie okolicy palców w Sebach, to jest bardzie wyczuwalne niż kółka czy łożyska, które są pakowane w standardzie w rolkach.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

malina134
Posty: 20
Rejestracja: pt lipca 27, 2012 8:56
Moje rolki: seba fr2

Re: Pomoc w wyborze rolek do freeride

Post autor: malina134 » ndz marca 09, 2014 8:32

Wybaczcie że się o czym innym . Zico masz moze na sklepie jakieś szyny do freeride 4x90 zeby pasowaly do FR-ów , moze cos lezy zakurzone , styrane co zalega ? :D

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Pomoc w wyborze rolek do freeride

Post autor: zico » ndz marca 09, 2014 9:43

malina134 pisze:Wybaczcie że się o czym innym . Zico masz moze na sklepie jakieś szyny do freeride 4x90 zeby pasowaly do FR-ów , moze cos lezy zakurzone , styrane co zalega ? :D
Mam. We wszystkich takich sprawach piszcie na e-mail.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

WER
Posty: 10
Rejestracja: ndz lutego 23, 2014 9:54
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Re: Pomoc w wyborze rolek do freeride

Post autor: WER » pn marca 10, 2014 7:36

Dyskutowaliśmy wcześniej o wyższości Twister vs FRX. A jak między tymi rolkami wypadają Fusion84?
Przypomnę swoje preferencje z poprzedniej strony:

-nauczenie się jeździć
-pokonywanie dystansów ok 10km
-w miarę nabierania pewności w jeździe- zaczęcie skakania i innego typowo urbanowego wywijania
-nie interesuje mnie slalom

Czy jest duża różnica między kołami 84 a 80? Znacząco trudniej jest się nauczyć jeździć? Znacząco ciężej ustać po skokach z wysokości?

Gdzieś czytałem, że fusion84 mają lepsze shock-absorbery, to prawda? Bo w znacznym stopniu zależy mi aby stawy obrywały jak najmniej się da.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Pomoc w wyborze rolek do freeride

Post autor: zico » pn marca 10, 2014 9:11

Witaj,

Fusion 84 zdecydowanie miasto pełną parą. 84 są szybsze od 80, jest to wyczuwalne.
Absorbery drgań działają tak samo, więcej zyskasz na technice skoków i uginaniu nóg w kolanach przy wybiciu oraz lądowaniu.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

WER
Posty: 10
Rejestracja: ndz lutego 23, 2014 9:54
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Re: Pomoc w wyborze rolek do freeride

Post autor: WER » pn marca 10, 2014 9:40

Ale jak to ma się do nauki jazdy? Będę musiał pouczyć się troszkę dłużej niż na 80? I czy jest różnica w lądowaniu po skokach. W końcu koła większe, to i ciężej równowagę złapać

doc_strus
Czterokółkowiec
Posty: 85
Rejestracja: sob lutego 22, 2014 3:06
Moje rolki: FR2
Jeżdżę od: 02 sty 1997

Re: Pomoc w wyborze rolek do freeride

Post autor: doc_strus » pn marca 10, 2014 10:22

Myślę że nauka nie będzie jakaś dużo trudniejsza za to prędkość i tłumienie nierówności będzie lepsze, zresztą wszystko zależy od predyspozycji, jeden uczy się szybciej drugi dłużej... na to ciężko odpowiedzieć jak będzie wyglądała nauka. Myślę że kolega powinien trochę więcej poczytać, bo już sama lektura forum odpowie na większość pytań...

Moim zdaniem na śmiganie po mieście są lepsze 84mm, jest szybciej a na zwrotności się tak wiele nie traci, kółka i tak bardzo szybko się dotrą.

xege
Posty: 2
Rejestracja: pn marca 17, 2014 4:21
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Re: Pomoc w wyborze rolek do freeride

Post autor: xege » ndz marca 30, 2014 11:29

Witam, ja również zastanawiam się nad wyborem rolek i jak na razie upatrzyłem Rollerblade Twister 80 model 2013 tylko nie wiem czy to nie będzie zakup na wyrost. Zamierzam pojeździć sobie gdzieś po parkach, przy jeziorach, trochę po mieście czyli po chodnikach ulicach, a drogi mamy jakie mamy nie zawsze są idealnie płaskie równe :) i czy te twistery będą dobrym wyborem czy polecacie coś równie dobrego? Dodam jeszcze że nie zamierzam jakoś wyczynowo w nich skakać (może jakieś schody czy w skateparkach w przyszłości pojeździć ale bez "ekstremalnych" skoków :) )

i jeszcze jedna kwestia dotyczącą kółek czy nie są one zbyt miękkie? chodzi mi czy bardzo szybko się nie zużyją wiem że to zależy od stylu jazdy, mojej wagi (67kg) itp ale chodzi mi o taką praktyczna wypowiedź czy nie lepiej odrazu je zmienić?

Dodam jeszcze że mieszkam w Szczecinie i wybór rolek jaki jest w stacjonarnych sklepach (decathlon) to:
PRIMO LX 90 Męskie FILA
MASTER WAVE FILA

i jeszcze tańsze oxelo dlatego raczej będę zmuszony kupić w sklepie internetowym no chyba że wyżej wymienione są dobre :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Urban skating - sprzęt / Inline urban skating equipment”